Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 285

Thread: [ON-AIR] radio stanice

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,071
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Listam temu od početka i vidim da niko nije linkovao najbolju domaću online stanicu


    http://www.bruskin.me/


    https://www.radiokrs.com/
    \\
    OFL•GIC

  2. #227
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    *najbolju domaću rock online stanicu


    KRŠ je svakako u igri. Evo ga na svakoj strani
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #228
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Radio Homer, 100.60 (Podgorica).

    Ako ima šta bolje, zborite dok ne prođu praznici, da se sluša u kolima.

  4. #229
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Privatne radio stanice 250W-1KW
    Državni radio 1-2KW.

    Sent from my room
    Samo do 1kw ? Mislim da imaju pravu da emituju signal i vise od 1kw(barem nacionalne radio stanice). Mada ih i vecina emituje i ispod 1kw pa zbog toga je pokrivenost katastrofalna, posebno na sjeveru CG. A na primorju u nekim mjestima "sibaju" Italijani bez problema a nase stanice se i ne cuju, pa zar to nije smijesno ? I ne znam zbog cega odluka da se pradajnici sa Lovcena i Bjelasice koristi za prenos signala samo za RCG a ne za komercijalne stanice. I zar kod nas ne vazi zakon da lokalna stanica mora da ima manju jacinu signala od npr. nacionalnog radija ? Evo ja se malo vise raspisa ali mislim da je zaista vrijeme da se uradi nesto po pitanju signala radio stanica posebno na sjeveru.

  5. #230
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    I za privatnike i za RCG važi da mogu ići snagom koja im je odobrena od ARD,mislim.
    E sad na čujnost mnogo veći uticaj ima antenski sistem kako je projektovan,konfiguracija terena...nego snaga.
    To što se čuju Italijani nije novost.Pitanje je da li se i naše i Hrvatske stanice čuju u priobalju Italije što po meni nema značaja.
    Treba se orjentisati na pokrivanje lokalno,osim ako nije neka propaganda u pitanju :-) (mada sumnjam da naši o tome brinu jer smo ugasili ST Plavnica!?!)

    Sent from my room

  6. #231
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Imaš na linku ako ti se čita pdf fajl sa spiskom frekvencija u cijeloj CG i dozvoljenim snagama...

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1556738704541

    Dosta privatnih stanica npr za Podgoricu emituje sa Sjenice (koja je državni objekat), što je sasvim dovoljno za tu oblast...

    Bolje je pitanje oće li i kad će se uvoditi digitalni radio, umjesto FM...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  7. #232
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Imaš na linku ako ti se čita pdf fajl sa spiskom frekvencija u cijeloj CG i dozvoljenim snagama...

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1556738704541

    Dosta privatnih stanica npr za Podgoricu emituje sa Sjenice (koja je državni objekat), što je sasvim dovoljno za tu oblast...

    Bolje je pitanje oće li i kad će se uvoditi digitalni radio, umjesto FM...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    I Sjenica i jeste dovoljna za taj prostor, generalno nista vise ne treba sto se tice okoline PG, zato na sjever katastrofa, jer su se napravili pametni da ukinu da komercijalne stanice emituju signal sa Bjelasice sto je po meni najveca glupost, pa svuda u svijetu takvi predajnici kao sto je predajnik na Bjelasici se koristi i za komercijalne stanice jer je signal perfektan s obzirom da jacina ide i do 60 kw. A sto se tice digitalizacije pa meni se cini da kod nas jos skorije nece ozivjeti, mozda grijesim...

  8. #233
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    Nikad komercijalne stanice nijesu emitovale sa Bjelasice i Lovćena,pa nijedu mogle biti ni ukinute sa tih objekata.
    60KW? Pa to ni u USA nema.To finansijski(struja,predsjnik,kupleri,antensi sistem...) ne bi izdržso ni BBC a ne KRŠ,DRS,Elmag,S radio i dr.Plafon sa bjelasice je bilo 5KW.Opet,ponavljam,dobar ant.sistem je čudo.

    Sent from my room

  9. #234
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Nikad komercijalne stanice nijesu emitovale sa Bjelasice i Lovćena,pa nijedu mogle biti ni ukinute sa tih objekata.
    60KW? Pa to ni u USA nema.To finansijski(struja,predsjnik,kupleri,antensi sistem...) ne bi izdržso ni BBC a ne KRŠ,DRS,Elmag,S radio i dr.Plafon sa bjelasice je bilo 5KW.Opet,ponavljam,dobar ant.sistem je čudo.

    Sent from my room
    Mozda sam se lose izrazio, mislio sam da sa tog predajnika samo RCG emituje signal sto je po meni potpuna glupost, za komercijne valjda ne postoji mogucnost. Sa predajnika Bjelasice vazi dozvola da signal ide i do 60 kw e sada koju snagu koristi RCG to ne znam, a nedje sam vjerovao ili ne procitao da koriste toliku snagu. A to.sto kazes da to nema ni USA pa ja mislim da Radio Beograd koristi snagu i preko 60 kw sa odredjenih predajnika, mozda sam u potpunoj zabludi jer ja nisam neki strucnjak, ali citam neke izvore.

  10. #235
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    60KW?To je možda izračena snaga koja se dobija množenjem snage koju predaje predajnik i pojačanjem koje unosi antena pa tako predajnik od 100W i antena od 10dB pojačanja i imamo približno 1KW efektivnne izračene snage.No to je priča za druge teme.
    Mislim da su Italijanima koji dosta forsiraju FM,predajnici maksimalno 10KW

    Sent from my room
    Last edited by joni; 01-05-19 at 23:00.

  11. #236
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    60KW?To je možda izračena snaga koja se dobija množenjem snage koju predaje predajnik i pojačanjem koje unosi antena pa tako predajnik od 100W i antena od 10dB pojačanja i imamo približno 1KW efektivnne izračene snage.No to je priča za druge teme.
    Mislim da su Italijanima koji dosta forsiraju FM,predajnici maksimalno 10KW

    Sent from my room
    Sve u svemu ja sto bi volio da se promijeni (ako je moguce) je da se predajnik sa Bjelasice koristi i za komercijalne emitere pa i predajnik sa Lovcena a ne samo za RCG.

  12. #237
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sve i da se uvede da komercijalni emiteri mogu da emituju sa Bjelasice, to ne bi znacilo da bi signala bilo svuda... Isti taj RCG ima mnogo vise predajnika kako bi pokrio rupe kroz kanjone i slicno, iako emituje i sa Bjelasice

  13. #238
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Sve i da se uvede da komercijalni emiteri mogu da emituju sa Bjelasice, to ne bi znacilo da bi signala bilo svuda... Isti taj RCG ima mnogo vise predajnika kako bi pokrio rupe kroz kanjone i slicno, iako emituje i sa Bjelasice
    To stoji, ali ipak bi signal bio kvalitetniji nego sto je sada situacija. I bilo bi mozda prakticnije da za nekoliko gradova ima jedna frekvencija(kao sto je u ostalim drzavama) a ne ovako da za svaki grad postoje razlicite frekvencije tj predajnici. Samim tim ne znam kolika bi bila naknada za koriscenje ali bi mozda i bilo jeftinije za stanice.

  14. #239
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    802
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raicevic992 View Post
    A sto se tice digitalizacije pa meni se cini da kod nas jos skorije nece ozivjeti, mozda grijesim...
    Griješiš, sigurno!
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

  15. #240
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raicevic992 View Post
    To stoji, ali ipak bi signal bio kvalitetniji nego sto je sada situacija. I bilo bi mozda prakticnije da za nekoliko gradova ima jedna frekvencija(kao sto je u ostalim drzavama) a ne ovako da za svaki grad postoje razlicite frekvencije tj predajnici. Samim tim ne znam kolika bi bila naknada za koriscenje ali bi mozda i bilo jeftinije za stanice.
    Što se tiče različitih frekvencija po gradovima to se rješava RDS-om

    Sent from my room

  16. #241
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Postoji li odredjeni razlog zasto za neki radio nisu iste frekvencije u svim gradovima?

    Nekada davno je to bio slucaj sa Elmagom, da su u svim gradovima u kojima su bili prisutni imali istu frekvenciju, i znalo se za njih i 96MHz. A onda su poceli da razbacuju razlicite frekvencije po svakom gradu...

  17. #242
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Postoji li odredjeni razlog zasto za neki radio nisu iste frekvencije u svim gradovima?

    Nekada davno je to bio slucaj sa Elmagom, da su u svim gradovima u kojima su bili prisutni imali istu frekvenciju, i znalo se za njih i 96MHz. A onda su poceli da razbacuju razlicite frekvencije po svakom gradu...
    Razlog je tome sto za svaki grad postoji predajnik i uglavnom pokrivaju signalom samo taj grad u kojem se nalaze(mada ima i onih koji pokrivaju vise gradova jednom frekvencijom). Sto se tice Elmaga pa nisu bas i ranije koristili samo frekvenciju 96 MHz nego i druge. Sa tom frekvencijom danas(kao i ranije)pokrivaju PG, BR, TV I HN. Ali nije u pitanju samo jedan predajnik vec tri(Sjenica, Volujica,Lustica). Kod nas se da kazem dva najbolja predajnika( Bjelasica i Lovcen) koriste samo za prenos signala RCG. Sto je po meni potpuno bezveze jer to nije slucaj u ostalim drzavama.

  18. #243
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Evo sam u zadnje vrijeme sa DRS-a presao na S2 i nisam odusevljen. Pjesme se ponavljaju kriminalno, kad nesto radim na kompu par sat tacno imam osjecaj da iste pjesme slusam po par puta najmanje...

    Play je recimo jos gori sto se toga tice a oni jos znaju i da pustaju neke "stare hitove" od kojih me proliv 'vata...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Titograd ili Antena
    I to je to...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #245
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo sam u zadnje vrijeme sa DRS-a presao na S2 i nisam odusevljen. Pjesme se ponavljaju kriminalno, kad nesto radim na kompu par sat tacno imam osjecaj da iste pjesme slusam po par puta najmanje...

    Play je recimo jos gori sto se toga tice a oni jos znaju i da pustaju neke "stare hitove" od kojih me proliv 'vata...
    Istina je da se neke pjesme ponavljaju vise puta, ali znaj da se danas rade istrazivanja trzista i da one pjesme koje su najbolje ocjenjene(misli se uglavnom na novije hitove) idu vise puta na dan. Play je relativno novi radio u CG pa i sigurno rade konstatno istrazivanje, cini mi se da se sve vise ljudi "nakaci" na njihove frekvencije. I danas da kazem na "naprednije" radio stanice liste samih pjesama sastavlja pa da kazem sam kompjuter(a ne izbor tonca) na osnovu raznih istrazivanja. Tako da po meni Play je ok takodje i S2.

  21. #246
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    @Raicevic992

    Ajde onda da preformulisem pitanje...

    Zasto se npr. ista frekvencija za jedan radio i vise predajnika ne koristi u ostale gradove...

    Npr. 96,0MHz Podgorica, Cetinje, Budva, Tivat, Kotor...

    Da li ima neka fora da frekvencije NE smiju da se preklapaju izmedju gradova ili nesto drugo? Moje pitanje se vise odnosilo na to

  22. #247
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    @Raicevic992

    Ajde onda da preformulisem pitanje...

    Zasto se npr. ista frekvencija za jedan radio i vise predajnika ne koristi u ostale gradove...

    Npr. 96,0MHz Podgorica, Cetinje, Budva, Tivat, Kotor...

    Da li ima neka fora da frekvencije NE smiju da se preklapaju izmedju gradova ili nesto drugo? Moje pitanje se vise odnosilo na to
    Jedan od razloga je taj sto predajnici u gradovima imaju razlicite frekvencije, ima slucajeva dje su neke frekvencije iste ali je taj broj mali(ili tu frekvenciju koristi neka druga stanica). Takodje dolazilo bi do preklapanja signala aaa to ne zvuci bas sjajno Ja nisam neki veliki strucnjak, vjerovatno postoji i druga objasnjenja. Ono sto jeste bezveze kao sto sam ti ranije napisao jeste sto se predajnici Bjelasica i Lovcen ne koriste za komercijalne emitere. Evo npr. da se koristi Bjelasica i da eto Elmag emituje signal sa tog predajnika on bi jednom frekvencijom pokrio gradove Berane, BIjelo Polje, Mojkovac, Kolasin, Rozaje i jos neke djelove CG a i sire.

  23. #248
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    @Raicevic992

    Ajde onda da preformulisem pitanje...

    Zasto se npr. ista frekvencija za jedan radio i vise predajnika ne koristi u ostale gradove...

    Npr. 96,0MHz Podgorica, Cetinje, Budva, Tivat, Kotor...

    Da li ima neka fora da frekvencije NE smiju da se preklapaju izmedju gradova ili nesto drugo? Moje pitanje se vise odnosilo na to
    Frekfencije se ne smiju preklapati, bilo bi smetnji i lošeg prijema. Mogu biti iste frekf. na nekim lokacijama ali su udaljene da ne bi upravo dolazilo do preklapanja. Kao što ima Elmag u PDG 96 u HN 96 i Bar 96 mhz, ali zato izmedju gradovi imaju druge frekf za Elmag. Na Cetinju je 97,3 u Kotoru 88,0 u Budvi 105.3

  24. #249
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zar funkcija rds to ne završava ? Drži istu radio stanicu bez obzira na trenutnu frenvenciju

  25. #250
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Zar funkcija rds to ne završava ? Drži istu radio stanicu bez obzira na trenutnu frenvenciju
    Pa to i jeste tako, ako prolazis kroz nekoliko gradova a ta radio stanica pokriva taj grad signalom onda ne moras da non-stop mijenjas frekvencije tj. AF(alternativna frekvencija)ti trazi najbolji prijem signala.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rucne radio stanice
    By HesusGrandE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 23-10-12, 18:34
  2. P: Radio stanice (MARINE)
    By BODZI_STETA in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 15
    Last Post: 20-06-12, 12:08
  3. K: Radio stanice
    By Hellboy-84 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-11, 17:27
  4. Radio stanice
    By AIRBoy in forum Teenland
    Replies: 125
    Last Post: 21-10-10, 21:48
  5. P: radio stanice
    By Magellan in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-10, 11:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •