Page 52 of 60 FirstFirst ... 242484950515253545556 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 1477

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #1276
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Slazem se da organizacije kao sto ITF, MLC i slicni tu gdje jesu najvise iz razloga sto neko, ko god to bio, mora da zastupa i prava pomoraca, pa makar i na papiru. Na njih se puno ne mogu osloniti ni pomorci koji imaju jake sindikate i mnogo veca prava od nas koji nemamo ama bas nikakvu podrsku. Ali, koliko god, vise se brinu za prava pomoraca nego same kompanije koje nas zaposljavaju. i Sam si lijepo objasnio kako smo mi samo potrosni materijal za njih, sto je, na zalost, istina. Evo kad je konkretno MLC u pitanju, sjecam se dana sa MSCa, na jednom brodu na kojem sam bio najavio se MLC auddit, a kako smo bili po Mediteranu, to su odjednom narucuju trake za trcanje, obnavlja se teretana, stizu djelovi za saunu, stize TV za recreation room, da nije bilo tog MLC teretana bi i dalje sluzila kao ostava za rezervne djelove a firmu bi, naravno, boljela ona stvar sto ja nemam dje da treniram posle posla.
    Mada eto, napomenuo sam vec da skoro sve kompanije lagano zaobilaze te birokratske seme sa minimalcem, najvise na nacin sto dogovorene mjesecne plate sa agencijama i pomorcima najcesce obracunavaju na nacin sto je nekih 40-50% dogovrene cifre basic wage, a ostatak budu overtime i milion bonusa, koji u svakom trenutku mogu da ti uzmu, kao sto je MSC vec i radio.

  2. The Following User Says Thank You to diVerso For This Useful Post:


  3. #1277
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Svakako... Iako realno MLC inspektora ne interesuje previse kakva je teretana i ima li bazena ili saune

    Njih najvise interesuju recimo radni sati koji su u 99% slucajeva totalna farsa i sluze upravo za te inspektore i eventualno da se salje kompaniji koje opet to ne interesuje nego koriste to kad i oni imaju slicne inspekcije u samoj kompaniji.

    Znaci iz supljeg u prazno, da na papiru pise da je sve kako treba a u praksi sasvim druga prica. Tako je manje vise za sve al' eto da ne idem dalje od pomenutog MLC-ja.

    I to za plate ti je skroz tacno i mislim da je to bas svuda tako. Znaci 'basic' plate sto manje a ovo drugo pumpaju, obicno kad moraju iz ovog ili onog razloga. Ali nije to samo zbog 'oduzimanja sjutra' nego iz milion drugih razloga. Sto se tice prakticnih i onih koji su 'dodirljivi' i samim pomorcima je recimo kad su sad tokom korone u karantinu u hotelu i sl. kompanija placa samo 'basic' i nista vise. Ako se iskrcas zbog povrede i sl. kompanija placa samo 'basic' i nista vise do kraja ugovorenog datuma itd. itd. Znaci koja god da se 'vanredna okolnost' desi, ti primas samo 'basic' i zato svaka kompanija gleda da 'basic' bude sto manji a da ostale stavke izmislja i dize poput raznih bonusa i drugih gluposti.

    U najekstremnijem slucajevima kad se nekome bas nesto grdno desi opet se prima iskljucivo ta 'basic' plata a kompletno osiguranje je opet vezano za tu 'basic' platu i ni za sta vise. Bilo da je neko obestecenje zbog povrede i sl. ili ona "lijepa" stavka gdje crno na bijelo pise koliko tvoj zivot vrijedi. Najcesce u dolarima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1278
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Svakako... Iako realno MLC inspektora ne interesuje previse kakva je teretana i ima li bazena ili saune

    Njih najvise interesuju recimo radni sati koji su u 99% slucajeva totalna farsa i sluze upravo za te inspektore i eventualno da se salje kompaniji koje opet to ne interesuje nego koriste to kad i oni imaju slicne inspekcije u samoj kompaniji.

    Znaci iz supljeg u prazno, da na papiru pise da je sve kako treba a u praksi sasvim druga prica. Tako je manje vise za sve al' eto da ne idem dalje od pomenutog MLC-ja.

    I to za plate ti je skroz tacno i mislim da je to bas svuda tako. Znaci 'basic' plate sto manje a ovo drugo pumpaju, obicno kad moraju iz ovog ili onog razloga. Ali nije to samo zbog 'oduzimanja sjutra' nego iz milion drugih razloga. Sto se tice prakticnih i onih koji su 'dodirljivi' i samim pomorcima je recimo kad su sad tokom korone u karantinu u hotelu i sl. kompanija placa samo 'basic' i nista vise. Ako se iskrcas zbog povrede i sl. kompanija placa samo 'basic' i nista vise do kraja ugovorenog datuma itd. itd. Znaci koja god da se 'vanredna okolnost' desi, ti primas samo 'basic' i zato svaka kompanija gleda da 'basic' bude sto manji a da ostale stavke izmislja i dize poput raznih bonusa i drugih gluposti.

    U najekstremnijem slucajevima kad se nekome bas nesto grdno desi opet se prima iskljucivo ta 'basic' plata a kompletno osiguranje je opet vezano za tu 'basic' platu i ni za sta vise. Bilo da je neko obestecenje zbog povrede i sl. ili ona "lijepa" stavka gdje crno na bijelo pise koliko tvoj zivot vrijedi. Najcesce u dolarima.
    Mozda sam onda nesto permutovao, nije bio MLC nego neki drugi, ma ko ce ih vise popamtiti. Hahaha zaboravih na tu stavku oko "cijene zivota" ali nedje sam naletio na to, nesto oko 100 k, je l tako?

  5. #1279
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by diVerso View Post
    Mozda sam onda nesto permutovao, nije bio MLC nego neki drugi, ma ko ce ih vise popamtiti. Hahaha zaboravih na tu stavku oko "cijene zivota" ali nedje sam naletio na to, nesto oko 100 k, je l tako?
    Nisi permutovao jer je MLC, izmedju ostalog, 'odgovoran' da osigura da je "kvalitet zivota" na zadovoljavajucem nivou ali kao sto rekoh... u praksi im je to najmanje bitno i eventualno u tom smislu pitaju nekog "kako si zadovoljan uslovima na brodu?" a ovaj ako planira da ga ponovo zovnu odgovorice se "odlicno, odje mi je bolje n'o doma" i to je to.

    Sto se tice cijene zivota... to zavisi, najvise od 'ranga' ali ugrubo je tako nesto... oko 100k ti vrijedi zivot, sto se njih tice...

    Last edited by Fidel Castro; 25-05-22 at 21:17.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #1280
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Eto tako...

  8. #1281
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Tako je 100k $
    Sve sto ste rekli ste 100000% upravu. Rest hours se ispunjava opet samo radi neke inspekcije, nidje s' vezom sa realnim stanjem i satima. Tako i za sve ostalo.

  9. #1282
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Tako je 100k $
    Sve sto ste rekli ste 100000% upravu. Rest hours se ispunjava opet samo radi neke inspekcije, nidje s' vezom sa realnim stanjem i satima. Tako i za sve ostalo.
    Pa uopste nije rijetkost da jedna osoba (obicno 'head of department', tj. Cif/Kapo ili 'delegat') ispunjava radne sate za kompletan svoj 'department'.

    On sam steluje da sve bude kako treba, programi ti odma daju alarm ako je neko 'u crveno' pa se to odma ispravi i kad se sve poklapa sa 'idealnim uslovima rada' podijele se kopije posadi da ih ima u kabini, uslucaju inspekcije da moze da pokaze kako se postuju radni sati, tj. ima dovoljno odmora za svakoga, svaki dan.

    K'o u prkno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #1283
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa uopste nije rijetkost da jedna osoba (obicno 'head of department', tj. Cif/Kapo ili 'delegat') ispunjava radne sate za kompletan svoj 'department'.

    On sam steluje da sve bude kako treba, programi ti odma daju alarm ako je neko 'u crveno' pa se to odma ispravi i kad se sve poklapa sa 'idealnim uslovima rada' podijele se kopije posadi da ih ima u kabini, uslucaju inspekcije da moze da pokaze kako se postuju radni sati, tj. ima dovoljno odmora za svakoga, svaki dan.

    K'o u prkno.
    Mi trenutno imamo sistem preko kojeg mi samo vodimo log za radne sate, ali ako slucajno uneses kedan sat vise i narusis zakonom predvidjeni rest hours, program ti ne dozvoljava da sacuvas log, tako da head of department sad uopste i ne mora da razmislja o tome jesi li ti dovoljno odmarao ili ne

  11. #1284
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by diVerso View Post
    Mozda sam onda nesto permutovao, nije bio MLC nego neki drugi, ma ko ce ih vise popamtiti. Hahaha zaboravih na tu stavku oko "cijene zivota" ali nedje sam naletio na to, nesto oko 100 k, je l tako?
    E vidis kolega, mnogo veliki problem nasih pomoraca konkretno oficira je uzet knjigu u ruke. Kazes naletio si nedje Svi do jednog se pozivaju na MLC a malo koji zna dje se nalazi a da ne pricamo sto pise u njemu. Konkretno cijena zivota ti pise u CBA. Radni sati isto sto pomenu Fidel, ljudi ugovore potpisuju a da ne procitaju sto pise pa poslje bruka jer im treba obijasnjavat koliko radnih sati sedmicno su potpisali i koliko kad i dje treba da rade. A o kvalitetu kadra konkretno nema potrebe da pricamo. Zakopa nas Botica sa vecernjom skolom. Nego da se vidi u PG ili NK kakva pomorska da se organizuje kao svojevremeno na CT.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  12. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  13. #1285
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa uopste nije rijetkost da jedna osoba (obicno 'head of department', tj. Cif/Kapo ili 'delegat') ispunjava radne sate za kompletan svoj 'department'.

    On sam steluje da sve bude kako treba, programi ti odma daju alarm ako je neko 'u crveno' pa se to odma ispravi i kad se sve poklapa sa 'idealnim uslovima rada' podijele se kopije posadi da ih ima u kabini, uslucaju inspekcije da moze da pokaze kako se postuju radni sati, tj. ima dovoljno odmora za svakoga, svaki dan.

    K'o u prkno.
    Opet kazem veci je problem neinformisanost. Postoji pravilo koje kaze kakav je postupak i kad se udje u crveno

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  14. #1286
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    E vidis kolega, mnogo veliki problem nasih pomoraca konkretno oficira je uzet knjigu u ruke. Kazes naletio si nedje Svi do jednog se pozivaju na MLC a malo koji zna dje se nalazi a da ne pricamo sto pise u njemu. Konkretno cijena zivota ti pise u CBA. Radni sati isto sto pomenu Fidel, ljudi ugovore potpisuju a da ne procitaju sto pise pa poslje bruka jer im treba obijasnjavat koliko radnih sati sedmicno su potpisali i koliko kad i dje treba da rade. A o kvalitetu kadra konkretno nema potrebe da pricamo. Zakopa nas Botica sa vecernjom skolom. Nego da se vidi u PG ili NK kakva pomorska da se organizuje kao svojevremeno na CT.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    A sta ces, to ti je moderno doba i sve ono sto je potekla od instalacije WinZip-a i "next, next, accept" mentaliteta

    Pazi (kratka prica, obecavam)... iskrcavam se ja i slecem na DBV aerodrom negdje blizu ponoci. Dok sam ja izasao sa aerodroma, dok sam sjeo u taksi vec je bilo iza 1, granicu presao negdje oko 2 ujutru, kuci stigao negdje oko 4-5. Uglavnom oni mi platu racunaju do tog prethodnog dana, tj. noci kad sam sletio u HR sto po meni nije bilo prihvatljivo i krsilo je ToS. Znali su oni to ali se vjerovatno niko nikad nije pozivao na isti jer ga skoro niko nije ni procitao niti je znao sta u njemu pise. Kad sam im podvukao ovako par redova (kao na screenshot-u gore) brzo su odustali i platili i taj naredni dan, dok nisam doma stigao.

    Nije u pitanju bila dnevnica vec princip, da me ne tretiraju kao glupana iako su navikli. Vise im se ta greska sa mnom nije ponavljala.

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Opet kazem veci je problem neinformisanost. Postoji pravilo koje kaze kakav je postupak i kad se udje u crveno

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ja bih rekao i nezainteresovanost, nista manja.

    Znam ja odlicno postupke, zaduzen sam za to... Sve to ima smisla na papiru ali je u praksi sasvim druga 'pjesma' i to svi znamo.
    Last edited by Fidel Castro; 26-05-22 at 00:30.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #1287
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Ljude treba platit za ono sto rade. To je prvo i osnovno, a onda se mozemo dogovorit sve ostalo. Ne kazu dzabe kruh sa 7 kora. U svakom slucaju pomorstvo je napredovalo maksimalno zadnjih 20 godina tako da nije problem da plate posadi te mrve.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  17. #1288
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Ljude treba platit za ono sto rade. To je prvo i osnovno, a onda se mozemo dogovorit sve ostalo. Ne kazu dzabe kruh sa 7 kora. U svakom slucaju pomorstvo je napredovalo maksimalno zadnjih 20 godina tako da nije problem da plate posadi te mrve.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ali najbitnije zaboravih. Nece se oni sami sjetit

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. #1289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Maresca sa jednim mailom rijesio mnoge porodicne probleme (''family reason" zahtjeve za iskrcaj).
    Odjednom se sve na MSC promijenilo. Bonusi jesu fenomenalni, ali osim za Top 4 + ETO sumnjam da ce potrajati duze od ovog ludila sa vozarinama. A ludilo i dalje traje. Najjace firme sa kontejnerskim brodovima zaradjuju milijardu eura...mjesecno.
    Na MSC i dalje dosta usd ugovora. I dalje su na vise od polovinu brodova umjesto Trecih kadeti i asistenti. Kod mene na brod je Ch. Mate na usd platu. Momci prvi put na brod i rade poslove Trecih oficira (i ,,dolje" i ,,gore").

    I kad dodje External audit za MLC gledaju se samo papiri, nikako stvarni uslovi pomoraca.

    Rest hours se samo steluje, sve ste tu rekli.

    Rekao bih da je dobar momenat za crnogorskog pomorca, usljed krize sa rusko-ukrajinskim pomorcima.
    Naravno, sa kadetima je vjeciti problem. Tu se nesto mora cinjet', a nisam siguran da drzava tu ista moze.

    Eto, neki moj trenutni presjek.

    Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
    P r i m o r a c

  19. #1290
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Ista stvar i kod mene
    2 kadeta na palubu prvi put na brod rade posao trecega, dvije njihove plate 1500$ sto je trecemu nedje od 3500 do 4000€
    U makinu isto tako kadet na 700$ guli vec 9 mjeseci...
    Bosun na $
    Samo nesto uslovljavaju i izmisljaju.
    Nisu oni krivi nego mi, kao sto rekose gore, da ti se ugovor i ti ga potpises pa onda su krivi svi sto si pristao na to.
    Kod nas se placa do poslednjeg dana kad si na brod, to sto putujes nekad i po par dana do kuce, nista to njih nije briga.

  20. #1291
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Malo je nevjerovatno koliko su sve ukupne plate na brodu prakticno kikiriki za obrt kompanije, pogotovo u ovim vremenima nevidjenih profita ali to je upravo jedino i bitno - profit. Sa jedne strane je to normalno jer je prakticno svakoj kompaniji prioritetan profit a onda sve ostalo. A i medju tim 'ostalim' posada nije ni na prvih 10 mjesta. Ipak, cini mi se da je cak i menadzment nerijetko upravo iz tih istih zemalja sa tim mentalitetom da nema nista pored profita. Pouzdano znam da je recimo Indus tamo neki HR (human resources, ne Hrvatska ) menadzer i on zaista zaposljava pretezno Induse ali im ebe 4 majke i ovi ga ne mogu ocima vidjet'. Vrlo slicna stvar i za druge nacije a znam(o) da recimo na Maersk-a i mnoge druge kompanije isti ti Indusi cini veliku vecinu posade, do samog vrha. I nisu samo oni vec Filipinci, Indonezani i sl.

    Nacije su manje bitne, pricam o mentalitetu da je pomorac sve manje bitan, bez obzira ko se pita. Doduse, prilicno sam siguran da je menadzer neki 'europejac' da bi stvari bile drugacije ali zato i nisu... jer kompaniji to ne odgovara. A to sto ovi ili oni prave milion kikseva je sve 'kolateral' na koji i racunaju i kad se sve racunica oni su opet u plusu. A sad sto se desila ova ili ona nesreca nije nista sto ce ostavit' ikakvi "trag" pa ih to i ne zanima. Sve je racunica i nista vise. Mi smo tu jedna prilicno nebitna varijabla, ne mnogo bitnija od nule sa desne strane zareza.

    A brodarske kompanije su sve ujedinjenije i sve vise imaju 'globalnu kontrolu'. Nema tu teorije zavjere vec su to cinjenice koje su samo sve primjetnije zadnjih 10-ak godina a posebno poslednjih par gdje su veliki kupili manje a ko nije htio da se 'preda' je uglavnom bankrotirao i nestao. Sad imas ovakvu situaciju kad su kontejneri u pitanju...



    Vjerujem da je sve jasno, nema tu sto da se mnogo objasnjava. A i raspisah se pa stavljam tacku.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1292
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    E vidis kolega, mnogo veliki problem nasih pomoraca konkretno oficira je uzet knjigu u ruke. Kazes naletio si nedje Svi do jednog se pozivaju na MLC a malo koji zna dje se nalazi a da ne pricamo sto pise u njemu. Konkretno cijena zivota ti pise u CBA. Radni sati isto sto pomenu Fidel, ljudi ugovore potpisuju a da ne procitaju sto pise pa poslje bruka jer im treba obijasnjavat koliko radnih sati sedmicno su potpisali i koliko kad i dje treba da rade. A o kvalitetu kadra konkretno nema potrebe da pricamo. Zakopa nas Botica sa vecernjom skolom. Nego da se vidi u PG ili NK kakva pomorska da se organizuje kao svojevremeno na CT.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Uh kolega, cek da vidim odakle da pocnem ovako... Iz tvog izlaganja sam zakljucio da si ti jedan odogovoran oficir i do detalja si izucio MLC regulative, svaka cast. Iskreno zavidim ti, jer ja od duznosti i obaveza nemam vremena da izucim ni SMS nego razne forme i regulative kopam po potrebi kako mi sta treba, trudim se da se "apdejtujem" kad i koliko god je to moguce ali znas i samo kako se na skoro dnevnom nivou danas sve mijenja, pogotovo u ovom poslu. Druga stvar, prica je bila o tome kako nas pomorce tretiraju nasi poslodavci, ne razumijem kako je sad skolovanje povezano sa tim i botica i fakultet al ajd, kad smo vec kod toga, i to je jako diskutabilno. Najvise iz razloga sto sam po brodova naletio na dosta onih koji su zavrsili fakultet, imaju uredne frizure, ciste ruke i znaju sve IMO, MLC, SOLAS etc ali u praksi kad nastane problem onda i nisu bas sposobni da ga sami rijese, dok sam upoznao i pregrst onih koji su na mufte dobili papire za brod ali su sposobni, snalazljivi, posveceni i ozbiljno pristupaju poslu. Na kraju krajeva, nikako ne zelim da potcijenim fakultet, samo trud sto je neko ulozio da ga zavrsi je svakako za mnogo vece postovanje u odnosu na sve druge kurseve i cuda, ali konkretno za ovaj posao ne igra neku ulogu jer, zavrsio ti kurs ili fax, posao pocinjes da ucis na brodu a sve ostalo zavisi od pojedinca, je li profesionalac ili je tu samo da uzme platu i da ga boli uvo za sve ostalo. Trece, te informacije o kojima pricas, rest hours, cijena zivota, lijepo je to da znas, radi sebe, ali bez obzira znao ti to ili ne, uvijek ces odraditi makar sat vremena duze od one norme za koju si placen, i to je na brodu jednostavno tako, upravo zato je i nemoguce ispostovati rest hours. A to sto ti znas da si placen za toliko sati a odradio si ih vise, to ne spada u kategoriju "good to know", vec "thinks to avoid" jer ce te ta nepravda na kraju pojesti. Kao sto je Fidel vec objasnio, kad te neko bude pitao, bilo to internal ili external audit, ti ces odgovoriti da spavas dovoljno i da si veoma zadovoljan sa uslovima koje ti pruza poslodavac, iako imas podocnjake, jedes najgore meso iz uvoza i nisi siguran kad ce se agencija smilovati da ti na brod posalje zamjenu
    Last edited by diVerso; 26-05-22 at 10:45.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to diVerso For This Useful Post:


  23. #1293
    Join Date
    May 2022
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moras nekako makar tu srednju zavrsit, imas u kotor 6 mjeseci nesto kao predavanja i posle toga mozes kao kadet na brod i da doguras do treceg za godinu i po, dvije zavisi kakav si radnik.

  24. #1294
    Join Date
    May 2022
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nacije su manje bitne, pricam o mentalitetu da je pomorac sve manje bitan, bez obzira ko se pita. Doduse, prilicno sam siguran da je menadzer neki 'europejac' da bi stvari bile drugacije ali zato i nisu... jer kompaniji to ne odgovara. A to sto ovi ili oni prave milion kikseva je sve 'kolateral' na koji i racunaju i kad se sve racunica oni su opet u plusu. A sad sto se desila ova ili ona nesreca nije nista sto ce ostavit' ikakvi "trag" pa ih to i ne zanima. Sve je racunica i nista vise. Mi smo tu jedna prilicno nebitna varijabla, ne mnogo bitnija od nule sa desne strane zareza.
    Last edited by Fidel Castro; 30-05-22 at 10:08.

  25. #1295
    Join Date
    May 2022
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ***hitno potraŽujemo***




    3rd engineer




    passenger ship safety




    ugovor: 4 mjeseca




    salary: 4.000,00 $




    ukrcaj asap




    t: 021 558 522

    m: [email protected]

  26. #1296
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by diVerso View Post
    Uh kolega, cek da vidim odakle da pocnem ovako... Iz tvog izlaganja sam zakljucio da si ti jedan odogovoran oficir i do detalja si izucio MLC regulative, svaka cast. Iskreno zavidim ti, jer ja od duznosti i obaveza nemam vremena da izucim ni SMS nego razne forme i regulative kopam po potrebi kako mi sta treba, trudim se da se "apdejtujem" kad i koliko god je to moguce ali znas i samo kako se na skoro dnevnom nivou danas sve mijenja, pogotovo u ovom poslu. Druga stvar, prica je bila o tome kako nas pomorce tretiraju nasi poslodavci, ne razumijem kako je sad skolovanje povezano sa tim i botica i fakultet al ajd, kad smo vec kod toga, i to je jako diskutabilno. Najvise iz razloga sto sam po brodova naletio na dosta onih koji su zavrsili fakultet, imaju uredne frizure, ciste ruke i znaju sve IMO, MLC, SOLAS etc ali u praksi kad nastane problem onda i nisu bas sposobni da ga sami rijese, dok sam upoznao i pregrst onih koji su na mufte dobili papire za brod ali su sposobni, snalazljivi, posveceni i ozbiljno pristupaju poslu. Na kraju krajeva, nikako ne zelim da potcijenim fakultet, samo trud sto je neko ulozio da ga zavrsi je svakako za mnogo vece postovanje u odnosu na sve druge kurseve i cuda, ali konkretno za ovaj posao ne igra neku ulogu jer, zavrsio ti kurs ili fax, posao pocinjes da ucis na brodu a sve ostalo zavisi od pojedinca, je li profesionalac ili je tu samo da uzme platu i da ga boli uvo za sve ostalo. Trece, te informacije o kojima pricas, rest hours, cijena zivota, lijepo je to da znas, radi sebe, ali bez obzira znao ti to ili ne, uvijek ces odraditi makar sat vremena duze od one norme za koju si placen, i to je na brodu jednostavno tako, upravo zato je i nemoguce ispostovati rest hours. A to sto ti znas da si placen za toliko sati a odradio si ih vise, to ne spada u kategoriju "good to know", vec "thinks to avoid" jer ce te ta nepravda na kraju pojesti. Kao sto je Fidel vec objasnio, kad te neko bude pitao, bilo to internal ili external audit, ti ces odgovoriti da spavas dovoljno i da si veoma zadovoljan sa uslovima koje ti pruza poslodavac, iako imas podocnjake, jedes najgore meso iz uvoza i nisi siguran kad ce se agencija smilovati da ti na brod posalje zamjenu
    Nije brod za tebe. Oprosti na kasnom odgovoru. Jbg nema vazda interneta na brod.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  27. #1297
    Join Date
    May 2022
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    184
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Nije brod za tebe
    Znam. Jedva cekam trenutak da batalim, budem kuci non stop s djecom umjesto da se tamo guram s filipincima i indonezanima za saku dolara. Evo vec skoro dvije god radim na jednoj komp 2 mjeseca on/off, ali mi je i to postalo previse. Jos malo neke kockice da se posloze i odo' ja...
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  28. #1298
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    https://kolektiv.me/199873/eksplozij...a-drzavljanina

    MSC Rachele

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  29. #1299
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    https://kolektiv.me/199873/eksplozij...a-drzavljanina

    MSC Rachele

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Crni utorak na MSC juce. Na Msc Regulus poginuo Indonezanin mazac.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  30. #1300
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    https://kolektiv.me/199873/eksplozij...a-drzavljanina

    MSC Rachele

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Strasno,samo da budu dobro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 52 of 60 FirstFirst ... 242484950515253545556 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 21:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •