Page 260 of 347 FirstFirst ... 160210250256257258259260261262263264270310 ... LastLast
Results 6,476 to 6,500 of 8652

Thread: Sve o gumama

  1. #6476
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,688
    Thanks Thanks Given 
    2,364
    Thanks Thanks Received 
    4,469
    Thanked in
    2,584 Posts

    Default

    E ako nece Mišelinka onda neka ga parkira negdje.


  2. #6477
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Šta rekosmo za Savu, ljetnje?

    Edit: tek sad vidim da se post dva iznad pisalo o njoj
    Last edited by Zedd; 15-04-21 at 07:17.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #6478
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ako ni s Pirelli gumom nisi bio prezadovoljan, onda ne gledaj slobodno ništa ispod te klase. Samo se onda pitam hoće li ti i neka kvalitetna Mišelinka završit posao 
    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    E ako nece Mišelinka onda neka ga parkira negdje.
    Samo treba platit 4 miselinke rodjaci
    Kad kupis auto jer ti se svidio i ne razmisljas o gumama
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #6479
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    ja sam odje smarao kad sam uzimao gume, a znao sam koji mi budzet i trazio sam nesto sto mogu da uklopim tu.... problem mi je veci pravilo to sto sam se lomio oko dimenzije, nego modela gume....
    uglavnom kad sam prelomio da to bude 215/55/17 odlucio sam se za savu... inace ta dimenzija je kod vujacica kod kipsa nezantno jeftinija od te koju ti trazis....
    i da sam na tvom mjestu ako ti je cijena od 115€ po gumi ok, onda bih bez razmisljanja uzeo Fuldu sport control2....
    ako odes na savu ustedjeces oko 120€ za 4gume, ako odes na GY,Michelin racunaj na +200€ u odnosu na fuldu....
    sad sto se tice performansi na mokrom/suvom....jesu mi bitne, ali se trudim da brzinu prilagodim uslovima puta nebitno koje gume su mi na autu.... bio to continetal, barum, sava, verdestein i sl....
    ako uzmes kendu, mislim da ces iduce godine u ovo doba traziti opet sto da kupis.... a onda izracunaj da si za te pare mogao da biras bilo koju premium gumu

  5. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  6. #6480
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ja sam odje smarao kad sam uzimao gume, a znao sam koji mi budzet i trazio sam nesto sto mogu da uklopim tu.... problem mi je veci pravilo to sto sam se lomio oko dimenzije, nego modela gume....
    uglavnom kad sam prelomio da to bude 215/55/17 odlucio sam se za savu... inace ta dimenzija je kod vujacica kod kipsa nezantno jeftinija od te koju ti trazis....
    i da sam na tvom mjestu ako ti je cijena od 115€ po gumi ok, onda bih bez razmisljanja uzeo Fuldu sport control2....
    ako odes na savu ustedjeces oko 120€ za 4gume, ako odes na GY,Michelin racunaj na +200€ u odnosu na fuldu....
    sad sto se tice performansi na mokrom/suvom....jesu mi bitne, ali se trudim da brzinu prilagodim uslovima puta nebitno koje gume su mi na autu.... bio to continetal, barum, sava, verdestein i sl....
    ako uzmes kendu, mislim da ces iduce godine u ovo doba traziti opet sto da kupis.... a onda izracunaj da si za te pare mogao da biras bilo koju premium gumu
    ja se maksimalno trudim da prilagodim voznju uslovima na putu - i kad sam sam i kad nisam
    ali kad kazem da kliza npr mi se desavalo samo kvasan asfalt (ne pada i nijesu barustine velike, toplo) idem magistralom DG-PG i pred onu dugacku krivinu prije Ognjista preteknem kamion, i idem mozda 60-70 preko mosta i blago ubrzavam... i na pola krivine (ubrazavam polako, brzina mozda 80) osjecam kako prednji kraj proklizava i reaguje elektronika (ne gubi pravac, samo osjecak kao da "slajfuje")
    posle drugog puta na isto mjesto, mnogo opreznije ulazim tu
    isto tako po bulevara kad je kisa/kvasno, ako li jace ubrzavam nema veze krecem li ili u voznji, tamo nedje na 2.500-3.000 obrtaja proklizaju tockovi... meni je to nepojmljivo za takvu gumu koja nije potrosena (imale su tad 4-5mm sare).
    niti je auto prejako (100kw) niti sam ja trkac, ali mi je to malo cudno

    Cak imam i 2 dunlop sportmax koje su dosle sa autom, pa sam makao dvije gore pireli i probao dunlop da "kombinujem" i cini mi se da su bile bolje, mada zbog karantina i cuda se nijesam nesto navozao ni po suvom, a ne po kisi pa ne znam

    zato gledam da uzmem neki drugi set

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Meni je sava uhp2 nesto bas klizava na suvo ove sezone
    Na kisu je okej, ali na suvo stalno proklizava...

    Mozda da probam da je izdusim malo, jer je xl guma, a meni nije tezak auto
    da ih nisi stavio naopacke jer svi se na kisu zale (hahah moro sam )
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #6481
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Baš me čudi da na tu brzinu i te uslove proklizava blago. Meni se to nije dešavalo, čak ni između PG i CT đe pljušti kiša katastrofa ponekad, sa slabijim gumama od tvojih(po brendu, ne po istrošenosti i slično). Doduše vozim kupea, sa tvrdim vješanjem. Jedino mi se dešava da prokliza auto na kružnom toku u Radanovićima, doduše možda je nešto i prosuto tuda, sitan šljunak ili šta već.

  8. #6482
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ja se maksimalno trudim da prilagodim voznju uslovima na putu - i kad sam sam i kad nisam
    ali kad kazem da kliza npr mi se desavalo samo kvasan asfalt (ne pada i nijesu barustine velike, toplo) idem magistralom DG-PG i pred onu dugacku krivinu prije Ognjista preteknem kamion, i idem mozda 60-70 preko mosta i blago ubrzavam... i na pola krivine (ubrazavam polako, brzina mozda 80) osjecam kako prednji kraj proklizava i reaguje elektronika (ne gubi pravac, samo osjecak kao da "slajfuje")
    posle drugog puta na isto mjesto, mnogo opreznije ulazim tu
    isto tako po bulevara kad je kisa/kvasno, ako li jace ubrzavam nema veze krecem li ili u voznji, tamo nedje na 2.500-3.000 obrtaja proklizaju tockovi... meni je to nepojmljivo za takvu gumu koja nije potrosena (imale su tad 4-5mm sare).
    niti je auto prejako (100kw) niti sam ja trkac, ali mi je to malo cudno

    Cak imam i 2 dunlop sportmax koje su dosle sa autom, pa sam makao dvije gore pireli i probao dunlop da "kombinujem" i cini mi se da su bile bolje, mada zbog karantina i cuda se nijesam nesto navozao ni po suvom, a ne po kisi pa ne znam

    zato gledam da uzmem neki drugi set
    najklizaviji asfalt je samo kad se skvasi, ona prva kisica.... jos ako nije kisa padala prije toga neki period,e to je onda pogibija....

    ja sam sa svjim autom u sred grada sa 4 dunlop gume izletio i zavrsio u drvo....prosao pored kontejnera posle prve kise i samo otklizao, nisam se pitao sa autom.... nisam isao 40-50, isao sam 70-80, ne vise....
    Last edited by E_K_V; 15-04-21 at 11:35.

  9. #6483
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by claudiocaniggia View Post
    Baš me čudi da na tu brzinu i te uslove proklizava blago. Meni se to nije dešavalo, čak ni između PG i CT đe pljušti kiša katastrofa ponekad, sa slabijim gumama od tvojih(po brendu, ne po istrošenosti i slično). Doduše vozim kupea, sa tvrdim vješanjem. Jedino mi se dešava da prokliza auto na kružnom toku u Radanovićima, doduše možda je nešto i prosuto tuda, sitan šljunak ili šta već.
    Onaj kružni uvijek izbaca posebno kad se skreće za BD iz pravca Kotora ili Tivta..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. #6484
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,634
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Ja sam na bulevar u Budvu slajfovao cetvrtom na prvu ljetnju kisicu... A na kruzni tok sam sa tacno 25km/h produzio pravo, malo je falilo da udarim u trotoar citavom stranom auta....

    Mislim da je tu bitan i sastav asfalta, ne samo guma...
    Jedina guma koja mi na kisu nije klizala nikad je Uniroyal.
    Ali ima druge probleme, slabije drzi na suvo, mek zid, kilavi se, puca



  11. #6485
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    najklizaviji asfalt je samo kad se skvasi, ona prva kisica.... jos ako nije kisa padala prije toga neki period,e to je onda pogibija....

    ja sam sa svjim autom u sred grada sa 4 dunlop gume izletio i zavrsio u drvo....prosao pored kontejnera posle prve kise i samo otklizao, nisam se pitao sa autom.... nisam isao 40-50, isao sam 70-80, ne vise....
    oba puta je bila situacija da se ispadala fino kisa i stala, taman granulo sunce - nije ono samo skvasilo, tad sam uvijek oprezniji... srecom nisam nidje izletio, ali me to zabrine dje me tako moze iznenadit a da elektornika ne stigne odraditi svoje

    zbog toga i kledah kendu, jer je po testovima bolja od save na kisu, a i radi mi jedan brat za njih, kaze da su njemu odlicne na auto

    na tren sam razmisljao d auzmem neke konti, prodavo ih je neko na forum tu, proslosezonske, no nesto nisam fan polovnih gume...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  12. #6486
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ja sam na bulevar u Budvu slajfovao cetvrtom na prvu ljetnju kisicu... A na kruzni tok sam sa tacno 25km/h produzio pravo, malo je falilo da udarim u trotoar citavom stranom auta....

    Mislim da je tu bitan i sastav asfalta, ne samo guma...
    Jedina guma koja mi na kisu nije klizala nikad je Uniroyal.
    Ali ima druge probleme, slabije drzi na suvo, mek zid, kilavi se, puca
    i trosi se ko djavo ali sve joj oprastam

    meni nije pucala nijesu ni pucale ni kilavili se, a 3 seta sam potrosio...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  13. #6487
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    882
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    215
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Meni su na skodu dosle Goodyear, Eagle F1 Asymmetric 5. Cine mi se ok da drze, mada ih nisam testirao nesto. Koje da trazim zimske u ovoj klasi?
    Da li da uzimam sad ako naletim na popust, ili da cekam sledecu zimu?

  14. #6488
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ja sam na bulevar u Budvu slajfovao cetvrtom na prvu ljetnju kisicu... A na kruzni tok sam sa tacno 25km/h produzio pravo, malo je falilo da udarim u trotoar citavom stranom auta....

    Mislim da je tu bitan i sastav asfalta, ne samo guma...
    Jedina guma koja mi na kisu nije klizala nikad je Uniroyal.
    Ali ima druge probleme, slabije drzi na suvo, mek zid, kilavi se, puca
    Pa to produžiš pravo, pri relativno maloj brzini

  15. #6489
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,634
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Starfire RSC 2.0 ljetnje kad sam vozio( Made In Serbia, bivsi Trajal) nove iz Kastelane, pozadi stavljene...2 puta su me izbacale, zadnji kraj me je prestizao na suvo...

    Drzi, drzi, drzi, odjednom ne drzi uopste, bez ikakvog upozorenja izbacanje i okretanje za 180 stepeni oba puta.
    Pukom srecom nikog nisam ubio.

    Skinuo sam ih sa auta posle 1000km, trenutno su saksije za cvijece.

    Nije mi jasno kako takve gume dobijaju EU Tire Label, i kako ih pustaju u prodaju

    Nemojte se zajebat dje da ih kupite polovne, jer narod masovno mice sa kola.
    Last edited by Laz; 15-04-21 at 13:48.



  16. The Following User Says Thank You to Laz For This Useful Post:


  17. #6490
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Starfire RSC 2.0 ljetnje kad sam vozio( Made In Serbia, bivsi Trajal) nove iz Kastelane, pozadi stavljene...2 puta su me izbacale, zadnji kraj me je prestizao na suvo...

    Drzi, drzi, drzi, odjednom ne drzi uopste, bez ikakvog upozorenja izbacanje i okretanje za 180 stepeni oba puta.
    Pukom srecom nikog nisam ubio.

    Skinuo sam ih sa auta posle 1000km, trenutno su saksije za cvijece.

    Nije mi jasno kako takve gume dobijaju EU Tire Label, i kako ih pustaju u prodaju

    Nemojte se zajebat dje da ih kupite polovne, jer narod masovno mice sa kola.
    osim ako su 10e saksija, onda moze
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  18. #6491
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Samo treba platit 4 miselinke rodjaci
    Kad kupis auto jer ti se svidio i ne razmisljas o gumama
    E jbg, danak neiskustvu 🙂

    Mišelinke jesu skupe, ali traju najduže i drže do zadnje ure. Pa se na kraju možda najviše i isplate. Jedino što su nam putevi takvi kakvi jesu. I onda glava zaboli kad podereš neku R19 😀

    Mada, po meni nema greške s ostalim brendovima iz premijum segmenta.

    Pruži se najviše što možeš, posebno kad voziš dvotonca 🙂

  19. #6492
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    E jbg, danak neiskustvu

    Mišelinke jesu skupe, ali traju najduže i drže do zadnje ure. Pa se na kraju možda najviše i isplate. Jedino što su nam putevi takvi kakvi jesu. I onda glava zaboli kad podereš neku R19 

    Mada, po meni nema greške s ostalim brendovima iz premijum segmenta.

    Pruži se najviše što možeš, posebno kad voziš dvotonca 
    Ovo ti je ona problematika kad kupujes novi (polovan) auto - da li kupiti prakticno ili otici srcem
    Nekad odes i za onim sto ti se svidja, prije nego za onim sto ce biti prakticno i eto
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  20. #6493
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ako se čovjek zakopa, lakše mu bude ako je uletio srcem. Mada svaki sledeći put ideš mnogo opreznije 😀

  21. #6494
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    ja sam u fazonu nemam para da kupujem najjeftinije,nemam para da kupujem najskuplje...

  22. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  23. #6495
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Nissan Xtrail 2.2 215/60/17

    Ne vozi se skoro nikad u offroadu (mada i nije on za offroad) ali treba univerzalna zbog puta na sjever tj snijeg.

    Kakva je ova guma, poprilično jeftina je li toliko i dobra?

    Sailun TERRAMAX CVR

    Neka preporuka u srednju klasu ili nešto sto best buy?

  24. #6496
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,634
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    A boga mi pitanje je, ne uliva previse povjerenja ta sara...
    Nije problem oce li izac nedje jer je 4x4 nego treba ukocit i skrenut.

    Pogledaj phenix na konik, oni su imali neki windforce kinez sa solidnom sarom, ali nije los za dzipcice.


    Ako ces sve 4 da uzimas, pogledaj neku alternativnu dimenziju jer za tu nije neki izbor
    Last edited by Laz; 21-04-21 at 18:34.



  25. #6497
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Pa ne treba offroad u opšte, to sto se sa tim ide u offroad to mogu ja sa mojim običnim autom

    Sto se tiče fabričkih dimenzija vidi da preporucuju 225/55/17 to mu je bas nisko?

  26. #6498
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    ne bih rekao,ali je po meni malo preusko iako nije to toliko težak auto.fabrika je fabrika,ali ako bi išao van fabrike ja bi na to stavio 235.

    za terence pa čak i za ljetnje bi se držao van kine,ako baš hoćeš da uštediš uzmi polupristojnu univerzalnu i deri.nisam neki ekspert,nisam probao tu kinesku što je koleza gore preporučio ali ovo što jesam stvarno je bacanje para.

  27. #6499
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Za danas sam malo napravio istrazivanje (znaci ovo je sto sam nasao univerzalnih i da se moze priustit).

    1) Sailun TERRAMAX CVR: 56.1 EUR
    2) Toyo Open Country: 109.48 EUR


    Glupo je da kupuje ljetnje pa da ne moze poci zimi na sjever. Gledao sam kod Vujacic Company, Vujaci ID, Phenix, Simant, Banja. Trebao je Green-el da javi ali izgleda zaboravili.

    Izgleda da nema nista npr za 70-80 eur ili kinez ili Toyo. Toyo je mozda najbolje ulozeno dobijeno ali i 440 eur za 4 gume.

  28. #6500
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,081
    Thanks Thanks Given 
    712
    Thanks Thanks Received 
    1,948
    Thanked in
    964 Posts

    Default

    mi smo sad stavili taj toyo na dastera...ne zali se kolega....

Page 260 of 347 FirstFirst ... 160210250256257258259260261262263264270310 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam BMW fabricke 15 felne sa gumama za 17 felne sa gumama uz doplatu
    By Android.Montenegro in forum Vozila i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 15-06-13, 14:21
  2. Prodajem felge od BMW 17' sa gumama
    By citizen pg... in forum Vozila i oprema
    Replies: 30
    Last Post: 01-09-12, 09:57
  3. Prodajem 4 celicne felne sa michelin ljetnjim gumama gumama
    By minicijusis in forum Vozila i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 07-07-12, 01:36
  4. Mijenjam felne R15 sa gumama
    By gogan in forum Vozila i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 15-06-12, 13:24
  5. P:felme 18 sa gumama
    By [`_`] in forum Vozila i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 13-02-12, 11:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •