Page 38 of 67 FirstFirst ... 2834353637383940414248 ... LastLast
Results 926 to 950 of 1667

Thread: Odgledah:

  1. #926
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Linč je ekstremno prekritičan prema sebi, a i ono što kaže valja razumjet kao kritiku sebe što je dopustio, uslovno rečeno, da njegov rad prekraja veliki producent Dino de Laurentis (sa šćerom). Te da je ogorčen i razočaran.
    Ono što se zove Linčova verzija, (koja je sasvim pristojna btw, komat bolja od ovog novog ako ćemo pravo), je zapravo, uslovno rečeno, Dinova verzija. Film ogromnim dijelom nastaje u montaži, gdje je Linč bio isključen zbog potpunog razlaza s de Laurentisom, i gdje je Dino izrezao samo sat vremena filma.

    Dakle što god Linč kaže valja gledati kroz prizmu da mu nije dopušteno ni da radi kako je htio, a ni da završi svoju interpretaciju priče.
    Naravno nije božanstvo pa da ga se treba gledati kao nepogrešivog, daleko od tog. No što se Dine, Linčo-Laurentisove, tiče, tu je priča komplikovana i nažalost prilično tužna.


    Kako god, ovaj novi, gledah ga dva puta radi objektivnosti. Da nema velikog, sjajnog, fantastičnog, Javiera Bardema, skoro da ne bi bio vrijedan spomena.
    Kad čovjek koji se pojavljuje u dvije scene, ne znam ima li cijelih par minuta onolikog filma za sebe, baca u zasjenak ama baš sve ostalo/e. Muka rabota.
    Interesantna je stvar i da je Frank Herbert bio jako zadovoljan Lincovim filmom. Mislim da je Vilnev itekako bio svjestan Lincove genijalnosti u odredjenim segmentima filma jer jedino tako mogu da objasnim zasto je tako malo vremena posveceno nekim stvarima kod Vilneva. Npr gore pomenuh Harkonene i industrijalizam, a zatim i opis “operatora” i svemirskih putovanja koji su kod Linca mindblowing. I jos nekih scena ima tako gdje bih prednost dao Lincu kao npr. Polovo testiranje sa GomJabar otrovom. Opet Vilnevu je plus trajanje, scenografija, muzika i glumacka ekipa mada obje Dzesike mi se jako dopadaju. Lijepe. Ima jos toga sto je bolje kod Vilneva al da ne duljim.

    Ne znam mene prisiliti da biram izmedju ova dva filma je greota . Podigao sam se uz knjige i ove filmove tako da nisam mozda najobjektivniji ocjenjivac.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #927
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Supermen je jednostavno ultra dosadan lik i trebace s njim neko bas da ubode da bi kompletan film bio odlican. Slaba karika u DC univerzumu. Takvog lika nismo imali u Marvelovim filmovima. Tj ona Captain Marvel je maltene kao SUpermen ali je toliko malo prostora dobila da nije ni vrijedna pomena(nijee uticala na Avengerse)
    Sate sate sate

  4. #928
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    clifford the big red dog

    https://m.imdb.com/title/tt2397461/

    🥺
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #929
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ima li neko neku preporuku za neki film na EON? Ne da mi se da skidam sad

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  6. #930
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Soul

    Fantastičan!

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

  7. #931
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Glass castle, po istinitoj priči. Baš dobar

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  8. #932
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Toliko nekog hajpa...



    Radi jednog polu-twist-a koji sam i sam naslucivao sam protracio vise od 2 sata.

    Ima solidne glume, ima finih kadrova, scena i kinematografije ali sve u svemu... not worth it. Makar iz mog ugla.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #933
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    WTF did I just watch ?!>!>!>!>!


    https://www.imdb.com/title/tt6998518/


    Sate sate sate

  10. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  11. #934
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ahahaha, Nicolas Cage strikes again
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  13. #935
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kaze "Director Lana Wachowski Refused to Explain 'The Matrix Resurrections'". Mos misliti sta je to onda ako zahtjeva objasnjavanje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #936
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    ahhahhahahaha
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #937
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kaze "Director Lana Wachowski Refused to Explain 'The Matrix Resurrections'". Mos misliti sta je to onda ako zahtjeva objasnjavanje.
    Ne, ne treba ama baš ništa da objašnjava za ono smeće od filma...Reloaded i Revolutions su svijet izmislili za njega

  16. #938
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Resurrections - koje dno od filma.
    \\
    OFL•GIC

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  18. #939
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    S obzirom da baš nikakva očekivanja (ali jednu zeru) nisam imao, film na kraju krajeva ispade i ok.. Doduše, igrali su na kartu nostalgije, psihologije, moderne filozofije, probijanje četvrtog zida i selfroast-a samog WB-a a potom su sve to ubacili u blender i voilŕ..
    Kao zaseban film, solidan čak i ok kako rekoh, a ako ga stavimo u ravan (ili nedajbože komparaciju) sa trilogijom, dobijamo obični pokušaj da se izmuze što više od stare slave jer ovo niti je rimejk niti reboot niti orginal.. Taman za 6 koliko je na imdb-u..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #940
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    S obzirom da baš nikakva očekivanja (ali jednu zeru) nisam imao, film na kraju krajeva ispade i ok.. Doduše, igrali su na kartu nostalgije, psihologije, moderne filozofije, probijanje četvrtog zida i selfroast-a samog WB-a a potom su sve to ubacili u blender i voilŕ..
    Kao zaseban film, solidan čak i ok kako rekoh, a ako ga stavimo u ravan (ili nedajbože komparaciju) sa trilogijom, dobijamo obični pokušaj da se izmuze što više od stare slave jer ovo niti je rimejk niti reboot niti orginal.. Taman za 6 koliko je na imdb-u..

    Praštaj, teško se može govoriti o trilogiji. M2 i M3 su isto što i ovaj, zapravo još gori, mnogo gori. Kako god, svi se svode na -muzimo dok krava ne crkne.
    Ovaj, slažem se, nekakvim čudom ima dobrih pasaža. No, btw, 6 mu je mnogo, baš mnogo.
    Te možemo-moramo porediti s prvim (i jedinim). Takođe, stavljanje u ravan s originalom je neumitno, jer je ovo "nastavak" je li.

    Kapiram da gro čeljadi na planeti pristaje na svašta samo da bi dobila bilo malo mrčo brain "toss-a". Gledamo to evo svaki dan. Reciklaže, rebootovanje, remejkovanje, pseudo nastavci.. i sva ta s.ranja (u 99% slučajeva), koja su tu isključivo i samo radi "izmuzanja". Sama po sebi ne vrijede boba, ali ipak prolaze jer imaju publiku/ljude koji pristaju na tako nešto!
    Na moju žalost, neka što ne pronalazim ništa u tom nesretnom pristupu, već ga doživljavam kao sramno unižavanje ljepote i valjanosti originala/originalne ideje. Za zeru, za pokušaj, nekadašnjeg "feela", koji je donio original, kakiti na lijepe stvari, isplakati ih, ugh.


    No da ne kritikujem samo, nastavak, nešto što je prirodno slijedilo, je trebalo da bude,

    -Sad kad smo uništenjem matrixa, uništili (uzgred pobili milione ljudi, sve ono što je "uzgajano" je mrtvo, je li) dobar dio izvora energije mašinama, sad il nikad je trenutak za krljačinu u realnoj ravni.

    Iako je nedvosmisleno rečeno da je EMP (el.magnetni puls) jedino oružje protiv mašina. (što im nije smetalo da to u M2 i M3 zaborave, ugh), nastavak je trebalo da bude ono što u naznakama vidjesmo u Terminator svijetu.
    Humans vs Machines. Tu je Neo ili Morfeus, mogao da postane John Connor matrix svijeta. Ili šta već.
    Crashom matrixa, smrt miliona u pod-ovima, samo da bi se imala fighting chance, je takođe nešto što je moglo da bude okosnica dalje priče. Ili makar njenog etičkog aspekta. Što je svako neizmjerno puta bolje od onog sramnog trabunjanja o "cause and effect" filozofiji u M2/3.


    E to je "nastavak" u pravom smislu riječi. Takvo nešto se ne bi moglo (uglavnom) nazvati izmuzanje, već prosto -nastavak priče.



    A ovo, ehh...
    Žali bože pojedinih dobrih detalja koji su potrošeni na ovo -isplakanje bronzina.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to NexusVI For This Useful Post:


  21. #941
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Uh, ima masu brljotina u tim detaljima sa kojim su pokušali da preklope priču iz trilogije sa ovim filmom, a masu bitnih stvari su preskočili ili samo reda radi paušalno pomenuli.. Čak ni Neo ni Triniti nisu mogli da iščupaju jeftin motiv ovog filma (a lagao bih kao pas da mi nije bilo milo kad se "probudila" u onoj cafe sceni)..
    Opet, moram da pomenem da mi je ok koncept "kontrole" tako što su mu dali kompaniju/posao/život, handlera i psihića.. Kompleksan pokušaj kontrole i tu sam se nasmijao na pomen samog WB-a.. Eto da kažem da je to jedan od pristojnih djelova filma uz vizuelne efekte koji su dosta dobri..
    Last edited by Zedd; 24-12-21 at 14:54.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #942
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Uh, ima masu brljotina u tim detaljima sa kojim su pokušali da preklope priču iz trilogije sa ovim filmom, a masu bitnih stvari su preskočili ili samo reda radi paušalno pomenuli.. Čak ni Neo ni Triniti nisu mogli da iščupaju jeftin motiv ovog filma (a lagao bih kao pas da mi nije bilo milo kad se "probudila" u onoj cafe sceni)..
    Opet, moram da pomenem da mi je ok koncept "kontrole" tako što su mu dali kompaniju/posao/život, handlera i psihića.. Kompleksan pokušaj kontrole i tu sam se nasmijao na pomen samog WB-a.. Eto da kažem da je to jedan od pristojnih djelova filma uz vizuelne efekte koji su dosta dobri..
    Ne mogu da izdvojim nijednu, ama baš nijednu scenu iz Resurrections, koja se u vizuelnom smislu može porediti sa scenama iz trilogije, čak ni sa Reloaded/Revolutions koji su toliko popljuvani, ali ne možemo sporiti neke eye-candy scene iz ta 2 nastavka....Ako se na stranu stavi (iako je nemoguće) ona prejeftina reciklaža priče iz prvog dijela, jeftini zaplet/rasplet i onaj "cringe" od kraja, ja cijelo vrijeme nijesam imao osjećaj da gledam Matrix nego neku jeftinu imitaciju. Bez obzira što su Reloaded/Revolutions skrnavljenje prvog dijela, sva 3 dijela imaju nešto zajedničko a to je taj vizuelni pečat i jedinstvenost, koji mi je ovdje totalno odsustvovao - nema, makar meni, nijedne vizuelno impresivne scene, a nadao sam se makar tom vizuelnom uživanju jer naravno nisam ni očekivao da "izmisle toplu vodu" sa pričom, ali okle...vizuelno se film ama baš ni po čemu ne odvaja od prosječnog holivudskog blokbastera, a ostale aspekte filma tek da ne komentarišem. Od svih rimejkova/rebootova/nastavaka modernog doba, ovaj mi je možda ostavio čak najveću gorčinu posle gledanja...posle 18 godina, sa onakvom "idejom" ući u pravljenje nastavka je sramno i velika uvreda za jedinicu. Nije da sam imao neka očekivanja, ali je uspio da padne čak i ispod mojih inače niskih očekivanja.

  23. The Following User Says Thank You to Screaming Lord For This Useful Post:


  24. #943
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Pogledah "Don't look Up". Omnibus smeće.

    Sent from my IN2020 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  25. #944
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Nema gejmera da komentarisu novi Resident Evil

    Koliko su ispostovali prva 2 dijela igre sa mnostvom omaza, a opet jeftinoca i smece od filma. Igra po kojoj je toliko filmova napravljeno, i igranih i animiranih, a nijedan da valja. S druge strane, Silent Hill jedinica je vise nego ok film.

  26. #945
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Nema gejmera da komentarisu novi Resident Evil

    Koliko su ispostovali prva 2 dijela igre sa mnostvom omaza, a opet jeftinoca i smece od filma. Igra po kojoj je toliko filmova napravljeno, i igranih i animiranih, a nijedan da valja. S druge strane, Silent Hill jedinica je vise nego ok film.
    Ja sam ga pogledao i odmah izbrisao iz sjecanja.
    Imam osjecaj da ljudi koji su pravili ovaj film nijesu ni igrali igre, vec samo vidjeli trejlere za prve dvije igre i na osnovu toga snimili film.
    Obavezno su stavili sve scene i detalje koje ce gejmeri prepoznati - ona kuca iz prvog dijela, prvi zombi u njoj, policijska stanica i kamion sto eksplodira ispred nje, zombi dobermani... ubacili su sve moguce da odigraju na kartu nostalgije.

    Sto se likova tice, svi su manje-vise srednja zalost, ali ono sto su napravili od Leona S. Kenedija je sramotno.
    Leon u igrama - amerikanac, plave kose, profesionalac, hladan ko spricer u svakoj situaciji.
    Leon u ovom filmu - indijac, duga crna kovrdzava kosa, smotan, kukavica, upucao partnera u dupe, sreca pa ima Kler Redfild da ga drzi za ruku i da mu govori sta da radi u svakom trenutku (sto je susta suprotnost njihovog odnosa iz RE2 igre dje se upoznaju).

    Resident Evil sa Milom Jovovic je remek djelo za ovo smece od filma.
    Last edited by Bor1s; 25-12-21 at 16:33.

  27. The Following User Says Thank You to Bor1s For This Useful Post:


  28. #946
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Ne slažem se da je film gori od prethodnih.

    Ali da ne može i dalje prići igri to je činjenica.

  29. #947
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ne slažem se da je film gori od prethodnih.

    Ali da ne može i dalje prići igri to je činjenica.
    Nijesam mislio na sve filmove iz tog serijala, vec na prvi, koji otprilike pokriva ista desavanja kao i ovaj novi.
    Ostali djelovi su isto smece ko i ovaj, cak i gori sto se blize kraju serijala.

  30. #948
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    The Matrix Resurrections (2021) https://www.imdb.com/title/tt1083818...&ref_=cht_bo_3

    Nisam imao nikakva ocekivanja, jer posle drugog i treceg dijela mislio sam ne moze gore, ali ipak sam se zajebao, ovo je bilo katastrofa, da li mozda sto je jednom od brace zinula guzica za pare pa ajde da pomuzemo staru kravu moze jos ona da donese para na konto prvog dijela, ali ocigledno ne moze i nece, bas bas nepotreban "nastavak" i potpuno besmisleno...

  31. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  32. #949
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    The Matrix Resurrections (2021) https://www.imdb.com/title/tt1083818...&ref_=cht_bo_3

    Nisam imao nikakva ocekivanja, jer posle drugog i treceg dijela mislio sam ne moze gore, ali ipak sam se zajebao, ovo je bilo katastrofa, da li mozda sto je jednomj od bracesestara zinula guzica za pare pa ajde da pomuzemo staru kravu moze jos ona da donese para na konto prvog dijela, ali ocigledno ne moze i nece, bas bas nepotreban "nastavak" i potpuno besmisleno...
    Fixed it

  33. The Following User Says Thank You to Screaming Lord For This Useful Post:


  34. #950
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    i ja krenuh da ga ispravim...

Page 38 of 67 FirstFirst ... 2834353637383940414248 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •