Page 9 of 67 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 201 to 225 of 1667

Thread: Odgledah:

  1. #201
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Upravo odgledah ovaj domaći film: Južni Vetar

    Pa i nije toliko loš, koliko su ljudi govorili da je smeće od filma. Ima dobrih scena, nije loš.
    Inače izašao je online u dobrom kvalitetu, kad li će Slučajevi pravde izać pitanje je.

  2. #202
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Inace juzni vjetar ko ima kodi moze ga gledat besplatno preko tva, moba, kompa da ne placa u bioskop. Da sam znao da ce se tako brzo pojavit po internetu nebi isa da ga gledam ..

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  3. #203
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    The outlaw king - onako, priča malo razvučena a mislim da je bukvalno iščupana iz istorijskih spisa (makar ti najzanimljiviji djelovi).. Scene borbi fenomenalno dobro odrađene, baš odavno ne viđoh realističnije krljačine. Solidan film iz Netflixove kuhinje.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

  5. #205
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by |G60| View Post
    Interesantna istinita prica o nastanku najpoznatije fransize brze hrane I brutalnosti u biznisu.

    Moglo bi se jos po nesto reci o filmu, al da ne spojlujem....

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #206
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nocturnal Animals, dobarrrrr.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #207
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje ima juzni vjetar da se gleda,

    Gledalica, filmovizija?

    Nadjoh na andriia andjela al stoji link broken...

  8. #208
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kodi green addon

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  9. #209
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam kodi. Imam jedino e2player sa milion sajtova....



    Dzaba u ovom slucaju izgleda?!

  10. #210
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li kakav link za juzni vetar?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #211
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    https://mega.nz/#!7GIXlQjR!kiIgRgcit...PRlOydS_EXOdG8

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas!
    James Tiberius Kirk

  12. #212
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Koliko je los novi Predator, da ih je sramota :lolblue:vec sam zaboravio pola scena od sinoc, ne zelim ni da ulazim u to sto su nedostaci filma, lakse je pitanje sto je uopste dobro u filmu, ako se i tu moze nesto probrat.
    zaobilaziti u sirokom luku!

  13. #213
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Evo i Venom iskočio. Koliko nepovezanih scena bebo isuse na kreku.. Skače se iz jedne u drugu i to bez ikakve veze nego je ostavljeno gledaocu da predpostavi kako je do toga došlo. Venom kao Venom solidan ali mi je preloš CGI, ne samo njega nego i doborog dijela filma.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #214
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispoštovan u čast prvog dijela.

    https://www.imdb.com/title/tt5770864/?ref_=tt_rec_tt

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Evo i Venom iskočio. Koliko nepovezanih scena bebo isuse na kreku.. Skače se iz jedne u drugu i to bez ikakve veze nego je ostavljeno gledaocu da predpostavi kako je do toga došlo. Venom kao Venom solidan ali mi je preloš CGI, ne samo njega nego i doborog dijela filma.
    Osim par scena sa Venomom i Brock/Symbiote konverzacija, sve ostalo je za zaboraviti. Bas nebitan i povrsno odradjen film, radnja, razvoj dogadjaja, negativac, sve...Prodje skoro sat vremena dok ga symbiote potpuno preuzme i prvi put vidis Venoma, a onda je taj njihov odnos tako zbrzan i preko one rabote odradjen. Venom kao Venom mi je OK odradjen (i Riot), ali generalno mi je u ostale scene CGI nekako previse "gumen".

  16. #216
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Marvelove filmove gledam radi samog gledanja, ne udubljujem se nesto u njih niti me zanima taj univerzum, od njih ocekujem skoro pa samo da budu gledljivi filmovi. Venom uglavnom jeste to, akcija je bila na solidnom nivou a Hardy/Venom odnos je imao neke hemije. Ali film ima podosta mana a najveci je sto je citavim svojim tokom jako neubedljiv. Jeste da nije zamisljen kao neki previse ozbiljan film i da je veliki akcenat na komediji ali bas zato je te neke dramaticne i ozbiljnije momente bilo nemoguce shvatiti kao takve. To cak ni nema veze sa samim Venomom kao likom, i pre nego sto se pojavi film jednostavno ne zna kako da uskladi prave tonove u odgovarajucim momentima. U prvih pola sata dok komedije skoro da nema scene se prebrzo smenjuju po oprobanom receptu, neunistivi vanzemaljski oblik zivota koji ide okolo kao Terminator, negativac koji u klise maniru zeli da spasi covecanstvo bez obzira koliko ljudi zbog toga stradalo i glavni heroj koji je opet u klise maniru autsajder u svojoj sredini i koji gubi sve u borbi za istinu ali naravno znamo da ce da trijumfuje pre nego sto se film zavrsi. I dok se u filmovima ovakvog tipa ne moze biti previse originalan, skoro nista nije posluzilo bilo kojoj svrsi sem da se nekako ubije nesto preko sat i po vremena. Drama, emotivni momenti, ozbiljni momenti, sve je to zakazalo a ni komedija nije neka zato sto je i ona kliseizirana kao i Hardy/Venom odnos. Jednostavno, toliko sve deluje neuverljivo i lose izvedeno, cak i kod one post-credit scene. Da li Woody Harrelson sa perikom stvarno treba da se shvati kao neki psihopata ili je i to fora u smislu kako brutalni ubica moze toliko smesno da izgleda? Da se film moze odgledati, moze, gledljiv je podosta, moze da drzi paznju a ima i ponekih zanimljivih momenata. Ali je previse neubedljiv, kliseiziran, ostavlja skoro nikakav ili jako slab utisak, komedija je previse isforsirana a nije nista posebno, i uopste film koji je namenjen za brzu zaradu i kojeg ce se za koji mesec slabo ko secati.
    Last edited by Severnjak; 30-11-18 at 22:54.

  17. #217
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Venom kao Venom mi je OK odradjen (i Riot), ali generalno mi je u ostale scene CGI nekako previse "gumen".
    Proći će doosta vremena dog CGI ne bude mogao da vjerodostojno dočara ljigave stvari

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Da li Woody Harrelson sa perikom stvarno treba da se shvati kao neki psihopata ili je i to fora u smislu kako brutalni ubica moze toliko smesno da izgleda?
    I ja mislim da je Woody loš izbor za ulogu, iz prostog razloga što je previše mator za takve role

    Što se kose tiče morali su je stavit kojeg god glumca stavili



    U svakom slučaju ne izgleda gluplje od ovog pravog serijskog ubice
    Last edited by Rakun; 30-11-18 at 23:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #218
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Koliko je los novi Predator, da ih je sramota :lolblue:vec sam zaboravio pola scena od sinoc, ne zelim ni da ulazim u to sto su nedostaci filma, lakse je pitanje sto je uopste dobro u filmu, ako se i tu moze nesto probrat.
    zaobilaziti u sirokom luku!
    Znao sam da je los ali morao sam da vidim licno. Ne znam sta mi bi. Cuo sam da ga je studio masakrirao i potpuno unistio kreativni proces i prvobitnu ideju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #219
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    The Ballad of Buster Scruggs - kome se povracalo od Hail, Cesar-a vjerovatno nece mirisati ni ovo.
    Meni se bas svidio. Ide na stranu ovih dobrih od Coen-a.

  20. #220
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Bandesnatch Black Mirror. Smorio sam se dobro sa izborima i agonijom da se sto prije film zavrsi.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #221
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Bez namere da sada drzim tu neke lekcije ali mislim da ljudi jako grese sto se drze uglavnom najnovijih filmova. Razumem potrebu da se drzi korak sa onim sto je aktuelno, da se gledaju filmovi iz sadasnjice, da se gledaju CGI i ostali efekti koji su naravno neuporedivo uverljiviji od onih u starijim filmovima a u kojima je bilo i dosta cenzure ali filmovi XX veka su ogroman neotkriven svet koji bi vredelo istraziti. I ne mislim tu samo na filmove iz 90-ih i 80-ih dok su 70-e vec neka pradavna vremena u kojima su snimljeni samo Kum 1 i 2 i mozda Apokalipsa sada i Lovac na jelene. Cak i onima koji filmovi nisu neka vrsta hobija i ko ih ne gleda toliko bi mogli da ogledaju bar nekoliko naslova iz to nekog perioda od pre 70-ih ili iz te decenije a da nisu oni gore nabrojani. Pa kome se ne svidi i kome je to previse staro nece ga niko terati da nastavi da ih gleda. Evo, po decenijama da se zapocne.

    20-e - period nemih filmova. Licno bih kao prvi nemi film preporucio Safety Last, mozda nije nesto narocito poznat ali mi se komedija u njemu dosta dopala, jako je zanimljiv a i prilicno je kratak. Od onih poznatijih zvezda iz tog doba Keaton mi najvise odgovara, mada mi njegov najpoznatiji The General nije nesto legao. Malo sam ih pozaboravio ali Sherlock Jr. mislim da je najgledljiviji od njegovih. Metropolis takodje kultno ostvarenje ko voli da se hvali u drustvu.
    30-e - prvi naslov mi je ubedljivo "M" od Fritz Langa kojeg sam gledao dvaput. All Quiet on the Western Front mi se takodje bas urezao u pamcenje. Koga zanima gangsterska tema od onih originalnih gangstera tu su Scarface, The Public Enemy, Little Caesar, moze i The Petrified Forest donekle da se ubroji u to sa legendarnom Bogartovom prvom poznatijom ulogom.
    40-e - Casablanca i Citizen Kane su sigurno najpoznatiji iz tog doba i svakako za preporuku a preporucio bi i kao narocito gledljive (i muske) filmove Brute Force i The Killers koje sam isto gledao dvaput, How Green Was My Valley za ljubitelje drama, ostalih naslova nesto ne mogu bas u momentu da se setim a ne volim da automatski guglam, film noir-ovi su uglavnom siguran izbor.
    50-e - mozda mi je i prvi izbor Sunset Boulevard kojeg ko nije gledao ne moze da se nazove filmofilom. 12 Angry Men takodje za svaku preporuku, The Asphalt Jungle odlican film noir mada su oni i inace uglavnom dosta siguran izbor. Rear Window obavezna lektira, od sudskih drama Anatomy of a Murder, ima bas dosta dobrih filmova. Ko hoce da se hvali tu su Ben Hur i Sedam samuraja samo treba imati strpljenja
    60-e - Od filmova koje bi izdvojio a koji bi se mogli dopasti na prvo gledanje - The Great Escape, In Cold Blood, Butch Cassidy and the Sundance Kid, mada bi steta bila propustiti i francuski "Samuraj", Psycho, Lonely are the Brave, Seven Days in May... Od onih kultnijih najpoznatiji To Kill a Mockingbird, 2001 Space Odyssey, Dr Strangelove samo umesto ovog zadnjeg bolje gledati ozbiljniju verziju iste teme "Fail-Safe"
    70-e - U ovoj deceniji ona najpoznatija imena su uglavnom siguran izbor a ko nije gledao obavezno barem The French Connection, takodje Dog Day Afternoon i Papillon verujem da bi odgovarali

    Nego, cini mi se da ljudi od tih starijih filmova najvise zaziru zato sto misle da ce biti dosadni, onda zbog slabih efekata i cenzure koja je ukinuta tek u 70-ima, pa onda ako kazes da gledas stare filmove ispasce da si neki hipster... Ali je daleko gore drzati se iskljucivo najnovijih filmova kako bi se ostalo u trendu, pa tako umesto nekog kvalitetnog klasika gledati sta god je 2018. izbacila.
    Last edited by Severnjak; 04-01-19 at 15:57.

  22. #222
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Kad mi recu da su bili u bioskop da gledaju betmen protiv robina protiv supermena protiv ket vumen i da je to film koji se mora pogledati ja podjem u cosak i placem, na danasnjim filmovima se vise paznje obraca na efekte nego na samu pricu i glumu.
    Odoh da gledam Brze Ulice 28 u 3D, u ovom dijelu vin dizel putuje mustangom izmedju svijetova.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. #223
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default



    Film je solidan.
    Veoma istorijski korektan izuzev "detalja" u posljednoj bitci gdje zapravo kralj Engleske uopšte nije učestvovao.

    Mane filma su što djeluje zbrzano iako traje puna 2 sata. Moglo je to da bude 2 i po lagano.
    I druga bitnija stvar, što Robert the Bruce u interpretaciji Chris Pike-a djeluje kao neharizmatičan i mutan tip bez čvrstog i definisanog karaktera i motivacija.
    Tako da su ocjene od 60-70% adekvatne.

    Ali svakako vrijedi pogledati.
    Last edited by ASC; 06-01-19 at 15:40.

  24. #224
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post


    Film je solidan.
    Veoma istorijski korektan izuzev "detalja" u posljednoj bitci gdje zapravo kralj Engleske uopšte nije učestvovao.

    Mane filma su što djeluje zbrzano iako traje puna 2 sata. Moglo je to da bude 2 i po lagano.
    I druga bitnija stvar, što Robert the Bruce u interpretaciji Chris Pike-a djeluje kao neharismatičan i mutan tip bez čvrstog i definisanog karaktera i motivacija.
    Tako da su ocjene od 60-70% adekvatne.

    Ali svakako vrijedi pogledati.
    I meni je zasmetalo sto je previse stvari u 2 sata, bas se krece nenormalnom brzinom, valjda je skracen za 20-ak minuta nakon prikazivanja na nekim festivalima.
    Bitke su stvarno dobro odradjene iako je ona zadnja trebala da bude kraca, kapiram da je to i bila svrha ali nakon onog valjanja u blatu od 10 minuta ja sam se umorio gledajuci.
    Ja sam bas dosta ocekivao od filma jer mi se Hell or High Water bas svidio, ovaj me nije odusevio ali je sasvim ok.

  25. #225
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A Simple Favor - https://www.imdb.com/title/tt7040874/ , kako los film, bacenih 2h...

Page 9 of 67 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •