Results 1 to 4 of 4

Thread: AutoCAD printing

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default AutoCAD printing

    Znaci podesim ja mjeru u centimetre jer su mi oni trebali i krenem da crtam. Nacrtam ja to sve, evo da bude jasnije to je bio krug od 10 cm i u njega neki rad niije bitno sta i krenem da to stampam i dobijam neke sasvim desete dimenzije na crtez. Krug nije 10 cm nego 14??? A na dva mjesta u opcijama sam podesio mjeru na CM. Ne znam kako da ovo rijesim a trebaju mi tacne dimenzije toga crteza, znaci ako je crtano centimetrima treba da mi to tacno pokaze na crtez. Da li u corelu postoji isti problem ili je drugacije?

    A drugo pitanje je sta ako sliku skeniram nekim boljim skenerom i sada treba da je dovedem na odredjenu sirinu, recimo taj neki krug nije bitno, kojemu je precnik 10 cm da ga fino skeniram u najbolju rezoluciju radi bolje slike i onda ga smanjim na 10 cm? Kako to precizno da odradim, ajde recite mi vi koji ovo razbijate ?
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muka, a? I ja sam se malo mucio u pocetku
    Ovako druze - ako oces da ga stampas u AutoCADu prvo predjes u Layout1(to ti je na dnu stranice pored Model). Podesis to sto te pita i kliknes OK.
    Kliknes na ram viewporta desnim klikom i odaberes properties. Zatim kliknes na ram viewporta lijevim klikom (da ga obiljezis(bice isprekidan))i u prozoru properties pored Standard scale kliknes na custom(ili sto god drugo da pise) i odaberes 1:1. Stampaj

    Napomena: Ako ne mozes da obiljezis viewport klikni prvo dva puta van njega dok linija rama ne postane tanka

    pozdrav
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uhhhh, odradio sam sve kako si mi rekao, jedino mi ovaj korak nije najjasniji: " Kliknes na ram viewporta desnim klikom i odaberes properties. Zatim kliknes na ram viewporta lijevim klikom" jer mi se cini da je ovo ista stvar. Stavio sam 1:1 i dobio skoro 3 puta umanjen krug, koji se vidjelo da nema potrebe ni stamapati... Mozda je problem u tim centimetrima, ako znam vise...
    Samsung Galaxy S7

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragone aj posalji mi taj rad na mail. Ja cu vidjet mogu li sto uradit pa cu ti ga proslijedit.

    <-mail->
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •