Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: webmax i brisanje poruka koje stoje na serveru

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down webmax i brisanje poruka koje stoje na serveru

    aj help desk ili neko od vas iz icg-a da mi objasnite kako se moze desiti da se obrisu sve poruke koje su mi stojale na serveru, al bukvalno sve i one sto su stigle juce i one prije mjesec dana, koliko znam nekad je bilo da se poruke koje su stare preko 3 mjeseca brisu, a ovo se jos jednom desilo nedje prije isto sam postovao da pitam koji ***** se desiio, pa ako mozete da mi objasnite dal da jebenu postu cuvam u posrani webmax ili ne!!!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Meni rekose da ce posta koja je danas obrisana, biti dostupna sutra...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znash kako si me obradovao nemash pojma, jedva cekam sjutra da vidim jel to istina, inace nemam ni na jedan nalog od 4 poste grrrr
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve poruke koje su bile na WebMaxu do sinoc 00:00h trenutno nijesu dostupne. Korisnici ce ovu poštu ponovo dobiti najkasnije do sjutra (srijeda) u 08h. Molimo korisnike da uvaže naše izvinjenje.

    www.cg.yu

    Vrijedno pomena IP adresa mail servera je promijenjena:

    Pinging mail.cg.yu [195.66.191.249] with 32 bytes of data:

    Reply from 195.66.191.249: bytes=32 time<1ms TTL=61
    Reply from 195.66.191.249: bytes=32 time<1ms TTL=61
    Reply from 195.66.191.249: bytes=32 time=1ms TTL=61
    Reply from 195.66.191.249: bytes=32 time=1ms TTL=61

    Ping statistics for 195.66.191.249:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    otvorish fino nalog na gogle mugle mail @gmail.com pa ondak fino svu poshtu iz webmaxa proslijedish da ti stize tamo!
    to ti dojde kao neki bekaP

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Korisnici koji imaju ukljucenu opciju Leave copy of message on mail server na svom mail klijentu, moze se desiti da mail klijent pocne da downloaduje vec procitane mail poruke.

    Pomenutim korisnicima savjetujemo da prekinu trenutni download mail poruka i preko WebMaxa izbrisu stare poruke ili ih prebace u neki novi folder u kojem ce ih cuvati.

    p.s. sinhronizacija je vec u toku, mnogi od nas imaju stare e-mailove u WebMaxu

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Razlog za mijenjanje IP adrese?

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Pa koliko sam video iz vesti uveli su sada neki mada-faka mail server sistem (neki terabajti, gigabiti, sve duplo sa failoverom i sl.).

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Mada-faka? A i dalje nema IMAP... ha ha :lolblue:

    Configuration:
    Account: mail.cg.yu
    Server: mail.cg.yu
    User name: XXX
    Protocol: IMAP
    Port: 143
    Secure(SSL): 0
    Code: 800ccc0e

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa imaju oni IMAP server 1000%, samo sto ne daju public. Kako mislis da radi WebMax? Preko POP3 - no-no , naravno da je IMAP.

    IMAP vole provajderi da izbegnu (ni gmail.com ne daje IMAP ) zato sto je komplikovaniji protokol - pa cesce ima security problema sa IMAP serverima. POP3 je toliko prost da se ne secam sekjuriti advajzorija u poslednjuh par godina .
    Last edited by xxxxx; 16-11-05 at 20:50.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Havarija???

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mugi, dzaba tebi Cisco kursevi i mreze kad nisi cuo za DNS!

    Verujem da 99.99% usera i servera nije osetilo promenu mail.cg.yu IP adrese, zato sto svako normalan koristi ime umesto IP broja.

    Verujem da ces ti to objasniti vasim setupom mreze i projektom i sta-ti-ja-znam aaali ipak .

    To je kao da www.microsoft.com promeni IP broj i da nastane "havarija" zato sto je eto neko napravio link po IP broju :yipiiii:

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    azrael se iznervirao, pa je vise puta dao do znanja o cemu se radi
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    U M-Daemonu je podeseno da se kaci preko IP adrese mail servera, iz razloga sto na ime ponekad oce da radi ponekad nece, a ne mogu da dozvolim da mi mail server "oce radi, nece radi". Kako mi zavisimo od vas? Imamo interni mail server kao i svaka druga firma i nemamo problema sa slanjem mailova u firmi, vec spolja a svaki mail ide preko vas, valjda bi to trebao da znas jer radis tamo i to jos u tehnickoj podrsci.
    Nakon ovih par recenica, definitivno zovi azraela da te nauci :yipiiii:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lijepo je kad ovako dugogodisnji IT strucnjak sa ogromnim radnim iskustvom sirokog spektra pocne ovako nadahnuto da nam otvara ochi... Zlatili se krmelji....

    - od icg sam dobio isdn na poklon, velika vi ljucka fala na tome
    - nikad nisam posjedovao besplatni nalog
    - cinjenica da adsl nije moguce uvesti kod mene npr i ko zna dje josh u pg nazalost, impotentnim IT filozofima sluzi kao predmet spdnje i zajebancije jer kako rekoshe....ICG nam/mi je poklonio isdn i "kupio nas/me za sva vremena"
    - od tehnicke podrske ne ocekujem nista,tek sad od kad su postali dodatno hendikepirani pridoslim transferima
    - lijepo je vidjet tako zaslijepljene ljude svojom firmom i njenim uspjesima i neuspjesima...stim sto su neuspjehe metnuli u gepek i zakatanchili
    - ''Stvarno mi smijesno bude kad vidim na ovim forumima strucnjake reda Vuka Gojnica ili Mastonija, da odgovaraju na ovakve nebuloze kao ova koju sam kvotovao.'' - Ne svojom voljom vjerovatno, nego prinudjeni vasim neznanjem... A njima kapa dolje
    Last edited by Stetni; 18-11-05 at 10:43.
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    btw. dobija li se kakav bonus na platu za branjenje strucnih ljudi iz ICG-a?
    Dobija se MADJARSKI KREATIN U KILA
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narode, opet pocinjemo .

    Jedna informacija, ubuduce jedino ko moze da prica (da daje moguce izjave, informacije) na ovom forumu u ime ICG, helpdeska Telekom CG, su useri helpdesk i podrska.

    Svi postovi koji budu postavljeni od mogucih privatnih usera, a zele da na neki nacin da prestavljaju helpdesk,... bice izbrisani!

    Svi korisnici su dobro dosli kako sa svojim kritikama, tako i sa svojim prijedlozima...

    Hvala na razumijevanju

    Komentar na predhodne postove: user Stetni je dobio ISDN zato sto je u trenutku akcije ICG bio prepoznat sa jos nekim nasim korisnicima kao korisnik koji zasluzuje da dobije besplatno ISDN! Praksa je pokazala da je pomenuti korisnik nastavio da koristi nase usluge, sto nam je dokaz da nijesmo pogrijesili.

    Svi nasi korisnici (u tu grupu spadaju naravno i Stetni, Mugi, ....) zasluzuju odgovor, odnosno informaciju na pitanja koja postavljaju na ovom dijelu foruma!

    Pozdrav
    Last edited by helpdesk; 18-11-05 at 11:39.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudno je to sto se dogadja, promjenili su i MAC adresu mail servera, bez najave!

    Mugi ako si je zakucao u ARP tabeli, molim te, refreshuj
    Last edited by bate; 18-11-05 at 11:39.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mail.cg.yu ti je gateway? Da li se to ti nalazis na istoj mrezi kao i mail.cg.yu? Koji ti je IP .

    OCIGLEDNO je da je TVOJ problem to sto se promenio IP od mail.cg.yu.

    SAM si priznao da je "u M-Daemonu je postavljena IP adresa jer iz nekog razloga meni nepoznatog", dakle ti si stavio IP adresa zato sto ti M-Daemon iz nekog tebi nepoznatog razloga ne razresava ime u IP. Kada bi se svaki user kojem ne radi nesto iz njemu nepoznatog razloga zalio da mu je neko drugi kriv - ajoooo .

    Imam 2 odgovora za tebe:

    - ako radis u ozbiljnoj firmi nemoj da koristis M-Daemon, ako niste u prilici da priustite normalan mail server softver (i administratora koji zna da ga odrzava) koristite virtuelni mail server - jeftinije je, radi stabilnije, nema problema i nema administracije.

    - ako zelis i dalje da koristis M-Daemon, kontaktiraj njihov support za "nepoznate razloge".

    SVRHA DNSa je da se koristi simbolicko ime, tj. da moze da se menja IP broj. Da to nije tako, ne bi na sajtu www.cg.yu pisalo za server mail.cg.yu nego bi stajao IP broj (KAO za npr. DNS servere) .

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by azrael
    Nemas srecu da dobijes ADSL, ali imas da ti moze biti da pricas ovakve stvari, pa zato samo naprijed nastavi dok mozes, kad ti vec moze biti
    Nicija do zore nije gorela, nece ni tvoja
    A do tada, senza nervosa
    I pocinje da se o$eca prijeteci ton...
    Kod mene nema nervoze, dok bi za tebe reka da te isto malo taknula ova moja pisanija, iako si naniza tih smajlija...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A tema bijase?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    Pises vec ispricinu pricu. Ko bi po tebi to trebao da mi bude gateway da bi se slalo email van domena cg.yu ?
    Pa vidi se da slabo poznajes materiju, zato i pricas tako . Kakav bre gatewa za slanje emaila van cg.yu . To sto ti pricas je budalastina, nemoj da se vredjas, ali mozda nesto znas o mrezama ali nemas pojma o mailu .

    To sto ti pominjes se u sendmail zargonu kaze "smart host", to je u principu budž. Ne treba ti nikakav gateway da bi slao _bilo gde_. Mislis li da mail.cg.yu mail server ima nekakav gateway za slanje maila .

    Tvoj mail server prosto moze da se ponasa kao stand-alone smtp server, koji ce da salje postu direktno na mail server primaoca. Ne treba ti nikakav gateway. Niti je pozeljno koristiti tudji mail server kao gateway, samo ih opterecujes a nikakve koristi nemas, samo stete, ako ne radi ne ide ti posta.

    Sad, moguce je da M-Daemon ne podrzava slanje (osim preko smart hosta), ali to je druga stvar, to ipak nije za firme ozbiljne nego usere koji se igraju..

    Ozbiljnije je da koristis yahoo.com .

    Quote Originally Posted by Mugi
    M-Daemon radi odlicno, osim te male zackoljice oko DNS-a i nemoj da se pravis mnogo pametan tako sto pricas ono sto vec znamo. Nisam rekao da je ICG kriv zato sto je promijenio adresu, vec zato sto nije obavijestio svoje korisnike, tj. poslovne partnere o promjeni IP adrese, mozda je tebi to smijesno, jer tebi kao obicnom useru mozda to i nije toliko bitno, pa ne moras odma da reagujes, ali firmama koje zavise na dosta nacina od tog vida komunikacije znaci puno.
    Ti si rekao (kao poslovni korisnik ): "Kad god nesto dobro uradite, ne prodje 10 dana a da vi opet neku havariju napravite.", sto znaci da je promena IP adrese havarija .

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obrisao sam sve postove sa ovog topica, sa tobom mogu o bilo cemu bilo kad da raspravljam, ali samo pod jednim uslovom, da se ulogujes sa tvojim pravim nickom i oslobodis se komplexa.

    Nisam ih obrisao zbog toga sto mislim da nisam upravu, vec zbog nekih drugih razloga koje nema potrebe pravdati.

    Da ne bude da sam se povukao ili nesto slicno, mozemo da otvorimo novi topic i raspravljavamo do mile volje, cim se oslobodis tih komplexa.

  24. #24
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk
    Narode, opet pocinjemo .

    Jedna informacija, ubuduce jedino ko moze da prica (da daje moguce izjave, informacije) na ovom forumu u ime ICG, helpdeska Telekom CG, su useri helpdesk i podrska.

    Svi postovi koji budu postavljeni od mogucih privatnih usera, a zele da na neki nacin da prestavljaju helpdesk,... bice izbrisani!
    Odnosi li se ovo i na Derivata? (on je davao info za ADSL npr.)

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking hihi (podrugljivo)

    Quote Originally Posted by Mugi
    Nisam ih obrisao zbog toga sto mislim da nisam upravu, vec zbog nekih drugih razloga koje nema potrebe pravdati.
    Hahah, bas bih voleo da cujem razloge . Sva sreca da smo kvotirali poruke .

    Cilj moje "diskusije" sa tobom je upravo bio da te isprovociram u diskusiji koju si ti zapoceo, tj. da "idem do kraja". Ti si reagovao na neke promene kao da ti je neko drugi kriv, i da je neko drugi bio duzan da spreci probleme koji su se tebi desili. Pokazalo se da si sam kriv za svoje probleme (sto je inace najcesci slucaj u zivotu generalno ).

    Naravno, sam si upao u sopstvenu zamku, pokusao si da se pravis pametan pa sam ja udario istom merom . Klin-se-klinom izbija .

    Kolicina mojih smajlija u mojim postovima je srazmerna zeljom za provokacijom .

    A koristim nick XXXXX, isto kao sto i drugi koriste nickove koji im se svidjaju. Ja ne znam ko je Derivat, Mugi i sl. i ne smeta mi da diskutujem sa njima ako to pozelim . Niti zelim da znam ko je ko, to nije povezano sa time koje cu ja stavove da iznosim .

    A stil koji sam koristio je jedini koji "pali" na ovom forumu!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jedina Istina
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-04, 12:39
  2. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57
  3. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  4. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •