Results 1 to 25 of 1667

Thread: Odgledah:

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Odgledah:

    Topik o ličnim utiscima



    Odhledah: World War Z


    I nije nešto. Dakako naravno nije ni loš, daleko od toga, efekti su odlično urađeni, akcija je dobra (iako ponekad malo pretjerano i protivno zakonima mehanike, ali zar nisu svi filmovi danas takvi), gluma solidna i sve u svemu zabavno posljepodne, ovo je solidan akcioni zombi film, ali ništa više.

    Međutim priča je odrađena bezveze i predstavlja krunu ridikulizacije scenarija. Baziran na relativno dobroj knjizi ovaj film ne uspijeva prezentirati čak ni približno temu knjige iako se iz petih žila trudi. Naravno sam film prati tek jednu priču koja tek samo dotiče događaje u knjizi ali mislim da su mogli sve ovo bolje uraditi.

    Ovako cijeli film izgleda tek kao američka visokobudžetna verzija engleskog filma 28 Dana Poslje. Čak bi se usudio primjetiti da 28 Dana Poslje puno bolje predočuje duh knjige na kojoj je baziran WWZ. Da budem bezobrazan, reći ću da mi se čini da je pisac WWZ-a Max Brooks u stvari bezobrazno pozajmio i prilagodio priču filma 28 Dana Poslje, tipičan primjer kreativnog plagijata.

    Međutim taj kreativni plagijat u opće nije prikazan u samom filmu i zato sam film izgleda tek jako dobra zombi akcija sa dosta trke, exsplozija, vriske i šok kozmetike, u stvari upravo ono što u posljednje vrijeme samo i izlazi iz Holivuda, a ima trocifreni milionski bidžet. Ne bih imao ništa protiv ovog filma (jer film je stvarno dobar, iako pun klišea i over the top kinematografije (2012 sindrom nemoguće katastrofe)) da producenti ne pretendiraju na nekakvu priču i brigu o mogućim posljedicama sliče katastrofe. Ne da su fail po tom pitanju no totalno.

    Film 2012 je bio over the top ali nije ni pretendirao da je išta drugo, samo divlja vožnja kroz rušenje, explozije i akciju. WWZ je 2012 samo sa zombijima, to je taj rang kinematografije, plitka radnja u narandžastom sjaju atomskog naoružanja (jup, ima i to) i pretjerane vizualizacije.


    Sve u svemu dobar film, ko voli da gleda takve filmove, vrijedan gledanja jednom i nikad više. Zabava za jedno popodne, i kada ga se jednom vidi, treba potražit nešto drugo.




    Predlažem:

    1. Pročitajte istoimenu knjigu,

    2. Pogledajte 28 Dana Poslje,

    3. Pogledajte 2012

    4. Zaigrajte prva dva dijela Resident Evil (samo zbog scene sa nuklearnom bombom koja je uz malo preinaka skinuta sa igre).
    Last edited by funestis; 24-06-13 at 06:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •