Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 80 of 80

Thread: ZTE zxv10 h201l

  1. #76
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ALI-G View Post
    Ljudi,pomagajte ako Boga znate..
    Da bih pojasnio sto bolje..Igram preko steama..Kupih FM 17 i treba da se igra online..Udjem,dignem server,ali moj prijatelj ne moze da se konektuje.Izbacuje mu "Unnable to connect to server".Tako da,on ga vidi,ali ne moze da uspostavi vezu.Probamo obratno,isti problem.Ja cak udjem kod njega na server,ali strasno sporo,da ne kazem nikako..treba mi 10 minuta bukvalno posle klika da odradi zadatu operaciju.
    Kako znam da je do rutera?Iskljucio sam ga i prikacio svoj telefon,i dao kompu moj net sa telefona,sve radi besprekorno.
    Dodao sam sve portove koje sam mogao da nadjem na internetu koji su potrebni za igranje,i opet nista...Svaki vid zastite sam iskljucio,windows firewall,antivirus,kako ja,tako i moj drug..Sto je i logicno da nije problem,jer kad mi je sa telefona net na kompu,sve je u redu...Postoji li koja opcija da si enable/disable da ruteru ili nesto slicno da odradim,a da sam preskocio? Cak sam stavio firewall od rutera na low..Verzija rutera je v2..
    Hvala unaprijed..
    Probaj da forwardujes mac adresu od adaptera na kompu, jer se mozda desava da lokalni ip zeza. To ne bi trebalo da bude problem, port forward je jedina stvar sto mi je vazda radila na zte Provjeri ima li neko podesavanje servera tipa lan only ili tako nesto.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    praštajte na teškom nekru...dobih na poklon dotični ruter dok mi ne stigne neko ozbiljnije rješenje i imam dosta problema i pitanja...pa da počnem prvo sa setapom:

    internet je mtelov krš,i njihov dlink dir 605 ruter,kojem naravno ne mogu da pristupim jer admin je zaključan i nijedan password mi nisu dali,niti jedan od standardnih default sa neta ne radi.

    sa njega vučem net lan-om i kopčam ga na lan1 port na zte-u.kad je skopčan lan1 ne mogu da pristupim zte-u na 192.168.0.254 što je default adresa,kad raskačim lan1 mogu ali samo sa iptv/iptv na spomenutu ip adresu.pojušavao sam sve kombinacije sa teme,i šta sam našao sa neta,ne rade.

    hajde,to nije toliki problem,i sa iptv/iptv mogu da promenim ssid i psk šifru,što mi je najbitnije da ne pamtim one skrndelj defaultne,ali zaintrigirala me je mogućnost da nakačim usb storage jer imam viška eksterni od 1tb i bilo bi mi zgodno da mu pristupam sa mreže.sam zte ga vidi,i u podešavanjima kaže da je mounted i daje adresu /mnt/usb1_1 sa kojom ja ne mogu ništa,upalio sam ftp server u podešavanjima i admin i password,nisam doduše sambu.

    sa tom adresom ne mogu ništa,skidao sam fillezillu na računaru (povezan lan kablom na zte,to je lan2),kucao svaku varijantu ftp adrese,lokalna mreža ne vidi ni zte ni ništa,doduše imam internet.

    kopčao sam i tv (android 9) i pokušavao sa kodi i movian,ništa (jedino movian može da pusti sa računara url kad se otvori kroz network na računaru) takođe kačio sam i android fon na wlan (radi,imam i internet) i tu ništa sa raznoraznim programima.

    svaka pomoć dobrodošla,a ako ovo prosto ne može,šta da uzmem da mogu da osposobim i eksterni drajv kroz mrežu i sve ostalo?neki bolji ruter?

  3. #78
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    praštajte na teškom nekru...dobih na poklon dotični ruter dok mi ne stigne neko ozbiljnije rješenje i imam dosta problema i pitanja...pa da počnem prvo sa setapom:

    internet je mtelov krš,i njihov dlink dir 605 ruter,kojem naravno ne mogu da pristupim jer admin je zaključan i nijedan password mi nisu dali,niti jedan od standardnih default sa neta ne radi.
    Imaš dugmence kod lan portova ubodi ga sa hemijskom i driži ga pritisnutog ~30sec i tako ćeš moći da se uloguješ sa default-nim nalogom vjerovatno piši koji je ispod na naljepnici

    Quote Originally Posted by umart View Post
    sa njega vučem net lan-om i kopčam ga na lan1 port na zte-u.kad je skopčan lan1 ne mogu da pristupim zte-u na 192.168.0.254 što je default adresa,kad raskačim lan1 mogu ali samo sa iptv/iptv na spomenutu ip adresu.pojušavao sam sve kombinacije sa teme,i šta sam našao sa neta,ne rade.
    Budi malo precizniji sa čega vučeš net lanom ? a 192.168.0.254 si vjerovatno greškom napisao jer je ip 192.168.1.254

    Quote Originally Posted by umart View Post
    hajde,to nije toliki problem,i sa iptv/iptv mogu da promenim ssid i psk šifru,što mi je najbitnije da ne pamtim one skrndelj defaultne,ali zaintrigirala me je mogućnost da nakačim usb storage jer imam viška eksterni od 1tb i bilo bi mi zgodno da mu pristupam sa mreže.sam zte ga vidi,i u podešavanjima kaže da je mounted i daje adresu /mnt/usb1_1 sa kojom ja ne mogu ništa,upalio sam ftp server u podešavanjima i admin i password,nisam doduše sambu.

    sa tom adresom ne mogu ništa,skidao sam fillezillu na računaru (povezan lan kablom na zte,to je lan2),kucao svaku varijantu ftp adrese,lokalna mreža ne vidi ni zte ni ništa,doduše imam internet.
    ako se dobro sjećam ali davno je to bilo imaš aninomus usera to omogući i u pretraživaču kucaj ftp://192.168.1.254

    Quote Originally Posted by umart View Post
    kopčao sam i tv (android 9) i pokušavao sa kodi i movian,ništa (jedino movian može da pusti sa računara url kad se otvori kroz network na računaru) takođe kačio sam i android fon na wlan (radi,imam i internet) i tu ništa sa raznoraznim programima.

    svaka pomoć dobrodošla,a ako ovo prosto ne može,šta da uzmem da mogu da osposobim i eksterni drajv kroz mrežu i sve ostalo?neki bolji ruter?

  4. #79
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    sad nisam za računarom,resetovan je odmah ruter,i posle sam ga resetovao par puta,nije problem u tome...nisam promašio ip,kad je nakačen dolazni LAN i default gateway je ip od tog mtelovog dlink rutera ne mogu da pristupim podešavanjima od ZTE-a,kad ga raskačim i kad je ZTE nakačen samo na tv i računar bez neta mogu regularno da mu pristupim,ali samo na iptv/iptv nalog,administrator ne može,probao sam sve varijante sa ove teme i što sam prokopao po netu.

  5. #80
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    stigao dir 809 koji radi perfektno,u međuvremenu sam ga kačio i na modem direktno (srećom ima dva wan izlaza,nije mi palo na pamet da može imati dva) i nije bilo promene,čim se nakači na net ne može da se pristupi podešavanjima...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. H201L ruter
    By Soniks in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-13, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •