Page 4 of 67 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1667

Thread: Odgledah:

  1. #76
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Prisoners (2013) http://www.imdb.com/title/tt1392214/?ref_=nm_flmg_act_7
    http://www.rottentomatoes.com/m/prisoners_2013/



    Jedna dobra mračna krimi drama o kidnapovanju dvije djevojčice. Drži pažnju, iako traje 2 i po sata. Pun je napetosti i neizvjesnosti.
    Hugh Jackman standardno dobar, ali Jake Gyllenhaal me oduševio. Šteta što mu nisu produbili lik, tj. prikazali više o njegovoj prošlosti.
    Opsesivni detektiv, riješio svaki slučaj koji je dobio, tetovaže na prstima, masonski prsten, facijalni tik, nema šta nema.
    8/10

  2. #77
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post


    odgledah film, sjajan, po mom mišljenju! Istinita priča o Solomonu Nortupu koji je kao slobodan crnac kidnapovan i prodat kao rob...sjajna drama, nabijena emocijama i prilično teškim scenama, surovim ali po meni jako, jako dobro odrađenim! Glavni glumac Chiwetel Ejiofor (morah mu ime prepisat) je fenomenalno odigrao ovo! Ja sam suze lila po filma, ne znam jesam li nešto bila preosjetljiva tog dana ali me je glava po dana boljela posle! Pogledajte, nečete pogriješiti, po meni 9/10
    sa moje strane takodje preporuka (stvarno nedaj boze sta sve covjeka snac moze)

  3. #78
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    516
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas i sjutra su Dani španskog filma u CNP-u. Odgledah "Tambien la lluvia" (prevode kao "Prodaće i kišu").

    http://www.imdb.com/title/tt1422032/

    Priča o filmskoj ekipi koja dolazi u Boliviju da snimi film o španskim osvajanjima Južne Amerike. Istovremeno se u Kočabambi dešavaju demonstracije protiv privatizacije vodovoda.

    "Film u filmu" prati paralelno dvije teme, jednu iz prošlosti, drugu savremenu: stradanja Indijanaca zbog pohlepe Evropljana i muke lokalnog stanovništva u borbi sa moćnim korporacijama.

    Dobar, ne i impresivan, ali otvara nekoliko zanimljivih tema – koje su sličnosti između nekadašnje kolonizacije i savremene globalizacije, je li globalizacija zaustavljiv proces, ko profitira, a ko gubi...

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanimljivo da je Tysonu The Island na samom vrhu. To je jedan od danas najboljih SF filmova koji pokazuje što bi pravi SF žanr trebao biti. Ne film koji pokazuje pretjerano futurističku tehnologiju već uticaj te tehnologije na buduće društvo. Etičke dileme i etički kriminal najvećeg stepena, neskrupuloznost budućih korporacija koje koriste tu naprednu tehnologiju i indiferentnost pa i direktnu zloću tadašnjeg bogatog klijenta (potrošača) koji nije u stanju shvatiti koncept ljudskog bića, a još manje priznati nekome taj status i pravo.

    (SPOILERS DOWN)

    Odlična kritika modernom (neskrupuloznom) potrošačkom mentalitetu i alegorični prikaz moderne verzije robovlasništva koje cvijeta u mnogim državama svijeta.

    Iako današnji robovi se ne stvaraju na način na koji se opisuje u ovom filmu ipak previše puta se mnogi upravo koriste na ovaj (jezivi) način (da ne govorim o tome da je koncept robovlasništva ogavan sam po sebi i bez ove ekstremne manifestacije).

    Zanimljivo, kada pitaju naučnike koji rade na sličnim projektima (kloniranje organa ili 3D printing organa) većina odgovara na postavljena etička pitanja da im je upozorenje (kako ne treba raditi stvari) upravo ovaj obskurni film.

    U svakom slučaju ovo je odličan iako veoma podcjenjen film i svi koji vole nauku trebali bi ga pogledati, ako ne ništa da se suoče sa nekim od mogućih najtežih etičkih dilema.

    Direktni dokazi postoje da se slične stvari, degradacije i povrede ljudskih prava i dostojanstva događaju svugdje u svijetu pa i u mnogo gorim i degradirajućim verzijama. Moderni ljudi prečesto se osjećaju distancirani od ovoga kada čuju slične priče na televiziji ili čitaju preko neta, kao da se to događa na nekom drugom svijtu i kao da nema uticaja na nas same. Indiferentnost modernog potrošača koje se graniči sa gore pomenutom zloćom (kroz potrošnju dobara koje su proizveli robovi i kroz usluge koje su rezultat modernog trafikinga ljudima) govori o tome da smo etički kao potrošači već sljepi i srcem otvrdnuli. Samo je potreban mali korak i napredak medicine da se gore pomenuti scenario obistini u potpunosti, međutim taj, medicinski dio je tek samo nevažan dodatak procesu koji već funkcioniše uvelike.

    Ljudi imaju tendenciju optuživati kloniranje ili presađivanje kao krivca, međutim problem je na drugom mijestu i za to takvi napredci medicine nisu krivi. Krivi su sami ljudi koji su spremni raditi takve strašne stvari kakve su opisane u filmu zarad profita ili svoje sigurnosti.

    Shvatam zašto ljudi ne vole ovaj film, krivac je onaj gospodin "potrošač" koji previše liči na nas same, clueless idiot koji misli samo na sebe i pod cijenu svoje ljudskosti, a na sereću i dobit neskrupulozne korporacije koja zarađuje upravo zahvaljujući njegovoj žloći.


    http://www.imdb.com/title/tt0399201/

    Last edited by funestis; 08-06-14 at 09:44.

  5. #80
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Island je top film, samo sam neđe čitao da su ih tužili tvorci Matrix-a zbog plagijata..
    za razliku od Matrix-a ovaj SF mi je mnooogo realniji i svakom bi ga preporučio da ga pogleda

  6. #81
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uh. Ne podnosim Island zbog toga sto je fenomenalna ideja i sci-fi priča upakovana u još jedno Michael Bay g***o od akcionog filma. A nije ni kasting loš (Scarlett :love_heart.
    Ne mogu da oprostim Holivudu što su njemu dali režisersku stolicu za Island. Za takvu materiju je potreban neko ko bolje shvata i koga zanimaju tematika i poruka priče. Kakva bi ovo filmčina bila da je režirao Aronofsky. A kladim se da ne bi ni Nolan loš posao odradio.
    Last edited by Capitalist; 08-06-14 at 16:51.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  7. #82
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Nymph()maniac Vol.1 i Vol. 2

    http://www.imdb.com/title/tt1937390/

    Pogledala sam film jer se toliko prašine diglo oko njega, pa rekoh da vidim o čemu se radi .
    Prvi dio je dobar, obećavao je, zainteresovao me u pogledu hoće li se "izgobeljati", međutim drugi dio mi se nikako nije svidio. Bodu mi oči dvije scene koje imaju povezivanje sa nekom religijom, mitologijom, nepotrebna mi je i promjena glumaca, mogli su ih samo postarati, no to bi moglo da prođe da kraj nije bio onako glup. Takođe u drugom dijelu nisu dovoljno objasnili zašto radi sve te stvari, kakav poriv je vuče, (npr. kada spaljuje kola) ja barem nisam razumjela kao što sam u prvom dijelu.

    Tematika je odlična, nedovoljno obrađena pored toga i tabu, što bi trebalo da privuče publiku, uspjeli su prvi djelom. Nastavak nije zadovoljio moje lične kriterijume, možda nekome će se svidjeti.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ok, nakanio sam se pogledati Crank i Crank 2.

    Ok prvi dio me oduševio. Totalno over the top, akciona crna (ali crna) komedija bez trunke decentnosti i korektnosti.

    Teška parodija na film Brzina upakovana u nemogući paket nekakve Kineske droge. Neću kvariti spoilerima ovaj film jer ga treba odgledati. Prava akcija, mozak na pašu, komedija itd. Vrijedi pogledati. Scenaristi, producenti i režiser su u potpunosti isključili svoje mozgove tokom stvaranja ovog filma.

    Crank 2

    Isto kao i gore napisano samo na kvadrat. Ako su za gornji film scenaristi, producenti i režiser isključili mozgove onda su za Cranck 2 izvadili cijelu sivu masu i bacili je nepovratno kroz prozor. Vrijedi pogledati i ovaj dio.
    Dodato: na što je parodija ovaj dio, na sve moguće, na Tarantinove filmove, Gozilu stare škole, Hellridera a ima i glava koja pluta, totalno je ludo kako su vratili neke likove koji su zaginuli u prošlom filmu. Remeknedjelo od filma.

    Napomena, volim kada film namjerno daje do znanja da ne smatra sebe ozbiljnim filmom već čisto zabavnim (poput Pacific Rim) i tako postupa. Crank 1 i 2 su biseri svog žanra.

    http://www.imdb.com/title/tt0479884/

    http://www.imdb.com/title/tt1121931/
    Last edited by funestis; 09-06-14 at 04:36.

  9. #84
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Screaming Lord voršipuje tvoj post

  10. #85
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Screaming Lord voršipuje tvoj post
    I nije jedini Toliko su mi dobra ova 2 filma da sam ih više puta gledao.

  11. #86
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    isti sam čak potajno i preferiram kakav dobar treš

  12. #87
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    "Journalism is printing what someone else does not want printed. Everything else is public relations." Џорџ Орвел


  13. #88
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    'We are Millers', odlicna komedija.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Screaming Lord voršipuje tvoj post
    Crank 2 jedan od najvecih dragulja holivudskog ''namjernog'' trash-a

  15. #90
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ''As good as it gets'' sa Jack Nickolson. Kakav film! (i ova pjesma u filmu ''Always look on the bright side of life'')
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  16. #91
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    28 days later (2002)

    http://www.imdb.com/title/tt0289043/
    http://www.rottentomatoes.com/m/28_days_later/

    Dobar film, tek sam se sad nakanio da ga pogledam. Odlični glumci (Cillian Murphy), Danny Boyle, ne treba više od toga što se tiče preporuke.
    Virus koji pretvara ljude u zombije se proširio Velikom Britanijom i zarazio većinu populacije, ostala je šaka preživjelih...

  17. #92
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Трировскије од самог фон Трира.

    Јебеш Меланхолију.


  18. #93
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Non-Stop
    Dobar glumac medju omiljene Liam Neeson

    http://www.prangija.com/wp-content/u...2014/05/NF.jpg

  19. #94
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    evo odgledah 50 nijansi sive... prvo mi nije jasno što se digla tolika frka oko filma, što je bojkotovan, posebno žene što su se bunile zbog ove navodno mrčenice sa nekakvog sela. niko je nije tjerao ni na šta niti je mutava bila. a on je pod kompleksom, jer je sin narkomanke prostitutke i što ga je tamo neka baba, majkina drugarica, napravila svojim robom od 15.-21. godine i malo mu se us*ala u glavu. u suštini, film kao film. knjigu nisam čitala, ali znam da je erotska, a film kako je krenuo, pretvoriće greja u savršenog muškarca, muža, tatu i ostalo.
    a ja bi da pogine na kraj. pozz.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja odgledah film, isti utisak, zavrsi se film... iiii.. ??
    sent from tabure

  21. #96
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    pa 3 knjige, pretpostavljam 3 dijela
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #97
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #98
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bukvalno ga maloprije odgledah A sta je onoooo .... majko mila. Gori film odavno ne gledah. A scena dje se ona plazi u kupatilu- wtf?!

  24. #99
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    gdja se nagutala tableta cim joj je ovakva ideja za film pala na pamet.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #100
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    I ja ga sinoc odgledah, ali ne izdržah do kraja stvarno

Page 4 of 67 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •