Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: Bez lijekova pobijedio HIV

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Bez lijekova pobijedio HIV

    Bez lijekova pobijedio HIV



    Muškarac iz okolice Glasgowa koji je prije tri godine bio seropozitivan. Nova serija pregleda, 14 mjeseci kasnije, pokazala je da je virus HIV-a potpuno nestao iz njegovog organizma.


    U kolovozu 2002. Andrewu Stimpsonu (25), koji se testovima podvrgnuo zbog slabosti i temperature, dijagnosticiran je virus HIV-a. Kako je bio tek u ranom stadiju, nikakvo mu liječenje nije preporučeno.

    Nova serija pregleda, 14 mjeseci kasnije, pokazala je da je virus HIV-a potpuno nestao iz njegovog organizma a da nije primao nikakvu terapiju, piše list News of the World.

    Njegovi su liječnici kategorični. Nije došlo do zamjene uzoraka krvi ili dosjea, kao kod dva ranija navodna slučaja ozdravljenja, gdje je bilo nemoguće dokazati da su pozitivni i negativni testovi zaista dokazani na uzrocima uzetim od iste osobe.

    "Nema pogreške u pripisivanju uzoraka ili njihovoj zamjeni", priopćila je bolnica čije je pismo objavljeno u News of the World kao i u listu Mail on Sunday. "Činjenica da se nakon pozitivnih rezultata došlo do negativnih je izvanredna i značajna s medicinskog stajališta", dodaje se u tekstu.

    "Sjećam se, nakon druge serije pregleda, moj je liječnik ušao u sobu rekavši 'Ozdravili ste. To je nevjerojatno. Fantastični ste'", priča Stimpson koji je pristao da se na njemu izvrše razni dodatni pregledi kako bi pomogao znanstvenicima u njihovoj borbi protiv virusa AIDS-a.

    Slučaj Andrewa Simpsona donekle je potvrdila i glasnogovornica britanske službe za zdravstvenu zaštitu (National Health Service) u razgovoru za Sky News.

    "Ono što mogu potvrditi da je imao pozitivan te negativan rezultat na testiranju. Da se riješio virusa ili da je izliječen, ne mogu", zaključila u razgovoru glasnogovornica.



    IskonInternet
    13.11.2005.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    respect

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    respect
    hahahahhahahaaaaaa e ludache


    Quote Originally Posted by Regi
    "Sjećam se, nakon druge serije pregleda, moj je liječnik ušao u sobu rekavši 'Ozdravili ste. To je nevjerojatno. Fantastični ste'",
    Ovo mi je najjache
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Si*du "iz*ba*cio" iz se*be

    Vecernje Novosti 13.11.2005, 19:39:06

    LON*DON - Bri*ta*nac ko*ji je pre tri go*di*ne bio se*ro*po*zi*ti*van, mo*gao bi bi*ti pr*va oso*ba na sve*tu ko*ja je pri*rod*nim pu*tem po*be*di*la vi*rus HIV-a.
    Ka*ko pi*še bri*tan*ski ne*delj*nik "Nenjs of the Njorld", u av*gu*stu 2002. go*di*ne, En*dr*juu Stimp*so*nu di*jag*no*sti*ko*van je vi*rus HIV-a, me*đu*tim, s ob*zi*rom na to da je bio u ra*nom sta*di*ju*mu, le*ka*ri ni*su pre*po*ru*či*li ni*ka*kvu te*ra*pi*ju, ali 14 me*se*ci na*kon to*ga, Stimp*son je oti*šao na no*vu se*ri*ju pre*gle*da. Na iz*ne*na*đe*nje dok*to*ra do*ka*za*lo se da je vi*rus HIV-a pot*pu*no ne*stao iz nje*go*vog or*ga*ni*zma.
    Bri*tan*ska štam*pa pi*še da, uko*li*ko se po*ka*žu isti*ni*te tvrd*nje da se Stimp*son sam iz*le*čio, to bi po*mo*glo do*sta u ot*kri*va*nju le*ka pro*tiv smr*to*no*snog vi*ru*sa.
    Port*pa*rol bol*ni*ce u ko*joj se le*čio En*dr*ju Stimp*son po*tvr*dio je da je je*dan pa*ci*jent bio ne*ga*ti*van na vi*rus HIV-a, 14 me*se*ci na*kon što je utvr*đe*no da je po*zi*ti*van na taj vi*rus. "Još uvek nam ni*je po*znat na*čin nje*go*vog iz*le*če*nja jer se on ni*je vra*tio na do*dat*ne te*sto*ve", re*kao je port*pa*rol, pre*no*si Roj*ters.
    Stimp*son je bri*tan*skim me*di*ji*ma re*kao da je di*jag*no*zu HIV-a do*bio u av*gu*stu 2002. go*di*ne. Ka*že da je po*sle to*ga po*stao de*pre*si*van i sklon sa*mo*u*bi*stvu, ali i da*lje je bio zdrav i ni*su mu bi*li po*treb*ni ni*ka*kvi le*ko*vi. Ka*sni*je, dok*to*ri su mu po*nu*di*li no*vo te*sti*ra*nje, či*ji re*zul*tat je bio ne*ga*ti*van. Ta*da je tra*žio na*dok*na*du od bol*ni*ce zbog pre*tr*plje*nog stra*ha, ali ni*je do*bio slu*čaj, jer je usta*no*vlje*no da ni*je bi*lo ni*ka*kvih pro*ble*ma na apa*ra*ti*ma za te*sti*ra*nje.
    "To je bi*lo šo*kant*no jer čo*vek ne oče*ku*je ta*kve stva*ri. U sve*tu po*sto*ji 35 mi*li*o*na lju*di sa HIV vi*ru*som i iz*gle*da da sam ja je*di*na oso*ba ko*joj je us*pe*lo da ga kon*tro*li*še, da pre*ži*vi i iz*ba*ci ga iz svog or*ga*ni*zma. Za me*ne je to ne*ve*ro*vat*no. To je ču*do. Mi*slim da sam je*dan od naj*sreć*ni*jih lju*di na sve*tu".
    Dok*to*ri ko*ji ra*de na le*ku pro*tiv HIV-a i si*de ka*žu da Stimp*so*nov slu*čaj mo*že do*sta da po*mog*ne u raz*ot*kri*va*nju bo*le*sti. BBC pre*no*si sa*op*šte*nje bol*ni*ce Čel*zi Vest*min*ster u ko*jem se na*vo*di da je ovo bio re*dak i ve*o*ma slo*žen slu*čaj. "Ka*da smo sa*zna*li da je HIV test go*spo*di*na Stimp*so*na ne*ga*ti*van, po*nu*di*li smo mu da*lje te*sto*ve ka*ko bi is*tra*ži*li i ob*ja*sni*li raz*li*či*te re*zul*ta*te. On, me*đu*tim, od*bi*ja bi*lo ka*kve no*ve te*sto*ve", na*vo*di se u sa*op*šte*nju bol*ni*ce.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Aj majke ti edituj ta post.... Ko ovo da čita?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sidu "izbacio" iz sebe

    Vecernje Novosti 13.11.2005, 19:39:06

    LONDON - Britanac koji je pre tri godine bio seropozitivan, mogao bi biti prva osoba na svetu koja je prirodnim putem pobedila virus HIV-a.
    Kako piše britanski nedeljnik "Nenjs of the Njorld", u avgustu 2002. godine, Endrjuu Stimpsonu dijagnostikovan je virus HIV-a, međutim, s obzirom na to da je bio u ranom stadijumu, lekari nisu preporučili nikakvu terapiju, ali 14 meseci nakon toga, Stimpson je otišao na novu seriju pregleda. Na iznenađenje doktora dokazalo se da je virus HIV-a potpuno nestao iz njegovog organizma.
    Britanska štampa piše da, ukoliko se pokažu istinite tvrdnje da se Stimpson sam izlečio, to bi pomoglo dosta u otkrivanju leka protiv smrtonosnog virusa.
    Portparol bolnice u kojoj se lečio Endrju Stimpson potvrdio je da je jedan pacijent bio negativan na virus HIV-a, 14 meseci nakon što je utvrđeno da je pozitivan na taj virus. "Još uvek nam nije poznat način njegovog izlečenja jer se on nije vratio na dodatne testove", rekao je portparol, prenosi Rojters.
    Stimpson je britanskim medijima rekao da je dijagnozu HIV-a dobio u avgustu 2002. godine. Kaže da je posle toga postao depresivan i sklon samoubistvu, ali i dalje je bio zdrav i nisu mu bili potrebni nikakvi lekovi. Kasnije, doktori su mu ponudili novo testiranje, čiji rezultat je bio negativan. Tada je tražio nadoknadu od bolnice zbog pretrpljenog straha, ali nije dobio slučaj, jer je ustanovljeno da nije bilo nikakvih problema na aparatima za testiranje.
    "To je bilo šokantno jer čovek ne očekuje takve stvari. U svetu postoji 35 miliona ljudi sa HIV virusom i izgleda da sam ja jedina osoba kojoj je uspelo da ga kontroliše, da preživi i izbaci ga iz svog organizma. Za mene je to neverovatno. To je čudo. Mislim da sam jedan od najsrećnijih ljudi na svetu".
    Doktori koji rade na leku protiv HIV-a i side kažu da Stimpsonov slučaj može dosta da pomogne u razotkrivanju bolesti. BBC prenosi saopštenje bolnice Čelzi Vestminster u kojem se navodi da je ovo bio redak i veoma složen slučaj. "Kada smo saznali da je HIV test gospodina Stimpsona negativan, ponudili smo mu dalje testove kako bi istražili i objasnili različite rezultate. On, međutim, odbija bilo kakve nove testove", navodi se u saopštenju bolnice.
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    A vidis, sigurno na svijetu postoji makar jedna osoba koja je imuna na bilo koju bolest. Pronasli su jednog, siguran sam da ce ih pronaci jos, samo treba ispitati par milijardi ljudi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imuno je mnogo ljudi HIV virus, kojima virus ne moze da se primi.

    Ovaj tip je jedinstven, jer mu je organizam pobijedio virus koji se razvio u njegovom organizmu, imunoloski sistem mu je unistio virus koji se bio vec smjestio unutar organizma.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Nisam znao da neki ljudi ne mogu da se zaraze HIV-om.

    Ali svejedno, siguran sam da od milarde ljudi postoji osoba koja moze da se izbori sa virusom, upravo zahvaljujuci svom imunoloskom sistemu, a to znaci lijek.
    Za svaku bolest postoji lijek, odnosno, neki od ljudi mogu da se izbore sa nepobijedivim bolestima, samo ih treba pronaci.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nekim ljudima je imuni sistem tako jak da virus HIV-a ne moze da im se primi.
    Postoje recimo prostitutke sa izuzetno rizicnim nacinom ponasanja, u sredinama dje ima HIV-a puno, a ne zaraze se.
    Koliki je procenat ljudi koji koji imaju tako jak imuni sistem, ne znam.
    Mozda 10-20%, mozda...
    Takodje sam jednom slusao jednog naucnika, bio sam iznenadjen kad je objasnio da virus HIV-a ne uspijeva tako lako da se smjesti u ljudskom organizmu.
    Ali da ga organizam izbaci virus, kad se vec udobno smjestio, kao kod ovog tipa, to je podvig.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sad bi krv ovog čovjek trebala ići na analizu, da se utvrdi kakva su njegova bijela krvna zrnca...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Krv je vec data na analizu. Ali, moze se desiti da ponovni test na hiv da pozitivan rezultat.

    Kad vec spomenu prostitutke, ja da se nadovezem, nisam znao da komarci ne mogu da prenesu HIV.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mene je to kopkalo prije par godina, zato sam googla-o i saznao da ne prenose... Da prenose, afrika bi bila čiatava zaražena sidom...
    I ovako se muče sa cece muvom..
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ona i jes jadna zarazena . Preko 40 000 000 ljudi cini mise. Cuo sam da komarci ne mogu da prenesu mada mi stvrno nije jasno kako
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Veliki broj stranih pa i naših istraživača u više navrata je morao da objašnjava ulogu i mogućnost komaraca da prenose SIDU. Nije tajna da je virus SIDE izolovan iz prirodne populacije nekih vrsta insekata, ali su istraživanja vršena u Zairu gde je brojnost komaraca velika, opovrgla mogućnost prenošenja uzročnika SIDE preko komaraca.

    Osim toga, tok bolesti je takav da isključuje mogućnost preuzimanja uzročnika SIDE u toku sisanja krvi od strane komarca, a i ako bi došlo do toga, uzročnik SIDE ne bi mogao da opstane u usnom aparatu i digestivnom traktu komarca na duži period.

    Inače, komarci su vrlo vitalne, reproduktivne i mobilne vrste. Komarci, kao i svi drugi insekti koji se hrane krvlju, koriste sve propuste čoveka za svoj opstanak, prilagođavajući se promenama u sredini i ne biraju mnogo vrstu domaćina koga će da ubodu. U urbanoj sredini gde postoji veliki broj veštačkih ili prirodnih staništa za pojavu i održavanje komaraca (staništa sa vodom), dovoljno je da izmakne kontroli jedno bure sa vodom, odbačeni čamac ili stara guma, pa da iz njih izleti na hiljade komaraca koju mogu da ponište sav trud oko prevencije i njihovog suzbijanja.

    Sem toga količina HIV-a koja bi se našla u insektu je suviše mala da bi mogla da izazove infekciju čoveka a sama koža čoveka je kisela sredina i ozbiljna barijera za prodiranje virusa.

    Nadam se da je jasnje.. A evo i link jedan
    http://www.b92.net/specijal/hiv/2.php
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Interesantno!

    A, jos sam bio pogubljeniji kada sam saznao da se od majke zarazene HIV-om moze roditi dijete koji nece biti HIV pozitivno. Valjda uz odgovarajuce terapije moze se izbijeci situacija zaraze djeteta HIV-om.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Interesantno!

    A, jos sam bio pogubljeniji kada sam saznao da se od majke zarazene HIV-om moze roditi dijete koji nece biti HIV pozitivno. Valjda uz odgovarajuce terapije moze se izbijeci situacija zaraze djeteta HIV-om.
    Može, zato i postoji nada u lijek sa HIV-om, isto kao što dijete ne dobije majčinu krvnu grupu tako ne dobije HIV.
    Sinoć sam pročitao da se sumnja da je virus HIV nastao od sličnog virusa koje su imali šimpanze i zeleni majmuni te da je došlo do sexa između njih pri čemu je nastao novi virus koji se prenio na čovjeka, koji je najvjerovatnije jeo majmunsko meso.
    Druga teorija govori o tome da kada je u Kongu pedesetih godina data inekcija od strane Amerikanaca koja se sastojala od nekih djelova majmunskog bubrega. Predpostavlja se da su neki od tih majmuna bili zarazeni SIV-om(majmunskom sidom). Amerikanci to kategorički odbijaju, sa čim imaju i nemaju pravo. Imaju zato što je zvanično HIV registrovan 1981(prije nepunih 25 godina, a vidi se koliko je ljudi zaraženo), tako da oni nijesu za to znali, a nemaju pravo jer se tada znalo za SIV i mislili su da ne postoji mogućnost njegovog mutiranja i prelaksa na čovjeka.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Vidis, siguran sam da je lijek otrkiven, imali su pola vijeka da ga otkriju, a pitanje je samo zbog cega nece da ga izadju.
    Citao sam i ja misljenja o nastanku HIV=a, i naravno ko ce drugi biti umijesan nego Amerikanci.
    Ali mozda oldazu izadavanje lijeka, upravo zbog razloga sto bi virus mogao mutirati. Zrtvuju milione rad opstanaka milijardi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Bugi
    Mene je to kopkalo prije par godina, zato sam googla-o i saznao da ne prenose... Da prenose, afrika bi bila čiatava zaražena sidom...
    I ovako se muče sa cece muvom..
    Afrika jest čitava zaražena sidom, U Kongu je recimo zaraženo 30% staovništva,

    A i tačno je, komarci ne prenose Sidu.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Bugi
    Može, zato i postoji nada u lijek sa HIV-om, isto kao što dijete ne dobije majčinu krvnu grupu tako ne dobije HIV.
    Sinoć sam pročitao da se sumnja da je virus HIV nastao od sličnog virusa koje su imali šimpanze i zeleni majmuni te da je došlo do sexa između njih pri čemu je nastao novi virus koji se prenio na čovjeka, koji je najvjerovatnije jeo majmunsko meso.
    Druga teorija govori o tome da kada je u Kongu pedesetih godina data inekcija od strane Amerikanaca koja se sastojala od nekih djelova majmunskog bubrega. Predpostavlja se da su neki od tih majmuna bili zarazeni SIV-om(majmunskom sidom). Amerikanci to kategorički odbijaju, sa čim imaju i nemaju pravo. Imaju zato što je zvanično HIV registrovan 1981(prije nepunih 25 godina, a vidi se koliko je ljudi zaraženo), tako da oni nijesu za to znali, a nemaju pravo jer se tada znalo za SIV i mislili su da ne postoji mogućnost njegovog mutiranja i prelaksa na čovjeka.

    O ovome sam prije nekoliko mijeseci stavio jedan topik ovdije

    http://www.cafemontenegro.com/forum/...ad.php?t=10872

    Naime Tvrdi se da je zaraza Sidom počela u Centralnoj Africi tokom cijepljenja dijece sa polio Vakcinom (vakcina protiv diječije paralize) koja je bila napravljena od bubrega lokalnih majmuna.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Kad sma mislio na cijelu zaraženu Afriku mislio sam na 100% zaraženog stanovništva, što bi i te kako bilo vjerovatno da komarci prenose sidu...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, teorija o nastanku AIDS-a ima milion ali ni 1 nije potvrđena. Ja sam lično sklona vjerovanju da je HIV virus, kao i mnogi drugi, vještači stvoren, nego ni ja moje ubjeđenje ne mogu dokazati
    Kako Vaša bolest ?

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    uh, teorija o nastanku AIDS-a ima milion ali ni 1 nije potvrđena. Ja sam lično sklona vjerovanju da je HIV virus, kao i mnogi drugi, vještači stvoren, nego ni ja moje ubjeđenje ne mogu dokazati
    To su 100% amerikanci stvorili, kao i pticji grip da bi smanjili populaciju kineza :mrgreen:
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ptičiji grip nije vještački virus ali recimo SARS jeste
    nije baš slučajno što se javljaju u Kini u poslednje vrijeme niti je sluačjno što ja Afrika najugroženija HIV-om. samo im se HIV malo otrgao kontroli pa im se vratio kao bumerang.
    sem toga, ako su uspjeli da izdejstvuju da se od zaražene majke rodi nezaraženo dijete, malo mi je nevjerovatno da ne postoji lijek/vakcina protiv HIV-a.
    nekome ja baš stalo da reguliše prenaseljenost planete
    Kako Vaša bolest ?

  25. #25
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Ali mozda oldazu izadavanje lijeka, upravo zbog razloga sto bi virus mogao mutirati. Zrtvuju milione rad opstanaka milijardi.
    Mislim da je u pitanju ovo.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •