Page 77 of 645 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177577 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 16112

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #1901
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Буљарица јесте велика, али је и плавно подручје, причали ми људи да је КуК морнарица ту имала и везове.Да би се ишта ту градило потребно је много шиповања и насипања, и то је веома скупо.



    Kako čudno piše Emirati.

  2. The Following User Says Thank You to Jasper For This Useful Post:


  3. #1902
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zašto iko misli da ovaj zakon ima veze sa Mirašem i CPC...? U kom to paralelnom univerzumu mislite da oni mogu "preuzeti" crkve...?

    Ovo je samo loš pokušaj da se SPC uvede u legalne tokove i pritom povrati i/ili otme dio njene imovine...

    P.S. Jedina realna šansa da CG ima svoju "nezavisnu" crkvu je da se Amfi osamostali...
    "otme dio njene (SPC) imovine " Nisam stekao utisak da je neko pominjao nove crkve


    a što se tiče priznanja CPC jedina šansa je da priznaju crkve koje su je priznavale prije sto godina , prije svega Moskovska patrijaršija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #1903
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Pogledah na portalu "Vijesti" snimke sa protesta u Podgorici. Pjeva se Kosovu, skandira Miloju Scepanovicu, uz standardno "Milo lopove". Imao sam utisak da je to isti il vrlo slican naboj onom koji je doveo do "antibirokratske revolucije". Samo je tada Milo bio medju onima koji su prozivali "jagnjece brigade". Ono sto spaja ta dva skupa jeste srpski nacionalizam, s tim da u ovom iz sadasnjeg vremena dominira vjerski nacionalizam. Nijedan nacionalizam nije dobar, posebno ne onaj koji je agresivan prema ljudima druge vjere i nacije. Vidjeli smo do cega je to dovelo na Balkanu. Nazalost, mislim da lekcije nijesu naucene i da se greske ponavljaju. Ljudi koji su inficirani nacionalizmom kao da imaju ugradjen chip koji burno reaguje na pitanje vjere i nacije, a mnogo slabije reaguje kad se neka, za obicnog covjeka bitnija pitanja pokrenu, kao sto je pustosenja imovine od ove iste vlasti, cime je ugrozena egzistencija vecine stanovnistva, dok se tajkuni bliski vlasti bogate. DPS propagandna masinerija ovo odlicno razumije i ovaj zakon to jasno pokazuje. Vjesta manipulacija ljudima koji uopste ne kapiraju da su izmanipulisani. To jeste jedan od problema nacionalizma: redukuje i ogranicava sposobnost rasudjivanja. Naravno da je besmisleno ovo objasnjavati nekom ko nije ni svjestan da je izmanipulisan. I za koga postoji samo jedna "istina" Pa se tako od covjeka koji je tukao svoju zenu pravi heroj, i to pod parolom "Muž je branič žene i đeteta, narod branič crkve i plemena." I naravno da ce prije povjerovati da je zenina prica "udbina podmetacina" nego tuzna stvarnost jednog unistenog braka. U kojoj je "branič žene" tukao svoju ženu, tako da je morala da se sklanja u sigurnu zensku kucu.

    Zelio bih da vjerujem da vecina gradjana ne podrzava takve nakaradne i retrogradne stavove i da moze da shvati da se radi o unaprijed pripremljenoj igri u reziji DPS-a. Nazalost, bojim se da moje zelje nijesu realnost. Kad se zna da vecina gradjana glasa DPS i podrzava SPC. Kako to neko kaza odje, to dvoje udruzeno predstavlja kancer Crne Gore.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  6. #1904
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...

    Zelio bih da vjerujem da vecina gradjana ne podrzava takve nakaradne i retrogradne stavove i da moze da shvati da se radi o unaprijed pripremljenoj igri u reziji DPS-a. Nazalost, bojim se da moje zelje nijesu realnost. Kad se zna da vecina gradjana glasa DPS i podrzava SPC. Kako to neko kaza odje, to dvoje udruzeno predstavlja kancer Crne Gore.
    Tragedija sadasnje politicke krize je sto se radi o suocavanju dva nacionalizma. Ne pokusava DPS da razmontira SPC da bi pravio sekularnu drzavu, vec da "kompletira" svoj nacionalno-identitetski projekat. Odavno se vec kroz njihovu pricu provlace razlicite nacionalisticke sizofrenije koje smo vec vidjeli po Srbiji i Hrvatskoj, od rehabilitacije fasistickih slugu, preko prepravljanja istorije (u nas je istorija, a ne buducnost, nepredvidljiva), izmisljanja bitaka i slova, do prisilnog patriotizma kroz novcane kazne.

    E, sad, razlika je sto SPC nikad ne moze preuzeti upravljanje Crnom Gorom, dok DPS njome vlada i razara je na celijskom nivou vec 30 godina. Tako da se nadam da ce DPS jos dublje da zabrazdi u ovu pricu, jer vec postaje ocigledno da ce mu se obiti o glavu. Ako vec ne moze demokratska opozicija mozda ih unisti SPC, pa da se gradi neko bolje drustvo na razvalinama ovog kleptopartizma.

  7. #1905
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Meni je donekle misterija Amfilohijevo držanje u svemu ovome. Pozivao je na ulicu i imao militantne nastupe mnogo manjim povodima od ovoga. Sad je naprasno postao hrišćanin koji na svaki upit o ulici i borbi vrda na “duhovnu” borbu. Frontovci za blagoslov za prednovogodišnje pirotehničke pizdarije su morali kod Irineja. Jasno da su on i Milo uvijek ruku pod ruku išli kad je bilo stani pani. Da nije sad procijenjeno da bi stari militantni Amfilohije bio preveliki naboj za mogućnost željenog doziranja tenzija? Nešto sumnjam u verziju da će se za njegovog života krenuti u transformaciju MPC u autokefalnu crnogorsku crkvu.
    Strah me da se ne začuje brzo opet Risto Turčine

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Superhik; 29-12-19 at 02:06.

  8. #1906
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Nisam vjernik niti sam previše listao zakon da bih shvatio zašto se stvorio toliki otpor, samo mogu da konstatujem da je u svakoj normalnoj državi potpuno normalno da je bilo koja crkva prije svega stavljena pod ovozemaljski zakon. Za vas koje niste najbolje pročitali, akcenat je bio na normalnoj državi.

    Još jedan apsurd kojim se izigravaju mase, a čak je i religija totalno nebitna..
    Nova godina je blizu a januar tradicionalno počinje sa naprasnim dažbinama, samo da vidimo i na kojoj će se kao na ruletu kuglica zaustaviti.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  10. #1907
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako vec ne moze demokratska opozicija mozda ih unisti SPC, pa da se gradi neko bolje drustvo na razvalinama ovog kleptopartizma.

    Hmm...Da se gradi bolje drustvo pod patronatom SPC?

    Da te podsjetim na jedn as nedavnu diskusiju odje:

    Ostoja:
    Amfilohije je islam nazvao lazom vjerom
    SKOJ
    Izvor?
    Ostoa:
    Ocekivao sa neki komentar s tvoje strane, nakon sto sam postavio "izvor". Barem nesto kao "nijesam znao za tu izjavu". A znam da bi za nekog ko nastupa kao srpski nacionalista bilo tesko da prevali preko zuba neku kritiku na racun SPC.

    Kakvu vlast bi mogli da ocekujemo pod patronatom SPC moze se vidjeti iz one izjave Dake, inace omiljenog politicara/biznismena u SPC krugovima, koju sam citirao u kojoj kaze da se svestenstvu SPC "javio" Sveti Vasilije i trazio da mu pripreme civot u Niksic jer je cuo za probleme u drzavi. Za tog istog Daku mi je jedan prijatelj pricao da je u nekoj raspravi tvrdio da je zemlja ploca. Mislio sam da je to bila neka zahebancija. Dok ne procitah tu Dakinu izjavu

    I sto da ocekjemo od vlasti uu kojoj bi, recimo, Daka bio predsjednik? Vracanje u Srednji vijek Medjunacionalne sukobe. Izolaciju. To je "bolje drustvo"?

    Mozda. Za srpske nacionaliste.

  11. #1908
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ljudi, kad god pomenete Daku legenda kaže da neko umre od Nexan travke..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #1909
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Hmm...Da se gradi bolje drustvo pod patronatom SPC?
    Kao sto rekoh, SPC nikad ne moze da upravlja Crnom Gorom. Ne znam kako ti je to promaklo.

    Ocekivao sa neki komentar s tvoje strane, nakon sto sam postavio "izvor". Barem nesto kao "nijesam znao za tu izjavu". A znam da bi za nekog ko nastupa kao srpski nacionalista bilo tesko da prevali preko zuba neku kritiku na racun SPC.
    Hvala ti za izvor, ne obracam obicno puno paznje na to sta SPC prica. O kojem srpskom nacionalisti pricas? Nisam do sad kod tebe primijetio takve tonove, niti mi se cini da imas problema da kritikujes SPC.



    Kakvu vlast bi mogli da ocekujemo pod patronatom SPC moze se vidjeti iz one izjave Dake...

    Posto "crkvene" partije ne mogu da predju 15% jasno je da nikad ne mogu upravljati Crnom Gorom. S druge strane, uz malo srece, i ako DPS nastavi da se zalijece, lako im se moze desiti da se izubijaju na ovom crkvenom pitanju. Jednom kad se ovaj lopovsko-interesni monopol razbije mozda i nekakva normalna vlada moze da se formira u nas.

  13. #1910
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    [QUOTE=SKOJ;5261050]

    Kao sto rekoh, SPC nikad ne moze da upravlja Crnom Gorom. Ne znam kako ti je to promaklo.
    Da bi SPC upravljala Crnom Gorom ne mora biti u vlasti. Dovoljan je Daka. Zato sam i pomenuo Daku. Valjda je jasno da nijesam mislio da SPC direktno bude na vlasti. Uostalom, to nijesam ni napisao.



    Hvala ti za izvor, ne obracam obicno puno paznje na to sta SPC prica.
    Pa dobro, ti si me pitao za izvor. Dao sam ti izvor koji potvrdjuje ono sto sam ti kazao kad si trazio izvor. Da je Amilohije nazvao islam laznom vjerom a muslimane laznim ljudima. Posto ne obracas paznju na pricu SPC, a pitao si me za izvor, ja ti jos prepricao sto se tamo kaze - imas ti, mozda, neki komentar na izjavu mitroplita SOC u CG da je islam "lazna vjera"? Ako nemas, to ipak dosta govori.

    O kojem srpskom nacionalisti pricas?
    Da si pazljivo citao, vidio bi da nikog konkretno nijesam nazvao srpskim nacionalistom. Nego sam za tebe napisao da "nastupas kao srpski nacionalista". U smislu "hoda kao, prica kao, ponase se kao..." Je li utisak pogresan? Znaci, ti sebe ne smatras srpskim nacionalistom? To se, upravo, uklapa u ono sto prije napisah, da ljudi koji su inficirani virusom nacionalizma toga nijesu svjesni. Potvrdio si moju teoriju.

    ...niti mi se cini da imas problema da kritikujes SPC.
    Eto, da se slozim s tobom. Ili si mozda mislio na CPC? Pa ni tu ne bih bio bas njezan.


    Jednom kad se ovaj lopovsko-interesni monopol razbije mozda i nekakva normalna vlada moze da se formira u nas.
    Oko poneceg se mi mozemo i slozit. Recimo, da bude neka "normalna vlada" Ali. sto ako ta "normalna vlada" krene da uvodi red i postovanje zakona od strane svih, pa i SPC? Recimo, da naredi uklanjanje "limenke" s Rumije? Da je ova sadasnja DPS "normalna vlada", odavno bi se to uradilo.

  14. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  15. #1911
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa dobro, ti si me pitao za izvor. Dao sam ti izvor koji potvrdjuje ono sto sam ti kazao kad si trazio izvor. Da je Amilohije nazvao islam laznom vjerom a muslimane laznim ljudima. Posto ne obracas paznju na pricu SPC, a pitao si me za izvor, ja ti jos prepricao sto se tamo kaze - imas ti, mozda, neki komentar na izjavu mitroplita SOC u CG da je islam "lazna vjera"? Ako nemas, to ipak dosta govori.
    Ili kad je nazvao Crnogorce kopiladima. Vjerujem da bi SKOJ komentarisao sa "Tačno tako"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #1912
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pogledah na portalu "Vijesti" snimke sa protesta u Podgorici. Pjeva se Kosovu, skandira Miloju Scepanovicu, uz standardno "Milo lopove". Imao sam utisak da je to isti il vrlo slican naboj onom koji je doveo do "antibirokratske revolucije". Samo je tada Milo bio medju onima koji su prozivali "jagnjece brigade". Ono sto spaja ta dva skupa jeste srpski nacionalizam, s tim da u ovom iz sadasnjeg vremena dominira vjerski nacionalizam. Nijedan nacionalizam nije dobar, posebno ne onaj koji je agresivan prema ljudima druge vjere i nacije. Vidjeli smo do cega je to dovelo na Balkanu. Nazalost, mislim da lekcije nijesu naucene i da se greske ponavljaju. Ljudi koji su inficirani nacionalizmom kao da imaju ugradjen chip koji burno reaguje na pitanje vjere i nacije, a mnogo slabije reaguje kad se neka, za obicnog covjeka bitnija pitanja pokrenu, kao sto je pustosenja imovine od ove iste vlasti, cime je ugrozena egzistencija vecine stanovnistva, dok se tajkuni bliski vlasti bogate. DPS propagandna masinerija ovo odlicno razumije i ovaj zakon to jasno pokazuje. Vjesta manipulacija ljudima koji uopste ne kapiraju da su izmanipulisani. To jeste jedan od problema nacionalizma: redukuje i ogranicava sposobnost rasudjivanja. Naravno da je besmisleno ovo objasnjavati nekom ko nije ni svjestan da je izmanipulisan. I za koga postoji samo jedna "istina" Pa se tako od covjeka koji je tukao svoju zenu pravi heroj, i to pod parolom "Muž je branič žene i đeteta, narod branič crkve i plemena." I naravno da ce prije povjerovati da je zenina prica "udbina podmetacina" nego tuzna stvarnost jednog unistenog braka. U kojoj je "branič žene" tukao svoju ženu, tako da je morala da se sklanja u sigurnu zensku kucu.

    Zelio bih da vjerujem da vecina gradjana ne podrzava takve nakaradne i retrogradne stavove i da moze da shvati da se radi o unaprijed pripremljenoj igri u reziji DPS-a. Nazalost, bojim se da moje zelje nijesu realnost. Kad se zna da vecina gradjana glasa DPS i podrzava SPC. Kako to neko kaza odje, to dvoje udruzeno predstavlja kancer Crne Gore.
    Ti prijatelju nemaš dodira sa stvarnošću. Sad je problem što Srbi pjevaju o Kosovu? Stvarno čudno. Ne valja ni što kažu za mila ono što jeste? Zašto ne bi pjevali o Milivoju koji je jedini policajac koji je vratio značku zbog nečeg ovakvog da ja znam? To da li je tukao ženu ili možda Ipak nije narod koji je na ulici sigurno ne zna. Ili treba 100 postotno da poveruje u to? Druga stvar, a ponoviću se, isti ljudi koji su bili na protestima 97000 ili ti na ulici i danas su tamo. Ali ovih "građanskih" nema ni onda ni danas. Znači nemaju čip na nacionalizam, nego netrpeljivost prema ovoj lopovskoj vlasti i tome šta sve ta ista vlast radi i predstavlja. Izjednačavavati SPC - MCP sa DPS bagerom koja je uništila i opljačkala ovu državu je ..... i to rade samo crnogorski nacionalisti. Jedan od tih si i ti. Koji ipak priča o tome kako je nacionalizam loš. Čak si došao sad i do vjerskog nacionalizma, ali ne znam kako si došao do toga zaključka? Svi iole nepristrasni su protiv ovog zakona osim crnogorskih nacionalista. Jer se nadaju obnovi CPC. Neki bi rado vidjeli i Miraša, drugi bi nekog drugog i ako ne znaju ko bi mogao biti to i ko bi dolazio u te crkve i manastire. Ali bi ono što svaki nacionalista oće. Evo @Zedd nije vjernik, nije čitao zakon ali se ipak isčuđava.
    Treća stvar. Zar stvarno misliš da je Lomiju stalo do crkve? Ili ga interesuje samo i samo novac ili ti u ovom slučaju zemlja koja je u vlasništvu crkve? I da li misliš da će ova vlast koja ima ovakav pedigre savjesno upravljati sa tim? Ili ti imaš neki razlog zbog čega vlada gura ovaj zakon? Nemoj mi samo priču kako bi provukla neki drugi zakon, ili neku krađu, jer vlada to radi bez pomeni ikakvih indetiteskih pitanja bez problema. Meni je samo žao što se onakav haos u skupštini ne napravi i kad oće da prodaju aerodrome ili slično. To zamjeram ovima iz DF, ali mnogo više ovim građanskim partijama. Koje puštaju da sve to prolazi. Reakcije nema. Gdje su da zovnu na ulice itd. Nema.

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nisam vjernik niti sam previše listao zakon da bih shvatio zašto se stvorio toliki otpor, samo mogu da konstatujem da je u svakoj normalnoj državi potpuno normalno da je bilo koja crkva prije svega stavljena pod ovozemaljski zakon. Za vas koje niste najbolje pročitali, akcenat je bio na normalnoj državi.

    Još jedan apsurd kojim se izigravaju mase, a čak je i religija totalno nebitna..
    Nova godina je blizu a januar tradicionalno počinje sa naprasnim dažbinama, samo da vidimo i na kojoj će se kao na ruletu kuglica zaustaviti.


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #1913
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ti .................................................. ................

    .................................................. .............

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Toliku su gomilu nesuvislih gluposti ispisao, da je stvarno greota na trebe trositi...vrijeme

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #1914
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Nisi shvatio dobro šta sam napisao, mada tebi je to glavna crta, trčiš i pišaš.

    Kakvog bi interesa imao policijac ili ti ljudi kojima služi od toga što bi prebio nekog random popa?


    Toeto.

    Oces da kazes da policija u Crnoj Gori nikad nije razbila od batina nekog random tipa? (Opet kazem, ne tvrdim ni da jeste ni da nije prebila popa)

    Sjecamo li se razvlacenja trudnice u Baru posle kojeg je imala pobacaj? To se tako brzo zaboravi, niko vise ni ne pominje nit se zanima zaistjerivanje pravde u tom slucaju, a po meni je to jedno od vecih zlodjela.

    Motiv? Zar u ovoj drzavi cuda treba motiv za bilo sta?
    Mozda neizivljenost tih drvezina u policiji?
    Zastita interesa vladajuce kastele?
    Dodvoravanje istima?
    Mozemo ovako u nedogled.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #1915
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    To jeste jedan od problema nacionalizma: redukuje i ogranicava sposobnost rasudjivanja. Naravno da je besmisleno ovo objasnjavati nekom ko nije ni svjestan da je izmanipulisan. I za koga postoji samo jedna "istina" Pa se tako od covjeka koji je tukao svoju zenu pravi heroj, i to pod parolom "Muž je branič žene i đeteta, narod branič crkve i plemena." I naravno da ce prije povjerovati da je zenina prica "udbina podmetacina" nego tuzna stvarnost jednog unistenog braka. U kojoj je "branič žene" tukao svoju ženu, tako da je morala da se sklanja u sigurnu zensku kucu.
    Meni se čini da je i tvoja sposobnost zdravorazumskog rasudjivanja nečim inficirana.
    Na osnovu čega ti zaključi da je taj čovek zaista tukao ženu?
    Postoje li sudovi u Crnoj Gori?

    Crna Gora je potpisnica Istanbulske konvencije i donela je Zakon koji potvrdjuje tu konvenciju o sprečavanju nasilja nad ženama i nasilja u porodici.
    Znam da je u Srbiji taj zakon vrlo rigorozan. Znam i nekoliko policajaca koji su suspendovani zbog nasilja u porodici.
    Nedavno je i poznati košarkaš Milan Gurović fasovao kućni pritvor jer je tukao ženu.

    Jel ovaj policajac ikad osudjen zbog takvog nasilja? Jel bio suspendovan iz službe?

    Ti ne samo da osudi čoveka kojeg ni sud nije osudio, već osudi i društvo koje mu daje podršku zbog nekog sasvim drugog čina.

    A kamo, Ostoja, tvoje zdravorazumsko rasudjivanje?

  21. #1916
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    @Ostoja Ja ipak mislim da nemaš argumenata. Ali nema veze. Lakše mi ovako. A ono što je Interesantno je kako vi koji niste u Crnoj Gori sve bolje znate od nas koji kroz sve ovo prolazimo svakodnevno. I po pravilu ste veći rodoljubi. Ali ste Ipak pobjegli čim je prvi put zagustilo. Srećom se ne vraćete. Takvih i ovdje ima dosta.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #1917
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Bolji su nam ovi ka Ostoja no rodoljubi iz dijaspore sto dolijecu na izbore Mila da glasaju i daju mu milione da glasacima kupi dzak brasna i plati zadnji racun za struju.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  23. #1918
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Meni se čini da je i tvoja sposobnost zdravorazumskog rasudjivanja nečim inficirana.
    Na osnovu čega ti zaključi da je taj čovek zaista tukao ženu?
    Postoje li sudovi u Crnoj Gori?

    Crna Gora je potpisnica Istanbulske konvencije i donela je Zakon koji potvrdjuje tu konvenciju o sprečavanju nasilja nad ženama i nasilja u porodici.
    Znam da je u Srbiji taj zakon vrlo rigorozan. Znam i nekoliko policajaca koji su suspendovani zbog nasilja u porodici.
    Nedavno je i poznati košarkaš Milan Gurović fasovao kućni pritvor jer je tukao ženu.

    Jel ovaj policajac ikad osudjen zbog takvog nasilja? Jel bio suspendovan iz službe?

    Ti ne samo da osudi čoveka kojeg ni sud nije osudio, već osudi i društvo koje mu daje podršku zbog nekog sasvim drugog čina.

    A kamo, Ostoja, tvoje zdravorazumsko rasudjivanje?
    Da su svi vratili znacke pa i ajde, a ovako...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #1919
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Slažem se da jeste bolji od tih. Mada da je bliži možda bi i on isto to radio. Mislim ovo glasanje. Bez doniranja.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #1920
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Meni se čini da je i tvoja sposobnost zdravorazumskog rasudjivanja nečim inficirana.
    Na osnovu čega ti zaključi da je taj čovek zaista tukao ženu?
    Postoje li sudovi u Crnoj Gori?

    Crna Gora je potpisnica Istanbulske konvencije i donela je Zakon koji potvrdjuje tu konvenciju o sprečavanju nasilja nad ženama i nasilja u porodici.
    Znam da je u Srbiji taj zakon vrlo rigorozan. Znam i nekoliko policajaca koji su suspendovani zbog nasilja u porodici.
    Nedavno je i poznati košarkaš Milan Gurović fasovao kućni pritvor jer je tukao ženu.

    Jel ovaj policajac ikad osudjen zbog takvog nasilja? Jel bio suspendovan iz službe?

    Ti ne samo da osudi čoveka kojeg ni sud nije osudio, već osudi i društvo koje mu daje podršku zbog nekog sasvim drugog čina.

    A kamo, Ostoja, tvoje zdravorazumsko rasudjivanje?
    Daco, drago mi je da si se prepozano medju onim koji su inficirani virusom nacionalizma. Ti si pravi - kapitalac u tom smislu. Eto, ako ces, uzmi si to kao kompliment.

    Sto se tice Miloja Scepanovica, postoji dokument o nasilju Miloja Scepanovica i to ne samo prema majci, nego i cerci koja ima 19 mjeseci: https://m.cdm.me/hronika/bivsa-supru...vic-tuzicu-je/
    Nazalost, cinjenica je da su mnoge zene u Crnoj Gori zrtve nasilja svojih muzeva (oko 20%) i da mali broj tih zena prijavljuje nasilje zbog straha i/ili nepovjerenja u sluzbe.
    Posto se pozivas na zdravi razum, Daco, da li bi zena posla u Sigurnu zensku kucu iz cistog hira? Ili, sto je vjerovatnije, da je posla iz hira, ili zbog muke? Odgovor ne bi trebao biti tezak. Za onog ko razmislja svojom glavom I ciji mozak nije inficiran virusom koji ogranicava razumnost.
    I kako to cesto biva, "branic zene i djeteta' ispade nasilnik od kojeg su zena i cerka morale da bjeze. To su ti "heroji" koje slave "vjernici" SPC:crushed:

    Ako cemo o tvom zdravom razumu, hocu li sad da trazim kakve si sve ti gluposti valjao odje? Mislim da si dosad mogao da shvatis da ti je bolje da ne ulazis u raspravu sa mnom:anonymous:
    Last edited by Ostoja; 29-12-19 at 08:42.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #1921
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    In vino veritas

  28. #1922
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nazalost, cinjenica je da su mnoge zene u Crnoj Gori zrtve nasilja svojih muzeva (oko 20%) i da mali broj tih zena prijavljuje nasilje zbog straha i/ili nepovjerenja u sluzbe.
    Posto se pozivas na zdravi razum, Daco, da li bi zena posla u Sigurnu zensku kucu iz cistog hira? Ili, sto je vjerovatnije, da je posla iz hira, ili zbog muke? Odgovor ne bi trebao biti tezak. Za onog ko razmislja svojom glavom I ciji mozak nije inficiran virusom koji ogranicava razumnost.
    Nazalost, iako ne dijelim misljenje sa Dacom i slicnima, ipak ovo sto si naveo nije cinjenica.

    Nijesi naveo o kojem nasilju je rijec. Ako je fizickom, kazu da je statistika oko 1% a ne 20% (muskaraca nam zenama). Ako se 'pak pozivas na verbalno nasilje (psihicko) onda uzmi u obzir da su zene mnogo vise psihicki nasilne i da su muskarci ti koji reaguju kako reaguju na takozvana izivljavanja odnosno "shit test" koje zene redovno upraznjavaju (sto je prirodno jer time testiraju partnera).
    Da ne bi sad skrecali sa teme, u CG ne postoji sigurna muska kuca. To je vec cinjenica zbog koje muskarac ne zna kako da se u odredjenim situacijama ponasa vec poseze sa nekim vidom odbrane na zensku privilegiju u drustvu.
    Cak imas i dokaz tome je kako se poslanica obracala obezbjedjenju na snimku kad su ih privodili dje kaze da kao zenu nema pravo da je dira. Odoh sa temom u sirinu.

  29. #1923
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Nazalost, iako ne dijelim misljenje sa Dacom i slicnima, ipak ovo sto si naveo nije cinjenica.

    Nijesi naveo o kojem nasilju je rijec. Ako je fizickom, kazu da je statistika oko 1% a ne 20% (muskaraca nam zenama). Ako se 'pak pozivas na verbalno nasilje (psihicko) onda uzmi u obzir da su zene mnogo vise psihicki nasilne i da su muskarci ti koji reaguju kako reaguju na takozvana izivljavanja odnosno "shit test" koje zene redovno upraznjavaju (sto je prirodno jer time testiraju partnera).
    Da ne bi sad skrecali sa teme, u CG ne postoji sigurna muska kuca. To je vec cinjenica zbog koje muskarac ne zna kako da se u odredjenim situacijama ponasa vec poseze sa nekim vidom odbrane na zensku privilegiju u drustvu.
    Cak imas i dokaz tome je kako se poslanica obracala obezbjedjenju na snimku kad su ih privodili dje kaze da kao zenu nema pravo da je dira. Odoh sa temom u sirinu.
    Nemam obicaj da pisem nesto sto nijesam provjerio. Procenat od 20% nijesam izmislio. Zasniva se na istrazivanju koje je radio OEBS u Crnoj Gori. Tamo se pominju i razlozi zbog kojeg zene cesto ne prijavljuju nasilje (strah, nepovjerenje u sluzbe...) Trenutno sam u vozu, pa ako se sam ne snadjes, poslacu ti link kad stignem doma. Istrazivanje je radjeno nedavno (mislim prosle godine), tako da nije problem da se nadje na netu.

    E sad, ako istrazivanje nije tacno ili precizno, to je uvijek moguce. Ipak, OEBS je ozbiljna i kredibilna organizacija.

  30. #1924
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  31. #1925
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Eto tako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 77 of 645 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177577 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •