Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 233

Thread: Njemčka - život i rad (sve info na jednom mjestu)

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Slicno je i u Geteborgu, u Svedskoj. Poslije 5-6 popodne radnim danima slabo koga ima u grad. Da se radi puno... pa i ne bas, 7-8 sati dnevno, nisu to robovlasnici u EU . Drugaciji je evropski mentalitet od naseg kafanskog balkanskog. Ljudi se druze na drugaciji nacin, apsolutan je mit da nema nikakvog drugovanja tamo, no samo rad, spavanje, i na odmor se podje jednom godisnje, to su oni balkanski socijalisticki mitovi, kojima nekako opravdavaju jadni zivot na margini evrope.

    Evo i ovdje u Emirate, covjek bi rekao nema nikakvog drugovanja, no samo spavanje i rad, a radi se vise vremenski no u Evropi. Ljudi se vise druze po stanova, tako da su kafici polu prazni tokom radne nedelje, nije da je svako u svoj stan sam, i onda ceka vikend da izadje.

    Ne moze se poreci da je balkansko okruzenje drugacije nego ostala okruzenja, ali sve je stvar navike i zelje za istrazivanjem i upoznavanjem samog sebe, na kraju krajeva. Nikad samog sebe ne mozes bolje upoznati nego kad si izlozen drugacijem okruzenju, sa ljudima koji su za 360 stepeni drugaciji od onih na koje si navikao. Tu se vidi ko je od cega skrojen.

    U ovo doba krize, tj. na Balkan je uvijek kriza, luksuz je ne iskorisiti sanse koje se pruzaju, pa gdje god da su, sad je vrijeme da se radi nesto, a ne zivi od danas do sjutra u CG.
    Mobilnost je obavezna, ali je to neka druga prica za CGorce, koji su navikli da u jedan grad zavrse osnovnu, srednju, fakultet, rade 40 godina i umru u isto mjesto.

    MadDog, nadam se da se neces pokajati

  2. #52
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ne bih da te osuđujem, jer je ipak to tvoja odluka i tvoj život, ali mislim da si pogriješio. Dobio si priliku koja se ne pruža često i samo po neki imaju priliku da je dobiju. Prije svega trebao si da znaš da njemački mentalitet i filozofija života se u mnogome razlikuje od naše i generalno mediteranske. To je sređena država u kojoj sve funkcioniše pod konac, ljudi su programirani da rade i to je to. Istina je da nema previše prilike za zabavu i uživanje u istočnoj Njemačkoj, ali vremenom bi našao ljude koji ti odgovraju i sa tim parama koje ti navodno ostaju preko plate, mogao si bar 2 putovanja da organizješ mjesečno, što opet nije mala stvar, vikend u Varšavi, Berlinu, Kopenhagenu.
    Na kraju krajeva trebao si bar da probaš mjesec, dva da se malo iscimaš, da radiš nešto što do sad nijesi, da okusiš neki drugi sistem života. Možda bi ti sve to prijalo ko zna, ovako ćeš ostati uskraćen za to iskustvo i mislim da je to najveći gubitak

    U svakom slučaju glavu gore i ne daj se pokolebat
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #53
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam na kraju ni što piskaram sad, bi što bi.

    Što se tiče žena i ljudi uopšte, moram da priznam da nisam ni ja maneken, ali majko božja, kao da je neko najružnije žene birao i sve ih sastavio na jedno mjesto.
    Jednu, ali jednu žensku osobu prosječnog izgleda za naš pojam ne sretoh.

    Slike nisam pravio, ali u principu je sav taj istok isti. Šarene kuće, stara gradnja i slično.

    Esseny, što znam, bila je aj da kažem 40-60 odluka, malo mi je milije što sam ostao, ali se isto jedem s druge strane. Opet kažem, ja već godinama radim od kuće s tom firmom, kad bih pošo tamo, izgubio bih to, a onda eventualnim prekidom rada izgubio sve šanse za novu saradnju.
    Tako da sam ovako ostao u dobrim odnosima, a kad tad će se otvorit mjesto u njihove kancelarije u London, Minhen i ostale gradove...

    Ne pravdam se vama, više sebi, ali oću da čujem što bi ljudi uradili na mom mjestu.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  4. #54
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    PKT SVN - 2298
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za sve su zene krive....

  5. #55
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jel moguce sto citam? e ljudi moji kad ce te shvatiti kolko raznovrsnost utice na ljepotu zivota , al cg mentalitet nikad necu shvatiti i nisam se mogao pripojiti istome niti ikad osjetiti da tu pripadam zbog toga , za sve imamo izgovor , a ovo sto kaze eseni kakve ljude ces upoznati iz kakvih sfera , kakve price cuti, svaki vikend po gradovima eu ili dje oces za odmor preko agencija paketi za dz , i ono najvaznije odje ribtas kolko god dobar bio isto cio zivot a tamo postoji vrednovanje i napredak , ono sto je vlast ubila kod ljudi odje mada i ljudi su takvi i bez vlasti a to je zelja za nenadogradjivanjem.....neka je tebe sa srecom u cataro i da te ne cujem da se zalis sad znas kakvi ti je raj dom bar ako nista drugo

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    ja te potpuno razumijem! Uslovljavanje tipa "sledećih 25 godina moraš biti tu" mi se ne dopada, ne dopada mi se ni to što je plata premala...e, jedino bi, po meni, bilo prihvatljivo da si imao slobodu da pokušaš, pa ako ti bude ok pola godine, godinu, nastaviš, ako ne, raskid ugovora i to je to...čak vjerujem da bismo te nepovratno izgubili, sigurna sam da bi ostao, sasvim sigurna...ali te razumijem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #57
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,561
    Thanks Thanks Given 
    1,110
    Thanks Thanks Received 
    1,719
    Thanked in
    774 Posts

    Default

    vrijeme ce pokazat jel dobra odluka bila,ja mislim da si trebao ostat tamo neko vrijeme.u svakom slucaju,ako ti se ukaze sljedeci put nesto slicno probaj,sto neko rece ovamo se vazda mozes vratit.sad ako mozes odje naci nesto da valja to je druga prica

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,264
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Juče ujutru sam pročitao sve ovo i svako malo mi je padala ova priča na pamet, vjeruješ li? Bez ulaženja u tvoje lične odluke, ja nešto mislim da bih pokušao, istoga momenta bih opičio tamo...Neće ovđe ni za 10ak godina biti ok za život, a za to vrijeme bi se mogla obezbijediti neka pristojna egzistencija...Vjerovatno bi tamo napredovao, kao i svako od naših koji se dohvati kakvog normalnog posla đe postoji mogućnost napredovanja pa bi se moglo i ušteđeti,da ne pričam o jeziku, upoznavanju naroda, putovanju...

    Kad pogledaš, što radimo ovđe? Posao,kuća, prošetamo, izađemo ponekad, ništa sad specijalno što ne bi tamo mogao...A CG će uvijek biti tu đe je,da se može čeljade vratiti...
    Doduše, nema našega mentaliteta na svijet,niti se đe ovako, uslovno rečeno, opušteno živi kao kod nas,a i vazda bi tamo bio tuđin pa sve da postaneš kancelar...
    Guli sad u Kotor, sam si birao i svaku ti sreću želim...

  9. #59
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    svudje mozes sebi napravit opuaten zivot ka u cg ako oces a vidim svi sokirani platama eeee djeco djeco u kakvim zabludama zivite vi , cg mentalitet odma s i bi direkt ka i odje na dir poziciju jeftinija hrana, oblacenje, i putovanja kad si van cg sta ces vise
    ))))))))

    a mogu li te pitat koja je to firma i pozicija da te primu?

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    ma nijesmo Sparkić šokirani platama, jednostavno ako ne želiš da odeš, onda mora postojati neki jak motiv...plata zna da bude dovoljno dobar motiv, ali recimo, ako ja ovdje zarađujem 800 imam stan, imam sve što volim, teško mi motiv može biti 1150 eura plate...e za 2500 bih razmislila...ti si druga priča, ti si jedva čekao da odeš i nije ti trebao motiv i ne možeš suditi po svom osjećaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ti se svidjela neka mala ostao bi ti vidim ja

  12. #62
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,966
    Thanks Thanks Given 
    597
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ja bih uradio isto ka mi komsija..*
    tako da podrzavam tvoju odluku, pa makar bila i pogresna..

  13. #63
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    A reć ću vam otvoreno i uslove. 1150 eura mjesečno, stan oko 300 s dažbinama, doduše prazan, kao i svi kod njih. Hrana 250-300 mjesečno. A tu je još gradski prevoz, nešto odjeće i ostali prateći troškovi.

    Tako da i nema adekvatne kompenzacije za toliku promjenu i žrtvu.
    Ni ja nikad ne bi posa za te pare. 2000eur bi bio minimum.
    Mislim i kod nas ima ljudi (jedan dio) sa diplomama koji imaju preko 1000e i zive evropski san.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Mislim i kod nas ima ljudi (jedan dio) sa diplomama koji imaju preko 1000e i zive evropski san.
    Ima ih iha ha.
    Globetrotting

  15. #65
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kraju svega, vrlo prosta računica.

    Meni tamo svaki mjesec ostane da kažemo 400 eura.
    Ja ođe imam svoj stan.
    Što znači, da ođe sa platom malo iznad prosječne mogu da ostanem sa istim plusom na kraju mjeseca.

    A đe su ljudi koje volim, đe je more, đe je druga klima.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  16. #66
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moje misljenje je da si trebao da se oprobas i tamo, i da ostanes sto duze, uvijek se imas dje vratit, ali necu da te osudjujem i da ti pricam je li pogresno ili nije, najbolje znas i sam. Naseg mentaliteta nema nidje, a tu je i more...
    Da se meni ponudi takva prilika ja bih je iskoristio maksimalno i istrpio koliko moze da se trpi, jer ko zna sta moze biti posle tih mjesec dva tri ili pola godine samoce, napredak neki veci, ko zna... Opet, odluka je na tebi, i niko nema za pravo da te kritikuje ili da prica "vidji ovakav je, onakav je". Ne sekiraj se sto drugi pricaju, jer ti najbolje znas kako je i zasto si uradio i ko zna zasto je to dobro.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Na kraju svega, vrlo prosta računica.

    Meni tamo svaki mjesec ostane da kažemo 400 eura.
    Ja ođe imam svoj stan.
    Što znači, da ođe sa platom malo iznad prosječne mogu da ostanem sa istim plusom na kraju mjeseca.

    A đe su ljudi koje volim, đe je more, đe je druga klima.
    još ako imaš ručak svaki dan-ti si na konju
    + na isto dođeš ako odeš, kako reče, s druge strane, niđe nema "ladovine" na poslu kao kod nas, a tamo bi radio kao konj.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #68
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeste. Tamo bi radio kao konj, i to bi neko primijetio, cijenio... posle nekog vremena ako bi i dalje radio kao konj potapsao bi ga po ramenu, palo bi i neko unapredjenje. A odje? 100 puta si dobar, jednom pogrijesis i ides doma.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Radite li vi da učinite nešto korisno, naučite, prosperirate i napredujete ili da "vam bude ladovina" samo?
    Globetrotting

  20. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Radite li vi da učinite nešto korisno, naučite, prosperirate i napredujete ili da "vam bude ladovina" samo?
    uđeš u 90% institucija pa ih pitaš.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,106
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Jeste. Tamo bi radio kao konj, i to bi neko primijetio, cijenio...
    Dok moji roditelji ovdje sjede bez posla od 2007, jer se posten rad i trud kod nas na kraju ovako isplate. I nikoga nije briga. AHAHAHAHAHA
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  22. #72
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam što da vam kažem ljudi.
    Lomio sam se dugo, dan danas nisam načisto s tim.

    Vagalo je i na jednu i na drugu stranu, ali **** ga, trebalo je odgovorit tad i tad i tad je prevagnulo na "neću" stranu. Toliko me vuklo na obije strane da ću do kraja života žalit, čak i da sam drugačije odlučio. Takav je bio izbor, pretežak.

    Mogu vam reć da mi je dana kad sam odgovorio pao kamen sa srca, ali su mi se isto ruke dobro preznojile dok sam kucao da ne idem.

    **** ga, izgleda da nisu svi izbori između crnog i bijelog. Ođe sam imao 2 siva, neko vidi prvo tamnije, neko ovo drugo.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    uđeš u 90% institucija pa ih pitaš.
    Dobra, stara:

    S kim si, takav si!


    Globetrotting

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Dobra, stara:

    S kim si, takav si!

    ufff, sreća pa nisam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Tako da sam ovako ostao u dobrim odnosima, a kad tad će se otvorit mjesto u njihove kancelarije u London, Minhen i ostale gradove...
    osim ako nemaju filijalu u Zagrebu 99% sam ubijedjen da je nemaju uopste na Balkanu, dakle budi preduzimljiv i ponudi im da otvore filijalu u Kotor i objasni da su porezi i ostalo relativno povoljni ovdje i budi uporan i ozbiljan, mozda jednog dana postanes sef strane firme i to u svojoj kuci, kud ces bolje
    She is only here to annoy herself!

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve na jednom mjestu!
    By Vaso38 in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-11, 23:48
  2. Sve za Symbian na jednom mjestu...
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 05-09-08, 09:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •