Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 226 to 233 of 233

Thread: Njemčka - život i rad (sve info na jednom mjestu)

  1. #226
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Imaš moju podršku, uzmi na mtel i na telenor i prodaj ga nama

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    more hahaha����
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  2. #227
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Istok Njemacke nije uopste sjajan, vecina gradova je losa, sa propalim fabrikama, nevjerovatno za povjerovati jos kad je Njemacka u pitanju, ali je tako.


    A mislim da ako firma tebe potrazuje da radis za njih, da nije problem dobiti dobiti radnu vizu.
    Free download games and applications direct links Android, Apk, Mod, arm64-v8a, OBB Data File, Mobile, device phone and Tablet.

  3. #228
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozz. HTIO SAM SAVJET OD LJUDI KOJI SU U Njemacku posli ili planiraju. Imam 40g troje djece i jednostavno sam se umorio svega odjen...vidim da 6 novembra izlazi na njemackoj ambasadi rok za Apliciranje za Termin...neki savjet preporuke...

  4. #229
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    kako znaš njemački i znaš li da radiš neki posao koji je kod njih deficitaran?
    She is only here to annoy herself!

  5. #230
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default Njemčka - život i rad (sve info na jednom mjestu)

    Ima dosta agencija koje obucavaju medicinsko osoblje i osposobljavaju pa probaj preko njih, ali u startu ti kazem dok ne udjes u sistem njje ni tamo bajno ni sjajno, a ni posle..
    Probaj ipak za buducnost te djece,jer ovdje se uvjek mozes vratiti, niko ti CG nece ponijeti...

    Edit: Izbjegavaj nase(balkance) na svakom koraku, nista dobro od njih(iz iskustva)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #231
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Ima dosta agencija koje obucavaju medicinsko osoblje i osposobljavaju pa probaj preko njih, ali u startu ti kazem dok ne udjes u sistem njje ni tamo bajno ni sjajno, a ni posle..
    Probaj ipak za buducnost te djece,jer ovdje se uvjek mozes vratiti, niko ti CG nece ponijeti...

    Edit: Izbjegavaj nase(balkance) na svakom koraku, nista dobro od njih(iz iskustva)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ima neka fabrika mesa prerada oko 1300 zaposlenih..Munster mjesto...al sto je zeznuto dosta cujem jeste Dobiti vizu...

  7. #232
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivosnajs18 View Post
    Pozz. HTIO SAM SAVJET OD LJUDI KOJI SU U Njemacku posli ili planiraju. Imam 40g troje djece i jednostavno sam se umorio svega odjen...vidim da 6 novembra izlazi na njemackoj ambasadi rok za Apliciranje za Termin...neki savjet preporuke...
    Pozdrav evo malo iz mog ugla. Ako si se odlučio vec za Njemačku bolje da apliciras za lutriju svaki mjesec jer nema pravila da ces odmah dobiti termin. To govorim za nekvalifikovano zanimanje. E sad ako imas neki zanat diplomu koju mozes nostrifikovati tada mozes mnogo brze poci za Njemačku. Ja sam otisao u aprilu 2019 isto preko ovog pravila Zapadni balkan. Uvijek se nadje posao na kraju. Dosao sam u Berlinu i radim u pošti od kada sam došao i tu cu biti jos pola godine sigurno da sredim stalni boravak. Ako želiš uvijek u pošti mozes raditi to je zanimanje bez kvalifikacija. Sto se tiče života mnogo je bilo bolje prije 3 godine zbog sadašnje inflacije. Opet stavi sve na papir. Ti da imas platu otprilike 2h mjesecno, 3 djece 750e djeciji dodatak i zena da radi neki dodatni posao 1000e. To je otprilike 4h. Stan se moze naci za hiljadu (3 sobe) sa svim troškovima. Imaš i onu grupu na fb gastarbajter ako se ipak odlucis za Njemačku. Nadam se da sam malo pomogao.

    Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  8. The Following 4 Users Say Thank You to marko_nk89 For This Useful Post:


  9. #233
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Za visokokvalifikovani kadar (ne mora da bude iz IT branše iako je poželjno), jedan od najboljih resursa za traženje posla na koje sam naišao je https://github.com/AndrewStetsenko/t...ith-relocation . Autor ovog dokumenta radi za https://relocate.me/ platformu, još jedno dobro mjesto za informisanje o svemu što bi vas zanimalo prilikom relokacije. Uz ovo sajt koji isto preporučujem je https://www.numbeo.com/cost-of-living/ jer se tu može pogledati koliki bi vam bili troškovi u nekom gradu/državi.

    Svakako, moj savjet je da se ide direktno na sajt same firme za koju ste zainteresovani i da se pogleda šta traže, neke firme imaju konstantno desetine/stotine otvorenih oglasa, sponzorišu vize bez problema jer to standardno ide uz "relocation package".

    E sad što se tiče toga kako doći do razgovora za posao, potrebne stručnosti, visine plata, znanja jezika, itd., to je već posebna priča.
    Last edited by SpellStealer; 27-10-23 at 22:14. Reason: edit
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sve na jednom mjestu!
    By Vaso38 in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-11, 23:48
  2. Sve za Symbian na jednom mjestu...
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 05-09-08, 09:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •