Results 1 to 3 of 3

Thread: Politika

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Politika

    Petogodisnji djecak pita svoga oca za vecerom. Tata sta je to politika? Otac mu strpljivo odgovori. Pa sinko da ti objasnim:
    - Ja sam hranitelj porodice pa recimo da sam ja VLAST,
    - Tvoja majka koja se stara o novcu je VLADA,
    - Mi se brinemo o tvojim potrebama, pa ces ti biti NAROD,
    - Bebi-siterka je recimo RADNICKA KLASA,
    - a tvoj mali brat ce biti nasa BUDUCNOST.

    Sada lepo razmisli o tome pa ces vidjeti sta je politika. Tako je decak otisao na spavanje, sve razmisljajuci o objasnjenju svoga tate. Negdje u pola noci, probudio se cuvsi svoga malog brata kako place. Ustaje da proveri sta se desava.
    Ustanovljava da se je beba uneredila u pelene.
    Decak dolazi do sobe svojih roditelja i vidi da majka cvrsto spava. Ne zeleci da je budi, dolazi do bebi-siterkine sobe, ali nailazi na zakljucana vrata. Provirivsi kroz kljucaonicu, zatice oca sa bebi-siterkom. Potom odustaje i vraca se u krevet.
    Sutradan decak rece ocu:
    - Tata, mislim da sam shvatio sta je politika.
    - Odlicno sine. Kazi mi sad lepo, svojim recima sta si zakljucio!
    Decak odgovori: Pa evo... recimo,
    DOK VLAST JEBE RADNICKU KLASU, VLADA CVRSTO SPAVA, NAROD SE IGNORISE, A BUDUCNOST JE U TESKIM GOVNIMA!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    old but goooood

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj kad smo kod politickih,da se posjetimo

    Desilo se jednom da neki drustveno politicki radnik spadne na voznju autobusom. Sjedi pored njega jedan covjek, ocito obican radnik, i politicar (da iskoristi silazak u bazu) poce razgovor: - Sta si ti, druze? - Radnik. - Pa bi li radio za Francuze da ti dobro plate? - Bi, kako da ne, radio bi nedelju dve pa ajd kuci. - A za Engleze? - Radio bi nekoliko dana pa bi im rekao "dosta je bilo". - A za Amerikance? - Ne znam koje pare da mi plate, za njih ne bi radio! - A za Jugoslaviju? - Za Jugoslaviju? Za Partiju? Za nase drugove? Pa radio bih i dan i noc, sve i da mi nista ne placaju. Raspolozen politicar pomisli da bi takvog entuzijastu trebalo nekako nagraditi pa ga pita: - A gdje si zaposlen? - Na Centralnom groblju.

    -----------------------------------------------------------------

    · U cemu je razlika izmedju ustava SAD i SSSR?
    - Oba garantuju slobodu govora, no prva garantuje i slobodu posle govora!

    ------------------------------------------------------------------

    · Zasto Sloba planira da poseti Tursku?
    - Da bi ih pitao kako se 500 godina vlada Srbima.

    ------------------------------------------------------------------

    · Raspravljaju prostitutka, hirurg, vajar, filozof i Sloba o tome cije je najstarije zanimanje na svetu. Prostitutka: Ma, nemamo sta da raspravljamo. Pitajte koga god hocete i svi ce vam reci da je moje zanimanje najstarije... Hirurg: Samo polako, gospodjice. Kao sto znate vi svoje postojanje dugujete Adamovom rebru, a njemu je rebro mogao izvaditi samo hirurg. Prema tome MOJE je zanimanje najstarije... Vajar: Da, kolega, ali da bi Adamu uopste izvadili rebro, Adam je morao postojati. A on je nastao iz blata, tako sto ga je Bog izvajao.Prema tome, MOJE je zanimanje najstarije... Filozof: Slozio bih se sa vama,ali nesto ste prevideli. Da bi blato uopste nastalo neko je morao postaviti zakone. Da nema zakona i danas bi vladao haos. Prema tome MOJE je zanimanje najstarije... Sloba: Ma, nemoj ! A, sta mislis, ko je stvorio HAOS !!! .

    -----------------------------------------------------------------

    · Na granici zaustavio policajac sleper . "Sta prevozite?", upita vozaca pregledavsi mu dokumente. "Nista posebno", odgovori vozac lezerno. "Samo knjige." "Knjige?!", pogleda ga policajac. "Da vidim. Otvorite ovu kutiju!" Otvori vozac kutiju, a u kutiji boksovi "marlbora". Otvori vozac i drugu, a u njoj uredno spakovani heroin. Otvori vozac i trecu kutiju, punu raketnih bacaca, kalasnjikova i municije. "Knjige, a?", gleda policajac vozaca. "Pa kakve su vam to knjige?" "Sabrana dela Slobodana Milosevica", mirno odgovori vozac.

    ------------------------------------------------------------------

    · Ide debeli Sloba preko uzanog mosta i naidje na Djukanovica i sad tu se oni posvadjaju i Sloba ovog pojede! I sad Milo tumara po onoj stomacini, gleda nesto i naidje na Bulatovica i pita ga:
    - Otkud ti? Je l' i tebe pojeo?
    - Ma jok, ja sam usao na sluzbeni ulaz.

    -------------------------------------------------------------------

    · Razgovaraju Jeljcin i Klinton telefonom:
    - Ne mozete vi tek tako da bombardujete jednu suverenu drzavu!
    - Znate, nasa vlada je spremna da ulozi 3 milijarde dolara u Rusiju!
    - Dobro, ali morali ste ipak da radite preko UN-a!
    - Znate, britanska vlada je takode spremna da ulozi 3 milijarde dolara u Rusiju!
    - Vi bi ipak morali da bar malo pripazite na civile kad gadate vojne ciljeve!
    - Znate, i nemacka vlada je spremna da ulozi 3 milijarde dolara u Rusiju!
    - Ej, Bili...
    - Sta je?
    - Aj' daj jos 3 milijarde pa cemo zajedno da ih s*****o!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •