Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 159

Thread: Montažne kuće

  1. #76
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo npr nasao sam idealnu firmu sa prelijepim gotovim projektima koji mi odgovaraju, u pitanju je dom projekt zagreb..Nijedna crnogorska firma nije ni 5 odsto oziljnosti ovih ljudi.

    E sad, kakva je procedura sto se tice "uvoza" i slicno..Koliko cega treba da platim drzavi sa obzirom da oni trebaju da dodju ovamo, je li to uoste izvodljivo i sl..? Bas sam laik za ova pitanja
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Izvodljivo je da je carinis platis PDV, speditera i kako to vec ide kad se nesto uvozi.

    Ali ne znam jesi li racunao koliko ce oni prevoz da ti naplate posto je ZG-PG 1200-1500km povratno putovanje, i kako ti onda to naduva cijenu. ion

    P.S.

    Evo sam zvao drugara kaze da ce kamion da ti uzme skoro 1eur po predjenom Km u oba smjera Tako da ije lose to 1200-1500eur ako su jeftniji od ovih nasih recimo 50-60eur po kvadratu
    Last edited by Gandalf_White; 23-03-15 at 12:21.
    One Ring to Rule them all...

  3. #78
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa trebali bi biti da bude isplativo, ali su im projekti strasni, gotovo da se ne razmisljas oko izgleda, rasporeda prostorija i slicno. Gledacu jos neki period sigurno ali jedno znam- zidanu kucu nikad. Moj stari je 91 kupio prizemnu kucu i srusio je jer je kupovina bila samo zbog lokacije pa naredne 4 godine zidao trospratnu. Jeste da je dosta vratila zbog poslovnog prostora, ali isto je masu pojela..Kamena kuca je prevazidjena stvar potpuno sa normalne tacke gledista
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #79
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ne mozes tako iskljuciv bit, montazne kuce imaju dosta nedostataka u odnosu na tvrdu gradnju (važi i obrnuto, da se razumijemo)
    look right through me

  5. #80
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stvar je izbora finansija i vremena, a obje imaju ist garancije po materijalima
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #81
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Ali to NIJE "ključ u ruke", to je tvoj preduzetnicki projekat. Ne možemo brkat pojmove i cijene i prosipat djecije priče.
    Znaci može, opet, i po 50€ po m2, mene je toliko koštalo ali sam radio sve sam i s besplatnom pomoći , ali to NIJE i nikad NEĆE BITI sistem "ključ u ruke"!
    ako procitas, vidjeces u prvoj recenici da kazem da "kljuc u ruke" o kom pricas kosta oko 350e...vjerovatno imas i nekoga ko ce te osisati i naplatiti i 600e po kvm...i samo se ti meni opusti....nemoj se nervirati

  7. #82
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ja sam opušten, ali ti dajes informacije koje nisu tačne.
    Prvo si napisao da je kljuc u ruke 250 eura, a kasnije si se ispravio da je to tvoja verzija, sto nije isto.
    Razumjeli smo te na kraju.

  8. #83
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    hvala ljudi...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #84
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesu vam dobre informacije..Evo ovi hrvati mi salju da je 470 € cijena po m2. I to imas posla oko instalacija, dovodjenja i izolacije temelja.

    Kako je HR u EU, vracu ti porez, ali ti ga platis ovamo tako da se to anulira.

    Al opet skupo. Jedna sto mi se svidja skoro 200m2 ispane...preskupo.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  10. #85
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,236
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Brate to je ultra skupp.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa druze daj meni taj kesh pravim ti bazen i garazhu Tu su oni uracunali prevoz bog te pita koliko, inostrane dnevnice itd. A za 200m2 temelja treba ti 12-15k da izlijes temelj da valja.

    Nadji firmu kod nas koja radi po tvom projektu, a onda nadji studenta ili tek svrsenog arhitektu reci mu sta hoces i dobicea bolji projekat nego i u jednu firmu
    One Ring to Rule them all...

  12. #87
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Uh kakvi su majstori ubit cu se !!! Na kraju cu uzeti montaznu . pocne se od jedne cijene pa ona raste li raste , ko kvasac . do notara bi stigli na duplo .
    Doduse da se ja pitam uzeo bi brvnaru . taman na postojece prizemlje bi super dosla medjutim moram zenu slusat koja nije bas za to . montazna bi i prosla ali brvnara nikako . Zato ako je neko skoro radio neku montaznu nek napise kod koga da vidim za cijene i ostalo .

  13. #88
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Ja da znam ima firma stones na st.aerodromu pa vidi s njima sta I kako
    Sent from Microsoft Lumia 640 dual
    Satelitski resiveri/oprema

  14. #89
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Pa trebali bi biti da bude isplativo, ali su im projekti strasni, gotovo da se ne razmisljas oko izgleda, rasporeda prostorija i slicno. Gledacu jos neki period sigurno ali jedno znam- zidanu kucu nikad. Moj stari je 91 kupio prizemnu kucu i srusio je jer je kupovina bila samo zbog lokacije pa naredne 4 godine zidao trospratnu. Jeste da je dosta vratila zbog poslovnog prostora, ali isto je masu pojela..Kamena kuca je prevazidjena stvar potpuno sa normalne tacke gledista
    Izvini sto te citiram posle toliko vremena , tek od nedavno sam na ovom forumu ....

    Zasto mislis da je kamena kuca prevazidena ?

    Ne kritikujem montazno , samo pitam ....

    Pozdrav svima

  15. #90
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cini mi se da je u CG mnogo popularno graditi betonom , jel neko probao nesto sa kamenom i betonom ?

    neznam copy paste na tabletu , potrazite na Youtube

    Slipform stone masonry , izgleda mnogo bolje nego cist beton , verovatno da se utrosi manje betona , a nemas ni glavoblje sa fasadom ....





    Uspeo .....
    Last edited by simoera; 30-12-15 at 12:40.

  16. #91
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Pa trebali bi biti da bude isplativo, ali su im projekti strasni, gotovo da se ne razmisljas oko izgleda, rasporeda prostorija i slicno. Gledacu jos neki period sigurno ali jedno znam- zidanu kucu nikad. Moj stari je 91 kupio prizemnu kucu i srusio je jer je kupovina bila samo zbog lokacije pa naredne 4 godine zidao trospratnu. Jeste da je dosta vratila zbog poslovnog prostora, ali isto je masu pojela..Kamena kuca je prevazidjena stvar potpuno sa normalne tacke gledista
    Potpuno prevazidjena, slazem se. Nego, ja bih kao i tvoj babo da napravim kucu na tri sprata, ali montaznu, kako je to izvodljivo

  17. #92
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Potpuno prevazidjena, slazem se. Nego, ja bih kao i tvoj babo da napravim kucu na tri sprata, ali montaznu, kako je to izvodljivo
    Nero , izgleda nema kolege Blecka

    nije mi jasno zasto tako glat odbijate mogucnosti gradnje sa kamenom ....

    ako neceg ima u izobilju u Crnoj gori , to je valjda kamen ....

    montazna kuca na tri sprata ? Predpostavljam da je moguce , ali verujem da to malo ko radi , pa je verovatno skupo ....

  18. #93
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  19. #94
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Trebaju mi informacije o montaznim kucama ako ko ima! Ne vikendica nego kuca. Gdje uzeti, koliko kostaju, koliko je pdv na uzov (ako se uvozi), i sve ostalo? I ima li i tu kakve kutare se papirologijama ili sto?

  20. #95
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja sam se raspitivala...moras dozvolu da imas (tako im bar piše u pravilima, sad ne znam kako je u praksi, doduše ako ćeš nedje dje nije urbanizacija dospjela onda kao može i bez dozvole) moras temelj sam da iskopaš obezbijedis radnicima smjestaj i hranu kad dodju s kucom i pravo da ti kažem ako nećeš da je sklepaš no ljudski da je napravis izadje ti od 250 do 350 eura kvadrat kad sve skupis zavisno od toga sto ces da radis unutra tj oli kljuc u ruke skupla varijanta, jeftinija ili ces samo sivu gradnju..e sad ne znam možda ima negdje povoljnije ja sam gledala Bosnu i Srbiju....Ima od nas neko kao zastupnik z Ivanjicu ali sad da me ubijes ne znam koja firma...na slici ekstra izgleda i imas cesto gotove projekte, ali eto ja sam nesto mislila da to treba da bude skoro duplo jeftinije nego tvrda gradnj ali nije...ima nekoliko montažnih kuca po Bjelopavlicima, super izgledaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Montazne super izgledaju, ja sam se dosta raspitivao i ovdje i u srbiji i otprilike ako ces da je to dobro i kvalitetno sa podovima i plocicama koje ti izaberes i da nijesu vrata od sperploce ispadne sa temeljima na kraju 350 bez kupovine zemlje.

    A to je nedje i tvrda gradnja ta cijena.


    Ali imaj u vidu (meni je tako receno valjalo bi provjerjti) ako ces montaznu kucu pod hipoteku da stavis ne moze jer je racunaju kao privremeni objekat.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #97
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Hvala ljudi za info. Dosta toga se skupilo od znanja trebaju samo jos ponude razne i prije svega iskustva ljudi koji su uzeli ovakve objekte. ego npr. Ivanjica ima posrednika pri kupovini koji u dogovoru bas dosta zateze sa pricom. Kao da nije sve ok, pa rekoh ko zna i ima iskustva sa tim da kaze sto jer je bzv. da se puknu tolike pare za nista na kraju. Hvala u svakom slucaju.

  23. #98
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam izvođače pronašao na https://www.emajstor.hr/, ostavio upit i dobio preporučenu firmu u mojoj blizini koja ima i arhitekte i izvode te radove tako da su za dobru cijenu ponudili izvođenje svih radova... tak da preporučujem definitivno

  24. #99
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Znam da pokrecem temu iz mrtvih.... planiram i ja umjesto tvrde gradnje da se odlucim za montaznu kucu....

    Vidim da u CG ima samo ova firma Stones da se bavi sa projektima Ivanjickih kuca....

    Da li je iko imao kakvu saradnju sa njima i kako sve izgleda? Iskustva itd?

  25. #100
    Join Date
    May 2020
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Trenutno nesto najbolje na ex yu prostore su firma iz Banja Luke
    https://kompozitnimaterijali.com/
    Kontakt 068463866

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •