Page 19 of 67 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 451 to 475 of 1675

Thread: Odgledah:

  1. #451
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,334
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Neće te ni Tarantino usrećit
    E sto te ne poslusah moj Lackie
    Ovo je tek bez ikakvog smisla snimano
    2h40min sprdnja

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  3. #452
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ja sam odlučio da ga ne gledam još kad je trejler izašao
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #453
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,924
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Taj film je epic fail, ja sam ga ugasio na sat ipo, ama NIŠTA se nije desilo za tih sat ipo, nisam mogao da vjerujem koja budalaština...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  5. #454
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Čuješ ovu priču... i to ljudi sami priznaju da nisu ni odgledali film (do kraja), jedan je veli, na osnovu trejlera odlučio da ne valja
    Ne zamjerite što, ali ovo što pričate je cirkus.

    Inače, jasno je bilo da se film neće svidjeti dostini, jer je dosta spor, pun simbolike, zahtijeva predznanje o Holivudu tog doba. Ali to ni izbliza ne znači da nije dobar, a tek da je epic fail, nemojte da se sprdate ljudi. Ima nekoliko sjajnih sekvenci, gluma i atmosfera su vrhunski, kraj tipično tarantinovski. Jeste jedno pola sata predug, ali je ukupno gledano ovo dobar film.

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  6. #455
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Odgledah ga opet posle duže pauze, opet me oduševio. V



    Strašno koliko prvo strip koji je izašao još daleke '82 pa i sami film imaju paralela sa trenutnim stanjem ljudske civilizacije. Strašno i jezivo zapravo. Film kao film top, naravno tu treba i pomenuti legendarnog (koji je opet glumio u Orvelovom klasiku 1984)



    Klinički prikaz koliko je malo potrebno za društvo, da bi se gurnulo u ambis rasizma mržnje i fašizma..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  8. #456
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Evo ga holivudski mag...aj produzi momak.

    @Zedd legendaran, i ja ga odgledah opet skoro.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #457
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Evo ga holivudski mag...aj produzi momak.

    @Zedd legendaran, i ja ga odgledah opet skoro.
    Neko ko je toliko površan da se javno hvali kako je ocijenio da je film loš samo na osnovu odgledanog trejlera, naravno da će imati dovoljno smjelosti i nekulture da se usudi da nekoga ćera sa nekog topika zbog suprotnog mišljenja. Ovo nama j*eba majku. Kakva upala mozga

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  10. The Following User Says Thank You to D.S. For This Useful Post:


  11. #458
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    A milo mi je sto si skontao u kom grmu lezi zec, idi sad taman pa se kandiduj za neku funkciju, neces li nas izvuci iz blata. Evo ja te podrzavam.

    Pokazi mi dje sam ja napisao da je film los. Znas da citas jel? Tu nekulturu prosipaj tamo dje si navikao, nemoj odje kumim te kapom.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #459
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    A milo mi je sto si skontao u kom grmu lezi zec, idi sad taman pa se kandiduj za neku funkciju, neces li nas izvuci iz blata. Evo ja te podrzavam.

    Pokazi mi dje sam ja napisao da je film los. Znas da citas jel? Tu nekulturu prosipaj tamo dje si navikao, nemoj odje kumim te kapom.
    Cio post je klasična zamjena teza i trolovanje. I opet imaš smjelosti da mene nazivaš nekulturnim!? Bravo.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  13. #460
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ne žesti se. Nijesi u pravu. Uletio si ođe sa pričom "čuješ ovu priču, vaš ukus je ******, moj ukus je istančan". I još si napisao "jedan je, veli, na osnovu trejlera odlučio da ne valja". Očito si emotivno reagovao i takva ti reakcija nije bila na mjestu.

    Znači em što je taj "jedan" bukvalno post-dva iznad tvog, pa bi bilo korektno ako želiš da ukrstimo mišljenja da me direktno pomeneš, a ne da se obraćaš na način na koji si se obratio, em što niđe nijesam "odlučio da ne valja" nego sam izrazio svoje nezadovoljstvo trejlerom koji inače služe da privuku ljude da gledaju filmove. Za to trejleri služe jel, evo ispravi me ako griješim. Znači bukvalno sam napisao da sam odlučio da ga ne gledam.

    Pošto ti to nije jasno, ćeram te jer si nekulturan, a ne jer imaš suprotno mišljenje. Rekao bih da je to zamjena teza, a ne ovo što sam ja napisao. Ali svakako te ne mogu oćerati, to se, što se ono veli, samo tako kaže.

    Tako da drugar bez nervoze, niko te ođe ne ugrožava niti ometa da izneseš svoje mišljenje, monitor trpi svašta i tastaturi očito svako ima pristup.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #461
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Momci, ovo ide u beskonačnost. Imate privatni chat, bilo bi lijepo kad bi tamo riješili nesuglasice

  15. #462
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ajde o ukusima ne treba previse rasparvljati, ali ne znam kako coek da odgovori na to da se "u filmu nista ne desava".
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  16. #463
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,924
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Ne znam, očekivao sam možda previše ali zbilja sat ipo koliko sam gledao me film smorio samo tako...

    Smorio me i Irishman ali ne toliko da nisam mogao izdržati do kraja, iako je 3.5h trajao...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 26-01-20 at 18:30.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #464
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne znam, meni su bas momenti "dje se nista ne desava" bili najbolji u filmu, a ovi Tarantino momenti(scena sa Brus Lijem i kraj filma) su se zamalo posrali u film.
    Mislim da znanje o periodu Holivuda u kome je film smjesten uopste nije bitno da bi se "razumio" film.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  18. #465
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,334
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Prica nidje veze
    Film je golo ******
    Znaci nema nista i nikakve simbolike
    Polanski i njegova ekipa se pojavljuju makar pola sata filma a nikakve veze sa filmom nemase
    Voze se gore dolje, dikaprio glumi i pod stresom je
    Hipici oce da ih pobiju, oni se druze bla bla
    Totalni ***** od filma, ne smatram sebe za budalu ali i dzoker je sa vise smisla uradjen
    Onda klanica koja se znala da ce bit se zavrsava dje dikaprio przi onu u sred bazena
    Eto prosvijetli me, sta sam trebao da izvucem iz filma i kazem da je dobar?


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  19. #466
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ako si nesto htio da kazem ovim ja nisam razumio.
    Zar filmovi treba da imaju neku poentu koju kad "shvatis" shvatio si film, nesto kao basne koje smo citali kad smo bili djeca?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  20. #467
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,334
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Ne pavle, gledam film ovakve prirode sa pola mozga. A ono ima i dobrih filmova
    Nije tebi bila upucena kritika, mada nema kritike uopste.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  21. #468
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ne žesti se. Nijesi u pravu. Uletio si ođe sa pričom "čuješ ovu priču, vaš ukus je ******, moj ukus je istančan". I još si napisao "jedan je, veli, na osnovu trejlera odlučio da ne valja". Očito si emotivno reagovao i takva ti reakcija nije bila na mjestu.

    Znači em što je taj "jedan" bukvalno post-dva iznad tvog, pa bi bilo korektno ako želiš da ukrstimo mišljenja da me direktno pomeneš, a ne da se obraćaš na način na koji si se obratio, em što niđe nijesam "odlučio da ne valja" nego sam izrazio svoje nezadovoljstvo trejlerom koji inače služe da privuku ljude da gledaju filmove. Za to trejleri služe jel, evo ispravi me ako griješim. Znači bukvalno sam napisao da sam odlučio da ga ne gledam.

    Pošto ti to nije jasno, ćeram te jer si nekulturan, a ne jer imaš suprotno mišljenje. Rekao bih da je to zamjena teza, a ne ovo što sam ja napisao. Ali svakako te ne mogu oćerati, to se, što se ono veli, samo tako kaže.

    Tako da drugar bez nervoze, niko te ođe ne ugrožava niti ometa da izneseš svoje mišljenje, monitor trpi svašta i tastaturi očito svako ima pristup.
    Ne bih rekao da se žestim, ali ako imaš takav utisak, ok.
    I nisam nigdje “uletio” s pričom “vaš ukus je ******, moj ukus je istančan”, nego sam se osvrnuo na činjenicu da negativno o sasvim solidnom filmu sude oni koji ga ni odgledali nijesu. To baš i ne poziva na bilo kakvo “ukrštanje mišljenja” na temu filma, složićeš se. A ako ćemo već u sitna crevca, ti si se svojim postom nadovezao na prethodnih nekoliko negativnih mišljenja o filmu i izjavio da si samo na osnovu trejlera zaključio da ti se neće svidjeti i preskočio ga, što je legitimno ako se izuzme od prethodnih postova, ali ako se čita u kontekstu prethodnih postova, može se zaključiti da likuješ što si dobio potvrdu da si ispravno odlučio da ne odgledaš film. Tako da mi je sve bilo jasno i ne mogu se nikako složiti da sam time na bilo koji način bio nekulturan prema tebi, a ti prema meni očigledno jesi u svakom postu, pa i posljednjem.
    Izvinjavam se ostalima zbog off-a.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  22. #469
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Prica nidje veze
    Film je golo ******
    Znaci nema nista i nikakve simbolike
    Polanski i njegova ekipa se pojavljuju makar pola sata filma a nikakve veze sa filmom nemase
    Voze se gore dolje, dikaprio glumi i pod stresom je
    Hipici oce da ih pobiju, oni se druze bla bla
    Totalni ***** od filma, ne smatram sebe za budalu ali i dzoker je sa vise smisla uradjen
    Onda klanica koja se znala da ce bit se zavrsava dje dikaprio przi onu u sred bazena
    Eto prosvijetli me, sta sam trebao da izvucem iz filma i kazem da je dobar?


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Ne znam koliko znaš o stvarnim dešavanjima koja su bila inpiracija za ovaj film.
    Smatram da se za pravilno razumijevanje konteksta istog, ipak mora imati predznanje o onome što se stvarno desilo te noći u Holivudu. Onda će ona sjajna (skoro pa horor) scena na ranču biti triput napetija i strašnija nego onome ko pojma nema o tim dešavanjima, baš zato jer najavljuje stvarni horor. I onda će se sve (sjajne) scene sa Šeron Tejt gledati u kontekstu onoga što je čeka. Druga stvar, ovo je film o onome što nam Holivud prodaje već više od vijeka, film o mašti, a ne o stvarnim dešavanjima, i takvog ga treba shvatiti. Kao bajku, što u stvari i jeste. A Tarantino je to uradio vrlo kvalitetno.

    Rekao sam i ljetos kad sam ga odgledao, a i nekoliko postova prije ovog, da ovo nije film koji će se mnogima svidjeti. I to je skroz ok.
    Ali meni se čini da nijesi razumio film do kraja, ili si očekivao nešto potpuno drugo, pa si zato ovoliko razočaran. Film je prepun simbolike, poruka koje Tarantino šalje, njegovih stavova o tom vremenu, ljudima, filmu, Holivudu. Ne želim da te ubjeđujem na bilo koji način da nijesu u pravu, samo kažem da u filmu ima mnogo više od ovoga što si ti napisao.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  23. #470
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Da se ne lazemo, ovo je medju najgorim Tarantinovim filmovima. Mozda je rame uz rame sa Kill Bill vol. 2.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #471
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Novi Terminator. Nepotreban.

    Doduše, korektan u smislu guranja 3 jaka ženska lika, bez pretjeranog politički korektnog proseravanja, skoro kao dobra stara Ripli iz Alien-a.

    Jeste m*udo, doduše čangrizavo ali opet m*udo:



    Sve u svemu, ne gledajte bez prijeke potrebe.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #472
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ad Astra. Dosta plastičan film, vizuelno jako dobar, usudio bih se da kažem da su jako inspirisani klasikom 2001: A Space Odyssey (nekim elementima makar). Radnja ok, razvoj iste ok, realističnost ok (liše zadnje scene gdje bi bukvalno trebali da ga iznesu iz broda jer toliko vrijeme u zero G-u bi imalo jakog uticaja na atrofiju mišića itd itd). I dolazimo do kraja koji mi je nekako izvisio da tako kažem, ok našao je oca, provalio je taj inner self i to je to.. Sem ono misteriozno da bi trebali pod obavezno da povrate njegov brod ako ne stigne do Zemlje.. Makar da su kompletno zaokružili sve to, ostade misterija na sud gledaocu..

    To je to, taman neka 6-ica.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #473
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    da se ne priključim popularnom pljuvanju Terminatora.

    Svidio mi se. Daleko je, ali daleko bolji nego što sam očekivao. Urađen je maksimum sa prežvakanom premisom


    Posebno mi se sviđa što Švarci ima tako veliku ulogu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  27. #474
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Once upon time in Tarantino

    Možda i najlošiji Tarantinov film. Ne kažem da mi se nije svidio, čak naprotiv, samo što je mnogo lošiji sa pričom tj. samom premisom filma. Likovi su top, moram da skinem kapu

    Rick f*ckin Dalton-u



    Odavno bolje nije odradio neku ulogu. Naravno tu su i sporedni likovi koji su po meni više statisti i u nekim momentima se priča oko njih vrti nepotrebno. Ispada da je film snimio kako bi zadovoljio novootkriveni foot fetiš sa Margot u centru
    Po meni više i nego ok scene sa Brus Lijem, Stivom Mekvinom i ostalim (posebno scena iz The Great Escape-a). Opet, Šaron je potpuno nebitan lik i ako je u stvarnom životu potpuno suprotno..

    Liše te osrednje priče, film mi više djeluje kao omaž Holovudu 60-ih, tadašnjem životu, slobodi, hipijima, vesternima.

    Film kao film potpuno ok, film kao Tarantinov film - srednja žalost.
    Last edited by Zedd; 02-02-20 at 23:38.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. #475
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uh jebenti pretvorih se u ono što najviše mrzim - internet kvazi flimski kritičar

    Da nastavimo, Ford V Ferrari - kakav film!

    Odma da kažem da se film može doživjeti na 2 načina; kao filmofilu, film je sjajna drama i Šelbi i Majls su dobro odrađeni, prenijet je taj duh korporativizma i ujedno borbe protiv istog, film vizuelno sjajan - zvučni efekti su bukvalno u fazonu da ste u GT-u sa njima dok voze.



    Drugi način je kroz prizmu nas koji smo makar jednom (ili više puta) vozili auto do krajnjeg limita, tj. koliko toliko nam je poznat osjećaj kad se izađe na otvoreni put i stisne gas do daske. S obzirom na ovo, ovo je sjajan film o istorijatu jednog od najboljih auta, kao i čuvenog 24h Le Mana. Jedan od rijetkih filmova uz čuveni 24h Le Mana i Rush koji me par puta digao sa stolice dok sam ga gledao, baš upečatljivo prikazuje trke i na šta je sve spreman trkač.

    Uglavnom da skratim, odličan, preporuka!
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


Page 19 of 67 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •