Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 233

Thread: Njemčka - život i rad (sve info na jednom mjestu)

  1. #176
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aris7 View Post
    Evo da postavim pitanje u nadi da će neko odgovori, da li mogu dobiti njemačku radnu vizu u hrvatskoj, u ambasadi crne gore, pošto je poslodavac iz hr, ili mora isključivo da se viza dobije u njemačkoj ambasadi u pg?
    vjerovatno ti je poslodavac iz hr pa mislis da ti on radi papire i da u hr dobijes njemacku vizu. moze naravno samo neka ti poslodavac sredi to oko papirilogije ali moze nije problem
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  2. #177
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ljudi rekoh odje da pitam, koji je kurs njemačkog u Pg najjbolji, da se nauci to i sto je najjbitnije da ta diploma je priznata i znaci nesto i za posao i ovako?
    Kembridz mi preporucuju dal' ima nesto bolje?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Last edited by Pozitiva; 30-05-20 at 22:48.

  3. #178
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Idi u don Boske, pa posle toga možeš kod Humbolta odraditi ösd ispit, koji je priznat i koji traže za vizu ili radnu dozvolu.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  4. #179
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    ja sam isao u don bosko i preyadovoljan sam posle sam polagao kod humbolta i ako ides preko don bosko centra imas popust na polaganje kod humbolta barem je tako bilo prije 4 god i osim sto je kvalitetna nastava prednost je i sto su jeftiniji od ostalih i to dosta za polaganje u humbolt potrebno je pasos da imas jer salju podatke u njihov centar kako bi usao u bazu i dobijas diplomu i karticu sa kojom gdje god da odes mogu da provjere da imas tu diplomu koja je priznata
    Last edited by Beton; 31-05-20 at 12:07.

  5. #180
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Kako je najbolje gledati za poslove u njemacku? Mene konkretno ugistiteljstvo zanima, hoteli... Koji sajtovi, s kim se povezati?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #181
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    mislim da njemci za tu tvoju poziciju prvo gledaju njihove...jedino ako imaju isturene hotele negdje po karibima itd. pa tamo zaposle strance
    She is only here to annoy herself!

  7. #182
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislim da njemci za tu tvoju poziciju prvo gledaju njihove...jedino ako imaju isturene hotele negdje po karibima itd. pa tamo zaposle strance
    Mene konkretno zanima pozicija u top menadzmentu hotela, shodno mom iskustvu. Do sad se nisam sreo s tim da traze strance u njemacku za te pozicije, ali reko da pitam svakako, mozda neko zna nesto sto ja ne znam...

  8. #183
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ja za sad ne zelim da idem preko,.mozda tamo kasnije ako dodje do prilike zasto da ne.
    Ali sada bih ovdje upisao da imam to, moze mi pomoci za posao i ovdje a isto tako ako bih nedje otisao, zato Vam kazem da kada bih birao kurs, birao bih nekog ko je jak ,serifikovan, sto se veli da se mogu pohvaliti i reci to je diploma ta i taj nivo imam.
    Pa i neka je malo skuplje nema veze. Ja mislim po stepeno za 4 mjeseca vise od 350 e ne moze biti jeli tako

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  9. #184
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Jedino ti je priznata diploma koju položiš na hubolt sa ostalima možeš dupe da obrišeš vani

  10. The Following User Says Thank You to Beton For This Useful Post:


  11. #185
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Razmišljam baš ozbiljno o tome da ono što se kaže pođem preko. U 99 posto slučajeva na oglasima za posao se traži pasoš članica EU, što mi naravno nismo. Nemam nikakvu familiju po Evropi koja bi mi pomogla da me ubace . Postoji li neka agencija koja nudi poslove u EU za nas, ili neki poslodavci koja zapošljavaju naše državljane? Znam da su uveli neki olakšan režim ali samo za baš deficitarna zanimanja
    Nemam naročitu želju da dobar dio mladosti provedem ođe, pa je svaka pomoć dobrodošla. Naravno, za ovo sve mislim nakon što se smiri situacija sa virusom...

  12. #186
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve zavisi od toga koje obrazovanje imas, radno iskustvo, nivo znanja Njemackog jezika mislim da je to medju bitnijim stvarima, u svakom slucaju ne preporučuje ti ove 'naše' što kao nude nesto na crno, mislim da je to bas lose i malo plaćeno sa obzirom na njihov standard posebno ako nemas nekoga ko vec radi a znas ga...
    Planirao sam nesto slicno prije ali baš tesko...
    Last edited by Play; 20-07-20 at 21:02.

  13. #187
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Treba viđet za koje zanimanje tražiš, ima li potražnje kod njih za tim..
    Ako radiš u turizmu a znaš jezik posao možeš lako nać, plus smještaj i hrana osigurani.

    Moš probat preko one makedonske agencije kontext što šalju u Mcdonalds u Njemačku, imao bi oko 1000€ zarade kad sve troškove pokriješ, učis jezik i tražiš bolje dok si tamo.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  14. #188
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Imas one na fb.TopTravel montenegro sto salju po evropi radnike.Sve na gotovo..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #189
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr hellfire View Post
    Treba viđet za koje zanimanje tražiš, ima li potražnje kod njih za tim..
    Ako radiš u turizmu a znaš jezik posao možeš lako nać, plus smještaj i hrana osigurani.

    Moš probat preko one makedonske agencije kontext što šalju u Mcdonalds u Njemačku, imao bi oko 1000€ zarade kad sve troškove pokriješ, učis jezik i tražiš bolje dok si tamo.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    Kako da nadjem tu agenciju ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  16. #190
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    kako znas njemacki?!
    She is only here to annoy herself!

  17. #191
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_j View Post
    Kako da nadjem tu agenciju ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imaš na fb kontext inače oni sarađuju sa onom našom minuta do posla, pa ovi ih samo proslede tamo.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  18. #192
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mene konkretno zanima pozicija u top menadzmentu hotela, shodno mom iskustvu. Do sad se nisam sreo s tim da traze strance u njemacku za te pozicije, ali reko da pitam svakako, mozda neko zna nesto sto ja ne znam...
    Za top-top pozicije u bilo kojoj bransi se ne gleda jesil' stranac ili nisi, isto tako se ni ne gleda jesil' drzavljanin EU ili ne jer se taj "problem" veoma lagano rijesi cak i u DE (jer bi se vodio kao radna snaga za koju nema kvalifikovanog u njihovoj regiji).
    Ako stvarno imas dobro iskustvo i rezultate iza sebe samo prati poznate svjetske sajtove za zaposaljavanje i apliciraj redom dok nesto ne ubode, recimo na https://www.glassdoor.com/ se znaju pojaviti poslovi za top menadzment u hotelima.

    U DE su itekako uvijek spremni zaposliti radnike iz inostranstva koji im stvarno trebaju a uz sve to ce iste da cijene cak i vise nego nekoga iz DE (naravno ovo zavisi uvelike od firme do firme).

    Samo obrati paznju na jednu stvar uvijek, jel' plata izrazena u NETO ili BRUTO jer su razlike ogromne. Najbolje je takve stvari "eliminisati" odmah poslije prvog intervjua pa onda fino izracunati sam netto (mozes recimo sa ovim ispod kalkulatorom).
    https://www.brutto-netto-rechner.inf...or_germany.php

  19. #193
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Za top-top pozicije u bilo kojoj bransi se ne gleda jesil' stranac ili nisi, isto tako se ni ne gleda jesil' drzavljanin EU ili ne jer se taj "problem" veoma lagano rijesi cak i u DE (jer bi se vodio kao radna snaga za koju nema kvalifikovanog u njihovoj regiji).
    Ako stvarno imas dobro iskustvo i rezultate iza sebe samo prati poznate svjetske sajtove za zaposaljavanje i apliciraj redom dok nesto ne ubode, recimo na https://www.glassdoor.com/ se znaju pojaviti poslovi za top menadzment u hotelima.

    U DE su itekako uvijek spremni zaposliti radnike iz inostranstva koji im stvarno trebaju a uz sve to ce iste da cijene cak i vise nego nekoga iz DE (naravno ovo zavisi uvelike od firme do firme).

    Samo obrati paznju na jednu stvar uvijek, jel' plata izrazena u NETO ili BRUTO jer su razlike ogromne. Najbolje je takve stvari "eliminisati" odmah poslije prvog intervjua pa onda fino izracunati sam netto (mozes recimo sa ovim ispod kalkulatorom).
    https://www.brutto-netto-rechner.inf...or_germany.php
    To bi bilo super da je stvarno tako. Nazalost stvarnost je drugacija, uprkos zvanicnom stavu Njemacke o otvorenom trzistu rada, ravnopravnim uslovima i sl. (to su samo marketinski trikovi). Njemacka trazi iskljucivo jeftinu radnu snagu sa strane (mozes da si najbolji i sl. ako prelazis 1000 EUR preko zacrtanog budzeta nemas sanse). Zasto bi uzeli nekoga sa strane da pokriva top poziciju - iskljucivo zato sto mogu manje da ga plate. Ako menadzer u Njemackoj radi za 150K EUR bruto godisnje, uzmu nekoga sa strane za 50K EUR bruto godisnje i to je to. Ima vjerovatno izuzetaka ali to je trenutno trend u Njemackoj. Naravno ciljano gledaju sto manje da plate, pa ako prodje prodje. Ako trazis vise dobijes odgovor da ne moze, toliki im je budzet i ostale fore za neupucene i prijatno. Ako naletis na takvu firmu kojoj je primarno koliko ces da je kostas, a ne interesuje ih da vide sta znas, koliko znas, kako mozes da doprineses poslovanju, ne trosi vrijeme, nego pici dalje. U sustini je najbolje to direktno rascistiti kulturno u prvom razgovoru da se zna sta su finansijska ocekivanja, jer po tome ce ti biti jasno je li ozbiljna firma ili ne.

  20. #194
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Na kojoj web stranici se mogu tražiti poslovi u njemačkoj?

    Intersuju me poslovi npr vozača kamiona, kombija itd itd
    This time next year we'll be millionaires

  21. #195
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    @dr hellfire - baš u turizmu i tražim, planiram da polažem makar B1, rekoste li i dalje da je humbolt najbolji za to u PG?
    Probao bih bilo šta za početak, jbg.
    A to u vezi ravnopravnosti, jbg, svjesni smo svi toga da si tamo ipak jeftina radna snaga iz neke zemlje trećeg svijeta..
    Favoriziju domaće, to bi mi bilo okej ako je moja zarada adekvatna.
    Hvala na preporukama, ako ima još nekih ideja za sajtove, poslove i slično, javite, valjaće nekome, Nemačka, Austrija ili neke druge zemlje.

  22. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    sa B1 mogu da te prime eventualno na bauštelu...
    She is only here to annoy herself!

  23. #197
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    To bi bilo super da je stvarno tako. Nazalost stvarnost je drugacija, uprkos zvanicnom stavu Njemacke o otvorenom trzistu rada, ravnopravnim uslovima i sl. (to su samo marketinski trikovi). Njemacka trazi iskljucivo jeftinu radnu snagu sa strane (mozes da si najbolji i sl. ako prelazis 1000 EUR preko zacrtanog budzeta nemas sanse). Zasto bi uzeli nekoga sa strane da pokriva top poziciju - iskljucivo zato sto mogu manje da ga plate. Ako menadzer u Njemackoj radi za 150K EUR bruto godisnje, uzmu nekoga sa strane za 50K EUR bruto godisnje i to je to. Ima vjerovatno izuzetaka ali to je trenutno trend u Njemackoj. Naravno ciljano gledaju sto manje da plate, pa ako prodje prodje. Ako trazis vise dobijes odgovor da ne moze, toliki im je budzet i ostale fore za neupucene i prijatno. Ako naletis na takvu firmu kojoj je primarno koliko ces da je kostas, a ne interesuje ih da vide sta znas, koliko znas, kako mozes da doprineses poslovanju, ne trosi vrijeme, nego pici dalje. U sustini je najbolje to direktno rascistiti kulturno u prvom razgovoru da se zna sta su finansijska ocekivanja, jer po tome ce ti biti jasno je li ozbiljna firma ili ne.
    Ja sa razlogom navedoh "top-top" pozicije a kolega forumas rece da cilja upravo na to. Konkretno u Njemackoj za sve visoke pozicije niti biraju odakle si, niti gledaju da zaposle nekoga ko ce im "osrednje" raditi posao al' ce ga platiti duplo manje. Nema te ozbiljne firme u DE koja ce zaposliti recimo Indijca sa upola znanja nego nekoga ko im zavrsava sve poslove kako treba, ima reference i iskustvo, opet ponavljam da pricam o visokim pozicijama ne o srednjim/niskim.

    Sto se tice ne prelazenja budzeta u potpunosti si u pravu, zato i kad se prijavljuje treba sve dobro izvagati i istraziti, da ne bi dosao u poziciju da lupis neku cifru koja nema smisla. Nije rijetko da ljudi sa Balkana zive u zabludi i misle da u Njemackoj cvjetaju ruze i da je prosjecna neto plata minimum 3k+ (daleko od istine!), pa samim tim i kad se prijavljuju i budu pitani koliku platu ocekuju lupe neku retardiranu cifru.

    Nije ovo samo u Njemackoj tho, u mnogim razvijenim zemljama je tako. Kada je u pitanju kvalitetna radna snaga na visim pozicijama onda se ne bira odakle je, nit se gleda da se maksimalno ustedi na istima al' se naravno i dalje zaposljava po zacrtanim budzetima.

    ---
    Edit

    Kad se prica od srednjim/nizim pozicijama onda si potpuno u pravu, tu nema nikakve ravnopravnosti.
    Last edited by beatnological; 29-07-20 at 13:38.

  24. #198
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sa B1 mogu da te prime eventualno na bauštelu...
    Ne mlati gluposti

  25. #199
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Ne mlati gluposti
    Taman tako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  26. #200
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    @dr hellfire - baš u turizmu i tražim, planiram da polažem makar B1, rekoste li i dalje da je humbolt najbolji za to u PG?
    Probao bih bilo šta za početak, jbg.
    A to u vezi ravnopravnosti, jbg, svjesni smo svi toga da si tamo ipak jeftina radna snaga iz neke zemlje trećeg svijeta..
    Favoriziju domaće, to bi mi bilo okej ako je moja zarada adekvatna.
    Hvala na preporukama, ako ima još nekih ideja za sajtove, poslove i slično, javite, valjaće nekome, Nemačka, Austrija ili neke druge zemlje.
    Taman b1 da naučiš jezik to je dovoljno za svaku poziciju u turizmu. Najbolje ti je u don Boske, bio sam ja u Humboldt napuni se 40 ljudi i bude baš slabo za praćenje na toliku grupu. Ovamo je dosta manje i naučiš jezik.
    Kad naučiš jezik bitan ti je ösd ispit koji moš u Humboldt uradit njega priznaju.

    Prati i za vizu koliko se čeka na termin prije je bilo po par mjeseci i više.

    Mada sam primjetio dosta ljudi iz Njemačke idu u Austriju nije ni tamo loše možda i bolje.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    Last edited by dr hellfire; 30-07-20 at 21:42.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve na jednom mjestu!
    By Vaso38 in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-11, 23:48
  2. Sve za Symbian na jednom mjestu...
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 05-09-08, 09:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •