Results 1 to 6 of 6

Thread: Za Kim Zvono Zvoni...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za Kim Zvono Zvoni...

    Tek danas u MONITORU pročitah o onom zvonaru Cetinjskog Manastira koji je cijelo vrijeme cetinjskog mitinga „za suverenu...“ bjesomučno udarao „u velika zvona“, kako bi na taj način sabotirao ovaj skup za koji kažu da je, i bez te zvonjave, protekao u dosta mučnom ugođaju...

    Ova činjenica me potsjeti i da je cijela ovogodišnja ljetnja sezona ionako bila ispunjena neobično originalnim religioznim događajima koji svjedoče da je SPC uveliko ušetala u svoju POSTMODERNU, iskazujući svoju neslućeno stvaralačku maštovitost svog posmodernog neimarstva.

    Nedavno sam (do) čitao „Sjećanja“ poznatog nacističkog neimara i ministra – Alberta Spera – gdje pominje svoje arhitektonske poduhvate, među kojima se posebno osvrće na svoj jedinstveni objekat , „svjetlosne arhitekture“ , kada je, u Nürnbergu, za potrebe kongresa NS partije, neđe krajem tridesetih godina prošloga vijeka, uz pomoć 230 snažnih protivavionskih reflektora, uspio „sagraditi“ jedinstveni „prostor“ na kojem se tom prilikom okupila sva ondašnja nacionalistička elita.

    Dakle...,

    isto tako ovu gorepomenutu zvonjavu nikako ne treba smatrati nevaspitanjem ili dnevnopolitičkom provokacijom već je uzeti kao jedinstveni postmoderni stvaralački akt, koji uveliko prelazi sva ograničenja prenaviknute stvarnosti. Siguran sam da su svi oni učesnici mitinga obdareni nesputanom maštom, mogli stvoriti upečatljivu viziju bjesomučnog , „akustičnog“ , artiljerijskog napada iz „oruđa“ velikog kalibra koji je trajao tokom cijelog skupa, svojom , "paljbom“ , prekrivajući cio prostor grada, dok su se odjeci još dugo kotrljali niz okolna brda, dugo i bolno odjekujući u svijesti njegovih stanovnika.

    Nakon ovog jedinstvenog „koncerta“, siguran sam da je mnogima od učesnika ovoga skupa na bolan način postalo jasno; da uskoro nekome mora , – odzvoniti!,

    - M -
    COITO ERGO SUM

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene je samo stra` da ce opet da plati grad Cetinje.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Mene je samo stra` da ce opet da plati grad Cetinje.
    Zato jadno cuti... I jekti!

    - M -
    COITO ERGO SUM

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Forumasu Cetinje: odgovor na izbrisani post

    Nemam obicaj da "iz mjesta" odgovaram, posebno novodoslim ucesnicima, no prvo prelistah i procitah nekoliko postova koje je pisao ucesnik pod nickom - Cetinje - kako bih unekoliko stekao uvid u njegov duhovni i intelektualni profil i tek onda stupio u suvislu polemiku.

    Iako sam se ponadao da je u pitanju izvjesno osvjezenje u odnosu oranja jedne te iste brazde (ala Janko i Co.), nakon nekoliko njegovih postova, naprosto sam se rastuzio, jer sam shvatio da imam posla sa jos jednim od onih ocajnika koji, u potrazi za identitetom, njegov genetski nedostatak pokusavaju nadomjestiti pripadnoscu.

    Vec odavno mi je palo u oci, da ovi hibridi redovno i bez ikakve intimne odgovornosti sa nepodnosljivom lakocom za nikove uzimaju imena i pojmove iz crnogordke geografije i istorije (Njegus, Cetinje i sl.) uopste ne shvatajuci da se bas time legitimisu kao uljezi u jedno zrelo narodno bice kao sto je to - crnogorsko.

    A bas je steta, jer se radi o jednom veoma obrazovanom, pametnom celjadetu sa sasvim pristojnim kucnim odgojem.

    Kucnim, ali ne odgojem koje se stice u rodu i plemenu...

    - M -
    COITO ERGO SUM

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srdachan pozdrav Met od Bega !!

    Nijesam chita ovo shtivo iz Monitora , ali doklem sam chita ovi tvoj post Met, dobro sam se onako sam uz kompjuter izsmija...Ada chush... Ko che se toga shjetit? Da zvoni???
    Za originalnos' ovaj zvonar je dobijo odlichu ocjenu za izum... hahah Samo se kodnas mozhe neko doshjetit neke take pakosti...
    Mora da su se Popovi u namastiru dobro ismijali i zagrebavali, doklen je zvonar maha konopom desno lijevo...
    A da nichija do zore nije gorela i vaistinu che nekome odzvonjet...Nekome mora... hahha

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Moje pleme snom mrtvijem spava

    Nakon ovog jedinstvenog „koncerta“, siguran sam da je mnogima od učesnika ovoga skupa na bolan način postalo jasno; da uskoro nekome mora , – odzvoniti!,



    Mozda ga zvonari probude, ruke im se pozlatile,
    kao onijema shto su zvonili protiv svinjskih "KOBASICA", e jesu napredni od kad su VASKRSLI medju gradjane Crne Gore, milousti i mirotochivi, sve to Gospod sa neba posmatra i dijeli po zaslugama i minulom radu, ima Boga da je koliko machka.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O Danilu Kisu - feljton Vijesti, orginalno u Arsu :)
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 23
    Last Post: 16-06-05, 09:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •