Results 1 to 15 of 15

Thread: Kotor website

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Kotor & Dubrovnik
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Kotor website

    Ljudi, zar ne mislite da bi bilo vrijeme da neko osposobi zvanicni sajt Kotora? Prosli put je bivshi IDK pravio sajt a vidite sad kako izgleda (page cannot be found). Ja sam mislio da, ako ima zainteresovanih, se skupi grupica ljudi koji bi nanovo napravili sajt. Mislim da bih se mogla dobiti dozvola da se taj novi sajt postavi kao zvanicni. Sto vi mislite o tome? Ima li ko da je voljan to da napravi? Ja jesam.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Nemoj, ne treba nama to! :mad:
    Chekamo 10-ogodishnjicu NERADA nasheg site-a! :hammer:

    Doshlo vrijeme i da se stidim necheg kotorskog! :trashcom:
    P r i m o r a c

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Kotor & Dubrovnik
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahah, to ti ja glavni problem Crne Gore. Nikoga nije volja da mrdne prstom.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    KO
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Neuromancer123
    Mislim da bih se mogla dobiti dozvola da se taj novi sajt postavi kao zvanicni. Sto vi mislite o tome? Ima li ko da je voljan to da napravi? Ja jesam.
    Dali bi ti oni dozvolu da stavis zvanicni, pogotovo ako to nesto valja, a jos prije ako bi to oni dobili za dzabe. Ne, mislim da ne treba staviti zvanicni, to ti nista ne treba.
    sajt ne mora da bude "zvanican" da bi bio kvalitetan!
    U stvari, mislim u opstini ne postoji neko sa kim bi mogao o tome prodiskutovati.
    eventualno da uradis nesto sa turistickim centrom, ali sam i oko toga po malo skeptican.
    Zakljucak: napravis li kvalitetan sajt, svi ce imati neke koristi-i ti i grad, a to oce li biti zvanican ili nezvanican, koga briga!
    savjet: unaprijed definisi sto bi trebalo da se pojavi na sajtu, dali zelis dnevno da ga update-ujes (odakle ces uzimati info?), i na kraju krajeva koliko ce to sve da kosta. sve je lijepo raditi iz entuzijazma, i od toga "da ce gradu biti bolje", ipak i rad za dzabe ima neke granice. Razmisli...
    Opstina kojoj bi to trebao da bude veoma znacajan vid marketinga je cini mi se prije 2 god. za ovaj sajt platila 7000 EURA. Ko je bio na vlast, pa to nije bitno... nova vlast nista nije ucinila da napravi makar male izmjene: "tradicija PUTNICKIH zabava", "BISERNE boke", "Bokeljske noci" isl.
    Ideja forumasa o pravljenju sajta je vec postojala koliko se sjecam... dali se nesto do danas uradilo???

    Info: Za (otkup)zakup domena www.budva.com novi vlasnici su morali da daju citavih 5000 EURA.U Vezi kotor.com-a mislim da je vlasnik isti, neki covijek iz BR, tako da bi i cijena bila ista (slicna). Dali se novim vlasnicima budva.com domena ta investicija isplatila? Mislim da jeste ili hoce. Sudeci po broju posijeta i kvalitetu sajta kao i broju firmi koje se reklamiraju mogu samo reci BRAVO webmasterima.

    Za Kotor svi interesatni domeni su u opticaju .com, ili kotoronline.com cuo sam da su neki vec bacili oko i na taj domen (ne vjerujem da je dostupan),a malo je bez veze da ides na lokalni domen: cg.yu (mada je i on zauzet).
    Eto, bas sam ti svega ovdje napisao. Ne zelim da te obeshrabrim, samo naprijed, koliko ces imati uspjeha-vidjecemo!
    Last edited by draganche; 25-10-05 at 15:15.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    bogu iza tregera
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno,bi bio red da taj sajt ponovo proradi.neuromancer,mada nemam veze o pravljenju sajta,slabo sto znam stp se tice kompjutera (i ostale tehnike ),rado bih ti pomogla,tako da ako ti sto znaci da mi kazes uradi to i to ,tako i tako,vazhi se..

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...koliko tu posla ima...
    vlada mora da plati profesionalce da odrade posao kako treba! danas nece niko da radi za dzabe!
    p0z

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    KO
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by [azzo-kSv]
    ...koliko tu posla ima...
    vlada mora da plati profesionalce da odrade posao kako treba! danas nece niko da radi za dzabe!
    p0z
    Mislim da sve mora da pocne i zavrsi na lokalnom nivou.
    Dakle, Turisticki centar KO, sada kada je presao na finansiranje iz opstinskog budzeta, trebao bi na listi svojih prioriteta da stavi KO website. Nisam upoznat sa planom rada novog direktora, ali eto, ostaje da vidimo, pa cemo poslije da ga brucimo.
    U zavisnosti od njihovih sposobnosti postoji mogucnost i da se sponzori zainteresuju!
    Izradu postojeceg sajta www.kotor.org.yu finansirala je opstina, i to im je u tom trenutku posluzilo kao idealan marketinski trik.
    Mislim da bi sa trikovima te vrste trebalo da se stane i da se nesto kvalitetno uradi.
    Sajt koji je IDK radio prije par godina je bio zaista super (dobio i neke nagrade), i ideja o njegovoj izradi je potekla od privatne firme.
    Iz toga mozes zakljuciti da ti za sajt ne treba ni opstina ni vlada. Ako je ideja OK, i ako uspijes da za pocetak to nekako sam isfinansiras, i kasnije odrzis neki nivo, sponzori bi trebali doci. IDK je kasnije sve batalio jer Opstina nije imala dovoljno sluha za zaista fantasticnu ideju, i sada je sajt takav da je bolje da ga nema!
    (O kadrovskim problemima izmedju opstine i IDK ne zelim da govorim)


    Opet navodim primjer www.budva.com i po ko zna koji put kazem BRAVO webmasterima.
    Prije pocetka izrade sajta naseg grada treba se imati u vidu to da bi to zaista trebalo da bude veliki posao. Pisanje tekstova, lektura, eventualno trazenje sponzora, dizajn... veliki posao koji grupa entuzijasta tesko da moze sama da izvede, pogotovo ako nema podrsku sa strane! (pokusavam da budem maximalno realan)
    Ostaje da se nadamo da ce se naci pojedinac sa sirokim pogledima i malo po malo to sve pokrenuti (jer kod nas nista ne moze brzo).

    Za jos jedan fantastican primjer navodim sluzbene stranice grada dubrovnika www.dubrovnik.hr (bez reklama, mrtvih linkova, budalastih anketnih pitanja tipa "Ko treba da upravlja gradskim parkinzima?", ali sa sjajnom mogucnoscu da postavite direktno pitanje gradonacelniku, poslanicima, procitate opstinski sluzbeni list isl.-tome sluze sluzbene stranice grada!!!!) Znaci tebi ne treba "sluzbena=zvanicna" prezentacija grada -to je posao opstine, vec prije ona vrsta prezentacije kojom ces prikazati turisticke potencijale grada.

    Eto, ako je nekome sve ovo bilo dosadno ja se izvinjavam sto sam bio malo opsirniji.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam radio u IDK dok su odrzavali taj sajt... mogu reci da je bilo cak i previse posla za tadasnjeg webmastera!
    ukoliko se odlucite za bilo kakav potez u vezi sajta KOTOR, imate moju punu podrsku!


    pozdrav!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Good old idk.. :mrgreen:
    [azzo-kSv] koji si ti mora da me ynas ja sam stalno bio tamo..

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma mislim da se znamo sa CS-a... davno smo mi, nas klan, igrali CS, kako u IDK, tako i u PC net i sl.
    [ouyeah.kSv.2k3] (azzo)
    [vezas.kSv.2k3]
    [chogo.kSv.2k3]
    [psihopata.kSv.2k3] RIP
    [christian.kSv.2k3]

    kad se samo sjetim kad smo u IDK organizovali LAN party-je. okupljanje u 23:00h, pa ide dogovaranje oko ekipa i onda u 0:00h pocinje party i traje do ranih jutarnjih casova. naravno u 03:00h se ide u napredak da se kupi sok ili nesto slicno...

    desert & awp rulez!
    p0z

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Azzo chat, sms
    ...I proci cu kroz dolinu sjenki, i necu se plasiti jer si Ti sa mnom!...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    [Kotor]
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    desert, awp & joksa rules!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,629
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    I oce li biti kakvog sajta na kraju sve ove price?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne, kao i obicno. niko to nece uraditi za DZ!!! inace je topik samo da se bachi spica, a od izrade nista...
    Samsung Galaxy S7

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    KO
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    a ni autor topica se nije pretrgo sa postovima niti nekim idejama kojima bi nas zainteresovao za saradnju...
    dakle, na istom smo dje i prije...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •