Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 28 of 28

Thread: Velika nedoumica u vezi fakulteta

  1. #26
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Ako vec zelis da radis oko elektronike, najbolje je da odes u neku privatnu firmu koja se tim bavi, poput EMI-ja ili nekog drugog servisa, i pitas da li mozes da radis volonterski. Ako se odlucis za tu varijantu, upisi neki od fakulteta koji se lako moze zavrsiti. Ako mora biti tehnicki, ETF je i dalje najtezi, a pri zaposljavanju se (u velikoj vecini privatnih firmi) diplome tretiraju identicno (sto je ranije bio slucaj i kod programa strucnog osposobljavanja).
    Ako vec zelis najperspektivnije nesto, upisi energetiku jer nakon zavrsetka fakulteta neces biti bez posla.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Samo da se nadovezem na pricu o primj.racunar. Faklutet je izmisljen samo da bi uzeli ljudima pare. Na zalost i ja sam jedan od njih. Znanje je ravno nivou srednje skole, mozda i gore u nekim slucajevima. Nego kako rece kolega: Kako se ko snadje...
    Generalno je sve kako se ko snadje pošto veza znači "završi mi da bih ti završio" a teško je očekivat da će neki diplomac završit nešto direktoru firme kako bi ga ovaj zadržao ili uopšte primio na posao !!! To nema veze sa fakultetom iako se na ETF može naučit dosta ali kad profesori vide dje ih je dovelo učenje da im šverceri odredjuju dekana onda ni oni ne zatežu kako bi trebalo pa ima onih koji prodju a veze nemaju dje je fakultet !!!
    deuscroix

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaroma View Post
    Ima li ko da bi mi rekao kakva je tenutna situacija?Treba za koju nedelju da se upisem ,zanima me elektronika ali nisam neki matameticar.Dosta ljudi mi je preporucilo Primijenjeno racunarstvo.Zavrsavam gimnaziju vrlo dobrim uspjehom ne znam ni ja kako,nisam za 4 godine 10 sati efektivno ucio ,tako da nemam onu radnu naviku da sjedim nad knjigom I bubam,sto naucim naucim na casu.Glavni razlog zasto ne zelim elektroniku da upisujem je sto sam cuo da je dosta teska I da trazi dosta odricanja,a ja planiram cim budem mogao nekim privatnim poslom da pocnem da se bavim.
    Srce kaze elektronika a glava prim. racunarstvo.
    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    A reci mi ti, imas li neko predvidjanje sta bi volio da radis u buducnosti i sa kolikom bi platom bio zadovoljan?
    U osnovi, ni jedan fakultet neces zavrsiti sa 10sati efektivnog ucenja. Sa 6cama mozes da prodjes ali onda si samo isao na preskupe sjedeljke. Brzo si se ti prepao od odricanja (: Da vidis tek kad se zaposlis, pa dobijes porodicu, pa krediti,...imas odricanja cijeli zivot Fax ti dodje kao intermeco.
    Sve je tesko kad se ne uci. Sa kefalom i ozbilnjim radom mozes da naucis i matematiku i fiziku i elektroniku i sto god oces.
    Na primijenjenom racunarstvu posto je prelagan, pokusaj da dobijes sve 10ke (: npr iz teorije signala. Ima dosta predmeta u kojima ucis osnove i ako si zainteresovan, mozes sam sebe dalje da obucavas.

    Napisao sam da je sve kako se ko snadje, ne misleci na vezu. Ja sam sve poslove nalazio bez ikakve veze. A licno imam stav da ne bih mogao sebe da zamislim da radim nesto i da primam platu a da pojma nemam sto radim ili da ne radim uopste.
    Gledao sam inz. masinstva kako rade za 300e (van struke), a gledao i srednjoskolce koji rade za 800e. Zavrseni fakultet i diploma bez kefala i sposobnosti ti ne znace nista.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nedoumica :)
    By Zlobnica in forum Sve i svašta
    Replies: 15
    Last Post: 27-02-11, 19:04
  2. ADSL Student paket nedoumica
    By Matador in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 17-01-07, 14:28
  3. Nedoumica
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-05, 13:45
  4. Pravna nedoumica
    By vIbes in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 02-12-04, 16:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •