Page 68 of 644 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168568 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #1676
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    RTCG RTS i ona u R. Srpskoj ništa ne prenose još uvijek..čekaju valjda da vide šta će se dogovorit da se prenese
    Nekima ni poslije ovoga neće biti jasno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. #1677
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Zastiđe,po ko zna koji put od poslanika Df-a.

    Među njima ima i par slučajeva kojima bi valjalo uključit terapiju za smirenje...konkretno ovaj Zogović,vidi se i po faci da nije baš čist.

    Zatvor i trajna zabrana bavljenja politikom.
    Koji demokrata jebote.

    A Zogović je najjači mladi političar srpske provenijencije. Kamo sreće da mi u našim crnogorskim partijama imamo nekoga i primać njemu.


    A ovo je sve kao ono onda kad je bilo ''Bravo kreteni''. Izrežirano za pare i svi zadovoljni. Čuješ hapse cijeli klub i sve iz df-a i koji nisu bili u salu. Publicitet.

  3. #1678
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Neznam kakve to veze ima koliko ko ulazi u hramove.Donosi se moderan zakon po mjeri svih a na štetu "onih".Ako su referendumom udareni temelji moderne Crne Gore,sa ovim zakonom će se "izlit ciklaža" na državi praktično.
    Šta je moderna Crna Gora??

    Ovo što danas imamo je sve samo ne moderna uređena država.

    Ja sam sanjao ovu državu, glasao sam sa velikim zadovoljstvom za nezavisnu Crnu Goru.

    Strašno sam razočaran sa svim što se dešava. Da stvarno imamo modernu državu sa jakim institucijama koje kontrolišu vlast manje bi bilo bitno ko je na vlasti. Mi institucije jednostavno nemamo, imamo samo fingiranje demokratije.

    Apsolutno mi nije jasno zašto se ovaj zakon toliko gurao. U čemu je poenta? Koja je cijena? ZAŠTO? Jel ovo volja većine građana? Čisto sumnjam.

    Imam utisak da je Lomi, za kog sam smatrao da je vrhunski političar (ne dobar za narod i državu već nego neko ko umije vrhunski da procjeni i kalkuliše), izgubio dodir sa realnošću, kao nekad njegov politički otac. Ne vidim ni jedan politički poen za DPS koji dobijaju usvajanjem ovog zakona, samo minuse kod njihovih vjerujućih glasača a nije ih malo. Zato mi je nejasno sve ovo..... Evo vidjećemo kako će se razvijati situacija sa MCP.

    Ako DF krene sa nekim radikalizmom a DPS krene da brani državu jasan je scenario, samo stvarno ne kapiram ko još može poslije svega da nasjeda na istu igru koju vrte već dugi niz godina.

    Da se razumijemo obzirom da sam pomenuo referendum, ne mislim da bi nam bilo bolje da smo ostali u zajednici, sad bi živjeli u državi sa problemom Kosova, a pride bi imali ne jednog nego dvojicu autokrata, od kojih je jedan dodatno i melodramatični psihopata.

    Samo sam razočaran jer smo imali priliku da napravimo jedno lijepo malo uredjeno mijesto za život, sa prelijepom prirodom. Usrali smo se u tu priliku a i u prirodu, sve smo rasprodali a dužni do guše, pregovori sa EU u ćorsokaku zbog vladavine prava koje nema. Kako čudno piše riječ lideri u regionu. Šteta.

    Baš sam tužan nešto noćas i skenjan. Ođe treba đeca da mi rastu....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-12-19 at 01:49.

  4. The Following 10 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  5. #1679
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hjsjahah ja bio na neku zurku tek
    sssd
    vidim ovo

    gasy

  6. #1680
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Imam utisak da je Lomi, za kog sam smatrao da je vrhunski političar (ne dobar za narod i državu već nego neko ko umije vrhunski da procjeni i kalkuliše), izgubio dodir sa realnošću, kao nekad njegov politički otac. Ne vidim ni jedan politički poen za DPS koji dobijaju usvajanjem ovog zakona, samo minuse kod njihovih vjerujućih glasača a nije ih malo. Zato mi je nejasno sve ovo..... Evo vidjećemo kako će se razvijati situacija sa MCP.
    Čoek troluje samo sa crkvom jer mu odgovara trenutno a neće udarit na crkvu zaista, jer je to luksuz. A na kraju, i da udari, i to vjerujuće članstvo prodalo bi vjeru za večeru i sad i vazda. Neko malo teže, mnogi lakše. Prvo ide para pa vjera. To je vazda bilo.

  7. #1681
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kaže Mandić, mi smo spremno da poginemo za crkvu a to večeras i demonstriramo.
    Ovo je znači bila pokazna vježba pogibanja.

  8. The Following 8 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  9. #1682
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Sam zakon je neprimjenjiv i tesko ce izdrzati ispit vremena a sustinski ne mijenja nista. Isto tako ostaje da prodje Ustavni sud i Strazbur. Da ne govorim da se donosi 30 godina poslije uvodjenja visestranacja kao i nakon vise od deset godina od sticanja nezavisnosti. Takodje on se nevjerovatno karikira i pogresno tumaci od prosrpskih medija tako da je dobar dio naroda ubijedjen u neke stvari koje su daleko od istine. Svega ovoga je svjestan i Amfilohije i zbog toga je on po prvi put mozda izvan cijele price i sa potpuno drugim planovima i pogledima ali stigla je ekspresna naredba iz Beograda sta ciniti i imamo sad ovaj cirkus koji moze eskalirati.

    Takodje, imamo opet ljude koje pozivaju na dostojanstvo, dijalog i mirne proteste i blokade i koji kao i uvijek govore o nekim ubacenim elementima koji mogu izazvati incidente a onda oni isti pozivaju na njih i cine ih.

    Od svega su mi najadniji par jedinih clanova PZP kojima mogu razumjeti promjenu ideologije i nevjerovatne zaokrete koje su napravili ali promovisanje svojih stavova i ideja na jedan krajnje sizofren nacin da je to vise psihopatologija i jedini koji uopste ni po jednom mjerilu ne mogu biti sudionici u svemu ali ih Mandic vuce da ih ima kao bedz na reveru.

  10. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  11. #1683
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Analiza uradjena van CG pokazala da ima prevelikog uticaja Srbije i Rusije u CG i "odlucili" trupacke se bacit po najjacoj stranoj agentaturi - MCP.

    Drugog objasnjenja nemam.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  12. #1684
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kaže Mandić, mi smo spremno da poginemo za crkvu a to večeras i demonstriramo.
    Ovo je znači bila pokazna vježba pogibanja.
    Kako ih iskusno izvede iz skupštinske sale, da bi ih mogli lagano pohapsit... Rijetka splačina...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  14. #1685
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. The Following 9 Users Say Thank You to KRKNA For This Useful Post:


  16. #1686
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Jel moguce da je Slaven Radunovic opet izvan svega? Pa ovaj covjek je madjionicar. Kako se on uvijek sene kad treba.

  17. #1687
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako ih iskusno izvede iz skupštinske sale, da bi ih mogli lagano pohapsit... Rijetka splačina...

    Sent using Tapatalk
    Opkladio bih se da vec sad krka neki but masni i disat ne moze!
    ...

  18. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  19. #1688
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Da se ne zaboravi samo ko je zapoceo citav cirkus.

    DPS, uprkos upozorenja iz nevjerovatne lepeze izovra, od EU, preko Rusije, Vaseljenskog patrijarha, Pape do SPC. Usvajaju ocigledno nefer i neposten zakon silu na sramotu, par dana posto su ga osudile tri od cetiri religijske zajednice u Crnoj Gori.

    Nema puta kojim se veceras u CG moze proci. Ne znamo sto sjutra nosi.

    I opet im neki ovdje aplaudiraju.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  21. #1689
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    162
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Kad vidim ove "političare" Df-a, dođe mi da poželim Milu dugu i srećnu vlast i da poživi duže od jedne prosječne japanske babe.

  22. The Following User Says Thank You to HENKEL For This Useful Post:


  23. #1690
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da se ne zaboravi samo ko je zapoceo citav cirkus.

    DPS, uprkos upozorenja iz nevjerovatne lepeze izovra, od EU, preko Rusije, Vaseljenskog patrijarha, Pape do SPC. Usvajaju ocigledno nefer i neposten zakon silu na sramotu, par dana posto su ga osudile tri od cetiri religijske zajednice u Crnoj Gori.

    Nema puta kojim se veceras u CG moze proci. Ne znamo sto sjutra nosi.

    I opet im neki ovdje aplaudiraju.
    Kako za njih tako i za tebe. Previse ste ucaureni u svojim stavovima pa tako izgubite fokus i osjecaj za realnost. DF je ucinio da se pokolebani opet utvrde a gradjanski hrabri opet zastrase. Sam zakon je po meni los i nece izdrzati provjeru ali taj isti zakon vecina vas nije procitala niti vam je valjano istumacena jer se u sustinskom nece promijeniti nista.

  24. #1691
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako ih iskusno izvede iz skupštinske sale, da bi ih mogli lagano pohapsit... Rijetka splačina...

    Sent using Tapatalk
    Ajmo veli sad u klub dok traje ova pauza - i ništa mu nije čudno što svi njegovi vele a ne, ne, neće nam dat da se vratimo u salu, - neka. neka ajmo.
    A kakav je kad treba nešto narodu da saopšti, kako se umili i zavrti glavicom kao kuco neki, a ovako se vrlo drčno i osorno ponaša.
    Vojvoda od Kristala.
    Last edited by Jasper; 27-12-19 at 02:12.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Jasper For This Useful Post:


  26. #1692
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Kako za njih tako i za tebe. Previse ste ucaureni u svojim stavovima pa tako izgubite fokus i osjecaj za realnost. DF je ucinio da se pokolebani opet utvrde a gradjanski hrabri opet zastrase. Sam zakon je po meni los i nece izdrzati provjeru ali taj isti zakon vecina vas nije procitala niti vam je valjano istumacena jer se u sustinskom nece promijeniti nista.
    Krizu je stvorio DPS. Niko drugi. Bespotrebna, besmislena, svima uz nos. Nije cak ni DPS vec Veliki Vodja sam, a DPS se samo ne usudjuje da mu kaze "ne".

    Nista tu DF nije ucinio, sem sto postoji. Svakome sa IQ preko 80 je bilo jasno sto ce uraditi i DF i SPC ako ih ovako pritjeras uza zid. DPS je ovo isplanirao i lansirao, rizikujuci nasu drzavu i nase zivote radi nekakvog nebulozog hira jednog covjeka.

  27. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  28. #1693
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,564
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Parlament koji donosi ovaj zakon, a u njemu nema praktično cijele opozicije, govori dosta sam o sebi. Druga stvar, 80 posto pravoslavnog naroda je sigurno protiv ovog zakona. A ovdje se razglaba o Mandiću. Ne znam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  29. #1694
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    jesi li procitao amandmane koje je predlozila MCP?
    Ne, ali koliko shvatih da su se odnosila na brisanje samih clanova 62-64, a neki valjda njihov ostanak u predlogu uz dopunu da se zakon nece primjenjivati do donosenja temeljnog ugovora izmedju SPC i CG kojim bi se regulisala ta neka pitanja.

  30. #1695
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Krizu je stvorio DPS. Niko drugi. Bespotrebna, besmislena, svima uz nos. Nije cak ni DPS vec Veliki Vodja sam, a DPS se samo ne usudjuje da mu kaze "ne".

    Nista tu DF nije ucinio, sem sto postoji. Svakome sa IQ preko 80 je bilo jasno sto ce uraditi i DF i SPC ako ih ovako pritjeras uza zid. DPS je ovo isplanirao i lansirao, rizikujuci nasu drzavu i nase zivote radi nekakvog nebulozog hira jednog covjeka.
    Naravno da je krizu stvorio DPS a dopunio Beograd nakon hitnog poziva Mandicu na davanje imstrukcija. Takodje, niko nije pritjeran uza zid i nema razloga za preduzimanje nekih radikalnih poteza osim uskopolitickih, nacionalnih i vjerskih radi ostvarivanja sopstvenih ciljeva i mitova. Sve je ovo jasno svima i do juce u 5 sve bi islo drugim tokom ali je vojvoda odjednom dobio krila u svakom smislu.

  31. #1696
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Oduzimanje imovine gdje drzava ne dokazuje da je oteta, vec je oduzme pa prepusta drugoj strani da dokazuje da nije oteta da bi je dobila nazad je obrnuti teret dokazivanja krivice i u nas neustavan.
    Pa normalno da država ni ne treba da dokazuje da je oteta

    SPC u Crnoj Gori nije postojala prije 1918-20
    +
    sve što je vezano za crkvu, a starije je od 1918 godine je gradila DRŽAVA
    +
    Danas je sve to u vlasništvu SPC

    =
    OTETO

    Jedino čime bi se moglo nešto uraditi od strane SPC je da se predstave pravnim nasljednikom države koja je gradila što je naravno nemoguće

    SPC ne može da dokaže da je njeno bilo šta što datira prije 1918 god. jer prije toga nije ni postojala

    nikakva dokazivanja nisu potrebna. Sve je u potpunosti jasno

    D sad. Da li će se vlada vazda joj za sve hvala držati zakona - naravno da neće. Ova sprdnja je samo standardna predizborna spletka đe DPS i DF hrane jedni druge. Čim je spletkarenje na ovako "visokom" nivou znači da se i jedni i drugi brinu za bližu budućnost


    PS.
    mogli su taj zakon da donesu, a da bude vezan samo za ono što je Crna Gora izgradila za vrijeme teokratskog sistema vladavine (do 1852 god.) Time bi se džamije i katoličke crkve isključile iz priče
    Last edited by Rakun; 27-12-19 at 02:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  32. #1697
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    80 posto pravoslavnog naroda je sigurno protiv ovog zakona.
    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Kaki su vam prodali tu foru oko "pravoslavnog naroda" i stvarima oko kojih samo on mora da odlucuje? Svaka cast. Na stranu to sto ja ne podrzavam sam zakon i imam neke drugacije stavove ali zar ti ne zvuci nista nelogicno i nenormalno u tome sta si naveo-la?

  33. #1698
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Donesen je zakon, glasalo 45 poslanika. Ajmo na spavanje

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  34. #1699
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Naravno da je krizu stvorio DPS a dopunio Beograd nakon hitnog poziva Mandicu na davanje imstrukcija. Takodje, niko nije pritjeran uza zid i nema razloga za preduzimanje nekih radikalnih poteza osim uskopolitickih, nacionalnih i vjerskih radi ostvarivanja sopstvenih ciljeva i mitova. Sve je ovo jasno svima i do juce u 5 sve bi islo drugim tokom ali je vojvoda odjednom dobio krila u svakom smislu.
    Nikad ne bi islo drugim tokom. SPC bi se borio protiv oduzimanja crkava bez obzira sta se desi u skupstini. Uostalom citav ovaj incident je irelevantan, bitno je ono sto se desava po gradovima i putevima, a sto je tek prvi znak krize koja ce da nas trese godinama.

    Nije bitno mislis li ti da su pritjerani uza zid, vec osjecaju li se oni tako, a osjecaju, sa dosta razloga. Da ponovim, dok DPS gura ovaj zakon, kome se svako protivi, ovako kako ga gura, ovakva kriza je bila potpuno neizbjezna.

    E, sad, ko misli da je usvajanje ove gluposti od zakona vrijedno zamjeranja svim nasim saveznicima i svim nasim protivnicima, vrijedno paralisane Crne Gore gdje ne mozes proci od jednog grada do drugog, vrijedno hapsenja po ulicama i kletvi... pa takvoj osobi mogu samo da kazem srecan vi zakon.

  35. #1700
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Rekao je Markovic da ce u slucaju sukoba u Skupstini reci poslanicima iz DPS-a da podju a da ce ostat samo on "pa onda udrite svi u mene".... ali je na kraj ipak pobjegao. Mozda do Kristala.
    Nije na kraju nego odmah. I brze bi nego se zaglavi sa Pazinom na vrata.

  36. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 68 of 644 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168568 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •