Results 1 to 7 of 7

Thread: Telekom 988

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Telekom 988

    I tako ja danas dodjoh na tu suludu ideju da iskoristim blagodeti elektronskog placanja koje mi nudi CKB, i krenuh u pustolovinu placanja telefonskog racuna.

    Sve sam fino popunio: broj racuna, adresu povjerioca, iznos koji placam, svrhu placanja ...

    Ali tada dodjoh do jedne nepoznanice! Dosad sam uvijek placao originalnim racunom u posti, tako da mi ovaj nepoznati podatak nije ni trebao.

    Dakle, radi se o tome da prilikom placanja (bilo uplatnicom, bilo elektronski) treba unijeti poziv na broj, da bi ljudi u Telekomu prepoznali ciji sam ja to racun platio.

    E tu dolazimo to smijesne situacije. Kako saznati trazenu informaciju? Pa naravno, radi se o Telekomu Crne Gore (madjar telekomu, dojce telekomu, zovite ga kako ocete) pa je i logicno da nazovem 988. Javi mi se ljubazna teta na nekom radnom mjestu (nisam zapamtio broj) i nakon sto joj ja potanko objasnih sto mi treba ona samo izgovori jedno cudno "Ne razumijem sta trazite". Ne bi mi tesko pa ja pokusavajuci da uprostim pitanje izbjegavajuci pominjanje elektronskog placanja, navedoh primjer da mozda ocu da platim racun za telefon klasicnom uplatnicom, pa mi treba da mi kaze sta da upisem u polje "poziv na broj". Nakon toga je uslijedio njen odgovor "Pa to pitajte u Posti, oni ce najbolje znati". Nisam pokusavao sa daljnjim objasnjenjima vec sam se ljubazno zahvalio i spustio slusalicu.

    Moze li mi neko dati ovu informaciju?
    Da li u polje "poziv na broj" unositi telefonski broj za koji se placa racun, ili unositi neki referentni broj koji se nalazi na samom telefonskom racunu? I u kojem formatu to unijeti da se uplata ne bi zagubila (081 xxx xxx ili samo xxx xxx)

    Izuzetno sam zahvalan svima koji mi daju preciznu i tacnu informaciju.

    Naravno hvala i sluzbi 988 sto sam jos jednom potvrdio svoje misljenje da od njih mozete dobiti samo informaciju o nekom broju, nista iole komplikovanije.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Poziv na broj imas na racunu dolje lijevo na onom "kuponu" koji ostaje posti... Tj. taj "kupon" (perforiran je papir na tom mjestu) vise lici na uplatnicu, i tu je naveden poziv na broj. Poziv na broj je nesto kao 803... mjesec - telefon... tako nesto... Za takva pitanja treba pozvati planetu ili onaj besplatan broj

    MO CLUB

    Info
    Planeta Telekom - Centar za kontakt sa korisnicima usluga Telekoma, Moneta i Interneta CG. U sklopu Planete Telekom, nalazi se i šalter Crnogorske komercijalne banke.
    Radno vrijeme: od 8-20h, subotom od 8-14h.

    telefon
    081/202 675, 202 676,
    202 685, 202 686


    adresa
    Bul. Svetog Petra Cetinjskog 3
    Podgorica


    Besplatan info broj 0 800 800 00
    Žiro račun
    Atlas Mont banka - 505-100-62

    Call centar

    Call centar je mjesto gdje se na organizovan način nastupa prema našim korisnicima u cilju pružanja pravovremenih i kvalitetnih informacija o TCG i uslugama koje pružamo.
    Korisnik može na razne načine (telefonom, e-mailom, web-om) komunicirati sa nama.
    Ako želite da saznate telefonski broj pretplatnika fiksne mreže, da se informišete o cijenama telekomunikacionih usluga, naručite PSTN, ISDN, ADSL ili neku od dodatnih usluga, iznesete primjedbu na rad Telekoma Crne Gore kontaktirajte nas i putem e-maila: [email protected]
    Tim mladih i obučenih ljudi je spreman da odgovori na svaki Vaš zahtjev.
    Ah da, 988 zna samo da da brojeve telefona, i to jedan po pozivu... Vidio sam da su u imenik stavili i neke informacije i cijene poziva... to se moze vidjeti preko ovog web izdanja...
    Last edited by Sale; 01-11-05 at 11:28.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ja sam bio u CKB da pitam i rekli su mi da uvijek stavim puni br. tel., bilo da se radi o Monetu, ProMonteu ili Telekomu (fixni i to sa sve pozivnim brojem grada)...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu sam i ja informaciju dobio sinoc, nakon sto sam svratio na salter Poste CG u PG.

    Takodje sam dobio inf. da se kod placanje racuna za struju u poziv na broj stavlja broj brojila koji se nalazi na samom racunu.

    Ipak se ispostavilo da cijela 988 sluzba moze lagano da odmara, ljudi u Posti CG ce za njih odraditi vecinu stvari :hammer:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Izgleda da se "rucno" knjize uplate, pa im je samo to bitno kao informacija...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Tako sam ja pošla da platim on line kaznu neku. Stoji mi tu ova iz inpsekcije, prvoi je izbečila oči što činim ali ajde. Dodjoh do tog famoznog poziva na broj...Pitam ovu iz inspekcije, ona blesi u mene, zovem u CKB, i oni blese, ukucam svoj PIB i prodje uplata )
    Da vam ne pričam da su mi ovi iz CKB-a prilikom otvaranja naloga poslali prazan Cd, kuku

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Imaju mnogo zahtjeva, pa ne mogu da stignu :lolblue:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telekom grupa... Zdra'o bili!
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 29-10-05, 20:49
  2. Telekom - dobar glas
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 6
    Last Post: 25-02-05, 20:33
  3. TELEKOM SLOVENIJE
    By punisher in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 37
    Last Post: 26-12-04, 00:35
  4. Srpski telekom kupuje crnogorski
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 10-11-04, 12:56
  5. TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA
    By J.Vilkoks in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-07-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •