Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 159

Thread: Montažne kuće

  1. #26
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Montažne kuće...

    Sve u vezi montažnih kuća kod nas... od zemlje, dozvole, temelja pa do krova.

    Iskustva?
    Mišljenja?

    Isplativost?

    Šta su obaveze budućeg vlasnika?

    ...
    Last edited by Xerxes; 23-01-15 at 21:55.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cuh da su Slovenske najbolje, valjda su Ivanjicu prevazisli odavno..Ovo je tema koja me itekako interesuje pa bi dobro bilo da neko iz prve ruke da misljenja i savjete.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Imaju rok trajanja, mana.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    imaju 100 god tako nesto reklamiraju...

  5. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ja sam cujala slucajeva da im je vijek 10-20 godina.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kucni prijatelj je uzeo kucu i postavio je u naselje prije 7-8 godina kad su pocele da budu aktuelne. Svi su mislili da je lud, raspasce se kuca, a ovo, a ono. Posto cu ja sledece godine da je zdravlja da uzimam jednu obradio sam stivo, a izmedju ostalog i njega i ujaka koji ima vikendicu montazu dobro ispitao.

    Znaci on je uzeo kucu od 90 kvadrata, proslu zimu je potrosio 5m drva (u Nk), u kucu sto se tice popravki (vodoinstalacije, elektroinstalacije, grubi radovi, keramika, stolarija) nije ulozio jednog jedinog centa od kad je kupio, izolacija je perfektna tako da i ljeti i zimi trosi manje struje.

    Moj ujak je uzeo malu vikendicu od 35 kvadrata na zlatiboru evo 6 godina stoji, nema vlage, nije prozukla od mraza, nikakvo ulaganje imao nije na nju.

    Ja sa druge strane o jadu se zabavih ulazuci u kuce i u Nk i u Zhb. Jedna 25 a jedna 35 godina stara. Te nova fasada, te novi podovi, te pocela vlaga, te puce cijev, te nova staza, te mijenjaj beton, pa nove elektroinstalacije stare hoce da zapale kucu... Ako hoces stolariju da promijenis (ukoliko je drvenarija stara) treba ti 7-8-10 hiljada eura da uzmes eloksiranu ili novu drvenariju.

    Tako da sam se ja odlucio da sledece godine pobijem jednu 100njak kvadrata na neki pJac.

    Obaveze tvoje su sledece. Da dovedes struju i vodu, da izlijes plocu po dimenzijama od kuce koju si narucio. A onda ako se odlucis za kljuc u ruke oni odrade sve, razvedu elektro i vodovodne instalacije, keramiku, kupatilo itd itd itd. Ako se odlucis da ti to radis oni ti pobodu kucu i onda ti radis te radove.

    Evo npr ovako ti ide sto se cijene tice : http://www.montaznekuce.com/dajana.html

    107 kvadrata iskoriscenog prostora 18 000 eura grubi radovi. Treba ti jedno 5000 da izlijes plocu i jos jedno 7-8 000 da odradis fine radove. Znaci a 30-32 000 eura imas ogromnu kucu za sebe i familiju. Stan iste kvadrature bi ti bio oko 90-120 000 eur
    Naravno imaju opcije manjih kvadratura tipa 80 kvadrata kuca je 14 500 pa se onda smanjuju i troskovi finih radova i ploche.

    Sto se tice isplativosti stavi na papir da ces ustedjeti bar 1/3 racuna za struju, plus da nemas nikakvih ulaganja u kucu makar sledece 10 godina mislim da je sve jasno

    Od mene sve preporuke ako imate kakvih pitanja podijelicu sa vama znanje Da se kuci ova omladina
    One Ring to Rule them all...

  7. #32
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rakel nema to veze sa mozgom, eto najljepsa kuca na Cetinje "Vila Broz" je nazvao vlasnik, montazna je i evo 20 godina tacke nema ista ka prvi dan.

    Definitivno ako sunce ogrije i mene ima da se radi 200-300 kvadrata, sto bi rekla Marijana Mateus da se osjeti ta toplina.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  8. #33
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Zaboravio si jednu bitnu računicu Gando, a to je kompletan namještaj i ostale potrepštine - posuđe, posteljine, i ostalih milion sitnica. Ne završava se ulaganje sa tim, a opremiti kuću od 107 kvadrata nije mala stvar. Opet je isplativije i bolje nebrojeno puta od stana.

    Naravno, znam da je ovdje pitanje o izgradnji same kuće, ne o kompletu, jer tu računicu niko ne može da ima, svi imaju drugačije potrebe što se tiče uređivanja enterijera, ali eto treba napomenuti makar usput.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zaboravili ste da treba i jedan plac

  10. #35
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kucni prijatelj je uzeo kucu i postavio je u naselje prije 7-8 godina kad su pocele da budu aktuelne. Svi su mislili da je lud, raspasce se kuca, a ovo, a ono. Posto cu ja sledece godine da je zdravlja da uzimam jednu obradio sam stivo, a izmedju ostalog i njega i ujaka koji ima vikendicu montazu dobro ispitao.

    Znaci on je uzeo kucu od 90 kvadrata, proslu zimu je potrosio 5m drva (u Nk), u kucu sto se tice popravki (vodoinstalacije, elektroinstalacije, grubi radovi, keramika, stolarija) nije ulozio jednog jedinog centa od kad je kupio, izolacija je perfektna tako da i ljeti i zimi trosi manje struje.

    Moj ujak je uzeo malu vikendicu od 35 kvadrata na zlatiboru evo 6 godina stoji, nema vlage, nije prozukla od mraza, nikakvo ulaganje imao nije na nju.

    Ja sa druge strane o jadu se zabavih ulazuci u kuce i u Nk i u Zhb. Jedna 25 a jedna 35 godina stara. Te nova fasada, te novi podovi, te pocela vlaga, te puce cijev, te nova staza, te mijenjaj beton, pa nove elektroinstalacije stare hoce da zapale kucu... Ako hoces stolariju da promijenis (ukoliko je drvenarija stara) treba ti 7-8-10 hiljada eura da uzmes eloksiranu ili novu drvenariju.

    Tako da sam se ja odlucio da sledece godine pobijem jednu 100njak kvadrata na neki pJac.

    Obaveze tvoje su sledece. Da dovedes struju i vodu, da izlijes plocu po dimenzijama od kuce koju si narucio. A onda ako se odlucis za kljuc u ruke oni odrade sve, razvedu elektro i vodovodne instalacije, keramiku, kupatilo itd itd itd. Ako se odlucis da ti to radis oni ti pobodu kucu i onda ti radis te radove.

    Evo npr ovako ti ide sto se cijene tice : http://www.montaznekuce.com/dajana.html

    107 kvadrata iskoriscenog prostora 18 000 eura grubi radovi. Treba ti jedno 5000 da izlijes plocu i jos jedno 7-8 000 da odradis fine radove. Znaci a 30-32 000 eura imas ogromnu kucu za sebe i familiju. Stan iste kvadrature bi ti bio oko 90-120 000 eur
    Naravno imaju opcije manjih kvadratura tipa 80 kvadrata kuca je 14 500 pa se onda smanjuju i troskovi finih radova i ploche.

    Sto se tice isplativosti stavi na papir da ces ustedjeti bar 1/3 racuna za struju, plus da nemas nikakvih ulaganja u kucu makar sledece 10 godina mislim da je sve jasno

    Od mene sve preporuke ako imate kakvih pitanja podijelicu sa vama znanje Da se kuci ova omladina
    Ako se pogleda na sajt gore navedenog proizvodjaca vidi se da je cijena kuce po sistemu kljuc u ruke sa njihovom izradom temelja 300-450 eura. Cijena klasicne gradnje je mozda oko 600-700 eura. Razlika nije prevelika s obzirom da montazna kuca kod nas nema komercijalnu vrijdenost proporcionalnu ulozenim sredstvima, tj. mislim da bi se jako tesko prodala. Ja sam se zanimao ovom pricom prije par godina ali sam odustao. Nije mi bila potrebna dozvola (renoviranje vec postojeceg objekta) a tada su se montazne kuce iz Ivanjice reklamirale po cijeni od navodno 200 eura, bez temelja. Medjutim kad se stavi na papir to je bilo znacajno vise od 200 eura.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Ako se pogleda na sajt gore navedenog proizvodjaca vidi se da je cijena kuce po sistemu kljuc u ruke sa njihovom izradom temelja 300-450 eura. Cijena klasicne gradnje je mozda oko 600-700 eura. Razlika nije prevelika s obzirom da montazna kuca kod nas nema komercijalnu vrijdenost proporcionalnu ulozenim sredstvima, tj. mislim da bi se jako tesko prodala. Ja sam se zanimao ovom pricom prije par godina ali sam odustao. Nije mi bila potrebna dozvola (renoviranje vec postojeceg objekta) a tada su se montazne kuce iz Ivanjice reklamirale po cijeni od navodno 200 eura, bez temelja. Medjutim kad se stavi na papir to je bilo znacajno vise od 200 eura.
    Pa ja sam gore i racunao da te na kraju ispadne oko 300eur po kvadratu. Pa onda imamo kucu od 100 kvadrata. Nije isto 30 000 i 70 000 Za 22 000 moze manja kuca. A to ti je otprilike koliko cetvroclana porodica da za rentu za nekih 7-8 godina...
    A vjeruj mi kao neko ko se susrece sa majstorima svakoga dana. NE ZELIS da pravis kucu od pocetka. Znaci to je haos sta ljudi rade.

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Zaboravio si jednu bitnu računicu Gando, a to je kompletan namještaj i ostale potrepštine - posuđe, posteljine, i ostalih milion sitnica. Ne završava se ulaganje sa tim, a opremiti kuću od 107 kvadrata nije mala stvar. Opet je isplativije i bolje nebrojeno puta od stana.

    Naravno, znam da je ovdje pitanje o izgradnji same kuće, ne o kompletu, jer tu računicu niko ne može da ima, svi imaju drugačije potrebe što se tiče uređivanja enterijera, ali eto treba napomenuti makar usput.

    Svejedno montazna ili stan ili ti da je pravis ti stvari mozes kupiti Ali najbitnije je krov nad glavom, pa u sred te kuce da imas samo jedan dushek dosta ti je. Ali ima i za to fora

    Fino se ozhenish i napravis svadbu, a ubacis neku chupri da ces kucu da pravis i opremas. Pa ti donesu za svadbu (koju ce da plate tvoji i tazbina), pa onda na cestitku za kucu jos

    Quote Originally Posted by Papero View Post
    Zaboravili ste da treba i jedan plac
    E sad zavisi dje kupujes plac. U Niksicu npr. da biras za 10-15eur kvadrat na kilometar - dva od centra. Primorje i Podgorica je druga prica, ali i tamo moze da se nadje za 30ak eura solidna zemlja. Natenane, ove godine se pristekas pa kupis plac tu do 5k. Pa onda sledece skupis nesto para i uzmes od banke jedno 10-15k i eto je kuca.
    Last edited by Gandalf_White; 24-01-15 at 01:42.
    One Ring to Rule them all...

  12. #37
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Meni je ta ideja bilo jako privlacna ali zivimo u nespicificnoj sredini, jbg. ovdje svi zele da voze VW i da zive u kuci od betona.Ljudi smatraju da narednih 800 generacija treba da zivi u toj kuci, razmislja se da je beton vijecan i da ga nece pojesti misevi i bisa kao montaznu.Ponavljam da treba racunati na to da bi se kuca mogla i naci na prodaji jednog dana. To me je jedino odvratilo.
    Takodje ta se kuca odrzava kao i svaka druga, ima istalacije, vrata, prozore i fasadu koji su kao i na svim ostalim kucama. Za te najnize cifre se dobijaju najjeftinije plocice, laminati i drveni vrata i prozori. Iz tih vrata i prozora se cijedi voda, da ih pobodes u zemlju, brzo bi olistali. Ne treba prozor otvarati ako ga ko okroji .. Ako se ide na ALU ili PVC to je vec par hiljada skuple....i tako dodjemo do 450 eura po kvadratu.

  13. #38
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    107 kvadrata iskoriscenog prostora 18 000 eura grubi radovi. Treba ti jedno 5000 da izlijes plocu i jos jedno 7-8 000 da odradis fine radove. Znaci a 30-32 000 eura imas ogromnu kucu za sebe i familiju. Stan iste kvadrature bi ti bio oko 90-120 000 eur
    Naravno imaju opcije manjih kvadratura tipa 80 kvadrata kuca je 14 500 pa se onda smanjuju i troskovi finih radova i ploche.
    Pa za te pare ces napraviti kucu od betona... 107 kvadrata 23.000 grubi radovi i ploca... definitivno ces ej napraviti za te pare...
    klasicna kuca je ipak jaca i trajnija od montazne... uvijek se moze desiti da se nesto dogradi, pregradi, sto na montaznoj tesko da mozes napraviti... a sjutra da krenes da prodajes, ili da zamijenis za neku drugu nekretninu, niko nece htjeti montaznu...
    a uz to su mi ruzne brate, nekako lizerne, jeftino izgledaju...
    nije da ti ubjam volju, ako mislis da pravis montaznu kucu/vikendicu na Zabljak, onda ok, ali ako mislis da je pravis u Niksic, no,no, moj savjet je klasicna, pa sve i da je par hiljada skuplja i da ce gradnja trjati par mjeseci duze...

  14. #39
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Meni je ta ideja bilo jako privlacna ali zivimo u nespicificnoj sredini, jbg. ovdje svi zele da voze VW i da zive u kuci od betona.Ljudi smatraju da narednih 800 generacija treba da zivi u toj kuci, razmislja se da je beton vijecan i da ga nece pojesti misevi i bisa kao montaznu.
    znas kako, moj cukundjed je napravio staru kucu u kojoj, spletom okolnosti, niko ne zivi... simpaticna kuca, od kamena je pravio, djed je kasnije stavio fasadu, dan danas je eto ka bombon... nije bas da se nesto zalim sto sam je naslijedio, i sto se u tu kucu dan danas moze slobodno zivjeti...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

  16. #41
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    znas kako, moj cukundjed je napravio staru kucu u kojoj, spletom okolnosti, niko ne zivi... simpaticna kuca, od kamena je pravio, djed je kasnije stavio fasadu, dan danas je eto ka bombon... nije bas da se nesto zalim sto sam je naslijedio, i sto se u tu kucu dan danas moze slobodno zivjeti...
    Slazem se, sto dokazuje prednosti zidane kuce od blokova i betona. A kada je u pitanju montazna kuca, to bih na Zabljak da uradim montaznu kucu, prije toga cok bi uradio od betona linepo da se sredi da ima na sta da stoji

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pa za te pare ces napraviti kucu od betona... 107 kvadrata 23.000 grubi radovi i ploca... definitivno ces ej napraviti za te pare...
    klasicna kuca je ipak jaca i trajnija od montazne... uvijek se moze desiti da se nesto dogradi, pregradi, sto na montaznoj tesko da mozes napraviti... a sjutra da krenes da prodajes, ili da zamijenis za neku drugu nekretninu, niko nece htjeti montaznu...
    a uz to su mi ruzne brate, nekako lizerne, jeftino izgledaju...
    nije da ti ubjam volju, ako mislis da pravis montaznu kucu/vikendicu na Zabljak, onda ok, ali ako mislis da je pravis u Niksic, no,no, moj savjet je klasicna, pa sve i da je par hiljada skuplja i da ce gradnja trjati par mjeseci duze...
    Nadji mi firmu koja ce kucu da mi napravi za ispod 500-550eur po kvadratu i ima da te castim odmah 1000eur. Na 100 kvadrata usteda za montaznu kucu ti je minimum 20 000 eur A to svakako nije par hiljada. Kao sto rekoh, ulazio sam u kuce, nocivao, bliski rodjaci i prijatelji imaju i njima je odlicno. To prodavati ili ne prodavati puno me ne zanima. Uvijek se moze kod banke zalerat na kredit puna trzisna cijena pa neka se banka razmislja kako ce je prodat
    One Ring to Rule them all...

  18. #43
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobre su zidane kuće, iako je ođe riječ o montažnim...

    Dakle, neophodni su plac od minimum 300 kvadrata (na kome je urbanističkim planom dozvoljena gradnja individualnih porodičnih objekata), zatim građevinska dozvola, a onda u dogovoru za građevinskom firmom izabrati "paket" (sa ili bez - temelja, instalacija strujnih i vodenih, pločica, laminata, finih radova...)) koji diktira cijenu od nekih cca 150-400 eur po kvadratu... u okruženju (MOŽDA i kod nas) postoji opcija i tvrde gradnje objekata YTONG blokovima za nekih 5% veću cijenu, sa istim rokom izgradnje kao i montažne...
    E sad, i u zavisnosti od dogovora sa izvršiocem radova i tretman radnicima je izvjestan trošak (ili ne).

    To izgleda... sl1 / sl2 / sl3

    Nešto aktuelnih stranice kod nas...
    http://businesssite.me/PG2/STONES/index.html
    http://www.montaznekucecrnagora.op.rs/
    http://www.montaznekuce-negal.com/ce...a-mne-mk-i-bih
    http://www.montazneidrvenekuce.info/...nare-lukac/136

    I onda se lijepo skućiš...
    Last edited by Xerxes; 25-01-15 at 12:48.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #44
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ebes montazne kuce, eo su u Kinu poceli da stampaju kuce, pa cak i zgrade 3D stampacem za neke smijesne pare. Princip je slican ka kod montaznih, znaci ne stampaju ih gotove na lice mjesta (za sad je nemoguce), vec odstampaju glavne djelove i slazu ih.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #45
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Prava montažna kuća nije jeftinija od zidane, ovo što se kod nas prodaje je sirotinjska varijanta sa uštedom na svemu. Prednosti u odnosu na zidanu kuću su, velika ušteda prilikom grijanja, život u prirodnom okruženju, mnogo kraći rok izgradnje...

  21. #46
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    U ovom threadu koji je djuzla naveo sam prije (jebote!) 7 godina komentarisao kucu u kojoj i dalje zivim pa da kazem koju jos nakon evo deset godina..

    Nakon deset godina mogu da kazem samo da uzivam u njoj ko da sam tek uselio. Izolacija funkcionise savrseno, zimi topla , ljeti ako se zatvori hladan vazduh jutarnji na vrijeme i zamraci, prijatna je cijeli dan.Nikakvih znakova vlage nema ni u jednoj prostoriji.Jos nisam vidio da je prozor zamaglio zimi. Stolarija je drvena, i njena postojanost zavisi najvise od odrzavanja. Na juznoj strani se vidi malo na griljama znakovi starenja i sl, ali nista posebno. Mogu jos deset godina. A mogu ih i promijeniti. Bojler visi sa svojih 80 lit i dalje na zidu u kupatilu bez ikakvih ojacanja posebnih. Dvoje djece, nikad bronhitisa a ni za prehladu ne znamo. Jos, doduse.

    Od nekih prepravki i ulaganja sam imao to da sam promijenio instalaciju za vodu tako da se sad cijevi u kupatilu skoro i ne vide jer su na moj zahtjev instalirane po zidu a ne u zidovima. I dalje su na zidovima ali sakrivene iza kade, lavaboa i sl. Vrlo jednostavno, presjeci, zavari dje oces. Tad sam promijenio i polozaj cesme u kuhinji takodje jednostavno, za desetak eura i sat posla bukvalno.

    Na nagovor komsije a zbog ustede na grijanju, stavili smo klimu skoro.Ujutro prije skole i posla upalimo i bude dovoljno dok se opet ne vratimo.A inace se grijemo na drva. Na ljeto ce klima da pokaze dodatno kvalitet izolacije, vjerujem.

    Trebao bi na proljece osvjeziti fasadu, nahvatalo se malo na sjevernoj strani onih crnih gljivica u tackama + sto su djeca isprljala sa svih strana loptama i nastresnicu da ofarbam opet i sl.. A mozda i zatvorim terasu, izvucem ulaz naprijed i dobijem jos jednu , cetvrtu sobu u kuci.

    Moja procjena roka trajanja nakon ovih deset godina,
    nista tu nema sto kazuje da ce se bilo sto promijeniti drasticno i ugroziti stanovanje u narednih x godina.

    Eto tako, ne bih je mjenjao ni za kakvu betonsku te niti vece kvadrature.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Daju oni odavno kredite... Samo ne znam koliko ti se isplati uzeti 30 a vratiti 50000
    One Ring to Rule them all...

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    jesu, jesu. U redovnoj proceduri stambenih kredita niko te nije pitao jel montazna ili sta sve dok procijenitwlj utvrdi vrijednost i banka pusti kredit. Mada opet treba cekati neko bolje vrijeme za stambene kredite ovo sad je sramno. Taman sto ustedis na montaznu kucu pojede ti kamata
    One Ring to Rule them all...

  24. #49
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,062
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    U ovom threadu koji je djuzla naveo sam prije (jebote!) 7 godina komentarisao kucu u kojoj i dalje zivim pa da kazem koju jos nakon evo deset godina..

    Nakon deset godina mogu da kazem samo da uzivam u njoj ko da sam tek uselio. Izolacija funkcionise savrseno, zimi topla , ljeti ako se zatvori hladan vazduh jutarnji na vrijeme i zamraci, prijatna je cijeli dan.Nikakvih znakova vlage nema ni u jednoj prostoriji.Jos nisam vidio da je prozor zamaglio zimi. Stolarija je drvena, i njena postojanost zavisi najvise od odrzavanja. Na juznoj strani se vidi malo na griljama znakovi starenja i sl, ali nista posebno. Mogu jos deset godina. A mogu ih i promijeniti. Bojler visi sa svojih 80 lit i dalje na zidu u kupatilu bez ikakvih ojacanja posebnih. Dvoje djece, nikad bronhitisa a ni za prehladu ne znamo. Jos, doduse.

    Od nekih prepravki i ulaganja sam imao to da sam promijenio instalaciju za vodu tako da se sad cijevi u kupatilu skoro i ne vide jer su na moj zahtjev instalirane po zidu a ne u zidovima. I dalje su na zidovima ali sakrivene iza kade, lavaboa i sl. Vrlo jednostavno, presjeci, zavari dje oces. Tad sam promijenio i polozaj cesme u kuhinji takodje jednostavno, za desetak eura i sat posla bukvalno.

    Na nagovor komsije a zbog ustede na grijanju, stavili smo klimu skoro.Ujutro prije skole i posla upalimo i bude dovoljno dok se opet ne vratimo.A inace se grijemo na drva. Na ljeto ce klima da pokaze dodatno kvalitet izolacije, vjerujem.

    Trebao bi na proljece osvjeziti fasadu, nahvatalo se malo na sjevernoj strani onih crnih gljivica u tackama + sto su djeca isprljala sa svih strana loptama i nastresnicu da ofarbam opet i sl.. A mozda i zatvorim terasu, izvucem ulaz naprijed i dobijem jos jednu , cetvrtu sobu u kuci.

    Moja procjena roka trajanja nakon ovih deset godina,
    nista tu nema sto kazuje da ce se bilo sto promijeniti drasticno i ugroziti stanovanje u narednih x godina.

    Eto tako, ne bih je mjenjao ni za kakvu betonsku te niti vece kvadrature.
    Planiram da uzmem montaznu kucu tip 57, 10000 je bez pdv. S obzirom da imas iskustva, sto mislis sa koliko bih para mogao useliti u nju. Imam plac. Hvala. Pozdrav

  25. #50
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,886
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    Planiram da uzmem montaznu kucu tip 57, 10000 je bez pdv. S obzirom da imas iskustva, sto mislis sa koliko bih para mogao useliti u nju. Imam plac. Hvala. Pozdrav

    Zavisi da li ti treba dozvola ili samo cjena materijala I namjestaja,tj temelj,instalacije itd...
    Satelitski resiveri/oprema

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •