Page 55 of 60 FirstFirst ... 545515253545556575859 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 1477

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #1351
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Može li se sa dvije godine faksa ići za kadeta, ili mora becelor od tri godine?
    Jadan rodjak sad zavrsava drugu godinu, pričam mu da šiba mejlove i da grabi ukrcaj ali kaze da mora full osnovne studije. Sigurno da on zna bolje, ali mi je nelogicno da je za kapetana dovoljno 2 godine nautike a za kadeta tri
    Ne vidim potrebu da se maltretira sa faksom ako moze sebi da obezbijedi siguran ukrcaj. Zavrsis fino 3 mjeseca prekvalifikaciju srednje i ukrcas se na brod za 4 mjeseca max.
    U svakom slucaju za plovit ne treba fakultet

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  2. #1352
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    e da se tako lako ukrcat kao kadet, ja bih danas barba bio xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #1353
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ne kazem da jeste al' ne treba bit' isuvise probirljiv kad je tih prvih 12 mjeseci u pitanju..

    Samo kazem jer mnogi tu oce da biraju nesto dobro zbog dugog perioda...

    Gledajte na kadeturu kao na obavezni vojni rok i to je to.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  5. #1354
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    251
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Znam dosta dobro kakva je situacija, vec godinama je kadeturu najteze odraditi.
    Zato kazem da treba sto prije pocet sa trazenjem firme, a zbog citave ove situacije trenutno valjalo bi sto prije to da se spuca jer u narednih par godina postoji sansa da se ode kao treci. Pa me zbog toga zanimalo jesu li neophodne komplet osnovne studije za kadeturu.

    Kakvo je vase misljenje o hemiji i plinasima? Slusao sam razne horor price kad sam bio mladji, da svi oni na kraju obole, jednome iz Kotora opala kosa, ispali zubi i to su mi pricali iskusni pomorci.
    Ujak mi je plovio 20 godina na tankere, eto gazi osmu deceniju a boljega je zdravlja i izgleda no mnogi duplo mladji od njega
    Ja sam misljenja da je za nase ljude perspektiva tamo i na kruzerima

  6. #1355
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Nije svaki tanker hemakalac ili "plinaš".

    Izgube kosu svi, bez obzira na kojem produ plovili.

    Opadanje zuba je češće stvar genetike i neredovnih pojseta zubaru nego prirode posla kojim se bave.

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #1356
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,753
    Thanks Thanks Given 
    10,858
    Thanks Thanks Received 
    5,133
    Thanked in
    2,391 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Opadanje zuba je češće stvar genetike i neredovnih pojseta zubaru nego prirode posla kojim se bave.

    Poslato preko goluba pismonoše
    Oće i od loše gudre

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  8. #1357
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Znam dosta dobro kakva je situacija, vec godinama je kadeturu najteze odraditi.
    Zato kazem da treba sto prije pocet sa trazenjem firme, a zbog citave ove situacije trenutno valjalo bi sto prije to da se spuca jer u narednih par godina postoji sansa da se ode kao treci. Pa me zbog toga zanimalo jesu li neophodne komplet osnovne studije za kadeturu.

    Kakvo je vase misljenje o hemiji i plinasima? Slusao sam razne horor price kad sam bio mladji, da svi oni na kraju obole, jednome iz Kotora opala kosa, ispali zubi i to su mi pricali iskusni pomorci.
    Ujak mi je plovio 20 godina na tankere, eto gazi osmu deceniju a boljega je zdravlja i izgleda no mnogi duplo mladji od njega
    Ja sam misljenja da je za nase ljude perspektiva tamo i na kruzerima
    Nemoj puno mislit, nisi ni poceo navigavat a vec mislis.
    Nego se baci na trazenje, evo je kolega forumas vrbovao pomorce na ovaj PDF prije godinu. Kontaktiraj ga vidi sto nudi sredi papire i pravac more. Najteze je prvih godina dok se ne zavrsi kadetura i stekne neko elementarno iskustvo. Pa poslje biraj. Usput imas i hrvatski forum pomorac.net sa gomilom kontakata, pa upri. Sretno svakako.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  9. #1358
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ja, koliko sam shvatio, on i ne pita za sebe nego brine za rodjaka...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #1359
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne moze to posle 2 godine faksa da ides na kadeturu (ako nemas srednju pomorsku) , bar nije moglo u periodu 2015-2019, za to znam, jesu li nesto posle toga mijenjali, ne znam. Znam da je dosta ranije bilo dozvoljeno, da umjesto trece godine radi se kadetura i uporedo zavrsava ta treca godina

  11. The Following User Says Thank You to Pterodaktil For This Useful Post:

    357

  12. #1360
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Valjda je ranije bilo da umjesto poslednjeg semestra budes 6 mjeseci na brod.

    Ja, koliko me pamcenje sluzi, sam zavrsio 2 ipo pa sam otisao na brod a po povratku sa izvodom iz navigacije dobio diplomu becelora.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #1361
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    251
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa to, izgleda da sad stvarno ne može sa dvije.

    Kao što napisah, pitam za rodjaka, imamo pomoraca u užoj i široj familiji tako da znam kakva je situacija ali dako mu se uhvati kakva veza za ukrcaj.
    Mada bolje što prije. Svi koji plove iz familije su manje više na kontejnere, nije to tako loše, sad su digli i plate ali mislim da bi trebalo probat na kruzere ili lng iako se mnogi protive tome

  14. #1362
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja sam na kruzera Carnivala, treci oficir. Bez veze sam se ukrcao, tesko je svakako, ali kad zavrsava faks to mu je prednost ako se ukrcava bez veze. Prije ce se ubaciti nego sa kursom ili srednjom.

  15. #1363
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    251
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Svaka ti čast! Teško je na kruzere upanut, posebno na palubu, ali nije nemoguće. A i kvalitet života je bolji masu, tako da si uradio pravu stvar i drzi se toga.
    Msc ima dosta novogradnje plus ova situacija sa ratom tako da im fali posade masu, trenutno se može lagano upanut. Tj, mnogo lakše neko prije nekolke god, zato treba grabit ovaj period

  16. #1364
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Ne vidim potrebu da se maltretira sa faksom ako moze sebi da obezbijedi siguran ukrcaj. Zavrsis fino 3 mjeseca prekvalifikaciju srednje i ukrcas se na brod za 4 mjeseca max.
    U svakom slucaju za plovit ne treba fakultet

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To sam i ja mislio
    Pa je kurs trajao 6 mjeseci, 6 dana sedmično od 08h do 15-16h i onda sam skoro 5 godina pokušavao da se ukrcan kao kadet
    Na kraju sam odradio takvih 15 mjeseci kadeture, da to nikad zaboravit neću...

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  17. #1365
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    To sam i ja mislio
    Pa je kurs trajao 6 mjeseci, 6 dana sedmično od 08h do 15-16h i onda sam skoro 5 godina pokušavao da se ukrcan kao kadet
    Na kraju sam odradio takvih 15 mjeseci kadeture, da to nikad zaboravit neću...

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Sa fakultetom bi se ukrcao brze i pazili bi te na brod kao kadeta, how yes nouuu.

    Imam druga bio je najbolji student fakulteta u Kotoru (mislim da sam pisao vec o tome), fakultet mu je obezbjedio da odradi kadeturu na crnogorskoj plovidbi, nakon vise od 12 mjeseci (odjednom) zavrsio je, radio za platu od 500 eura. Zavrsio je klasu, mislite da su ga zvali za oficira? Ahammm Momak je cekao preko 2 godine da upadne za treceg (na stranca), popustio psihicki, ulozio covjek citav zivot u to, da bi mu tako vratila i drzava i fakultet i profesori koji su mu obecavali ukrcaj, te price zavrsi fakultet pa cu te ukrcat mozete macku o rep okacit.
    Na barskoj sam imao treceg oficira koji nije znao sto je starboard a sto port side, kad je trebao pilotsku zastavu da podigne isao je na provu da je dize, kad ga je cif poslao da mu donese vodu da izmjeri salinitet, on posao i sipao vodu sa cesme, da ne pricam o tome kako se sluzio engleskim jezikom itd. ali jbg imao je jaku vezu...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  18. #1366
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nikakvo čudo za domaću kompaniju, malo borodova ima, a previše guzica koje treba smjestiti.
    Što se samog posla tiče, možda će se neko ofenditi sad: posao je kao i svaki drugi - nauči se. Treba samo da imaš volju i da nisi glup i budala i da imaš drob za more.
    Imamo ođe momka u selo, što je probao. Četiri godine srednje i tri fakulteta, pa je pošao na kadeturu i vrnuo se nakon 2-3 mjeseca. Što je bilo, pitaju svi, veli ne može, nije to za njega, jbg.
    Isto tako ima masa djece pomoraca koji neće živi da idu tatinim stopama, ne interesuje ih.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #1367
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Sa fakultetom bi se ukrcao brze i pazili bi te na brod kao kadeta, how yes nouuu.

    Imam druga bio je najbolji student fakulteta u Kotoru (mislim da sam pisao vec o tome), fakultet mu je obezbjedio da odradi kadeturu na crnogorskoj plovidbi, nakon vise od 12 mjeseci (odjednom) zavrsio je, radio za platu od 500 eura. Zavrsio je klasu, mislite da su ga zvali za oficira? Ahammm Momak je cekao preko 2 godine da upadne za treceg (na stranca), popustio psihicki, ulozio covjek citav zivot u to, da bi mu tako vratila i drzava i fakultet i profesori koji su mu obecavali ukrcaj, te price zavrsi fakultet pa cu te ukrcat mozete macku o rep okacit.
    Na barskoj sam imao treceg oficira koji nije znao sto je starboard a sto port side, kad je trebao pilotsku zastavu da podigne isao je na provu da je dize, kad ga je cif poslao da mu donese vodu da izmjeri salinitet, on posao i sipao vodu sa cesme, da ne pricam o tome kako se sluzio engleskim jezikom itd. ali jbg imao je jaku vezu...
    A gledaj, moje misljenje a ne kazem da sam u pravu. Ja sam zavrsio taj fakultet, bio dosta dobar student al nikad nisam gledao na to pa i kad sam zavrsio fakultet, ja imam fakultet cekace me ukrcaj, laganica. Meni je to bilo samo neka ulaznica za nesto. Posle fakulteta sam slao 500 mailova i cekao godinu ipo na ukrcaj, na vecinu mailova niko nije ni odgovarao. Poenta price je ako saljes mailove, svoj CV, niko nece da te pogleda bez fakulteta. Oce ako im je neka nevidjena frka pa nemaju nikoga sa fakultetom da je aplicirao. Na kraju sam dobio ukrcaj na bulkera i to preko fakulteta, ali opet posle nekolika intervjua sa tom kompanijom (bez faksa ne bih dobio ukrcaj). Odradio 8 mjeseci i aplicirao online za kruzera, posle vise intervjua dobio ukrcaj, odradio 4 mjeseca, polozio za treceg i posao odmah za treceg.
    Nema pravila, ali bas ne znam kako se neko bez faksa moze ukrcati ako aplicira regularno, preko mailova i preko sajtova. Moze ipak, ako je potraznja velika i ako nema kandidata bez faksa koji su prioritet sigurno svudje. A slazem se da diploma na brod nista ne znaci, niti ce te ko pazit niti na kraju krajeva pitati imas li fakultet ili ne.
    Druga je stvar i slazem se s tim ako neko moze i oce da te ukrca ukrcace te i sa i bez fakulteta jednako
    Last edited by Pterodaktil; 06-05-23 at 01:23.

  20. #1368
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,616
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Sto se tice faks vs kurs, isti matrak, ja bi preporucio prije kurs da se ne gubi vrijeme, a pare manje vise isto ce se potrosit i na jedno i drugo.

    Imam i drugova i faks sto su zavrsavali, a i neki su kurs, pa su svi na brod, samo treba coek bit uporan masu, a ako se ima veza, ide jos lakse. Ovo vise pricam iz dijela makine, a ne palube.

    A da se posa uci, ziv istina. Nema toga sto ga je faks naucio ista o brodu, realno. Samo kako sto prije da se zavrsi i pici na brod.

    A sve moguce agencije, sto za kruzere (sve pozicije, deck, engine, f&b, staff sta god), sto za tankere, samo nek su zdravo. Samo da te posalju, a 1% te ne spreme malo za to, no cak i neke poluinformacije daju pa te jebavaju u mozak sa trkom tamo-vamo.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  21. #1369
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ja sam vec napisao da je pomorski faks (ili visa, kako god) potpuno irelevantan za ukrcaj i sam posao na brodu.

    Moze imat' uticaj kad (tj. ako jer se rijetko desi) da jednog dana batalite plovidbu i pokusate nesto na kopnu iako kod nas ni to cak ne igra neku znacajnu ulogu, nazalost.

    Ja sam poslije srednje pomorske trebao da idem, imao sam obecan ukrcaj... onda me cika barba, dobar kucni prijatelj zayebao pa da ne gubim vrijeme cekajuci na ukrcaj od nule... upisah fax i zavrsih ga. Nikad mi nije 0.01% uticao na ukrcaj, posao na brodu ili bilo sto drugo u zivotu. Ne kajem se ja sto sam ga zavrsio ali samo kazem da mi apsolutno nista nije trebao u profesionalnom smislu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  23. #1370
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    251
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ali ti si završio srednju pomorsku, ipak je to malo drugačije.
    Vjerovao ili ne, neke kompanije su prednost davale kadetima sa tom srednjom u odnosu na one sa 3 godine faksa a bez srednje pomorske.
    Momak gore je živu istinu napisao. Kurs je ok stvar i ako imaš nekog da te malo pogura možeš lagano da se ukrcaš sa njim.
    Kruzeri i neke druge kompanije, dosta to teže ide, posebno za palubarce.

    Faks poslije srednje pomorske je ok stvar ako ne uspiješ odmah da se ukrcaš, pa dok čekaš ukrcaj usput završavaš, taman dok dodješ do ćifa da to oposliš.
    A brodomašinski smjer je dosta dobra stvar, tako da bih tu preporučio faks. Čuh da poslije tri godine može da se upiše master na mašinskom u Bg tamo ima smjer brodogradnje. Dobijaš zvanje mastera mašinstva na jakom fakultetu, koju diplomu možeš da unovčiš i na kopnu.
    Čak i ove priče o autonomnim brodovima bez posade mogu postat relnost kroz par decenija. A te brodove će neko morati da gradi jel tako?

  24. #1371
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,771
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Čak i ove priče o autonomnim brodovima bez posade mogu postat relnost kroz par decenija. A te brodove će neko morati da gradi jel tako?
    Oce, 3D printer na bazi AI dizajna, pregledaj od strane AI eskperta koji ima iskustvo bazirano na svim izgradjenim brodovima tog tipa.

    Ali bi isto je brinuo vise za danas i sjutra nego za autonomne brodove kroz par decenija.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #1372
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Dabinović kupio novi brod "Ljuta”

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ovi-brod-ljuta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  27. #1373
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    A gledaj, moje misljenje a ne kazem da sam u pravu. Ja sam zavrsio taj fakultet, bio dosta dobar student al nikad nisam gledao na to pa i kad sam zavrsio fakultet, ja imam fakultet cekace me ukrcaj, laganica. Meni je to bilo samo neka ulaznica za nesto. Posle fakulteta sam slao 500 mailova i cekao godinu ipo na ukrcaj, na vecinu mailova niko nije ni odgovarao. Poenta price je ako saljes mailove, svoj CV, niko nece da te pogleda bez fakulteta. Oce ako im je neka nevidjena frka pa nemaju nikoga sa fakultetom da je aplicirao. Na kraju sam dobio ukrcaj na bulkera i to preko fakulteta, ali opet posle nekolika intervjua sa tom kompanijom (bez faksa ne bih dobio ukrcaj). Odradio 8 mjeseci i aplicirao online za kruzera, posle vise intervjua dobio ukrcaj, odradio 4 mjeseca, polozio za treceg i posao odmah za treceg.
    Nema pravila, ali bas ne znam kako se neko bez faksa moze ukrcati ako aplicira regularno, preko mailova i preko sajtova. Moze ipak, ako je potraznja velika i ako nema kandidata bez faksa koji su prioritet sigurno svudje. A slazem se da diploma na brod nista ne znaci, niti ce te ko pazit niti na kraju krajeva pitati imas li fakultet ili ne.
    Druga je stvar i slazem se s tim ako neko moze i oce da te ukrca ukrcace te i sa i bez fakulteta jednako
    Ja sam se vodio drugom logikom - Ubacice me kum na brod. (Nesto kao sto napisa Fidel). Rece tad kumara samo ti zavrsi skolu i ides na brod, ubacio je covjek pola Bara, mene nije, no kad gledam sa ove tacke i bolje sto nisam posao na brod sa 18-19 godina, vidim kako se ponasaju drugovi koji su tako posli pa propustili dosta toga, sad sa 30 i kusur pokusavaju da nadoknade, no to je neka druga prica, elem kad je kum ispao iz price i jos par "prijatelja" odlucio sam da odem na kruzer kao konobar, tu sam sam se ukrcao nakon 2 mjeseca od apliciranja, jer je bila potraznja, poslije toga zavrsio kadeturu (preko veze) i 5-6 dana nakon sto sam zavrsio klasu sasvim slucajno i neplanirano me ubacio poznanik kao oficira od kojeg nisam ocekivao ni da mi se javi na ulicu.

    Za svo ovo vrijeme nisam poslao ni jedan jedini mail do prije 10ak dana jer sam odlucio da mijenjam kompaniju i evo vec me zvase jer im fali posade.
    To sa mailovima je po meni kao loto, ako ubodes neki trenutak da njima hitno fali covjek zvace te u suprotnom zavrsavas u spam folderu. Ovo se naravno odnosi na kadete ili junior oficire, ko ima vise brodova iza sebe upada i preko maila.

    Ako ti nije problem posalji mi na PP koja je kruzer kompanija u pitanju jer bi drug da predje na neke kruzere, dosadili mu balkovi rece.
    Last edited by ^izzy^; 30-05-23 at 02:57.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  28. #1374
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  29. #1375
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Luković je pisao bez inicijala i ičega, užas. Brat mi je tamo i kapo je. Ovo sam pročitala sinoć o momentalno se presjekla Kako bi ovo kažnjavala, novinarske ekskluzive.
    Ima na drugom portalu inicijali B.Š. (48). Iz Kotora, iako neka dpišu iz Kotora iako je neko tamo rodjen samo.

Page 55 of 60 FirstFirst ... 545515253545556575859 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •