Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 156 of 156

Thread: Zive Religije i Homoseksualizam

  1. #151
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    liku, naveo si 5 hadisa od kojih 2 ne postoje,znaci igras na kvarno, i ne zanima te istina...
    Od ta 3 hadisa koja si naveo nidje se ne kaze da je Muhamed rekao da je nekrofilija dozvoljena, dok se u hadisu koji sam ja naveo jasno vidi da je Muhamed zabranio nekrofiliju...
    Jok. Naveo sam jedan, oklen ti 5???

    Samo lagano, tu se ne spominje nikakve dozvole, osim savjet da poslije primanja penisa od mrtvog čovjeka nije neophodno da se čovjek i okupa, već se može pomoliti.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mucenje je covjeka da se sprijeci da divlja da steti drustvu i sebi?
    Rekao si nešto sasvim drugo.

    Uzgred zakoni štite poštena čovjeka i uopšte kao takvog nisu zamišljeni da bi ga izlagali nekoj patnji i stradanju.

    A spasenje mu je da se pusti slobodan, onako glup i neznajuci sta je dobro za njega, i dodje u stanje u kakvo je dosao u crnoj gori?
    Sloboda jeste jedan bitan segment.

    A ova konstatacija koju si iznio...nažalost učinak dogme.

    Znaš EGo , čovjek je majku mu neko intelektualno biće, šiba, linč i tome slično, valjda mu nije potrebno...

    A đe je to narod u CG???

    Uzgred, ti ode među mnogo bolje ljude...alal ti ćufte

    Svrha zakona nije da muci ljude vec da kazni neposlusne koji krseci zakon stete citavom drustvu a da zastiti normalne ljude i da edukuje mlade koji josh ne znaju sta je dobro a sta zlo.
    Zakon ne edukuje nikoga. On samo treba slijepo da se drži opštih regula.
    Ipak poštuje čovekov izbor na intelekt, da zna šta je najbolje za njega.

    Ja bi ti prepoirucio malo da se edukujesh o ovim stvarima prije nego sto se upustish u tako velike zakljucke koje iznosish.
    Hvala na iskreno lijepim i dušebrižničkim pretenzijama.
    Ali lijepo je viđeti civlizacijsko dostignuće, gdje dogmaš preporučuje a ne prisiljava.

    Meni je jasno da dosta ljudi nema pojma sta je zakon i koja mu je svrha, zato ga i ne postuju.
    Prvi među prvima si upravo ti , naravno da ti je jasno, na nekim razinama.

  3. #153
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    crkva(i religija uopste) je biznis, vise homoseksualaca i abortusa = manje beba = manje para za krstenja i ostalo
    She is only here to annoy herself!

  4. #154
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    crkva(i religija uopste) je biznis, vise homoseksualaca i abortusa = manje beba = manje para za krstenja i ostalo
    Bas bi zato trebali da podrzavaju homoseksualce. Ne mogu im nista, bolje da ih prihvate pa da i od njih pare uzimaju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #155
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Jok. Naveo sam jedan, oklen ti 5???

    Samo lagano, tu se ne spominje nikakve dozvole, osim savjet da poslije primanja penisa od mrtvog čovjeka nije neophodno da se čovjek i okupa, već se može pomoliti.

    "Ako netko seksa zenu koja posti u guzove ili covjeka koji posti, njihov post nije ponisten."Hidayah, Kitab Sawm)





    "Ako neki covjek u svoju guzu ili zena u svoju vaginu uvuce penis mrtve osobe, ili prst ili nesto od drveta nije potrebno kupanje."Hidayah Kitab Taharah)





    "Ako netko ima sex s zivotinjom i zavuce u guzove ili u sebe a nije se desilo izbacivanje sjemena kupanje nije obavezno."." (Hidayah, Kitab Taharah)





    ''Pripovjeda Abu Huraira:Ja rekoh, "O Boziji poslanice, ja sam mlad covjek i ja osjecam uznemirenost moje duse.Jer ja ne nalazim [ne osjecam nista], to da se ozenim s zenom."On je ostao cuteci, zatim sam ja rekao istu stvar ponovo, on je nastavio cutati, zatim sam rekao istu stvar ponovo, on je ostao cutati, i zatim sam reako istu stvar ponovo.Zatim Boziji poslanik rece: "O Abu Huraira, mastilo se vec osusilo za sto ste vi odavno prikladni.Tako ostani homoseksualac zbog tog razloga ili zaboravi to."Sahih Bukhari, Book LXII (Marriage), Chapter 8''

    To je bilo pripovjedano od Yahya Canadian, and Abu Jafar:Sto se tice (tko god) se poigrava s djecakom, i ako on prouzroci da on prodre u njega, zatim on nema pravo ozeniti njegovu majku.(
    Sahih Buhari, knjiga LXII [Brak], poglavlje 25-arapska verzija}








    Izvini, pogrešno sam se izrazio, uglavnom ovo što sam boldovao i podvukao, a ti naveo ne postoji, kada sam tražio za te hadise jedino mjesto gdje su se pojavljivali je na stranici quranskaproturjecja i ovoj temi...


    Last edited by Israphel; 28-10-13 at 20:04.

  6. #156
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja mislim, htjeli mi to da priznamo ili ne, da u sustini mi svi imamo svoju realnost.kad je vec tako, onda kako mi gledamo druge uoste nije bitno za druge. Drugi gledaju kako oni oce I to je fakat.Stoga gaule tvoje spustanje diskusije na to ko je kakav bez dokaza nije diskutabilno.To je tvoje vidjenje I ti imash obavezu sa njim. Jedino sto je fakticki odje je sto pishemo opisujemo nikog drugog no nas same.
    ja ne znam kosu ovi ljudi, ali po onome što oni zagovaraju i na kojekakve gadosti naginju.........brrrrrr što me nešto jeza fata

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. p: sadnice zive ograde
    By smooth operator in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 15-03-11, 11:06
  2. Modernizacija religije
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 41
    Last Post: 17-05-10, 19:35
  3. Religije
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 240
    Last Post: 21-02-08, 19:41
  4. Homoseksualizam i sport
    By Bonja the Zmaj in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 09-06-07, 22:51
  5. U Crnoj Gori zive samo nacionalne manjine
    By harambasa in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 07-02-04, 21:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •