Page 5 of 60 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1477

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #101
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    A vrh totalni onda
    Brodomašinstvo, ijao brrr 'fala ti Opet, ako voliš, boli te uvo, ukrcavaš se nevođeno lakše nego paluba.
    Those about to rock, we salute you!

  2. #102
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa tako kazu, da je mozda teze nego paluba, ali lakse se ukrcava i brze se napreduje. ma ovaj tip sto ce da me ukrca je sad na brod, pa nemam koga da smaram sa pitanjima a svasta me interesuje. valjda me u tu skolu nesto nauce, da ne odem kao cuk neki tamo
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  3. #103
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Naučićeš osnove, prave stvari tek kad odeš na asistenturu. Kvav je to leb, što komšo kaže "u makinu imaš veliku i malu metlu", ali si masu rasterećen po pitanju raznih stvari
    Those about to rock, we salute you!

  4. #104
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    @guvarana Jel taj kurs sto kazes da je do 2nd officera isto kao diploma srednje? Jer ako jeste mozes prvi bit sa tim. Samo za kapetana ti treba visa.

  5. #105
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    @wolverine

    Da, imaju istu težinu. To su nam i profesori na kursu rekli. Zaista ne znam odakle ta informacija da može do 1st off.
    Evo pijem sa drugom kafu, on je sad završio FZP, kaže mi da sa srednjom može do 2nd samo, a 1st isključivo kao VD (vršilac dužnosti, upis u matrikulu je 2nd), za oko 500€ veću platu nego 2nd.
    Last edited by guvarana; 14-11-15 at 10:51.
    Those about to rock, we salute you!

  6. #106
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Meni poznanik je dogurao sa srednjom, tj ovim kursen do prvog oficira na neku norvesku kompaniju 11 iljada plata. Koje su to pare moj brate :-)

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  7. #107
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bih moga zivjet odvojen od svijeta par mjeseci ni za 20k eura


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Tj. Sad mu je ukrcaj kao prvom, doduse ima ludacku vezu ali opet svaka cast mora je nesto znat sigurno

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  9. #109
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao drugari !
    i ja sam zainteresovan za ovaj kurs, planiram da se prijavim. Posto nemam nikog da me pogura i uhvati mi vezu kolike su mi sanse da se ukrcam? Cuo sam da kadetura traje godinu dana 2 puta po 6 mjeseci na dva razlicita broda. Da li odmah pozovu na taj drugi brod, ili mora ponovo da se ceka. Koliko traju ugovori trecem oficiru i posle koliko ugovora moze da ocekuje unapredjenje u drugog.
    Hvala.

  10. #110
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    513
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dje su mi makinisti?

    Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

  11. #111
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Cao drugari !
    i ja sam zainteresovan za ovaj kurs, planiram da se prijavim. Posto nemam nikog da me pogura i uhvati mi vezu kolike su mi sanse da se ukrcam? Cuo sam da kadetura traje godinu dana 2 puta po 6 mjeseci na dva razlicita broda. Da li odmah pozovu na taj drugi brod, ili mora ponovo da se ceka. Koliko traju ugovori trecem oficiru i posle koliko ugovora moze da ocekuje unapredjenje u drugog.
    Hvala.
    Na sajtu srednje pomorske skole imas sve objasnjeno sta ti treba za prekvalifikaciju. Prijavi se, al moraces cekati jedno godinu dana, jer je guzva ogromna. Posle toga, ako nadjes nekog da te ukrca, odradi kadeturu odjednom, lakse ti je, nego dva ugovora po pola godine
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  12. #112
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Kadeturu ako već hoćeš da radiš iz dva puta, uradi je na istoj kompaniji. Ako su različite u pitanju, mogu te cimat kako nisu sigurni da znaš posao, pa te ne prime za 3rd ili te naćeraju da odradiš još 6 mjeseci. Rijetko, ali dešava se. U svakom slučaju je pametnije stisnut zube i odradit to u komadu, jer 2 x 6 plus pauza između... oduži se, nikad u dom.

    Šanse da se ukrcaš nisu premale, samo presporo ide, jer ima masa kadeta navigacije koji čekaju. Nije loše probat sa kovetom otići kod agenta ili kod nekog kapetana i opalit ga po nosu. Koliko god da imaju svi su alavi na pare. Postoji i opcija da ideš kao mornar, a da ti se piše kadetura. Tu se odireš od posla za oko 1500$ ili € i moraš da se angažuješ na mostu u slobodno vrijeme.

    Dužina ugovora ti zavisi od kompanije, vrste broda i same djelatnosti koja se obavlja. Može biti bilo đe između 8 neđelja i 10 mjeseci. Zaista nema pravila.
    Kontinuitet ukrcaja i napredovanje takođe... zavisi od sto faktora: ličnog performansa, potražnje kadrova, chartera, rotacije posade...
    Drugi oficir možeš da bude i odmah nakon kadeture (što je rijetko, ali opet dešava se. Postoje brodovi koji nemaju treće, poput offshore brodova, nekih kruzera i sl.), ili nakon 3-4 ugovora. Opet je sve individualno.
    Last edited by guvarana; 14-11-15 at 12:32.
    Those about to rock, we salute you!

  13. #113
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliko traju ugovori trecem i drugom oficiru? Prvi put cujem za te ugovore od 7 mjeseci, znaci li to da si punih 7 mjeseci na brod? Cuo sam za ugovore 6-3 i 4-2 - kako se zakljucuju ti ugovori, nije valjda na samo jednu turu? Sto onda kad se odradi ugovor, da li obicno ponude novi ili mora da se trazi nova firma?
    Kolike su plate trecem i drugom oficiru? Koliko treba ugovora da odrade da bi napredovali?

  14. #114
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    A koliko traju ugovori trecem i drugom oficiru? Prvi put cujem za te ugovore od 7 mjeseci, znaci li to da si punih 7 mjeseci na brod? Cuo sam za ugovore 6-3 i 4-2 - kako se zakljucuju ti ugovori, nije valjda na samo jednu turu? Sto onda kad se odradi ugovor, da li obicno ponude novi ili mora da se trazi nova firma?
    Kolike su plate trecem i drugom oficiru? Koliko treba ugovora da odrade da bi napredovali?
    Editovao sam post, pogledaj zadnje redove, sve ti piše.

    Kad završiš ugovor, nisi više u radnom odnosu sa kompanijom, prosto. Oni mogu da te zovu naokon nekog vremena da se vratiš nazad, sve dok im ti formalno ne saopštiš da prekidaš saradnju. To je obično nakon dva-tri mjeseca od ukrcaja. Neke kompanije opet, ti daju on-off ugovore đe stalno primaš platu i znaš tačno kad ćeš se iskrcati i ukrcati na novi ugovor.
    Promjenu kompanije vršiš preko agenta za ukrcaje. Svaki agent pokriva jednu ili više kompanija i svuda su ti manje više isti uslovi.
    Plate su posebna prica, ali vodi se time da 3rd ima oko 3200-3700$ ili € kako đe, a 2nd 4200-4800$ ili €.
    Neke proječne dužine ugovora su iste za sve oficire i variraju iznađu 3 i 9 mjeseci.
    Those about to rock, we salute you!

  15. #115
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Plate su posebna prica, ali vodi se time da 3rd ima oko 3200-3700$ ili € kako đe, a 2nd 4200-4800$ ili €.
    Neke proječne dužine ugovora su iste za sve oficire i variraju iznađu 3 i 9 mjeseci.
    Brate, pa nijesu to neke velike pare. Koliko bih zaradjivao ako bih prenosio drogu, negdje sam procitao da je tarifa 3 do 4 hiljade eura po kilogramu?

  16. #116
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Brate, pa nijesu to neke velike pare. Koliko bih zaradjivao ako bih prenosio drogu, negdje sam procitao da je tarifa 3 do 4 hiljade eura po kilogramu?
    Nisu neke pare... :applause: A smijem li te pitat kad si zadnji put zaradio 3k za mjesec, a da nijesi proda đedovinu?
    To za gudru ti je baš pametno, da te znam našklepao bih te kao budalu.
    Those about to rock, we salute you!

  17. #117
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ako primim 15 hiljada za 5 mjeseci a ponovo se ukrcam za 6 mjeseci, za tih 6 mjeseci ja cu skoro sve te pare da potrosim. Kad odbijeme jis i troskove polaganja raznih breveta nece mi ostati bas mnogo, razumijes?
    Ozbiljno te pitam, kako ide to sa prenosom droge, kako se utovari na brod, kako istovari, koje su to linije i kompanije na kojima je to moguce?

  18. #118
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Zamolio bih administratora ili moderatora da reaguje, ipak se ođe vodi neki normalan i ozbiljan razgovor.
    Those about to rock, we salute you!

  19. #119
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro kolega, sto se odmah ljutis, ne moras bas sve informacije da mi otkrijes, mislio sam samo uopsteno da mi objasnis jer me to jako zanima. Prije nego sto podjem u Kotor da znam kome da se javim, da me ko ne zavrne. Provjeren sam momak, sportista, bilder, imam mooda do poda sto se veli, sigurno ne bih kao ti spijao i odmah prijavljivao nadleznim.

  20. #120
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvih tipova ima ovo je urnebes
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  21. #121
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ja sam na brod bio sa dosta prvih koji samo srednju imaju. Nisam siguran kako je trenutno zakon al ranije je njima trebalo 5god navigacije kao oficir da mogu polagat za prvoga, a ljudima sa fakultetom samo godina. U najgorem slucaju oni moraju vise platit i odradit "kurs" da bi dobili brevet prvoga.

  22. #122
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Evo ne znam Wolverine, majke mi više ništa Koja je to kompanija bila?
    Those about to rock, we salute you!

  23. #123
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Sa diplomom srednje pomorske skole moze se doci do zvanja prvog oficira nakon minimum 36 mjeseci navigacije i zavrsenog kursa koji traje oko 4-5 mjeseci.

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  24. #124
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Tek sad vidim da je Karamazov banovan i vaskrsnuo kao nero :-)

  25. #125
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Mislim da je moguce i sa srednjom pomorskom i sa tim kursom (od 6 mjeseci) koji se uci u prostorijama srednje pomorske skole dogurati i do kapetana....e sad vjerovatno imaju neki dodatni kursevi koji se polazu pri tom prelazu za kapetana.Bio je skoro neki tekst u novinama o tome kako nasi pomorci koji nisu zavrsili FZP a zavrsili su srednju (ili taj 6-to mjesecbi kurs) ne mogu kod nas polagati taj dodatni kurs koji bi ih doveo do Kapetana..taj kurs valjda postoji kod nas ali nije validan..ceka se na odobravanju.Zbog toga nasi ljudi to valjda u Hrvatskoj polazu

    Inace je li neko cuo za tzv Beogradsku diplomu koja kosta oko 5 hiljada i dobijas diplomu na ruke a da uopste ne ucis nista znaci samo kes i diploma u ruke...eto i to postoji,mene ne zanima ja sam na FZP ali imate razne mogucnosti )

Page 5 of 60 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •