Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 159

Thread: Montažne kuće

  1. #51
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,062
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Samo gradjenje, okvirna cijena. Temelj, voda, struja, sanitarije, keramika...

  2. #52
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nadji mi firmu koja ce kucu da mi napravi za ispod 500-550eur po kvadratu i ima da te castim odmah 1000eur. Na 100 kvadrata usteda za montaznu kucu ti je minimum 20 000 eur A to svakako nije par hiljada. Kao sto rekoh, ulazio sam u kuce, nocivao, bliski rodjaci i prijatelji imaju i njima je odlicno. To prodavati ili ne prodavati puno me ne zanima. Uvijek se moze kod banke zalerat na kredit puna trzisna cijena pa neka se banka razmislja kako ce je prodat
    Nijesam pominjao nikakve firme, vec se samo osvrnuo na to da grubi gradjevinski radovi za montaznu kucu od 107 m2 kostaju 23.000e...!!!
    Grubi radovi su ubjedljivo najjeftiniji... Ovo mogu slobodno da ti kazem iz iskustva, nijesam gradio kucu, ali jesam neke pomocne objekte, cija povrsina odgovara nekoj kuci od 250/300 m2, i sve me to kostalo oko 26/27.000e, a majstora i 2 argata sam dnevno placao 140 eura (70+35+35) !!!
    Tako da ti usteda na grubim radovima sigurno nije nesto velika... Mozes i sam da izracunas koliko ti materijala treba+majstori (mene je ovaj odrao, da sam imao malo vise iskustva, mogao sam proci znatno jeftinije, ali ne valja se zalit, covjek je stvarno odradio extra posao)...
    E, jos ovo, taj isti majstor mi je prije nekoliko godina govorio da se kuca 10 sa 10, da se u nju uselis, moze zavrsiti za nekih 25.000e, bez nekog velikog luksuza...
    ali eto, ako si se zagrijao za montaznu, necu te vise odvracati...

  3. #53
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    Planiram da uzmem montaznu kucu tip 57, 10000 je bez pdv. S obzirom da imas iskustva, sto mislis sa koliko bih para mogao useliti u nju. Imam plac. Hvala. Pozdrav
    Tesko je to ovako procijeniti preko interneta.

    Sto se tice temelja,(on se radi tacno po specifikaciji proizvodjaca kuce) cijena kostanja

    zavisi koliko ces da ga dignes od nivoa zemlje( predlazem najmanje 80 cm zbog vlage),
    zavisi dal ces tu rupu nasipati zemljom ili kakvim otpadom ili pak sa nekoliko kamiona onog krupnije mljevenog kamena,
    dal ces stavljati armaturu duzinom cijelih zidova ili samo na stubove tog zida od temelja a izmedju zidati blokovima, (a mora i ispod sredine ploce jedan nosivi zidic),
    dal ces staviti mrezu u temeljnu plocu i koju, (a trebas)
    dal ces izolovati tu plocu kompletnu kad se osusi i sa cim (a moras),
    dal ces za sav taj posao platiti radnike ili ces sa svojom ekipom rodjaka prijatelja to izvesti..
    Prema specifikaciji i prema tvojim zahtjevima ce ti svaki ozbiljniji majstor izracunati koliko bi ti to sve kostalo.

    Sto se tice instalacije struje, ona je prilicno jednostavna, fizicki je posao provuci kablove kroz vec postavljene buzire a psihiciki je da nadjes nekog elektricara koji ce to gore sve lijepo da poveze u nekoliko onih OG kutija i spoji na sat. Da dovedes struju do objekta, to samo elektrodistribucija zna.

    Instalaciju vode i sanitarija moze zavrsiti vodoinstalater za dan i prije. Cijevi plasticne preporucujem da ih stavi po zidu, sigurnije je i ne narusava statiku kuce jer bi inace morao da busis, sjeces zidove i sl. Ili da zid u kupatilu zidas posebno ciglom pa cijevi u njega, sto je mislim nepotrebno jer poslije spoj zida i rigipsa uvijek radi i pokaze liniju razvajanja.

    Dimnjak obavezno, zgodnije je i jednostavnije je onim gotovim elementima nego punom ciglom a dodje ti isto.

    Podovi i kupatilo te mogu kostati i malo i puno, zavisi od ukusa. Izracunaj kvadrate ,izaberi plocice i majstora i eto.

    Oni prefarbaju stolariju ali preporucujem da se predje jos koji put, jer njihov sandolin ili sto vec, sigurno nije najkvalitetniji.

    Eto,

    pozdrav

  4. #54
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Nijesam pominjao nikakve firme, vec se samo osvrnuo na to da grubi gradjevinski radovi za montaznu kucu od 107 m2 kostaju 23.000e...!!!
    Grubi radovi su ubjedljivo najjeftiniji... Ovo mogu slobodno da ti kazem iz iskustva, nijesam gradio kucu, ali jesam neke pomocne objekte, cija povrsina odgovara nekoj kuci od 250/300 m2, i sve me to kostalo oko 26/27.000e, a majstora i 2 argata sam dnevno placao 140 eura (70+35+35) !!!
    Tako da ti usteda na grubim radovima sigurno nije nesto velika... Mozes i sam da izracunas koliko ti materijala treba+majstori (mene je ovaj odrao, da sam imao malo vise iskustva, mogao sam proci znatno jeftinije, ali ne valja se zalit, covjek je stvarno odradio extra posao)...
    E, jos ovo, taj isti majstor mi je prije nekoliko godina govorio da se kuca 10 sa 10, da se u nju uselis, moze zavrsiti za nekih 25.000e, bez nekog velikog luksuza...
    ali eto, ako si se zagrijao za montaznu, necu te vise odvracati...
    Grubi radovi za betonsku, zidanu kucu i montaznu ne mogu se uporediti iz nekoliko razloga,

    montazna ima kompletiranu i zavrsenu toplotnu i zvucnu izolaciju, a da se to postigne na zidanoj kuci treba poprilicno jos,
    montazna ima stolariju sa griljama, skurama kako ih ko zove, a to sumnjam da je ukljuceno u grube radove na ovoj drugoj ,
    i za mene najvazniji razlog koji me i dan danas drzi,

    Napravi se za mjesec dana i nema vise ni malterisanja, ni dozidjivanja, majstora ni kupatila , ni spratova za djecu unucad nego brate bavis se drugim stvarima u zivotu i zivis ga najkvalitetnije moguce.

  5. #55
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,062
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Tesko je to ovako procijeniti preko interneta.

    Sto se tice temelja,(on se radi tacno po specifikaciji proizvodjaca kuce) cijena kostanja

    zavisi koliko ces da ga dignes od nivoa zemlje( predlazem najmanje 80 cm zbog vlage),
    zavisi dal ces tu rupu nasipati zemljom ili kakvim otpadom ili pak sa nekoliko kamiona onog krupnije mljevenog kamena,
    dal ces stavljati armaturu duzinom cijelih zidova ili samo na stubove tog zida od temelja a izmedju zidati blokovima, (a mora i ispod sredine ploce jedan nosivi zidic),
    dal ces staviti mrezu u temeljnu plocu i koju, (a trebas)
    dal ces izolovati tu plocu kompletnu kad se osusi i sa cim (a moras),
    dal ces za sav taj posao platiti radnike ili ces sa svojom ekipom rodjaka prijatelja to izvesti..
    Prema specifikaciji i prema tvojim zahtjevima ce ti svaki ozbiljniji majstor izracunati koliko bi ti to sve kostalo.

    Sto se tice instalacije struje, ona je prilicno jednostavna, fizicki je posao provuci kablove kroz vec postavljene buzire a psihiciki je da nadjes nekog elektricara koji ce to gore sve lijepo da poveze u nekoliko onih OG kutija i spoji na sat. Da dovedes struju do objekta, to samo elektrodistribucija zna.

    Instalaciju vode i sanitarija moze zavrsiti vodoinstalater za dan i prije. Cijevi plasticne preporucujem da ih stavi po zidu, sigurnije je i ne narusava statiku kuce jer bi inace morao da busis, sjeces zidove i sl. Ili da zid u kupatilu zidas posebno ciglom pa cijevi u njega, sto je mislim nepotrebno jer poslije spoj zida i rigipsa uvijek radi i pokaze liniju razvajanja.

    Dimnjak obavezno, zgodnije je i jednostavnije je onim gotovim elementima nego punom ciglom a dodje ti isto.

    Podovi i kupatilo te mogu kostati i malo i puno, zavisi od ukusa. Izracunaj kvadrate ,izaberi plocice i majstora i eto.

    Oni prefarbaju stolariju ali preporucujem da se predje jos koji put, jer njihov sandolin ili sto vec, sigurno nije najkvalitetniji.

    Eto,

    pozdrav
    Hvala na iscrpnom odgovoru

  6. #56
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Na placu u PG za koji su izdati UT uslovi, je li ista cijena građevinske dozvole za montažnu kuću kao i za klasičnu gradnju?

  7. #57
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    Na placu u PG za koji su izdati UT uslovi, je li ista cijena građevinske dozvole za montažnu kuću kao i za klasičnu gradnju?
    jeste

  8. #58
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Grubi radovi za betonsku, zidanu kucu i montaznu ne mogu se uporediti iz nekoliko razloga,

    montazna ima kompletiranu i zavrsenu toplotnu i zvucnu izolaciju, a da se to postigne na zidanoj kuci treba poprilicno jos,
    montazna ima stolariju sa griljama, skurama kako ih ko zove, a to sumnjam da je ukljuceno u grube radove na ovoj drugoj ,
    i za mene najvazniji razlog koji me i dan danas drzi,

    Napravi se za mjesec dana i nema vise ni malterisanja, ni dozidjivanja, majstora ni kupatila , ni spratova za djecu unucad nego brate bavis se drugim stvarima u zivotu i zivis ga najkvalitetnije moguce.
    ne bih se bas slozio s tobom...za te iste pare za grube radove ces dobiti i mnogo bolju izolaciju na zidanoj kuci...sto se stolarije tice, tu nema razlike, ista je i za montaznu i za zidanu kucu....

    sto se tice roka izgradnje s druge strane, mislim da taj rok nije bas toliko mnogo kraci...kucu kao sto je ova o kojoj pricate ces zavrsiti za 2,5-3 mjeseca ako imas pare...druga je varijanta to sto si u montaznim ogranicen tipskim projektima pa oni imaju vec izrezanu gradju i sl dok kod zidane kuce pravis projekat onako kako tebo odgovara...

    sto se tice cijena, posto vidjeh da se pominju razne cifre, montazna kuca "kljuc u ruke" sa vrlo jeftinim zavrsnim materijalom kosta oko 310-320e po kvm, dok ces sa istim tim materijalima zidanu napraviti za dva mjeseca duze i 50ak eura manje po kvm....

  9. #59
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    ne bih se bas slozio s tobom...za te iste pare za grube radove ces dobiti i mnogo bolju izolaciju na zidanoj kuci...sto se stolarije tice, tu nema razlike, ista je i za montaznu i za zidanu kucu....

    sto se tice roka izgradnje s druge strane, mislim da taj rok nije bas toliko mnogo kraci...kucu kao sto je ova o kojoj pricate ces zavrsiti za 2,5-3 mjeseca ako imas pare...druga je varijanta to sto si u montaznim ogranicen tipskim projektima pa oni imaju vec izrezanu gradju i sl dok kod zidane kuce pravis projekat onako kako tebo odgovara...

    sto se tice cijena, posto vidjeh da se pominju razne cifre, montazna kuca "kljuc u ruke" sa vrlo jeftinim zavrsnim materijalom kosta oko 310-320e po kvm, dok ces sa istim tim materijalima zidanu napraviti za dva mjeseca duze i 50ak eura manje po kvm....
    Po ovome ispade da je m2 tvrde gradnje sistemom "ključ u ruke" 250€? Dje?
    Koliko ja znam kreće se oko 350.

  10. #60
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ima li ko od vas da zna koliko materijala je potrebno za zidanu kuću po m2? Naravno grubi radovi..

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dajte mi ponudu za 250eur metar kvadratni, pare odmah dajem za kucu od 100m2. Daj ne sprdaj se luchka ...

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    Ima li ko od vas da zna koliko materijala je potrebno za zidanu kuću po m2? Naravno grubi radovi..
    Nemam ti pojma samo za grube radove ali kljuc u ruke ti je od 350-400eur, i da ti budes na gradjevini svaki dan da im ne das da fusherishu i da se o jadu crnom zabavis, kad 3 mjeseca postane godinu dana.


    Moj stari je doveo 10 radnika Crnotravaca za 5 dana nadogradili su 90 kvadrata i mislim da su 30% jeftiniji bili od CG majsotra
    Last edited by Gandalf_White; 22-03-15 at 13:27.
    One Ring to Rule them all...

  12. #62
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Možda i može za tu cijenu, jer kažu da ima mnogo grupa-majstora iz BiH i MKD, koji vrlo jeftino naplaćuju "ruke". Zato pitah za količinu materijala za grube radove po m2, jer i ove firme daju popuste..

    Tako da cijena od 250, možda i nije nemoguća..

  13. #63
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Grubi radovi? A dje je gletovanje, krecenje, demit fasada, stolarija? Racunate li i da treba platit arhitektu, plan i projekat, projektnu dokumentaciju? Cini mi se da se odje ide logikom "treba mi toliko hiljada za materijal i to je to", mora neko kopat, zidat, izlivat, dje su ruke? Neko mora i da nagleda sve te radove, ako pustis majstore aj zdrao.

    Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  14. #64
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    nijesam radio kucu, vec neke pomocne objekte, i na osnovu tog iskustva rekao bih da grubi radovi za kucu(temelji, zidovi, spoljni prozori i vrata, ploca i krov) iznose oko 150e m2...evo sad nesto racunam, napravio sam zida povrsine oko 450m2, za oko 27.000e. prozori su stvasrno mali, posto se radi o pomocnim objekrima, krova nema vec je samo ploca i grubo je omalterisamo spolja, ali ok, to ispada nedje oko 60e po m2... a majstore sam placao 140 e dnevno...
    Last edited by karamazov; 22-03-15 at 16:49.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ja sam nadogradio nekih 30m2 i trebalo mi je oko 1500 eura za materijal, znači samo grubi radovi na tih 30m2, i ostalo mi je jos materijala za stepenice.
    Preduzimaci vjerovatno imaju jos veći rabat na materijal, pa bi to ispalo jos povoljnije.

  16. #66
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    sa rukama ili samo materijal...

  17. #67
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Po ovome ispade da je m2 tvrde gradnje sistemom "ključ u ruke" 250€? Dje?
    Koliko ja znam kreće se oko 350.
    krece se oko 350e, kad das jednoj firmi, a kad se malo pomucis pa ti dovodis majstore, kupujes materijal i sl. mozes proci dosta jeftinije. ne mozes mozda za 250e po kvm ali 280e po kvm sigurno mozes...

    a inace, da ne trazim sad, neko rece da ti treba projekat, nadzor i td...mislis da ti za montaznu to ne treba??? prvo procitajte cjenovnike montaznih kuca detaljno pa onda komentarisite...u cijenu ovih montaznih kuca nije uracunat projekat vec se dodatno placa, par hiljada, isto kao za zidanu, sve u zavisnosti o kvadrature

    sve ove dileme koje vi imate sad ja sam imao prije par godina, raspitao se dobro i krecem sa gradnjom sljedeci mjesec...i ocekujem da bude max. oko 280e po kvm, bez nekog cicijasenja ali i bez pros*ravanja sa plocicama i sl. Npr. zidovi nece biti 20cm vec 25cm plus demit, njemacka veka stolarija, hormann ulazna vrata, alarm, nadzor, u spavacim sobama jeftiniji u dnevnoj skuplji parket...

  18. #68
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    krece se oko 350e, kad das jednoj firmi, a kad se malo pomucis pa ti dovodis majstore, kupujes materijal i sl. mozes proci dosta jeftinije. ne mozes mozda za 250e po kvm ali 280e po kvm sigurno mozes...

    a inace, da ne trazim sad, neko rece da ti treba projekat, nadzor i td...mislis da ti za montaznu to ne treba??? prvo procitajte cjenovnike montaznih kuca detaljno pa onda komentarisite...u cijenu ovih montaznih kuca nije uracunat projekat vec se dodatno placa, par hiljada, isto kao za zidanu, sve u zavisnosti o kvadrature

    sve ove dileme koje vi imate sad ja sam imao prije par godina, raspitao se dobro i krecem sa gradnjom sljedeci mjesec...i ocekujem da bude max. oko 280e po kvm, bez nekog cicijasenja ali i bez pros*ravanja sa plocicama i sl. Npr. zidovi nece biti 20cm vec 25cm plus demit, njemacka veka stolarija, hormann ulazna vrata, alarm, nadzor, u spavacim sobama jeftiniji u dnevnoj skuplji parket...
    Ali to NIJE "ključ u ruke", to je tvoj preduzetnicki projekat. Ne možemo brkat pojmove i cijene i prosipat djecije priče.
    Znaci može, opet, i po 50€ po m2, mene je toliko koštalo ali sam radio sve sam i s besplatnom pomoći , ali to NIJE i nikad NEĆE BITI sistem "ključ u ruke"!

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    krece se oko 350e, kad das jednoj firmi, a kad se malo pomucis pa ti dovodis majstore, kupujes materijal i sl. mozes proci dosta jeftinije. ne mozes mozda za 250e po kvm ali 280e po kvm sigurno mozes...

    a inace, da ne trazim sad, neko rece da ti treba projekat, nadzor i td...mislis da ti za montaznu to ne treba??? prvo procitajte cjenovnike montaznih kuca detaljno pa onda komentarisite...u cijenu ovih montaznih kuca nije uracunat projekat vec se dodatno placa, par hiljada, isto kao za zidanu, sve u zavisnosti o kvadrature

    sve ove dileme koje vi imate sad ja sam imao prije par godina, raspitao se dobro i krecem sa gradnjom sljedeci mjesec...i ocekujem da bude max. oko 280e po kvm, bez nekog cicijasenja ali i bez pros*ravanja sa plocicama i sl. Npr. zidovi nece biti 20cm vec 25cm plus demit, njemacka veka stolarija, hormann ulazna vrata, alarm, nadzor, u spavacim sobama jeftiniji u dnevnoj skuplji parket...
    Ljudi u CG su mnogo cudni, uvijek znaju najbolje i nikad ne slusaju.

    Prvo za montaznu kucu ti ne treba nadzor, ljudi dodju, dignu kucu i vidimo se, ti ni ne moras biti tu. Imas garanciju 100 godina. Projekat se NE placa jer kucu narucujes kataloski, znaci uracunato ti je u cijenu.

    Sto se tice nadzora na kuci koju ti radis neka ti svi Bogovi ovog svijeta pomognu. Imas chir da dobijes od majstora. Do sad sam bio ukljucen u renoviranje par objekata i stalno imam nekog posla sa majstorima. SVI do jednog majstori su prevaranti i zabusanti. Ako im ne visis iznad glave ima da ti naprave zidove ukoso, da rade po svom a ne po tvom i da ti ne nabrajam sad. Probice sve moguce rokove koje ti postave i to ti naplatiti.

    Racunaj da ta 3 mjeseca dok ti se radi kuca i ako si ti nadzornik ne mozes da radis nidje drugo znaci tu gubis jednu mjesecnu platu isto.

    U svakom slucaju svi imamo svoje razloge za i protiv montaznih kuca.

    Ukoliko kojim slucajem prodjes sa ovo 280eur po kvadratu ja cu cim ti zavrsis kucu i to potvrdis, da napravim kucu od 100 kvadrata sa ekipom ljudi koje si ti izabrao.
    One Ring to Rule them all...

  20. #70
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ljudi u CG su mnogo cudni, uvijek znaju najbolje i nikad ne slusaju.

    Prvo za montaznu kucu ti ne treba nadzor, ljudi dodju, dignu kucu i vidimo se, ti ni ne moras biti tu. Imas garanciju 100 godina. Projekat se NE placa jer kucu narucujes kataloski, znaci uracunato ti je u cijenu.
    Ko ti to garantuje...Firma-izvodjac radova...koja sjutra moze da se ugasi...

  21. #71
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luchka View Post
    krece se oko 350e, kad das jednoj firmi, a kad se malo pomucis pa ti dovodis majstore, kupujes materijal i sl. mozes proci dosta jeftinije. ne mozes mozda za 250e po kvm ali 280e po kvm sigurno mozes...

    a inace, da ne trazim sad, neko rece da ti treba projekat, nadzor i td...mislis da ti za montaznu to ne treba??? prvo procitajte cjenovnike montaznih kuca detaljno pa onda komentarisite...u cijenu ovih montaznih kuca nije uracunat projekat vec se dodatno placa, par hiljada, isto kao za zidanu, sve u zavisnosti o kvadrature

    sve ove dileme koje vi imate sad ja sam imao prije par godina, raspitao se dobro i krecem sa gradnjom sljedeci mjesec...i ocekujem da bude max. oko 280e po kvm, bez nekog cicijasenja ali i bez pros*ravanja sa plocicama i sl. Npr. zidovi nece biti 20cm vec 25cm plus demit, njemacka veka stolarija, hormann ulazna vrata, alarm, nadzor, u spavacim sobama jeftiniji u dnevnoj skuplji parket...
    Bi li mogao da ovdje napises taj tvoj pregled troskova, kada budes imao vremena naravno...

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ko ti to garantuje...Firma-izvodjac radova...koja sjutra moze da se ugasi...
    Moze ali dok je firme ti imas garanciju, pa neka ta garancija bude i godinu dana opet je veca od necega sto sam pravis i dje nemas garancija.

    Dacu ti primjer - covjek je kupio staru kucu, i dao preko 50 000 za renoviranje i adaptaciju. E sad nije znao da su majstori stavili pogresne cijevi koje pucaju kad je zima. Kuci nije bilo nikog zimi, cijevi su popucale u zidovima, kuca je poplavila i sve sto je do tada ulozio bilo je pozdravi se. Majstori kazu da nije njihova krivica, nego prodavca cijevi
    One Ring to Rule them all...

  23. #73
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja imam temelje 7 X 5 metara i tu bih pravila vikendicu sa potkrovljem.....gledam ove ivanjica kuće i ne vidim da ima neka tih gabarita...da li bih ako mi projektuju po mojoj želji dodatno platila te usluge arhitekte? Imate li pojma? Ili da li primaju moj projekat tj da li sama mogu projekat da donesem?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dosta ti je skuplje sa tvojim projektom. A lakse ti je da izaberes kucu i da se ti njima prilagodis nego oni tebi. Mada za ove manje kvadrature bas im je nikakav izbor.

    Ali ako pravis vikendicu sa potkrovljem, moram da preporucim ovu gospodu iz Rozaja : http://www.ekobrvnare.net/

    Rade po projektu koji im doneses i ekspeditivni su i profesionalni. Da te ne lazem okrenuces ih ako si zainteresovana kljuc u ruke je 200-260eur.


    Ovako nesto mozes napraviti za manje od 10 000


    One Ring to Rule them all...

  25. #75
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja imam temelje 7 X 5 metara i tu bih pravila vikendicu sa potkrovljem.....gledam ove ivanjica kuće i ne vidim da ima neka tih gabarita...da li bih ako mi projektuju po mojoj želji dodatno platila te usluge arhitekte? Imate li pojma? Ili da li primaju moj projekat tj da li sama mogu projekat da donesem?
    javi se ovoj firmi

    http://www.bor-promet.rs/

    imaju svoju proizvodnju, sami rade panele, stolariju, krov, sve, mislim da se mozete lako dogovorit
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •