Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast
Results 126 to 150 of 233

Thread: Njemčka - život i rad (sve info na jednom mjestu)

  1. #126
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Sve ispod 1500 evra u Njemackoj je jedna veliak crkavica buvaklno sa tim para zivis kao u cg sa 300 do 400 mjesecno. Jedva da prezivis mjesec. Ovo ne pricam napamet nego od ljudi koji zive i rade u Njemackoj...

    Ajde stavi 1500 evra da ti je plata kod svaba:

    200 - 300 stan
    300 hrana
    komunalije 150 - 300

    Sta ti ostaje ?

    dovoljno za nesto,a kod nas nemas dovoljno za nista.....

  2. #127
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde stavi 450e da ti je plata u PG:

    200-300 stan
    300 hrana
    komunalije 100

    Sta ti ostaje?

  3. #128
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Bio sam 3 mjeseca prosle godine u Njemackoj da radim. Satnica mi je bila 12e. Radio sam svaki radni dan,ponekad i subotom. Nedjeljom se nikad ne radi. Hrana i pice je jeftinije nego kod nas i imas toliki izbor da ne znas sta da uzmes. Skupe su usluge,restorani itd. A imaju i restorani i kantine gdje sam slucajno otisao par puta imate za 5e komplet obrok,salatu,kolac i sok po izboru. A imate mjesta gdje je doner 7e+. Sve zavisi bio sam jedno vece na veceru zet sa porodicom (njih 4,zena mu i 2 sina) i ja. Vecera za nas 5 kod hrvata u Leipzig je bila 120e. Sad sve zavisi kod Grka je oko 70e isto za nas 5. Sve zavisi od restorana. Njihova zivot i nas se nikad ne mogu uporedit. Imaju bazene u sred zime da se kupaju,imaju zabavne parkove,trzne centre,diskoteke i 100 nekih drugih zanimacija da im nikad ne bude dosadno i sad neko kaze kod nas je dobar zivot a nemamo nista ama bas nista. Garderoba i ostalo imate toliki izbor (za svaciji dzep) da ne znate sta da uzmete. Ko umije i zna moze i ponesto drugo da vrti u slobodno vremenu. Ja sam uzeo jeftino neke telefone,ssd diskove,laptopove koje sam brzo i lagano gore prodao preko malih oglasa i zaradio jos nesto na tome. Gore je veliko trziste mozete sve da prodate. Prije neki dan gledam novi ps4 gore oko 200e moze da se nadje. Kod nas ispod 300e ga gledao nijesam i jos mnogo toga sto je zivot gore bolji nego kod nas.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  4. #129
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,664
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Bio sam 3 mjeseca prosle godine u Njemackoj da radim. Satnica mi je bila 12e. Radio sam svaki radni dan,ponekad i subotom. Nedjeljom se nikad ne radi. Hrana i pice je jeftinije nego kod nas i imas toliki izbor da ne znas sta da uzmes. Skupe su usluge,restorani itd. A imaju i restorani i kantine gdje sam slucajno otisao par puta imate za 5e komplet obrok,salatu,kolac i sok po izboru. A imate mjesta gdje je doner 7e+. Sve zavisi bio sam jedno vece na veceru zet sa porodicom (njih 4,zena mu i 2 sina) i ja. Vecera za nas 5 kod hrvata u Leipzig je bila 120e. Sad sve zavisi kod Grka je oko 70e isto za nas 5. Sve zavisi od restorana. Njihova zivot i nas se nikad ne mogu uporedit. Imaju bazene u sred zime da se kupaju,imaju zabavne parkove,trzne centre,diskoteke i 100 nekih drugih zanimacija da im nikad ne bude dosadno i sad neko kaze kod nas je dobar zivot a nemamo nista ama bas nista. Garderoba i ostalo imate toliki izbor (za svaciji dzep) da ne znate sta da uzmete. Ko umije i zna moze i ponesto drugo da vrti u slobodno vremenu. Ja sam uzeo jeftino neke telefone,ssd diskove,laptopove koje sam brzo i lagano gore prodao preko malih oglasa i zaradio jos nesto na tome. Gore je veliko trziste mozete sve da prodate. Prije neki dan gledam novi ps4 gore oko 200e moze da se nadje. Kod nas ispod 300e ga gledao nijesam i jos mnogo toga sto je zivot gore bolji nego kod nas.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
    To je to ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  5. #130
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    evo ja u austriju radim tri godine poceo sam od samog dna i za tri godine sam do sefa dogura u pocetku mi je plata bila 1350 za osam sati rada moga sam da radim i vikendom to mi se naravno dodatno placalo posle tri godine meni plata izlazi oko 2000 za 8 sati plus ovo dadatno ako radim vikendom sto se tice zivota ja kucu iznamljujem za 400 e sa svim racunima hrana je jefitnija nego odje garderoba takodje jedino je skup nocni izlazak i restorani ali ja vise vremena provodim na putovanja vikendom ko oce da radi tamo uspjece jer se cijeni rad a ne ko si ciji si i te gluposti cak mi je gazda ponudio da mi da novac kucu da kupim nikad se ne bi ovamo vratio niti bi moja noga krocila odje da mi nije roditelja toliko

  6. #131
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Bio sam 3 mjeseca prosle godine u Njemackoj da radim. Satnica mi je bila 12e. Radio sam svaki radni dan,ponekad i subotom. Nedjeljom se nikad ne radi. Hrana i pice je jeftinije nego kod nas i imas toliki izbor da ne znas sta da uzmes. Skupe su usluge,restorani itd. A imaju i restorani i kantine gdje sam slucajno otisao par puta imate za 5e komplet obrok,salatu,kolac i sok po izboru. A imate mjesta gdje je doner 7e+. Sve zavisi bio sam jedno vece na veceru zet sa porodicom (njih 4,zena mu i 2 sina) i ja. Vecera za nas 5 kod hrvata u Leipzig je bila 120e. Sad sve zavisi kod Grka je oko 70e isto za nas 5. Sve zavisi od restorana. Njihova zivot i nas se nikad ne mogu uporedit. Imaju bazene u sred zime da se kupaju,imaju zabavne parkove,trzne centre,diskoteke i 100 nekih drugih zanimacija da im nikad ne bude dosadno i sad neko kaze kod nas je dobar zivot a nemamo nista ama bas nista. Garderoba i ostalo imate toliki izbor (za svaciji dzep) da ne znate sta da uzmete. Ko umije i zna moze i ponesto drugo da vrti u slobodno vremenu. Ja sam uzeo jeftino neke telefone,ssd diskove,laptopove koje sam brzo i lagano gore prodao preko malih oglasa i zaradio jos nesto na tome. Gore je veliko trziste mozete sve da prodate. Prije neki dan gledam novi ps4 gore oko 200e moze da se nadje. Kod nas ispod 300e ga gledao nijesam i jos mnogo toga sto je zivot gore bolji nego kod nas.

    Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
    U koji si bio grad

  7. #132
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    U koji si bio grad
    Boravio najvise u Leipzig a radio u 8-9 (Dresden,Berlin,Bad Berka,Schoneck,Jena,...) razlicitih gradova. Cak smo jedno vrijeme spavali u Ceskoj u neko malo mjesto Kraslice blizu granice a radili u neki manji grad u Njemackoj,jer je spavanje u Ceskoj mnogo jeftinije nego u Njemackoj.

  8. #133
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Boravio najvise u Leipzig a radio u 8-9 (Dresden,Berlin,Bad Berka,Schoneck,Jena,...) razlicitih gradova. Cak smo jedno vrijeme spavali u Ceskoj u neko malo mjesto Kraslice blizu granice a radili u neki manji grad u Njemackoj,jer je spavanje u Ceskoj mnogo jeftinije nego u Njemackoj.
    Vidim da je tebi neki malo specijalno drugciji posao bio ,a znaci da ti je satnica 12eura bila pa i drugi poslovi to se uglavnom tako krece odprilike? Mislim ono prosjecno kad se gleda

  9. #134
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li ima u Njemačkoj ili u skandinavskim zemljama naših npr. molerskih firmi?

  10. #135
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brancela View Post
    Da li ima u Njemačkoj ili u skandinavskim zemljama naših npr. molerskih firmi?
    Naravno da ima. Moleri, parketari, odrzavanje cistoce...

  11. #136
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Uvijek omiljena prica da se u Ameriku na Work and Travel moze donijeti 15.000 eura. Svi znamo nekog druga rodjana komsiju pa njegovog brata od strica, ujaka ili pašenog koji se vratio i "platio fakultet, kupio auto sebi i tati, i ostalo mu para da troši"
    To zaboravite ljudi, isplati se program ako ste vrijedni i donese se 3000e ako se ne ide na onaj "travel" dio programa. Sve ostalo je laz koju pricaju nasi momci da bi sebe oprali jer su bili sobarice i komplex ih bije.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    067-123456

  12. #137
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    P.s
    Studirao sam u srce Minhena 3 godine.
    Mjesecna hrana za mene vrabca mrsavog 150e, ako svaki obrok spremam sam. To su dva obroka dnevno. Nego sam ja lijen pa sam imao samo jedan takav mjesec cisto da vidim kakva je to usteda.
    U svakom slucaju ne vidim razlog zasto bi neko trosio 300e na hranu ako SVAKI obrok sprema sam, pa i da ima 300 kila, pravi 3 obroka i na bauštel je svaki dan i odire svoja mudha pa krepa od gladi svako vece.
    Long story short hrana je jeftina.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    067-123456

  13. #138
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Uvijek omiljena prica da se u Ameriku na Work and Travel moze donijeti 15.000 eura. Svi znamo nekog druga rodjana komsiju pa njegovog brata od strica, ujaka ili pašenog koji se vratio i "platio fakultet, kupio auto sebi i tati, i ostalo mu para da troši"
    To zaboravite ljudi, isplati se program ako ste vrijedni i donese se 3000e ako se ne ide na onaj "travel" dio programa. Sve ostalo je laz koju pricaju nasi momci da bi sebe oprali jer su bili sobarice i komplex ih bije.

    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    13.000 lično zaradio za malo jače od 3 mjeseca, tako da ti pada u vodu
    A da ti priča propadne još više - drug konobar iz Beograda na istom ostrvu za 4 mjeseca uzeo 30.000

  14. #139
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Filipe, vrati Vndojevu sliku i postovi su ti oprošteni.
    Btw: Volim Crnu Goru i ona .... mene. (Jebe ili voli, pitanje je sada...)

  15. #140
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    P.s
    Studirao sam u srce Minhena 3 godine.
    Mjesecna hrana za mene vrabca mrsavog 150e, ako svaki obrok spremam sam. To su dva obroka dnevno. Nego sam ja lijen pa sam imao samo jedan takav mjesec cisto da vidim kakva je to usteda.
    U svakom slucaju ne vidim razlog zasto bi neko trosio 300e na hranu ako SVAKI obrok sprema sam, pa i da ima 300 kila, pravi 3 obroka i na bauštel je svaki dan i odire svoja mudha pa krepa od gladi svako vece.
    Long story short hrana je jeftina.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Neke stvari su jeftinije, neke su dosta skuplje, kad sve stavis na spisak, zivot je skuplji nego kod nas.
    A koliko vam treba mjesecno para da u cg sami sebi spremate dva obroka dnevno?
    500€?

  16. #141
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    882
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znaš li kakvo je stanje sa vozačima? Prijatelj ima sve kategorije, slab je sa jezikom, a ima preko 1000kkm sa šleperom, mahom po istočnoj Evropi... E sad ubi me da mu nađem kakav posao u toj struci, (on sanja SAD, Kanadu), a ja ga ubjeđujem Evropa (Deutsh i Scandinavia only...)?

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Inzinjer - doktor - zubar - med tehnicar - mehanicar - limar - varioc i da ne nabrajam zanimanja nikad ne mogu bez posla biti dje god na svijetu odmah se dobija viza..


    Ova promasena zanimanja pravnik ekonomista i to nikome ne treba

  17. #142
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    13.000 lično zaradio za malo jače od 3 mjeseca, tako da ti pada u vodu
    A da ti priča propadne još više - drug konobar iz Beograda na istom ostrvu za 4 mjeseca uzeo 30.000
    Prica mi ne pada u vodu i nikada nece moci da padne sve i pod predpostavkom da ne lazes (objasnio sam zasto ljudi lazu za takve stvari) onda si zaista rijedak slucaj i isao si na W&T prije 10 godina kad se moglo tako.
    Da se ogradim, nekada su se mogle napraviti pare, sad ne mogu.

    Svaki MCD uzima petnaestoro djece da im rade na jednu poziciju niko ne moze da poveze vise 40 radnih sati a kamoli da zabode prekovremeno. Nego nebitnio. Work and Travel nije nesto sto treba posmatrati opciju dje se moze za 3 mjeseca napraviti 15, 30 iljada i sta ja znam. Sve to zaboravite legende.

    Quote Originally Posted by A_R View Post
    Filipe, vrati Vndojevu sliku i postovi su ti oprošteni.
    Btw: Volim Crnu Goru i ona .... mene. (Jebe ili voli, pitanje je sada...)
    Kad saznas ko mi je na profilnu dodji i poljubi mi skute, i sve ti je oprosteno <3

  18. #143
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Evo vidim prica se o stanu i hrani i cudima u Njemackoj.

    Rodjaci koji zive gore (Wupertal) jedan placa stan 300e, manji jednosoban i plus komunalije, a drugi placa 600e ogroman dvosoban i nista vise troskova.

    Hrana je jeftinija dosta nego nasa. Ja sam bio, a brat rodjeni ide svaki mjesec 2-3x.

    On gore odradi mjesecnu trgovinu za kucu. U CG samo meso uzima i to je to.

    A sad da ne moze da se u CG lijepo zivi i moze. Evo diplomirao sam ekonomiju ima godinu. Ne radim u struci, ali zaradjujem dobro. Preselio sam iz Niksica za Budvu (najduza jednosmjerna ulica malo duza od one Pljevlja-Podgorica)

    Radim, zivim sa djevojkom, nas dvoje imamo platu 1600e

    Placamo stan 250, rezije jos 100, ostalo ide na hranu i na zivot.

    Tako da se moze lijepo zivjeti, pogotovo ko nije opterecen onim e ja sam diplomirao ovo ili ono i meni je ispod nivoa da radim nesto tamo drugo.

    Ja npr imam 2x vecu platu od druga sa kojim sam diplomirao a on radi na salter u banci tj radio je.

    Lik je napustio posao jer mu je od nervoze i cuda pocela kosa da opada. Imao je nedelju slobodnu samo, radio je od 7:30 pa do 17-18h. A ja radim striktno 8h, 5 dana radim 2 off.




    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  19. #144
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Vidim da je tebi neki malo specijalno drugciji posao bio ,a znaci da ti je satnica 12eura bila pa i drugi poslovi to se uglavnom tako krece odprilike? Mislim ono prosjecno kad se gleda
    Nije neki specijalan posao. Moj posao je bio da ujutru pokupim radnike,odvedem ih na gradjevinu,rad sto i oni i vratimo se zajedno kuci. Posto nas je bilo 7-8-9 kako kad neka je jeftinije bilo da putujemo svako jutro ako radimo do jedno 100km od kuce,a ako bi putovali duze kao na zadnje mjesto gdje smo putovali 170km posle drugog dana smo odlucili da uzmemo smjestaj kako zbog daljine,tako zbog vremena koje izgubimo dok se vratimo sa posla tako da ne bi posle posla imali vremena nigdje da idemo niti bilo sta da zavrsimo vec samo da veceramo i spavano onda je ta solucija bila bolja. Kod nas se to cini kao neka dalji kod njih 60% ljudi putuju 100 i vise km dnevno do posla i nazad. To je kod nas cudno jer do Podgorice 100km od BP i treba 2h ili vise. Kod njih se 100km predje za manje od sat vremena na autoputu. Posao na gradjevini je takav danas se radi u jedan grad,sjutra u drugi,prekosjutra u treci posebno u firmi kod ovog mi brata jer on se pojavljuje kao podizvođač kod jedne veće firme i onda gdje god ta firma ugovori posao oni idu i rade. Malo je to apsurdno ali je tako npr. pored ne znam koliko hiljada gradjevinskih firmi u Berlinu ova firma iz Leipziga dobije posao da pravi neku školu u Berlin(daju najbolju ponudu) onda se ide i u Berlin se radi nema nekih pravila,mozete da zivite na jednom kraju Njemacke a na drugom da radite (ali sad koliko toliko izbjegavaju da idu na teren da rade) pa tako odu u nedjelju uvece,rade do petka i u petak odu kuci,za vikend budu kuci vide porodicu i opet po istom.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dejan@s View Post
    Znaš li kakvo je stanje sa vozačima? Prijatelj ima sve kategorije, slab je sa jezikom, a ima preko 1000kkm sa šleperom, mahom po istočnoj Evropi... E sad ubi me da mu nađem kakav posao u toj struci, (on sanja SAD, Kanadu), a ja ga ubjeđujem Evropa (Deutsh i Scandinavia only...)?
    Ne znam da se to specificno trazi niti sam cuo... Kad ne zna engleski najbolje mu je nedje baushtela taman u Evropi
    One Ring to Rule them all...

  21. #146
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Evo vidim prica se o stanu i hrani i cudima u Njemackoj.

    Rodjaci koji zive gore (Wupertal) jedan placa stan 300e, manji jednosoban i plus komunalije, a drugi placa 600e ogroman dvosoban i nista vise troskova.

    Hrana je jeftinija dosta nego nasa. Ja sam bio, a brat rodjeni ide svaki mjesec 2-3x.

    On gore odradi mjesecnu trgovinu za kucu. U CG samo meso uzima i to je to.

    A sad da ne moze da se u CG lijepo zivi i moze. Evo diplomirao sam ekonomiju ima godinu. Ne radim u struci, ali zaradjujem dobro. Preselio sam iz Niksica za Budvu (najduza jednosmjerna ulica malo duza od one Pljevlja-Podgorica)

    Radim, zivim sa djevojkom, nas dvoje imamo platu 1600e

    Placamo stan 250, rezije jos 100, ostalo ide na hranu i na zivot.

    Tako da se moze lijepo zivjeti, pogotovo ko nije opterecen onim e ja sam diplomirao ovo ili ono i meni je ispod nivoa da radim nesto tamo drugo.

    Ja npr imam 2x vecu platu od druga sa kojim sam diplomirao a on radi na salter u banci tj radio je.

    Lik je napustio posao jer mu je od nervoze i cuda pocela kosa da opada. Imao je nedelju slobodnu samo, radio je od 7:30 pa do 17-18h. A ja radim striktno 8h, 5 dana radim 2 off.




    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
    Ne ubode svako "premiju" od posla kao ti. A i sto ce ti posao u struci ako dobro zaradjujes na bilo kakav drugi posa.
    8 sati dnevno i jos slobodan vikend.

  22. #147
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default Njemčka - život i rad

    Jedino sto trenutno nemam osiguranje je problem. Ali realno i da me osiguraju na 230e i nije neka perspektiva kad ostaram.

    Zato cu gledati da pocnem kao par mojih kolega i drugova neko od osiguranja da uplacujem

    P.S.

    Ovo za slobodne dane je kako me zapadne. Sad sam trenutno slobodan ponedeljak i utorak. Ali sam duzi period bio slobodan vikend.

    Sent from my iPhone 7

  23. #148
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    evo ja u austriju radim tri godine poceo sam od samog dna i za tri godine sam do sefa dogura u pocetku mi je plata bila 1350 za osam sati rada moga sam da radim i vikendom to mi se naravno dodatno placalo posle tri godine meni plata izlazi oko 2000 za 8 sati plus ovo dadatno ako radim vikendom sto se tice zivota ja kucu iznamljujem za 400 e sa svim racunima hrana je jefitnija nego odje garderoba takodje jedino je skup nocni izlazak i restorani ali ja vise vremena provodim na putovanja vikendom ko oce da radi tamo uspjece jer se cijeni rad a ne ko si ciji si i te gluposti cak mi je gazda ponudio da mi da novac kucu da kupim nikad se ne bi ovamo vratio niti bi moja noga krocila odje da mi nije roditelja toliko
    Svi pišu kako rade a niko da napise sto, osim @godfathera

  24. #149
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Svi pišu kako rade a niko da napise sto, osim @godfathera
    ja radim u firmu za proizvodnju krovova, bazena ... kad sam dosao obuka mi je trajala 3 mjeseca (sve sektore firme sam prosa) nakon toga bio u sektor proizvodnje sad sam u sektor kontrole kad sam dolazio rekli su mi da donesem sve diplome sto imam i sad posle tri godine posto sam jezik savlada kako treba tamo cu da polazem odredjeni broj ispita na univerzitet u becu kako bi mogao da napredujem u firmu
    malo je mjesto i zato kad vide nekog da oce da radi svim silama se trude da ga zadrze meni licno odgovara sto je manje mjesto imam sve za drustveni zivot bazen sportske terene bioskop kuglanu... postoji i jezreo na koje se ljeti moze kupat, pecat a bec mi je na 40 min voznje

  25. #150
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Radim, zivim sa djevojkom, nas dvoje imamo platu 1600e
    A ja radim striktno 8h, 5 dana radim 2 off.
    dje radite ako nije tajna, i koju vrstu posla?

Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve na jednom mjestu!
    By Vaso38 in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-11, 22:48
  2. Sve za Symbian na jednom mjestu...
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 05-09-08, 08:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •