Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast
Results 251 to 275 of 285

Thread: [ON-AIR] radio stanice

  1. #251
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    @Raicevic992

    Ajde onda da preformulisem pitanje...

    Zasto se npr. ista frekvencija za jedan radio i vise predajnika ne koristi u ostale gradove...

    Npr. 96,0MHz Podgorica, Cetinje, Budva, Tivat, Kotor...

    Da li ima neka fora da frekvencije NE smiju da se preklapaju izmedju gradova ili nesto drugo? Moje pitanje se vise odnosilo na to
    Jesi prisustvovao kad 4-5 žena vodi prepirku oko neke stvari? Sve pričaju istovremeno,jedna drugu ne čuju...ništa se ne razumije...

    Sent from my room

  2. #252
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    e ne moze slikovitije da yebe oca :-D
    Forever young, i want to be forever young

  3. #253
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    @Raicevic992
    Kada bi se Lovćen i Bjelasica koristili za druge radio emitere to bi onda onemogućilo korišćenje tih frekvencija u gradovima koje si naveo. Raspodjelu frekvencija za CG reguliše EKIP na osnovu mape pokrivanja. RCG da bi signalom "pokrio" kanjon Morače ima predajnike na: Bjelasica, Crkvinama i Potocima Mrke(Bioče).

    Kada se daje frekvencija na korišćenje nekom radio emiteri vodi se računa o sledećem: sa kog će objekata da se emituje, kojom snagom predajnika je dozvoljeno emitovanje, sa kakvim antenskim sistemom se emituje itd. Sve ovo se radi sa ciljem da radio emiteri ne bi ometali jedni druge.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    sve je to super ovako na papiru regulisano....ali meni onda nije jasno kojim predajnikom nas pokriju italijani ili albanci, pa nekad po sred crne gore nema signala bez njihovih stanica... a ako i ima signala za RCG onda ide program na albanskom jeziku
    ispada da mi postujemo neka pravila, a oni ne.... a znamo koliko i kako mi postujemo regualtive...

  5. #255
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    sve je to super ovako na papiru regulisano....ali meni onda nije jasno kojim predajnikom nas pokriju italijani ili albanci, pa nekad po sred crne gore nema signala bez njihovih stanica... a ako i ima signala za RCG onda ide program na albanskom jeziku
    ispada da mi postujemo neka pravila, a oni ne.... a znamo koliko i kako mi postujemo regualtive...
    Griješiš.U program RCG(msm da je neka emisija u večernjim satima) javio se slušslac iz Rumunije(naš čovjek) koji nije mogao da vjeruje da se čuje RCG(vjerovatno predajnik sa Bjelasice) u jednom dijelu Rumunije.Voditelj se oduševio,ali ne znam šta je svrha toga ili svrha čujnosti Ita i Alb stanica kod nas.
    Otprilike kao kad avetinja skine auspuh da bi se čula u cijelom kvartu pri čemu gubi na gorivu i snazi. :-)

    Sent from my room

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    a mozda je nasao nedje stanicu online da slusa
    salu na stranu, meni je licno nocna mora slusat radio stanice kroz cg...
    pa evo u pg u vranice nemam prijem kakav valja a ne dje drugo

  7. #257
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    U program RCG(msm da je neka emisija u večernjim satima) javio se slušslac iz Rumunije(naš čovjek) koji nije mogao da vjeruje da se čuje RCG u jednom dijelu Rumunije.

    Sent from my room
    Propagacije.
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  8. #258
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    sve je to super ovako na papiru regulisano....ali meni onda nije jasno kojim predajnikom nas pokriju italijani ili albanci, pa nekad po sred crne gore nema signala bez njihovih stanica... a ako i ima signala za RCG onda ide program na albanskom jeziku
    ispada da mi postujemo neka pravila, a oni ne.... a znamo koliko i kako mi postujemo regualtive...
    Problem sa Italijanskim emiterima imaju i Hrvati, izgleda da ljeti stručnjaci podignu snagu predajnika. Po CG primorju "ubiju" naše emitere, jednostavno je, jači signal se bolje čuje. Nisam pratio odavno situaciju ali znam da su Italijani o jadu zabavili komšije sa DVB-T signalom.

    Kod nas su dosta česte kontrole RF spektra tako da je taj dio dosta uređen. Što se ne možemo izboriti sa okruženjem je druga priča, komšiji ne možemo reći koju muziku će da sluša i koliko će pojačati muziku u svojoj kući

  9. #259
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by teški momenti View Post
    @Raicevic992
    Kada bi se Lovćen i Bjelasica koristili za druge radio emitere to bi onda onemogućilo korišćenje tih frekvencija u gradovima koje si naveo. Raspodjelu frekvencija za CG reguliše EKIP na osnovu mape pokrivanja. RCG da bi signalom "pokrio" kanjon Morače ima predajnike na: Bjelasica, Crkvinama i Potocima Mrke(Bioče).

    Kada se daje frekvencija na korišćenje nekom radio emiteri vodi se računa o sledećem: sa kog će objekata da se emituje, kojom snagom predajnika je dozvoljeno emitovanje, sa kakvim antenskim sistemom se emituje itd. Sve ovo se radi sa ciljem da radio emiteri ne bi ometali jedni druge.
    Pa i ne bi i bilo potrebe da postoje frekvencije za svaki grad koje sam naveo kada bi se koristio predajnik sa Bjelasice za komercijalne emitere, eto dovoljno bi bilo ostaviti po neku zarad lokalnih emitera. Svrha ovoga sto ja pisem jeste npr. kada putujes iz Bijelog Polja ka Beranama Elmag se dobro cuje sve do tunela Tifran koji se nalazi odmah na ulazu u Beranama, cim predjes taj tunel signal je slabiji ili ga u odredjenom dijelu grada nema. Isto tako u Beranama mozes da slusas TDI cim predjes taj tunel ka BP signal ne postoji. To znaci da jednu stanicu imas u jednom gradu cim predjes u drugi grad pocinje da se gubi signal a radi se o gradovima koji su udaljeni jedni od sebe 25 min i manje. Zbog toga govorim da je meni potpuna glupost da se predajnik Bjelasica ne koristi za komercijalne emitere jer bi situacija bila potpuno drugacija.

  10. #260
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Kod nas su mnogo rigorozniji ovi iz EKIP-a kada su kontrole RF spektra u pitanju, sve rade po PS-u i da sve bude kao po dozvolama sto daju. Sto se ne moze reci za kolege iz AL i IT i onda se pola nasih radio stanica na primorju mijesa sa italijanima...

  11. #261
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Radio S2 CG... Ovu jednu pjesmu pustaju jedno 100 puta na dan, svaki dan...




    Sto je mnogo, mnogo je.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #262
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raicevic992 View Post
    Pa i ne bi i bilo potrebe da postoje frekvencije za svaki grad koje sam naveo kada bi se koristio predajnik sa Bjelasice za komercijalne emitere, eto dovoljno bi bilo ostaviti po neku zarad lokalnih emitera. Svrha ovoga sto ja pisem jeste npr. kada putujes iz Bijelog Polja ka Beranama Elmag se dobro cuje sve do tunela Tifran koji se nalazi odmah na ulazu u Beranama, cim predjes taj tunel signal je slabiji ili ga u odredjenom dijelu grada nema. Isto tako u Beranama mozes da slusas TDI cim predjes taj tunel ka BP signal ne postoji. To znaci da jednu stanicu imas u jednom gradu cim predjes u drugi grad pocinje da se gubi signal a radi se o gradovima koji su udaljeni jedni od sebe 25 min i manje. Zbog toga govorim da je meni potpuna glupost da se predajnik Bjelasica ne koristi za komercijalne emitere jer bi situacija bila potpuno drugacija.
    Slažem se da bi bilo idealno sa Bjelasice pokriti sve na sjeveru itd ali između ostalog zbog konfiguracije terena to bi bilo nemoguće. Elmag radio i drugi emiteri nemaju predajnike u svim gradovima pa se zbog toga ne čuju svuda. Dio Kolašina da nije predajnika na Babljaku ne bi imao signal jer Bjelasica nije svemoguća.
    Bjelasica je odličan predajnik ali ubrzo se gasi zbog vojske i njihovih planova sa radarima itd.

  13. #263
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Radio S2 CG... Ovu jednu pjesmu pustaju jedno 100 puta na dan, svaki dan...




    Sto je mnogo, mnogo je.
    Dobraaaa stvar Steta sto S2 nema bolju pokrivenost kod nas, koliko mi se cini oni signalom pokrivaju samo PG i BD. Sta mislite da li kod nas stanice koje pustaju stranu muziku mogu da pariraju po slusanosti onim koje pustaju pop/rok i folk muziku ? Pisite ljudi bas me interesuje sta mislite.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po mom misljenju ovo je sest najslusanijih radio stanica u CG: Radio S , Elmag, DRS, Radio D+, TDI, Play. Redosledom kojim sam pisao ne znaci da mislim da su bas na tim pozicijama. Sta Vi mislite ljudi, pisite. Da li se slazete sa mnom ili bi neku stanicu dodali umjesto neke koju sam nabrojao.

  15. #265
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by teški momenti View Post
    Bjelasica je odličan predajnik ali ubrzo se gasi zbog vojske i njihovih planova sa radarima itd.
    Izvor?
    Bjelasica se uopšte ne gasi.
    Očigledno, samo površno poznajete ovu problematiku.
    Poz.
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  16. #266
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Broj JEDAN View Post
    Izvor?
    Bjelasica se uopšte ne gasi.
    Očigledno, samo površno poznajete ovu problematiku.
    Poz.
    Izvor Bolje sestre . Reče mi poznanik koji radi u RDC da Vojska zbog radara uzima objekat Bjelasica i da traže alternativu za taj objekat. Bjelasica će biti samo za vojne potrebe.

  17. #267
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by teški momenti View Post
    Izvor Bolje sestre . Reče mi poznanik koji radi u RDC da Vojska zbog radara uzima objekat Bjelasica i da traže alternativu za taj objekat. Bjelasica će biti samo za vojne potrebe.
    U nekom takvom eventualnom slučaju bi se samo odradila dislokacija na neki od bližih vrhova. Kako za linkovske veze i DVB T2 i DAB+ nije toliko presudna visina objekta, može i na neku nižu kotu, a o prekidu ili potpunom obustavljanju rada objekta "Bjelasica" nema govora.
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  18. #268
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Broj JEDAN View Post
    U nekom takvom eventualnom slučaju bi se samo odradila dislokacija na neki od bližih vrhova. Kako za linkovske veze i DVB T2 i DAB+ nije toliko presudna visina objekta, može i na neku nižu kotu, a o prekidu ili potpunom obustavljanju rada objekta "Bjelasica" nema govora.
    https://m.cdm.me/politika/crnogorsko...-miliona-eura/
    Evo dokaza da sigurno neće biti zajedno civilni i vojni objekat. Emisioni centar Bjelasica sigurno neće postojati u skorijoj budućnosti.

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Je li uspio neko u CG da uhvati neki DAB, DAB+ signal radio stanica iz okolnih zemalja (Italija, Hrvatska, Srbija..)?

  20. #270
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od petka 31.07.2020. u Podgorici počinje sa radom Gradki radio na 103,00 MHz.
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  21. #271
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by teški momenti View Post
    Problem sa Italijanskim emiterima imaju i Hrvati, izgleda da ljeti stručnjaci podignu snagu predajnika. Po CG primorju "ubiju" naše emitere, jednostavno je, jači signal se bolje čuje.
    Ne, nego zato što se radijski signal preko mora bolje prostire kad je toplo.

  22. #272
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nešto debelo nije u redu sa RDS AF na Radio 98. Kroz Podgoricu me prebacuje sa Sjenice na Lovćen po 10 puta u istoj ulici. To i ne bi bilo tako problematično da audio nivoi nisu drastično različiti. U kolima je Radio 98 nemoguće slušati.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  23. #273
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Nešto debelo nije u redu sa RDS AF na Radio 98. Kroz Podgoricu me prebacuje sa Sjenice na Lovćen po 10 puta u istoj ulici. To i ne bi bilo tako problematično da audio nivoi nisu drastično različiti. U kolima je Radio 98 nemoguće slušati.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Ovo je i dalje prisutno. Možda @Broj JEDAN može da interveniše?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  24. #274
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Ovo je i dalje prisutno. Možda @Broj JEDAN može da interveniše?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Nažalost, više ne.
    Neki novi su nezainteresovani.
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  25. #275
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Broj JEDAN View Post
    Nažalost, više ne.
    Neki novi su nezainteresovani.
    Hvala, razumijem.

    Ima li neki mail da im se to prijavi i kome e to prijavljuje, RDC ili RTCG?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rucne radio stanice
    By HesusGrandE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 23-10-12, 19:34
  2. P: Radio stanice (MARINE)
    By BODZI_STETA in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 15
    Last Post: 20-06-12, 13:08
  3. K: Radio stanice
    By Hellboy-84 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-11, 18:27
  4. Radio stanice
    By AIRBoy in forum Teenland
    Replies: 125
    Last Post: 21-10-10, 22:48
  5. P: radio stanice
    By Magellan in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-10, 12:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •