Results 1 to 12 of 12

Thread: Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak

  1. #1
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    22 Posts

    Default Graviola – biljka iz prašume koja liječi rak

    Last edited by rock'n'rolla; 03-09-13 at 11:05.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    "Skrivena od javnosti"
    Nda. Cim cujem ove teorije zavjere, odusevim se. Jedino oni Kubanci jadni sto nesto uspijevaju da nadju i sto su nasli, ovo ostalo su sve price tralala.


  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    "Skrivena od javnosti"
    Nda. Cim cujem ove teorije zavjere, odusevim se. Jedino oni Kubanci jadni sto nesto uspijevaju da nadju i sto su nasli, ovo ostalo su sve price tralala.


    A je li ti možda palo na pamet, pametnjakoviću, da je momku neko bolestan i da želi da proba neku alternativu koja MOŽDA pomže?
    --Ovakve uskoke odma banovat.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rock'n'rolla View Post
    Latinski naziv biljke Annona muricata. Koristi se kao voće najviše u Karibima. Drugdje rijetko.

    E sada što se tiče liječenja raka, prema izvorima za sada ne postoje indikacije da ova biljka ili njen plod imaju antikancerogena svojstva osim u striktno labaratorijskim uslovima. Poznati slučaj u Ujedinjenom Kraljevstvu oko lijeka baziranog na ovoj biljci Triamazon, Ispostavilo se da se radi o prevari i da lijek ne dijeluje, a osoba odgovorna za promociju je bila osuđena za prevaru:


    Cancer treatment

    Many sites on the internet advertise and promote soursop/graviola capsules as a cancer cure.[9]
    According to Cancer Research UK, "there is no evidence to show that graviola works as a cure for cancer" and consequently they do not support its use as a treatment for cancer.[9] In 2008 a court case relating to the sale in the UK of Triamazon, a soursop product, resulted in the criminal conviction of a man under the terms of the UK Cancer Act for offering to treat people for cancer. A spokesman for the council that instigated the action stated, "it is as important now as it ever was that people are protected from those peddling unproven products with spurious claims as to their effects."[10]
    The Federal Trade Commission in the United States determined that there was "no credible scientific evidence" that the extract of soursop sold by Bioque Technologies "can prevent, cure, or treat cancer of any kind."[11]

    S druge strane sama biljka je relativno opasna jer sadrši neurotoksin Annonacin, pogotovu u sjemenju biljke. Ovaj neurotoksin stvara neurodegenerativne promijene u mozgu (fizička oštećenja) koja liče na ispoljavanje Parkinsonove bolesti. Poznata su hronična trovanja ovom biljkom pogotovu u Karibima gdje se često koristi kao hrana.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Annonacin

    Danas je u većini zemalja Evropske unije zabranjeno reklamirati preparate od ove biljke kao lijek protiv raka, prvo što ne dijeluje a drugo što postoji opasnost da dođe do trovanja i pojave simptoma sličnih Parkinsonovoj bolesti.

    Međutim preparati od ove biljke se sada plasiraju u državama gdje nema regulacije proizvoda od ove bilje i lažno se reklamiraju kao čudotvoran lijek, međutim radi se o potencijalno opasnim preparatima čiji negativan učinak je hronične prirode i permanentan (oštećenja mozga se ne mogu zacijeliti).

    S druge strane istina je da hemikalije sadržane u gravioli ubijaju ćelije raka u labaratorijskim uslovima, međutim bitno je znati da ne postoje još adekvata ispitivanja na živim organizmima, pogotovu ne na ljudima, istraživanja su još na nivou epruveta i petrijevih šolji.

    U suštini mnoge hemikalije ubijaju ćelije raka ali se ne koriste kao lijek, između ostalog i alkohol i varekina, stoga treba biti veoma oprezan po tom pitanju.

    U principu graviola obećava ali istraživanja su tek u veoma ranoj fazi i daleko od primjene ako te primjene u opće i bude.

    Izvori:

    Kredibilni izvor: http://www.cancernetwork.com/integra.../10165/1298303


    Ostali izvori:

    http://www.collective-evolution.com/...trong-evidnce/

    http://www.hoax-slayer.com/soursop-cancer-cure.shtml

    http://beforeitsnews.com/alternative...t-2677568.html

  5. #5
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    A je li ti možda palo na pamet, pametnjakoviću, da je momku neko bolestan i da želi da proba neku alternativu koja MOŽDA pomže?
    --Ovakve uskoke odma banovat.
    Palo mi je, ooo presveta Inteligencijo, zato sam pomenuo Kubance jer sam lično znao ženu kojoj su produžili život godinu i po preko očekivanja doktora, i naših i njihovih (njihovih doktora koji su slali pomenuti lijek, upozoravajući da je kancer toliko uznapredovao da vjerovatno neće ništa pomoći). Ali su ti ljekovi koje oni šalju jako skupi, pa da se pripremi na to ako se odluči na taj korak. Krivo mi je samo što sam u nemogućnosti da nabavim kontakt informacije tih doktora ili te organizacije, nisam siguran šta je konkretno u pitanju. Ali siguran sam da se može naći na internetu, ili da neko od naših doktora zna.
    Last edited by LostInHollywood; 03-09-13 at 19:23.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    "Skrivena od javnosti"
    Nda. Cim cujem ove teorije zavjere, odusevim se. Jedino oni Kubanci jadni sto nesto uspijevaju da nadju i sto su nasli, ovo ostalo su sve price tralala.

    Najbezobraznije i najbezdusnije nesto jeste bolesnome oduzimati nadu. Ja recimo duboko vjerujem u to da nase tijelo i izrazito jaka volja za zivotom moze da mnogo ucini, ne uvijek, ali sam vidio mnogo slucajeva gdje covjek sopstvenom izrazito snaznom psihom i zeljom za zivotom, gdje se ljudi i pored velike muke konstantno smiju samo da ne pokleknu, i na kraju pobijede bolest. Zato, ako nekome graviola ili hebeni prasak za pecivo daje dovoljno volje i motivacije i nade da moze pobijediti to zlo, samo naprijed. Snazna volja i nada u ozdravljenje je najbitniji sastojak ma koji lijek da pijes.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još jedna laž u nizu, nažalost. Muka mi je svaki dan čitati slične gluposti. I muka i tuga. Samo onaj ko je prošao taj pakao zna da su to gluposti i zamajavanje, i davanje lažne nade.
    Nema te biljke koja može nešto izliječiti, kamoli rak.
    Lijeka nažalost nema, i mislim da ga nikad neće ni biti.
    Ove biljke koje svaki dan kako čitam liječe, mogu možda poomoći u prevenciji, uz niz drugih stvari koje čovjek treba mjenjati u svakodnevoj ishrani i načinu života uopšte. I to je sve.
    Ća je život vengo fantažija!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prevencija je majka zdravlja, ali realno, ni 5% ljudi ozbiljno ne razmislja o tome. Svi vole brzu hranu, slatkise koji imaju gomilu emulgatora, vjestackih zasladjivaca koji su kancerogeni, gmo dodatke a da ni ne znaju, i kontinuirano konzumiranje takve hrane mora dovesti do konstantnog ostecenja celija, koje uz pad imuniteta je na kraju fatalan. Jedno istrazivanje je pokazalo da za par godina u UK ce svaka druga osoba u nekom dijelu svog zivota biti bolsna od nekog oblika raka. 2007 je to bilo 43%, a za 2-3 godine ce doci do 47%. Uz sve to i cigare... Koje nisu ni blizu slicne kao one sto su nasi djedovi pusili, oni zaviju cist duvan pa puse, a ovo danas najmanje nikotina ima...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Najbezobraznije i najbezdusnije nesto jeste bolesnome oduzimati nadu.
    Okej, apsolutno pogresno shvacen, a ne zelim da budem pogresno shvacen, pogotovo ne za ovako nesto.

    1. Nov sam na forumu, vidio sam temu, vidio da je u podforumu "nauka" i u podforum "medicina" i pretpostavio da je u pitanju tema o nekom novo cudotvornom lijeku protiv raka. Nije mi palo na pamet da je u pitanju neko ko direktno trazi pomoc, vec sam pretpostavio da je u pitanju zapocetak rasprave o necemu novom. I onda sam, u tom svjetlu, i napisao svoj post (ostavljajuci mali postotak sanse da je u pitanju neko koga iz jako licnog razloga interesuje takva informacija pa iz tog razloga pomenuo Kubance, koji su stvarno napravili nesto).
    2. Izvinjavam se zbog tona koji sam upotrijebio u svom postu, ali ne i zbog samog sadrzaja, za koji sam jako ubijedjen da je tacan.
    3. Pare koje bi se utrosile na dobavku neke misterozine biljcice iz udaljenih prasuma i pretvaranje iste u lijek koji moze da se konzumira je, po meni, bolje utrosen na nesto sto je (opet po meni, a ja, jelte, nisam vrhovni autoritet, pa mozda i grijesim) donekle provjereno, a to su kubanski doktori sa njihovim lijekom.

    Izvinjavam se ako je moj post ikoga uvrijedio ili, ne daj boze, oduzeo nadu. Nada uvijek postoji.
    Poceo sam sa xkdc stripom, zavrsicu sa xkdc stripom, jer je sam umjetnik indirektno prosao kroz borbu, i smatram da je sljedece prelijepo:
    http://xkcd.com/1141/

    Molim vas, skoncetrisite se na temu, a ne na moj post koji je napisan sa pogresnom pretpostavkom i uz to i pogresno shvacen.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    lično nemam povjerenja u sve te silne ljekove koji se pojavljuju svakodnevno na tržištu i svi su čudotvorni....jedino je istina to da se neko izliječi neko ne...isti lijek nije "ljekovit" za svakoga pa ga taman tako i prihvataam i dogod ne možemo popit "pentreksil" i izliječit se od raka kao od upale grla ja neću vjerovati.
    Međutim...ako oboljeli vjeruje, ako oboljeli ima nadu, onda je zbilja ne treba oduzimati. Ne umijem savjetovati, nijesam ni dvoje iz moje kuće koji su bili bolesni savjetovala niti bih imala srca, ali je činjenica da su oboje liječeni zvaničnom medicinom, jedno je pokojno već deset godina (iako je prognoza bila mnogo bolja) a drugo je živo i zdravo nakon 13 godina i nakon jedne vrlo, vrlo teške dijagnoze i izuzetno mračne budućnosti, mnogo teških 5 ili 6 godina recidiva, ponovnih operacija, terapija...što bi rekli stari "kome je vijeka, tome je i lijeka"...sad znam da ništa ne znam ali sam sasvim sigurna da je volja i dobro raspoloženje, jak i snažan karakter glavni za povoljan ishod ove teške bolesti
    Tako da, ako mozak "pije" priču o Gravioli, ili o kubanskom otrovu od škorpije koji pomaže, vele (imamo temu na ovom forumu...vidotoks ili tako nekako se zovu kapi kubanske) onda ga treba nekako nabaviti
    mi prođosmo sa alojom, jednom uspješno, jednom neuspješno...
    ovome preživjelom se i te kako živjelo, a ovaj pokojni niej mogao da se pomiri sa istinom i želio je što prije da umre...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    up...more info?
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  12. #12
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DCA has been found to kill cancer cells by a newly discovered mechanism that appears to be common to several types of cancer. DCA works by turning on the natural cell suicide system (called apoptosis) which is suppressed in cancerous cells, thus allowing them to die on their own. It's branded as DCA Guide and can be ordered online.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Liječenje Kuranom
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 50
    Last Post: 06-11-12, 10:10
  2. Replies: 1
    Last Post: 20-11-11, 15:01
  3. Nostalgiju liječila pisanjem pjesama
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-10, 18:06
  4. Koja vam je idealna visina za cure, a koja za momke?
    By Emili_Tine in forum Sve i svašta
    Replies: 133
    Last Post: 15-09-09, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •