Page 574 of 644 FirstFirst ... 74474524564570571572573574575576577578584624 ... LastLast
Results 14,326 to 14,350 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #14326
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Sve će ovo popis umiriti.




  2. #14327
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Treba ispitati što su to odnijeli.

    https://m.cdm.me/drustvo/sta-je-u-ko...og-vaskrsenja/

  3. #14328
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Propovijed...



  4. #14329
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Boli ovog svestenika ... za sve, dok god on prica stado sto knjige ne cita odvaja i daje novac, suncane naocare neke dobre nabaci, zivi u nekakvom dvorcu u Vrscu, ja ga potpuno razumijem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  6. #14330
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Popovi, pa topovi, pa lopovi.
    SMRT FAŠIZMU!

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Illuminated For This Useful Post:


  8. #14331
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Znao sam da treba da sačuvam negdje ovaj quote:
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I dajte još malo mportala...

    Da se razumijemo, ne sviđaju mi se teme koje gura crkva, ali to nije ništa novo, to je konzervativna organizacija sa suženim pogledima na svijet. Ne znam šta očekivati od nje drugo... Pa jesu li do skoro nakon pride-a kadili po ulicama?
    "Ništa novo"?

    Šta kaže Brđanin, nema u Cetinjskom manastiru krimosa sa dugim cijevima?











    Izvor:
    https://mportal.me/drustvo/hronika/s...-nabavku-za-nk
    In vino veritas

  9. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  10. #14332
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,826
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ovo je katastrofa.

    Terorizam, ekstremizam i kriminal. All in one

    Odgovaraće svi čim oslobodimo institucije!
    Last edited by mneonly; 23-08-22 at 07:31.
    Love, peace and respect.

  11. #14333
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Polakote momci. Znate i sami da ima dosta ekstremista koji se šlepaju uz crkvu i pričaju u ime crkve. Razna bratstva i ostali nesretnici. Ima tu krimosa dosta koji žive svoju bajku i koji vide vještice i zmajeve kao ravnopravne učesnike u saobraćaju. Gledao sam to. Oću da kažem da ne mora ova prepiska da znači umješanost crkve. To je malo nategnuto. Ono što indikuje i što znamo zasigurno je da crkva nije uradila ništa da se odrekne ovakvih "pojava" kao ni mnogih drugih da ih ne navodim sada. Što mogu da se složim pa da je skoro na korak od toga da su aminovali sve to. Mislim da se ganjanjem popova neće ništa postići ali malo više fokusa na ove likove oko crkve ne bi škodilo. Mislim da je ovo sve što se može zaključiti iz gornje prepiske, a sve ostalo su indicije za koje treba malo ozbiljnijih dokaza imati.
    Last edited by Caesar; 23-08-22 at 07:51.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  13. #14334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Crkve generalno ne,makar ne zelim vjerovat u to.
    Ali jako bliskih ljudi crkvi i dalje itekako,to da
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  15. #14335
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,082
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Znao sam da treba da sačuvam negdje ovaj quote:


    "Ništa novo"?

    Šta kaže Brđanin, nema u Cetinjskom manastiru krimosa sa dugim cijevima?











    Izvor:
    https://mportal.me/drustvo/hronika/s...-nabavku-za-nk
    Koja glupost, ostoja se odrekao ovog blavora.

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  16. #14336
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Polakote momci. Znate i sami da ima dosta ekstremista koji se šlepaju uz crkvu i pričaju u ime crkve. Razna bratstva i ostali nesretnici. Ima tu krimosa dosta koji žive svoju bajku i koji vide vještice i zmajeve kao ravnopravne učesnike u saobraćaju. Gledao sam to. Oću da kažem da ne mora ova prepiska da znači umješanost crkve. To je malo nategnuto. Ono što indikuje i što znamo zasigurno je da crkva nije uradila ništa da se odrekne ovakvih "pojava" kao ni mnogih drugih da ih ne navodim sada. Što mogu da se složim pa da je skoro na korak od toga da su aminovali sve to. Mislim da se ganjanjem popova neće ništa postići ali malo više fokusa na ove likove oko crkve ne bi škodilo. Mislim da je ovo sve što se može zaključiti iz gornje prepiske, a sve ostalo su indicije za koje treba malo ozbiljnijih dokaza imati.
    Cezare, poenta je (apsolutno izuzimajući ovu prepisku, koja je redudantna, s obzirom da imamo vremensku seriju od nekih trideset godina, tokom koje se vrlo fino može pratiti djelovanje SPC) da je SPC ekstremistička, parapolitička organizacija, koja zajedničko sa religijom ima samo to što njome manipuliše i kojom upravljaju centri moći koji su sve samo ne u Crnoj Gori, sa misijom prema Crnoj Gori. I kao takvoj joj treba ozbiljno limitirati djelovanje i boriti se protiv nje.

    A mi smo ih darovali ugovorom, po kome, da bi recimo policija, recimo, izvršila pretres ovog igumana iz prepiske, mora prvo tražiti dozvolu nadležnog (BIA) starješine. Umjesto restrikcija i poznanije prava, carte blanche.

    A što se tiče bratstava, naravno da imaju amin - i formalni i neformalni.

    I na kraju, zar je zaista teško pretpostaviti, da inspiratori rata devedesetih, duhovni stub velikosrpskog nacionalizma, koji su, samo kod nas, u najvećim crnogroskim svetinjama ugošćavali ratne zločince, kriminalce, paravojne formacije, šuruju sa narko klanovima? Zar je stvarno potreban neki transkript? Eto si sam pomenuo bratstva, Noćne vukove i sl. živopisne likove. Imajući u vidu sav rasplet događaja, ne bi me začudilo ni da su baš oni Abazovića povezali sa Škaljarcima, da je možda taman Jovan Vukotić lično bio na čuvenim sastancima ostroške vlade u kelijama.
    Last edited by johnny bravo; 23-08-22 at 08:17.
    In vino veritas

  17. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  18. #14337
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    sve što si napisao može se isto reći i sa svakom drugom religijskom organizacijom u cg,samo što one nisu problem.

  19. #14338
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Cezare, poenta je (apsolutno izuzimajući ovu prepisku, koja je redudantna, s obzirom da imamo vremensku seriju od nekih trideset godina, tokom koje se vrlo fino može pratiti djelovanje SPC) da je SPC ekstremistička, parapolitička organizacija, koja zajedničko sa religijom ima samo to što njome manipuliše i kojom upravljaju centri moći koji su sve samo ne u Crnoj Gori, sa misijom prema Crnoj Gori. I kao takvoj joj treba ozbiljno limitirati djelovanje i boriti se protiv nje.

    A mi smo ih darovali ugovorom, po kome, da bi recimo policija, recimo, izvršila pretres ovog igumana iz prepiske, mora prvo tražiti dozvolu nadležnog (BIA) starješine. Umjesto restrikcija i poznanije prava, carde blanche.

    A što se tiče bratstava, naravno da imaju amin - i formalni i neformalni.

    I na kraju, zar je zaista teško pretpostaviti, da inspiratori rata devedesetih, koji su, samo kod nas, u najvećim crnogroskim svetinjama ugošćavali ratne zločince, kriminalce, paravojne formacije, šuruju sa narko klanovima? Zar je stvarno potreban neki transkript? Eto si sam pomenuo bratstva, Noćne vukove i sl. živopisne likove. Imajući u vidu sav rasplet događaja, ne bi me začudilo ni da su baš oni Abazovića povezali sa Škaljarcima, da je možda taman Jovan Vukotić lično bio na čuvenim sastancima ostroške vlade u kelijama.
    Crkva je pretjerala ne u smislu politike već u tome što su zaboravili zašto primarno postoje, a ne postoje zbog srba ili crnogoraca no zbog ljudi. Ja sam malo možda pristrasan jer sam proveo lijepe godine pjevajući u crkvenom horu i isto sreo 90ih sve te jastrebove koji bi da pale i žare u ime pravoslavlja, a neki od njih su za klupu u Haškom tribunalu. Nema tu izgovora nikakvog za crkvu i ulogu koju su imali u ratu. Još manje imam razumjevanja za takvu ulogu u miru. Znam o čemu pričaš samo kažem da budemo razumni i na ne odemo u onu krajnost da Joanikije nosi škorpion ispod mantije. Crkvu teško da će ko pročistiti osim ona samu sebe kroz to što ćemo mi biti bolji i živjeti u miru. Vrzino kolo je to. Ovo o čemu pričaš je najmanji problem crkve od onih koje ima. Znam dosta ali svako ko dođe i pokuša da promjeni nešto od prava žena do LGBT+ osuđen je na linč od strane vladika. Nije srpstvo ili anticrnogorstvo problem već rigidnost crkve kao organizacije. Beton. Treba da razumijemo problem crkve i da shvatimo da on ide mnogo dublje od igranja terminima srbin ili crnogorac. Mnogo dublje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  21. #14339
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Razumijem tvoj ugao, ali nacionalni interesi države i građana su na prvom mjestu. Poštovanje i priznavanje zakona i poretka države neće doći ni kroz kakvu unutrašnju crkvenu katarzu. Zato, ne kritikujem ja srpsku crkvu niti od njih imam ikakvih očekivanja, ja kritikujem našu državu i institucije.

    SPC nije društveni (državni) problem u Hrvatskoj, recimo. Zašto?
    In vino veritas

  22. The Following 7 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  23. #14340
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    I što velite, crkva, oružje, kriminalci, paramilitarne formacije...

    Baš sam iznenađen, ko bi to očekivao.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #14341
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Razumijem tvoj ugao, ali nacionalni interesi države i građana su na prvom mjestu. Poštovanje i priznavanje zakona i poretka države neće doći ni kroz kakvu unutrašnju crkvenu katarzu. Zato, ne kritikujem ja srpsku crkvu niti od njih imam ikakvih očekivanja, ja kritikujem našu državu i institucije.

    SPC nije društveni (državni) problem u Hrvatskoj, recimo. Zašto?
    Nekad davno, prije 150 godina u vrijeme kad su se Hrvati mučili sa zaokruživanjem nacionalnog identiteta kao danas Crnogorci, tamošnja pravoslavna (srpska) crkva je targetirana kao društveni problem na vrlo sličan način.
    Glavni protagonisti su bili Ante Starčević, pravaši, frankovci pa kasnije ustaški ideolozi poput Mileta Budaka koji je zaključio da je konačno riješenje "trećinu Srba pobiti, trećinu pokrstiti, trećinu protjerati".

    SPC danas nije društveni problem u Hrvatskoj jer su Hrvati u dobroj mjeri uspjeli u toj zamisli. Srba nema više mnogo u Hrvatskoj ili bar nijesu više značajan faktor.
    A tamo gdje nema pravoslavnih Srba, ni SPC nije neki problem.

    Sekula Drljević je u ustaštvo zastranio živeći u Zagrebu odakle je pisao svoje pamflete.
    Last edited by Massaro; 23-08-22 at 11:07.

  26. #14342
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #14343
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Dobro je sto insitutucije smiju po temeljnom ugovoru da istrazuju ovo. Mada mi ni nemamo institucije, tako neka slobodno cekaju mirno institucije da se ovdje gradjanski rat desi
    Podgorica Podgoricanima!

  28. #14344
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Ako nađeš tvoj post o zarobljenim institucijama i građanskom ratu prije 30.08. plaćam piće cijelom forumu

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  30. #14345
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Gradjanski rat,da da.
    Kec iz rukava onih koji su uništavali ovu drzavu zadnjih 30ak godina bla bla

    Dajte prvo da se oni procesuiraju,pa ćemo onda provjerit je li ovo istina,ja lično nicemu sa ovog m portala ne vjerujem.
    Kako je banja sad drpsovcima,rasturise vladu još jednom i sad su mirni neko vrijeme…a ustani narode,stoko…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  32. #14346
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Razumijem tvoj ugao, ali nacionalni interesi države i građana su na prvom mjestu. Poštovanje i priznavanje zakona i poretka države neće doći ni kroz kakvu unutrašnju crkvenu katarzu. Zato, ne kritikujem ja srpsku crkvu niti od njih imam ikakvih očekivanja, ja kritikujem našu državu i institucije.

    SPC nije društveni (državni) problem u Hrvatskoj, recimo. Zašto?
    Jer je država jaka spram crkve katoličke, spc... sve imaju biljege iz prošlosti. Ali svi znamo zasto naša država nije jaka. Jedan čovjek i jedna pratija. Kakva se to država raskanata od 30.08. do sad? kakva država se boji crkve Srbije eto? Jadna, mala i slaba. Kako je učinjeti jakom? E, tu ja trokiram kako reče naša psihologica Ćuvrlija.
    Last edited by Caesar; 23-08-22 at 11:27.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  33. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  34. #14347
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Gradjanski rat,da da.
    Kec iz rukava onih koji su uništavali ovu drzavu zadnjih 30ak godina bla bla

    Dajte prvo da se oni procesuiraju,pa ćemo onda provjerit je li ovo istina,ja lično nicemu sa ovog m portala ne vjerujem.
    Kako je banja sad drpsovcima,rasturise vladu još jednom i sad su mirni neko vrijeme…a ustani narode,stoko…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne sumnjam ja da je ta OKG spremna da izazove i građanski rat. Ogroman je tu novac u pitanju. Ogroman. A za državu i narod smo vidjeli koliko ih briga. Nije ih tek onako Abazović pomenuo. Ma koliko god grešaka napravio i pokušao da se sad na te stvari izvlači. A što se crkve tiče, Kao što reče Ceasar, sigurno ima ljudi "bliskih" SPC-u koji su daleko od nevinih ali ova priča sa m portala je za malu đecu I ove zagrižene koji lijegaju i ustaju sa SPC na umu. Žalosno za njih same.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  36. #14348
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Znači kad se izbače snimci dps kriminalaca onda je to istina a kad su bogugodni spc kriminalci u pitanju onda to nije istina, da ne pominjem premijera u padu koji je na direktnoj vezi sa klanovima.

    Ono što imamo prilike da gledamo je mazanje govnima i prilika da otvorimo oči ko hoće da ih otvori, ko neće ne mora.

  37. The Following 10 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  38. #14349
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,082
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Ne moze SPC zabraniti raznoraznim blavorima da idu na litije, ulaze u manastire i slicno.
    Cak ne izbacaju one 2 kretenke iz Cetinjskog manastira koje bogohulje unutar manastira dje idje mogu, a izbacio bi ih naglavacke.. . Ne razumijem ljude koji bogohulje, cemu se nadaju lijepom?

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  39. The Following User Says Thank You to mika123 For This Useful Post:


  40. #14350
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači kad se izbače snimci dps kriminalaca onda je to istina a kad su bogugodni spc kriminalci u pitanju onda to nije istina, da ne pominjem premijera u padu koji je na direktnoj vezi sa klanovima.

    Ono što imamo prilike da gledamo je mazanje govnima i prilika da otvorimo oči ko hoće da ih otvori, ko neće ne mora.
    Nema nikakve razlike izmedju ovih i onih kriminalaca.
    Razlika je samo sto su jedni bili i na visokim policijskim funkcijama, pa na "tajnom zadatku" preko skaja dogovarali isporuke koksa.

Page 574 of 644 FirstFirst ... 74474524564570571572573574575576577578584624 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •