Page 1 of 22 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 529

Thread: Afera "Crne trojke"

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Afera "Crne trojke"

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovoga će svakim danom biti sve više, jednostavno nema više para za sve a ni posla, neko će progovorit a neko će ćutat zbog sopstvene sramote što su bili nesoji zbog sopstvene guzice.





    http://www.vijesti.me/vijesti/bio-sam-pripadnik-veljoviceve-crne-trojke-batinanje-clanak-145284


    TEŠKE OPTUŽBE


    Bio sam pripadnik Veljovićeve „crne trojke” za batinanje



    Sad će godina od Đukanovićeve autodestruktivne ideje da (po 7. put) preuzme premijersku funkciju. Razloge suludosti tog njegovog čina više puta sam opisao u mojim ranijim postovima. Ova današnja vijest mi je privukla posebnu pažnju jer je ona indikator kojom se brzinom urušava Đukanovićev svijet. Zapanjuje njegova nesposobnost da shvati da su '90-te davno dio istorije i da je njegov svijet koji pokušava da očuva potpuno anahron i unaprijed osuđen na propast. Inače, o Veljovićevim posebnim batinaškim ekipama pisao sam ponešto svojevremeno... https://forum.cdm.me/showthread.php?...Perovic/page48 Sam Brajušković, koga se odlično sjećam iz tog vremena, jedna je tragična figura... Gotovo da bi mogao biti slika kako su izgledali (i koliko su mozga imali) tih 20-tak policajaca iz tog posebno odabranog kruga... Da sam na Veljovićevom i Perovićevom mjestu već bih razmišljao u koju zemlju bi bilo najbolje da se sklonim. Dugogodišnje zatvorske kazne obojici su sada sigurne, međutim njima mnogo veća opasnost prijeti od onih za čiji račun su obvljali prljave zadatke. Prije svega Veljoviću jer je on imao isključivu komunkaciju sa političkim vrhom, a kako je lično birao članove ovog batinaškog voda, odgovoran je za svakog od njih pojedinačno. Uključujući i Brajuškovića, kojem je bilo sasvim Ok da učestvuje u trojkama dok je za to (s ostalima iz ekipe) periodično i na ruke, dobijao i po nekoliko hiljada maraka nagrade. Nekad iz posebnog fonda MUP-a, a nekad iz fondova nekadašnje SDB. Sad kad se stvar prosula, problem vrha nije Brajušković (ili druga marginalna boranija), već Veljović koji nije osigurao da tajne njegovog tima umru sa pojedincima koji su ga činili, i koji očigledno nema kontrolu nad "svojim" ljudima, iako je za njihovo i zbrinjavanje njihovih porodica svo vrijeme imao odriješene ruke...Mislim da će Brajuškovića pokušati da zadovolje izdašnom sumom, i na taj način ga natjeraju da sve sam demantuje, "pospe se pepelom" i saopšti nešto kako je imao "žutu minutu" i u stanju očaja optužio "nevine" ljude... Možda čak izvedu predstavu pokretanja postupka za krivokletstvo, a kad se strasti smire sve bude zataškano. Ukoliko u međuvremenu Brajušković počne da imenuje članove tima i žrtve prebijanja i paljevina imovine, Veljović postaje jedini svjedok koji sve to može da poveže sa vrhom. Njegova lična bezbijednost u Crnoj Gori nakon toga biće jednaka nuli...
    Last edited by El Re; 21-08-13 at 13:15.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mislim da će Brajuškovića pokušati da zadovolje izdašnom sumom, i na taj način ga natjeraju da sve sam demantuje, "pospe se pepelom" i saopšti nešto kako je imao "žutu minutu" i u stanju očaja optužio "nevine" ljude...
    ja bih rekao da je on na to i ciljao
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja bih rekao da je on na to i ciljao
    Naravno... Problem leži u činjenici da je već napravio veliku štetu iako on toga nije svjestan. Ako vrh ovu brljotinu Veljovića zataškaju, to može trajati samo do onog dana do kog DPS bude na vlasti, tako da Brajuško (ukoliko naplati to da zaćuti) neće dugo uživati u tome ćime se bude okoristio. Uz to, svojim činom svojoj porodici i sebi je trajno oduzeo miran san. Ono što će za sam vrh koji je davao ove naloge biti mnogo veći problem , jeste što će epilog afere "Crne trojke" pomno pratiti i ostali članovi nekadašnje ekipe za prljave zadatke. Ukoliko vide da se Brajuško okoristio, i njima može pasti na pamet da progovore i počnu ucjenjivati. Inače, tu ekipu (već sam rekao, od nekih 20-tak batinaša i...) nije nikad ujedinjavala ideologija. Ne, oni su to u većini bili nesposobni da baštine, a najčešće i da razumiju. Ujedinjavao ih je osjećaj "izabranosti" zbog kog su sa perverznim zadovoljstvom uživali u privilegijama činjenice da su iznad zakona. Većina njih poticala je iz porodica sa same margine društva i za taj osjećaj i svežanj od nekoliko hiljada maraka svaki je bio spreman da po nalogu izvrši bilo kakvo zlodjelo ili beščašće.
    Last edited by El Re; 21-08-13 at 13:51.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.portalanalitika.me/drustv...enih-pasa.html Kako patetična odbrana... Mada ih razumijem, jer teško je osmisliti dobru odbranu na iznesene optužbe... Pazi izjave: "Brajušković je bio vodič službenih pasa..." I sad bi trebalo to da mu je kao neki diskreditujući detalj... Pa naravno da je bio vodič službenih pasa u posebnom odjeljenju Specijalne sa bazom u Zagoriču, međutim Brajušković je tamo (od uključivanja u tu posebnu grupu) odlazio tek povremeno i više zato što je volio da se igra sa psima. Njegov bivši komandir V.Đ. mi se lično žalio da je više puta od Veljovića tražio da i zvanično prerasporedi Brajuškovića jer jedva i da dolazi na radno mjesto, a kad dođe remeti redovnu obuku službenih pasa. Ukratko, kad Brajuško dođe na radno mjesto rasporeda prekida se svaki rad jer mu ostali u odjeljenju pasa priđu i s njim razvežu priču i zabavu. Brajuško je malo divalj po naravi, pa su se često ta ćaskanja policajaca pretvarala u Brajuškovićeve nasrtaje na pojedine od njih, što bi kod drugih izazivalo još veći smijeh iako mnogi od tih incidenata nijesu bili nimalo naivni. Kad je V.Đ. kao komandir to pokušao prekinuti i sam je doživio da Brajušković nasrne na njega. Nakon 2 takva slučaja poslao je dopis Veljoviću imperativno tražeći da se Brajušković kazni i udalji iz jedinice jer remeti njen redovan rad. Veljović je umjesto da iz jedinice udalji Brajuškovića, udaljio komandira V.Đ. Razočaran odlukom Veljovića V.Đ nije ni želio da se žali, već je prihvatio odluku Veljovića i primio dužnost u drugoj jedinici. Tako je Brajuško "smijenio" svog fakultetski obrazovanog komandira. Inače, svi ti batinaši iz tih crnih trojki imali su zvanične rasporede u raznim vodovima i odjeljenjima Specijalne u kojima se u većini nijesu pojavljivali na radnom mjestu. Da budem iskren pomalo mi je smetalo to što se ova družina pojavljivala u kampu sporadično i isključivo u grupama (uglavnom svi u civilu ko kakva banda). Vježbali su izdvojeno od ostalih, ali ne po nalogu bilo kog starješine, već po vlastitoj procjeni da bi im trening dobro došao da ostanu u formi. Kao kad se iz hobija ide na fitnes. Kad se zadovolje onda bi ušli u restoran kampa Zlatica (i onako u civilu) , dok su svi drugi policajci na obuci ili zadacima, oni bi tu neko kraće vrijeme provodili za jednim od stolova u starješinskom dijelu restorana. Sve u svemu, njihov nadređeni je bio direktno Veljović dok su Perović (nekad Babović) koordinirali i razrađivali detalje njihovog "angažovanja". Formalno svaki od njih je imao svoj vod/odjeljenje i tamo nekog komandira, no, ko što sam rekao, niti su oni tamo provodili puno vremena, niti su se ti komandiri pitali što s njima.... Kakogod, Veljoviću i Peroviću preporučujem prijateljski da nađu nekog boljeg advokata koji će ih ubuduće savjetovati oko izjava koje budu davali.
    Last edited by El Re; 21-08-13 at 15:10.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje se Brajusko izgubi ja cu ga na ledja krkit do kuce...

    Sent from my zastava750

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ovo su strašne optužbe i biće jako teško razvodnjiti priču.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    hah, razvodnjavale su se ovdje i teže
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sekulić je bio stub otpora protiv crnogorske nezavisnosti,krajugani kamenik srpstva i zato je je bio targetiran od Veljovića,ali tu je Brajuško spasilac
    Humor!
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Sekulić je bio stub otpora protiv crnogorske nezavisnosti,krajugani kamenik srpstva i zato je je bio targetiran od Veljovića,ali tu je Brajuško spasilac
    Humor!
    Buse vas na svakom koraku, kakva ce tek biti sprdnja Bog zna.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Sekulić je bio stub otpora protiv crnogorske nezavisnosti,krajugani kamenik srpstva i zato je je bio targetiran od Veljovića,ali tu je Brajuško spasilac
    Humor!
    Protiv nezavisnosti je bilo i skoro 45% stanovništva CG, pa to ne mijenja činjenicu da se ne smije nevin narod prebijat po Podgorici i CGi.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.portalanalitika.me/drustv...i-mobilne.html E moj Veseline, nikad od tebe političara... Nije da se nijesi trudio, ali ne ide. Ubjedljivo si najbolji imitator Đukanovića (znaš da važno podigneš jednu obrvu, rečenice su ti kratke i odlučne, praviš dramske pauze dok govoriš, spontanog osmijeha ili šaljive opaske gotovo da nikad nema), no u tvojoj izvedbi to je uvijek izgledalo ko da ga karikiraš i ismijavaš. Najveći tvoj nedostatak su brzopleti jezik i izuzetno loša sposobnost da sagledaš odnose političkih snaga...Umjesto da zaćutiš i držiš se prvobitne izjave kojom si (toBož) zapanjen i zatečen optužbama, te da Brajuškovića sažaljevaš zbog njegovog pokušaja da te oblati iz očaja, ti si krenuo da Brajuškovića diskredituješ i opisuješ ko ološa...Ako je on bio ološ (i to kako sad kažeš "predmet sumnji i policijske obrade" đe je logika da ga nedavno primiš i pružaš mu utjehu i pomoć?? Zaboga moj Veseline, pa gdje misliš da su nestale na stotine kolega iz Policije koji su živi svjedoci da je Brajušković bio gotovo tvoj lični tjelohranitelj?? Misliš da smo svi odselili na Mjesec i da ste u CG ostali samo ti, Miljan i Brajuško?? Maniti i golemi Brajuško bi bio zaista tek obični kerovođa da njegovu slijepu odanost (i spremnost da te lično zaštiti od nelagode da se povremeno biješ sa pijanim četnicima po noćnih klubova, a tako je sve počelo) nijesi nagradio tako što si Brajuška "Kerovođu" učinio vlastitim ordonansom, štićenikom i jednim od de facto najmoćnijih ljudi u Policiji, a posebno u Specijalnoj. E, ali trebalo je krotiti potpunog manitog Brajuška, koji je i na "Zdravo Brajuško" znao reagovat nasrtanjem na kolege jer je u tome vidio provokaciju... Dok si bio u Specijalnoj (a DPS se pritom igrao opozicijom ko mačka s miševima) sve Brajuškove gluposti i brljotine zadržavao si unutar plehova kampa Zlatica. Problem je nastao kada si 2005. Specijalnu predao u ruke jednog od svojih momaka, a batinaški dio jedinice izveo iz nje, i za zasluge nagradio postavljenjima po Upravi i ANB-u gdje će se (kao vozači državnih funkcionera) manje umarati i pritom imati priliku da ti (šetajući se u skupim odijelima i za volanom bijesnih vozila) špijuniraju život svakog od državnih funkcionera kojem su dodijeljeni. I ko se s kim kreće, i ko kakve navike ima, i ko koga hebe, i sl..) Za Brajuška si znao da je divalj i da bi mogao nasrnuti na nekog od onih koje bi trebao da vozi i štiti, pa si ga lično postavio za Rukovodioca službe obezbjeđenja ZIKS-a. Rezonovao si: "Ako je već sklon da mlati i bije, neka se bar istresa na one u žicu". Prebijao je Brajuško i na tvoju komandu zastrašivao po javnoj sceni ko pravi (uglavnom neđe do 2004.), no, kad viđe Brajuško u kakvom bogatstvu ti danas završi (da ti ni unuče neće morat radit), a on, eto, ostade vazda budalasti Brajuško "Ker(ovođa)" primoran da pod stare dane ide ko šumokradica u goru i obara stabla ne bi li ishranio porodicu, nešto mu se ta matematika i raspodjela očigledno ne učinje pravednom. No, ako vas oba poznajem dobro, oprostio bi tebi Brajuško bogatstvo i titule, no ti Brajuško ne oprašta prezir. Kad već nijesi više htio da trpiš njegove gluposti po zatvoru, te da ga i dalje održavaš na mjestu šefa obezbjeđenja (dakle, dao si zeleno svijetlo da ga udalje), mislio je Brajuško - makar mi zaposlenje sina "moj Komandant" duguje... Sad ste tu... Ti, Brajuško i vaša nedjela... E moj Veseline... Umjesto da zaćutiš malo i sačekaš (jer ovo nije samo tvoj problem, već i onih za čiji račun si sve organizovao), pa uz pomoć "prijatelja iz vrha" diskretno stvari saniraš, ti srljaš dublje... Ovo ti je 5. izjava za medije u samo 24 sata... Sad negdje u osami (dok pokušavaš da sagledaš ozbiljnost situacije i na koga se trebaš oslonit) pretpostavljam da si još u nevjerici - kako je moguće da ti maniti polupismeni Brajuško dovede u pitanje karijeru?? Dijelili smo ti i ja iste barikade, a često i iste kordone... Svakoj rulji i pošasti smo gledali u zube. '99. stajali i naspram četničkih cijevi, pa se (šta god mislio o tebi) tvojoj nesreći ne radujem... A nije ti bilo lako... Mlad,.. tek freško unaprijeđen u kapetana, a najednom dobiješ čast da staneš na čelo Specijalnoj. I to još u sred zbrke oko skrivanja prehodnog komandanta Vasa Baošića... A znao si Vesko da je u Specijalnoj uvijek postojala ekipa za prebijanja... Tvoje je bilo samo da odabereš svoju ličnu ekipu i odgovaraš na pozive kad se takve usluge zatraže... Mlad, željan slave, nađe se ti (nekadašnji klinac s mojkovačkih padina) na direktnoj liniji sa najmoćnijim čovjekom u Crnoj Gori. Odjedanput sva vrata svakog čelnika vlasti ti se otvoriše. Učinje ti se da si jedan od njih. Političar ko i oni. Samo, za razliku od njih, (a nije da nijesi uživao u tome) onaj koji može i da ućutkava po CG sve što "štrči". I to efikasno... Umjesto da služiš građanima i državi, služio si pojedincima u vlasti. Od policajca postao si kriminalac gori od onih koje si trebao da goniš. Kao što rekoh, valjalo bi da potražiš dobrog advokata (koji je ujedno i genije za PR), jer čini mi se, makar odavde odakle ja posmatram stvari, da ćeš uskoro na vlastitoj koži izgleda učiti lekciju da pametan čovjek nijednu opasnost ili mogućnost ne smije potcijeniti. Jer, ko što kažu, i virus je mali ali odnese čovjeka...
    Last edited by El Re; 22-08-13 at 14:52.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Sekulić je bio stub otpora protiv crnogorske nezavisnosti,krajugani kamenik srpstva i zato je je bio targetiran od Veljovića,ali tu je Brajuško spasilac
    Humor!
    stub otpora protiv CG nezavisnosti je bio M Dj, Sekulic je samo marioneta.

    Ti sad mozes govorit o tome kako je tvoja partija zbog licnih interesa kriminalca M Dj u nekom trenutku, ne mnogo godina nakon kamenovanja i nazivanja ustasama nas sto smo bili za svoju drzavu, pomogla obnovi drzavnosti i tu cemo se slozit.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    El,ni pikaso ne bi bolje slikom objasnio zlaticku situaciju...

    A odje se ne zna ko je za vece sazaljenje,brajusko,sekulic ili veljovic.

    Edit.
    Def mi je zao sto Sekulic nije dobio batine
    Last edited by Sidewinder; 22-08-13 at 14:16.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čitam danas neke Medojevićeve gluposti o nekim sukobima nekakvog Markovićevog i Roćenovog klana unutar MUP-a... Nevjerovatno kako taj čovjek ima potrebu da vlastitim neznanjem i nagađanjem zasipa javnost... Dok je bio u GzP imali su onog Martinovića koji je bio bivši SDB-ovac i on ga je mogao poočemu uputit. Ne znam đe im je onaj čovjek nestao...Uglavnom, kao neko ko je prilično godina proveo u MUP-u, mogu samo da potvrdim da u MUP-u postoje isključivo Mojkovački i Durmitorski (Žabljačko-pivski) klan. Ta 2 klana su bila do prije 5-6 godina egal po snazi, međutim Mojkovački klan (na čelu sa D. Markovićem) odavno je neprikosnoven u bezbjednosnim službama. Ukoliko se ovo sa Brajuškom pretvori u aferu "Crne trojke" (ko što očekujem) i na taj način dobije pažnju koju je dobila (takođe insajderska)afera "Snimak", onda je moguće da se tu malo pomjere balansi moći. No, sad je to nemoguće predvidjeti... Jer sve je ovo još u povoju i Brajuško još nije učinio gest koji bi bio "point of no return", a to je da imenuje ostale članove trojki, i naravno žrtve prebijanja, uništavanja imovine i zastrašivanja. Za sada Brajuško čini očajničke napore da ih natjera da se nagode sa njim, ali obzirom da je Brajuško očigledno izrazito uplašen po sebe i porodicu, ovako uznemiren mogao bi početi da govori i na najmanju prijetnju...I još nešto, pošto vidim da se dosta špekuliše oko toga u javnosti, tajne ekipe policajaca za premlaćivanja, zastrašivanja i paljevine više ne postoje u Specijalnoj. I to već godinama. To su makar informacije koje imam od bliskih ljudi koji su preuzeli Specijalnu, iako ne mogu da tvrdim da tamo nije ostao još poneki pojedinac koji je u komunikaciji sa Veljovićem ili njegovim bliskim saradnicima i vodi dvostruki život. Takođe, a opet u mjeri onog što su moja saznanja, ove "crne trojke" u vremenu kad su postojale, nijesu vršile ubistva, niti bilo što slično. Likvidacije su oduvijek (od kad je bezbjednosnih službi u CG) bili isključivi teritorij ANB (nekadašnjeg SDB-a). Same likvidacije ne vrše agenti službe, već se za taj posao angažuju kriminalci i to najčešće iz inostranstva. SDB uglavnom izbjegava svaku direktnu vezu sa tim prljavštinama, i uključuje se posredno i samo tamo đe je neophodno, te uglavnom kao logistika (oko dokumenata i smještaja). I ne treba to nikog da toliko uzruja, jer nema te države i vlade đe ne postoji i ovaj dio aparata. Inače, a može vam to biti interesantno, sam Veljović je bio (mislim da je 1998.) meta likvidacije od strane srpske SDB. kada mu je nov službeni Mitsubiši Pajero odletio u vazduh. Pukim slučajem on nije bio u njemu. Nakon toga njegova odanost Đukanoviću postala je životinjska.... Ono što je moja dilema (i naravno to nijesam mogao znati) jeste da li mu se sam Đukanović ikada obratio sa zahtjevom da organizuje nečije prebijanje ili zastrašivanje? Da su njih dvojica imali povremene kontakte, to nije sporno, ali sam skloniji da vjerujem da je Duško Marković bio ipak taj koji je prenosio koga je potrebno prebiti ili zastrašiti. Podrazumijevalo bi se da je Đukanović dao odobrenje za to. Za određena prebijanja vjerujem da je znao i pokojni Vuk Bošković koji je u to vrijeme bio pomoćnik Marašu za javnu bezbjednost (Policiju). Što se tiče Perovića i drugih, spreman sam da tvrdim da u to vrijeme nijesu sa Đukanovićem imali više od jednog rukovanja za Dan bezbjednosti. Veljović je ipak bio nešto drugo.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ah, sta ce sve da izleti na vidjelo kad lepekne ova vlast, uf, uf... bice nemoguce razluciti sta je istina, a sta ne, jer ce za svaku bolestinu biti svjedoka


  17. #17
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ah, sta ce sve da izleti na vidjelo kad lepekne ova vlast, uf, uf... bice nemoguce razluciti sta je istina, a sta ne, jer ce za svaku bolestinu biti svjedoka
    Nista nece, vjeruj mi Bit ce par "ritualnih zrtvoprinosenja" i to je to.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    El Re, tvoja su svjedocenja vrlo dragocjena. Ipak, ma kako mrzio Djukanovica, nekako mi je tesko povezati njegov mig i pokusaj prebijanja Sekulica ili ovoga Momira Vojvodica sto se veceras javio. Pa ko bi ih tukao, narocito ako je bio jak kao sto je tada bio Djukanovic(mislim na zapad)? Ne znam, Bog zna, samo mi se cini da je vlast toliko(potpuno ocekivano suplja), da je ovo bruka. Ja sam protiv vlasti od 90-e, ali da je najgora, nikad protiv nje nisam govorio van CG.
    P.S. Nego El Re, ne znam da li ti je zapalo za oko, dezurni branioci drzave, a pogotovo lika i djela premijera upadljivo cuti na tvoje postove. Da sam ja pisao, ili bih bio banovan, ili torpedovan od strane ostalih.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Nego El Re, ne znam da li ti je zapalo za oko, dezurni branioci drzave, a pogotovo lika i djela premijera upadljivo cuti na tvoje postove.
    :twist:

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    El Re, tvoja su svjedocenja vrlo dragocjena. Ipak, ma kako mrzio Djukanovica, nekako mi je tesko povezati njegov mig i pokusaj prebijanja Sekulica ili ovoga Momira Vojvodica sto se veceras javio. Pa ko bi ih tukao, narocito ako je bio jak kao sto je tada bio Djukanovic(mislim na zapad)? Ne znam, Bog zna, samo mi se cini da je vlast toliko(potpuno ocekivano suplja), da je ovo bruka. Ja sam protiv vlasti od 90-e, ali da je najgora, nikad protiv nje nisam govorio van CG.
    P.S. Nego El Re, ne znam da li ti je zapalo za oko, dezurni branioci drzave, a pogotovo lika i djela premijera upadljivo cuti na tvoje postove. Da sam ja pisao, ili bih bio banovan, ili torpedovan od strane ostalih.
    Čekaj prvo da se dobije upustvo na koji način će se odradit kontrola štete .

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    I još nešto, pošto vidim da se dosta špekuliše oko toga u javnosti, tajne ekipe policajaca za premlaćivanja, zastrašivanja i paljevine više ne postoje u Specijalnoj. I to već godinama.
    a zašto bi i postojale, pa i kad bi se to sve javno objavilo i reklo "e tako je moralo" dps ne bi tu ništa izgubio, možda 1% glasača ako i toliko...EU očito i tako briga za CG
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    El Re, tvoja su svjedocenja vrlo dragocjena. Ipak, ma kako mrzio Djukanovica, nekako mi je tesko povezati njegov mig i pokusaj prebijanja Sekulica ili ovoga Momira Vojvodica sto se veceras javio. Pa ko bi ih tukao, narocito ako je bio jak kao sto je tada bio Djukanovic(mislim na zapad)? Ne znam, Bog zna, samo mi se cini da je vlast toliko(potpuno ocekivano suplja), da je ovo bruka. Ja sam protiv vlasti od 90-e, ali da je najgora, nikad protiv nje nisam govorio van CG.
    P.S. Nego El Re, ne znam da li ti je zapalo za oko, dezurni branioci drzave, a pogotovo lika i djela premijera upadljivo cuti na tvoje postove. Da sam ja pisao, ili bih bio banovan, ili torpedovan od strane ostalih.
    Ajde da kratko odgovorim na ovo u vezi Sekulića i Vojvodića... Da li je Đukanović isključivo ili dominantno davao nalog da se neko prebije, ja to (kao što sam i napisao) ne mogu znati. Vrlo je moguće da su određena prebijanja i zastrašivanja izvršena i iz trenutnog hira/zadovoljstva, a prebijanje ovog Sekulića nimalo me ne bi iznenadilo da je poželio neko od tadašnjih koalicionih partnera iz Narodne stranke. Ne zaboravite da je Predrag Popović te iste godine iz te iste Specijalne, iz ruku Veljovića dobio na zaduženje kratki automat Hekler koji je vratio tek dvije godine kasnije. To je vrijeme kad je društvo iz NS bilo redovna meta skaradnih saopštenja ovog istog Sekulića koji, zaista, jeste bio i ostao marginalac. Nasrtaj na Vojvodića mi takođe liči na porudžbinu iz NS. Šta hoću da kažem.. Ne tražite u tim prebijanjima i zastrašivanjima uvijek kuhinju Đukanovića i DPS-a. Da je zaista njihova prebijanja zatražio Đukanović, ta prebijanja bi se sigurno izvršila.... Sve u svemu, postojao je dio državnog aparata koji je korišten i za ovu namjenu i to je to.... Takođe, mislim da je neka od prebijanja/zastrašivanja (kad mu je to već postala tek rutina i statistika) zatražio sam Veljović. Tu prije svih mislim na jedno od posljednih nepočinstava, a to je ono sa zastrašivanjem Saše Zekovića. Ja za to naravno nemam dokaze, ali obzirom da sam godinama bio dio tog aparata i poznavao dosta dobro te ljude, lakše "sklapam kockice" jer imam to prokletstvo da znam mnogo, mnogo više od bilo kog od vas. Sem toga imajte na umu da su se ova 2 marginalca sama javila i da pritom nijedan od njih nije bio prebijen, već samo zastrašivan. Brajušković, da krene da nabraja, sigurno njih ne bi ni uključio, a kamoli stavio na vrh liste onih kojima je država preslagala kosti ....................... Što se tiče drugog... Vidi ja znam da svaka afera koja slabi režim ujedno jako raduje opoziciju i ja im na tome ne zamjeram. Ja ovo vidim kao fenomen ubrzane atrofije i propadanja jedne vlasti. Isključivi razlog za tako naglo pogoršanje položaja DPS-a leži u stupidnoj i pokazaće se fatalnoj odluci Đukanovića da se vrati u premijersku fotelju. Veću glupost,..potpuno amaterski i ničim objašnjiv gest nije mogao učiniti. On se svojim povratkom bukvalno našao u situaciji da potpuno sam stoji kraj prazne kase, dok zahtjevi za novcem stižu sa svih strana... Možda u tome ima pravde, možda ne - sudiće vrijeme. Ono što me jeste malo iznenadilo jeste u činjenici da se Đukanoviću (u ovoj fazi atrofije) javljaju problemi u službama bezbjednosti. To je posljednje mjesto đe bilo koji vlastodržac želi problem, jer se tu najočiglednije može vidjeti sva ranjivost (ili trulost ako vam je draže) jednog režima. .. Ako izgubite kontrolu nad dešavanjem u službama bezbjednosti - vi ste politički gotovi. U svakom drugom resoru mogu ključati stvari, ali službe bezbjednosti moraju biti (ili makar djelovati) potpuno stabilne. Uostalom, pogledajte šta se dešava u Egiptu. Mubarak (koji je takođe bio miljenik velikih sila) doživio je izliv ogromnog narodnog nezadovoljstva, no njegove službe bezbjednosti ostale su potpuno stabilne i sad me ne bi iznenadilo da ga još i vrate na vlast. Nego da ne idemo daleko... Moj je stav (i ne od juče) da je za Đukanovića igra završena. Što prije to shvati to bolje za njega. Mislim da sve ovo što se dešava posljednih mjeseci prosto izaziva uzbunu u Vašingtonu i Briselu (jer su povratkom Đukanovića upravo očekivali stabilizovanje političke scene, a ne ovo) i da će ih natjerati da što prije pripreme izlaznu strategiju. Mislim da tako rezonuje i SDP i da čekaju da Vašington (uz asistenciju srpske Vlade) natjera opoziciju da uđe u političke dogovore sa SDP-om oko preuzimanja vlasti. Naravno svemu tome naći će se neka demokratska forma. Najvjerovatnije kroz pritisak da se organizuju vanredni izbori. Ono što mene brine jeste da vrijeme nakon DPS-a ne donese određene probleme koji za vrijeme DPS-a nijesu toliko bili izraženi. Prije svega tu mislim na određene međunacionalne surevnjivosti, jer na žalost, srpsko pitanje (Serbische frage) u CG nije riješeno, i bojim se da će demokratskog kapaciteta za njegovo rješavanje u budućnosti biti još manje nego danas. No, nadajmo se da nijesam u pravu... Uostalom - o tom,potom...
    Last edited by El Re; 22-08-13 at 19:32.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ... i kad bi se to sve javno objavilo i reklo "e tako je moralo" dps ne bi tu ništa izgubio, možda 1% glasača ako i toliko...EU očito i tako briga za CG
    Pa nije baš tako NSX... Sama EU nije entitet, već je više nešto kao zajednička vrijednost većine evropskih naroda. Dakle, simbol ili fikcija pa zato nju i ne može biti "briga". Međutim, vjerujem da si mislio na vlade zemalja EU ili na EU administraciju. A njih itekako jeste briga, jer ovo đe mi bitišemo nije podsaharska Afrika, već trbuh Evrope. Njihovi interesi ovdje postoje (i prepliću se) u kontinuitetu najmanje 1000 godina unazad. Problem je što oni nemaju rješenje kako da ovaj dio Evrope (koji, sem u fragmentima), nije prošao ni renesansu, a kamoli kasnija civilizacijska doba, u svega par decenija tek tako upristoje i uvedu u moderno doba. Pa nemaju oni čaroban štapić. Ovdašnji živalj još uvijek svoje najveće proslave organizuje uz šenluk iz vatrenog oružja i/ili velike vatre, što moderan svijet ne poznaje već stotinama godina. I na arabijskom poluostrvu to polako izumire, no kod nas fascinacije pećinskog čovjeka vatrom i gromom, umrijet će izgleda posljednja u Evropi. .... Velike sile Zapada (a tu prije svega mislim naravno na SAD) prosto nemaju rješenje šta da rade s nama, i ko bi mogao tu da zamijeni ovaj izopačeni i štetočinski režim.... Treba li da se oslone na Mandićeve nekadašnje falangiste koji su stubovi otpora zapadnoj kulturi (i interesima Zapada uopšte) u Crnoj Gori? Ili možda treba da podrže ovog tutuša od Medojevića koji Vučiću prije neki dan prigovara kako se prodao Zapadu, a očekuje da mu taj Zapad pruži podršku?? Kreten... Prosto, ponavljam, zapadne sile nemaju još rješenje šta da rade sa situacijom u Crnoj Gori, pa je njihov prioritet i dalje isključivo stabilnost. Problem eskalira upravo zbog tga što je DPS sve manje sposoban da to obezbijedi. Zato nemam nikakvu dilemu da već u odjeljenjima State Department-a, Auswärtiges Amt -a i Foreign Office-a za Balkan (gdje rade na desetine eksperata za ovaj prostor) ubrzano rade na osmišljavanju opcija koje će voditi izlasku iz ove situacije. Naravno, uz obaveznu brigu o zaštiti interesa koje imaju na našem prostoru.......................................... . I još samo kratko na ovo u vezi toga kako bi na ovu aferu (da se sve prizna i javno objavi) reagovali glasači DPS-a?... Nijesam baš siguran da bi se tek svega 1% birača DPS ogradilo od te partije. Nekada, u "srećno vrijeme" kad je DPS u očima većine Crnogoraca uživao lovorike svog imidža čuvara crnogorskog naroda i države, ne vjerujem ni da bi te 1% izgubio. Sada, kada ih taj isti DPS (i taj isti Đukanović) bezobrazno i ponižavajuće ubjeđuju da treba da od ostataka nepokradene narodne sirotinje, šaki ruskog ološa damo i ono što nam DPS (za svoj i njihov račun) već nije pokrao, i pritom u prosjeku na svake 2 mjeseca uvode nove ili uvećavaju postojeće poreze - stvari su se, drastično promijenile... DPS ni na izborima u oktobru 2012. nije imao većinu. Vjerujem da je njihova podrška u međuvremenu dodatno opala i da ubrzavaju svakog dana srazmjerno slobodnom (i rekao bih sad već nezaustavljivom) padu...
    Last edited by El Re; 23-08-13 at 09:09.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    u padu su oni već evo 20 godina ali nikako da padnu a eto pojavile su se pozitivna/pravedna CG i ne kažem da su savršene partije ali eto ne sjećam se da ih je bilo ko iz zapadnih krugova pozvao makar na razgovor...a od tih što si nabrojao bi bili 1000 puta bolja opcija
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Afera "Crne trojke"

    Obzirom da mi se čini da će i narednih dana ova tema (koja se već pretvara u aferu) biti aktuelna, možda bi bilo zgodno razgovor zainteresovanih nastaviti ovdje. Takođe, ne bi bilo loše ni da Hari sa thread-a "Iz raznih novina" prebaci dosad pisano u vezi iste...

Page 1 of 22 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 05:10
  2. P: Djelovi od "trojke" povoljno
    By cvxcomputers in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-09, 19:44
  3. DVD "Sve plaze Crne gore" i "Montenegro"
    By Novi forever in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-07, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •