Page 7 of 60 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1477

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #151
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U Kotor je od vajkada bilo 75e. U Baru isto od tada 64e.

    Idi dje ti je blize ili pristupacnije zbog ostalih polaganja/vadjenja dokumenata.

    A kako? Odes i kazes 'meni treba ljekarsko za pomorce'. Kako se dobija? Sramota me da kazem, vidjeces sam.
    Bar mi je blizi i to sam htio sve tamo raditi, ali kako mi vi rekoste da je jeftinije u Kotor, rekoh onda tamo da zavrsim, zasto 35e platiti vise. Ali ti sad kazes da je u Baru 64e. Sjutra cu bas nazvati dom zdravlja u Baru i pitati. Ne znam sta mi je ova zena onda rekla 110e?

  2. #152
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Mislim da nije nimalo pogrijesila,jer sam i ja cuo da su svi podigli te cijene ljekarskoga.
    Nemoj da zoves,nego podji,tacnije ce da ti kaze.

  3. #153
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ja znam da je 64e bilo u septembru, kao sto rekoh.

    A to se nije mjenjalo godinama, moguce i decenijom kao sto neko pomenu.

    U Baru ti ljekarsko pise Dr. Milenka Vranes Grujicic. Dodji do njenog broja (informacije ili dom zdravlja) i pitaj direktno.. Ionako je bolje da kod nje zakazes da ne kazem iz kojih razloga...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #154
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    zbog svih razloga je bolje kod nje u pravu si.u kotoru moras ipak obic tri doktora.za cijenu znam da je bila oko n.godine bilo 75e.

  5. #155
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Evo sam pozvao i evo info ako koga interesuje ko nema zavrsenu pomorsku, ide na obuku u centar za obuku pomoraca, pa na polaganje u lucku Bar.
    Cijena za obuku 210€, polaganje u lucku 180€, zdravstveno 110€, sto iznosi tacno 500€.

    Ljudi, jako sam zainteresovan za upisivanje ovog kursa. Ono sto me zanima jeste, da li ja sa ovim kursom koji kosta 500 eura, tj. osnovnim brevetama, mogu da idem na brod da radim, i da li kasnije mogu da napredujem. Procitao sam postove od pocetka topica, ali mi je sve konfuzno, jer se pominjao kurs od 2-3k eura itd.

    Dakle, koja je najjeftinija varijanta za odlazak na brod da se radi, moram familiju izdrzavat, ovako se vise ne moze. I da, postoji li neka starosna granica, imam 35 okruglo?

    Hvala

  6. #156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Sa tim osnovnim brevetima i kursem mozes na brod da ides.

    Te vec cifre su, vjerujem, za polaganje oficirskog ispita o cemu ne bi trebalo sad ni da razmisljas.

    Starosne granice nema (da ne idem u ekstremne godine blizu penzije) ali kao sto se pomenu vise puta - sto si mladji to bolje. I tebi. I njima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #157
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaokružio sam 15 godina upisane navigacije u matrikuli.Nekada se išlo na brod da se donesu pare,sada početnik mora imati pare da se ode na brod.
    @statuspojo,ukrcasao jednog trećeg palube da bude kormilar,toliko sam mogao učinjeti.Onda možeš misliti kako stoji situacija sa ukrcajima.

    Probaj na kraj dva posla,probaj nešto vani na kraći rok,ovo sa brodom je danas zaebata i neizvjesna stvar.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  8. #158
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Hvala Fidele.

    Ako ima jos neko da me uputi, koliko traje ovaj kurs, koje poslove mogu da obavljam nakon njega i koliko se treba vremena u prosjeku da se nadje posao nakon dobijenih osnovnih breveta.

  9. #159
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaokružio sam 15 godina upisane navigacije u matrikuli.Nekada se išlo na brod da se donesu pare,sada početnik mora imati pare da se ode na brod.
    @stastopojo,ukrcao sam jednog trećeg palube da bude kormilar,toliko sam mogao učinjeti.Onda možeš misliti kako stoji situacija sa ukrcajima.

    Probaj na kraj dva posla,probaj nešto vani na kraći rok,ovo sa brodom je danas zaebata i neizvjesna stvar.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  10. #160
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Zaokružio sam 15 godina upisane navigacije u matrikuli.Nekada se išlo na brod da se donesu pare,sada početnik mora imati pare da se ode na brod.
    @statuspojo,ukrcasao jednog trećeg palube da bude kormilar,toliko sam mogao učinjeti.Onda možeš misliti kako stoji situacija sa ukrcajima.

    Probaj na kraj dva posla,probaj nešto vani na kraći rok,ovo sa brodom je danas zaebata i neizvjesna stvar.
    minjo ja radim jedan posao, i radio bih jos jedan da ga mogu nac... razmisljam i o inostranstvu "na kraci rok" ali i tamo mi treba konekcija da mi nadje posao, da ne lutam kao pas, mada se i to zakomplikovalo sve zajedno sa migrantima.

    Ovaj kurs mi se cini primamljivim, samo ne znam koliko je realno kasnije ocekivati odlazak na brod, da ne bude da sam dzabe bacio pola godine i 500 ljeka u vodu...

  11. #161
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da odes na kruzer oko 1000 e ti treba a prije ces otici nego sa ovim kursom ja vjerujem..
    Last edited by smrtko; 03-02-16 at 11:19.
    aj popij casu jaja

  12. #162
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Evo informacija iz doma zdravlja Bar, zdravstveno je sad 110 u svim domovima zdravlja. Do kraja decembra je bila cijena 64e ovo sto si ti rekao Fidel, ali kaze da je ministarstvo posrano donijelo odluku da se ta cijena podigne na 110e.

    Eto sad imamo cijene iz prve ruke, za obuku, polaganje i zdravstveno.
    Jos da se kupi pomorska knjizica, vakcina da se primi, sitnice, izadje sve na 600e


    A @stastopojo, bolje ti je ici preko agencije onda ako hoces na kruzer, ovo ti je dobro ako imas nekog ko te moze ubaciti na brod da ne bi isao preko agencije.
    Last edited by Sh0ne; 03-02-16 at 11:20.

  13. #163
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stastopojo View Post
    minjo ja radim jedan posao, i radio bih jos jedan da ga mogu nac... razmisljam i o inostranstvu "na kraci rok" ali i tamo mi treba konekcija da mi nadje posao, da ne lutam kao pas, mada se i to zakomplikovalo sve zajedno sa migrantima.

    Ovaj kurs mi se cini primamljivim, samo ne znam koliko je realno kasnije ocekivati odlazak na brod, da ne bude da sam dzabe bacio pola godine i 500 ljeka u vodu...
    Misliš na kurs za prekfalifikaciju za kadeta i asistenta stroja?
    Ne bih preporučuo.
    Vjerovatnost da se ne nađe ukrcaj je ogromna.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  14. #164
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Stanje je dosta lose, da ne kazem gore nego ikad. Posebno na trgovackim ili ti specificno na kontejnerskim brodovima koji se sve vise razu a samo par giganta poput MAERSK-a rade kako treba...

    Ne bi da obeshrabrujem ali trenutno nije lako poc' na brod, posebno za odradjivanje prvog oficirskog ugovora. Poc' na kruzera kao konobar i sl. je i dalje vrlo moguce, posebno preko HR agencija poput gore-pomenute. Mozes i kao kadet palube/makine da ides bez previse poteskoca ali kasnije te cekaju te ogromne cifre (oko 3 'iljade jura) da bi polozio za oficira a sve su prilike da ces doma cekat', kakvo je trenutno stanje.

    Sto se povisenja ljekarskog tice, bolje ne komentarisat'. Samo nas kolju, sto vise, sa svih strana. Nama koji plovimo nije svejedno jer uvijek ima nekih obnavljanja breveta, vadjenja novih i sl. ali 'novim pomorcima' je tek pakao jer to 'ulaganje pred brod' postaje sve vece... Cuh da smo na 'crnoj listi' (mozda minjo moze da potvrdi ili demantuje) upravo zbog toga sto kod nas sa parama mozes i do najvecih zvanja da stignes bez predugog skolovanja ili valjanog iskustva. A izgleda da idemo i dalje u pogresnom smjeru...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #165
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Hvala na informacijama ljudi.

    Ipak, na ovim kruzerima obicno traze mlade ljude, ja sam, kao sto rekoh, "panjat" od 35 godina...

    Znaci prvo da nadjem vezu, pa onda da ovaj kurs upisujem, ili agencija pa kruzer su neki najkraci put do rada na brodu?

    Predlozite neku pouzdanu\povoljnu agenciju za trazenje posla na kruzeru, tnx!

  16. #166
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemamo problem u svijet vizavi kurseva.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #167
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default



    "Most flags categorized as very high risk in previous years remain so in 2010. The poorest performing flags are DPR Korea, Libyan Arab Jamahiriya, Togo, Sierra Leone and Montenegro. New on the "Black List" are the flags of Tanzania United Republic and Azerbaijan (both medium risk)."
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #168
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je iz doba nimotovih brodova,sad imamo 4 novogradnje,tako da što se tiče te liste nemamo problema.
    A što se tiče ovlaštenja tu smo beli ko bela lala
    http://www.stcwonline.com/stcw/stcw-the-white-list
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #169
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Stastopojo

    Ne postoji kurs od 500 eura i da ides na brod,koliko ja znam...imas kurs od 2 hiljade (maksimum 2 ipo nisam sad siguran mogu se raspitati) on se organizuje u Srednjoj pomorskoj u Kotoru traje pola godine,2 put godisnje,s tim sto je sad zesca navala i pojedini cekaju od sad pa do 2 godine da bi upali,znaci i tu je potrebna veza da bi se sto prije upalo.Prica se da postoji neka mogucnost bukvalno kupovine te diplome (s tim sto je ta cijena preko 5 hiljada eura),mislim meni je to preglupoo,podjes na brod kao duduk,nista ne znas,ako ne budes srece imao sprdaju se sa tobom na brodu itd. Posle ovoga kursa ti kao da si zavrsio Srednju pomorsku skolu i ukrcavas se kao kadet i mozes da napredujes identicno kao ja sa Fakultetom s tim sto kad doguras do prvog oficira za Kapetana mora da se polazi jos neki dodatni kurs.

    Sto se tice kruzera tu imas vise mogucnosti za to ti i ne treba skola ,tu se moras raspitati,za to vec ne znam.

    Bez veze danas tesko se upada,nece niko za nikoga da garantuje sto je i normalno,ali ako Kapetan zeli da te ubaci ubacice te.

  20. #170
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    U Kotoru taj kurs kosta 2000 eura i traje pola godine, ima info na njihovom sajtu. Zato mi je i bilo cudno ovo u Baru koje kosta 500 eura, pa sam trazio pojasnjenje ovdje. Ipak, posto je tesko upasti na brod i sa tim kursom, najvjerovatnije cu pokusati da izganjam odlazak na neki kruzer.

    Ovih dana cu intezivnije da se bavim tim, pa kad nadjem podrobnije informacije podijelicu ovdje, jer vjerovatno ima ljudi koje te stvari zanimaju.

    Hvala svima na veoma korisnim informacijama i savjetima.

  21. #171
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Da ja znam imas Kouzon agenciju koja salje radnike na brod. Mozes je pronaci na Facebook-u. Znam da bi te preko nje ispalo nesto oko 800e jer ides u Skoplje na obuku i polaganje isto sto bi uradio i ovdje u Bar. E sad mozda da ih pitas da zavrsis te brevete ovdje, a da preko njih odes, ako to moze, jer bi ustedio 300e, pitaj ih, nista ne gubis, ako ne, idi preko njih.

  22. #172
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja radim na Pomorskom fakultetu u Baru. U okviru fakulteta postoji Trening centar za pomorce gdje je moguće steći sertifikate/potvrde nakon pohađanja i polaganja kurseva za pomorce. Ako vas interesuje može li se neki kurs polagati i po kojoj cijeni slobodno pitajte ovdje, mogu lako doći do tih informacija.

    Popularni kursevi su recimo:
    ECDIS - elektronske karte
    MARPOL - zaštita životne sredine A16

    Ove godine su počeli kursevi za zapovjednika broda od 3000 BT ili većeg i prvog oficira palube na brodu od 3000 BT ili većem (7.01) i za upravitelja i drugog oficira mašine (7.02) koji traju više mjeseci (oko pola godine). Najnovije obuke su A1 za zapovjednika broda i A21 za upravitelja. Dakle, ako vas nešto interesuje pitajte
    Last edited by Kaz; 09-02-16 at 11:48.

  23. #173
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Interesuje me obuka-sertifikat za Marpol,da li ga treba odma imati ili sluzi samo kad je potrebno obnoviti glavni brevet ? Glavni brevet mi traje jos oko 4 godine i ima li potrebe da zavrsim i obuku?Je li pod moranjem ili ne ?

  24. #174
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,019
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Da napisem moja trenutna iskustva u trazenju ukrcaja za kadeta makine. Dobio papire u septembru, i od tada trazim i zovem, i moram rec da sam znao da je ovakvo stanje poceo bih na prvoj godini faksa trazit i slat mailove. Za msc mi je upravitelj rekao ako nemas vezu neces se ukrcat. Isto su indirektno rekli tu i na barsku plovidbu. Iz prica cujem da su ljudi po 2-3 godine cekali na kadeturu. S obzirom da nemam vezu morao sam se zaduzit za neke dodatne brevete da bih mogao aplicirat na tankere i putnicke brodove. Sto se tice slanja mailova slaba vajda, samo su mi iz CGM Hrvatska odgovorili na mail ostali se ni ne trude. Tako da preporucujem zvanje, zvanje, zvanje. Smarat i dosadjivat ljudima druge nema.

  25. #175
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Interesuje me obuka-sertifikat za Marpol,da li ga treba odma imati ili sluzi samo kad je potrebno obnoviti glavni brevet ? Glavni brevet mi traje jos oko 4 godine i ima li potrebe da zavrsim i obuku?Je li pod moranjem ili ne ?
    sa novim izlaskom pravilnika obaveza svakog oficira je da dobije potvrdu za marpol ali ako vec ima glavni brevet koji je validan ne mora da slusa obukau jedino ako mu kompanija to ne zahtijeva

Page 7 of 60 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •