Page 462 of 644 FirstFirst ... 362412452458459460461462463464465466472512562 ... LastLast
Results 11,526 to 11,550 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #11526
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sreca pa nije namontirano. Ali dobro i to prolazi.
    Опушти се, напет си превише. Мало шале није на одмет.

  2. #11527
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Sprda se Zeljko Ivanovic, a i “vjernici” sa “Cetinje je Kabul”.

    Ipak je Niksic nas Kabul, izgleda.




    Mozda bi ucinkovitije za djecu bilo da im roditelji malo pokazu matematiku umjesto molebana…

    No da im se ne brkamo.

    https://www.eparhija.me/index.php/av...dine-u-niksicu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  4. #11528
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Da stavimo sad sliku muslimanske djece kako klanjaju? Otkad je nečija vjera predmet sprdnje i izrugivanja?

  5. #11529
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Ti si Skoj definitivno spin majstor kako te neko odje prozva.
    Primijetio sam da svaki put kad se priča o nečemu poput ovoga sto je gagarin postavio odma prebacas temu na muslimane,zašto to radiš?

    Dje si vidjeo da se muslimanska djeca klanjaju za pocetak školske godine?u crnoj gori mislim da to ne rade,možda u medresi koja je vjerska skola.

    Mislim da gagarin nije imao namjeru da se sprda sa ovim,već da ukaže da ovo nije nešto na šta su ljudi navikli da bude normalno kod nas,da ne kažem sto drugo...pa valjda je i sami gagarin pripadnik pravoslavne vjere,pa ne vidim zašto se odma tema prebaca na muslimane i nije ti prvi put i to je bas bezveze.

    Sto se mene tiče ovo ne bi trebalo da bude ništa strasno,čak naprotiv ako se ova djeca od malena uče da budu vjernici,ali pravi vjernici,to može samo dobro biti za budućnost svih nas,jer pravi vjernik ne može biti los covjek,ali posto kod nas ima dosta “vjernika”...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  7. #11530
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Svjedoci smo evo par godina baš intenzivne kampanje protiv "zaostalosti i primitivizma religije". Teško par dana prođe a da se o tome ne piše na CdM ili Pobjedi.

    Nekim čudom ta zaostalost i primitivizam se uvijek odnose samo na SPC, a nikad na islam ili katolicizam.

    Nalazim da je tu vrlo jasan jedan litmus test licemjerja. Zamijenis "primitivne" pravoslavce sa muslimanima ili katolicima i vidiš da li autor i dalje stoji iza svog teksta. Ako ne stoji onda je običan licemjer.

    Zato i uvijek pitam Gagarina i slične - važi li ovo vaše zgražavanje nad pravoslavnom molitvom i za muslimansku? Nekako, nikad im ne važi. Što ih jasno identifikuje kao licemjere.

    Ne znam mole li se ni muskimanska ni pravoslavna djeca pred početak školske godine. Ne bi me iznenadilo, kakve su nam škole ja bih se molio na njihovom mjestu.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #11531
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ti si Skoj definitivno spin majstor kako te neko odje prozva.
    Primijetio sam da svaki put kad se priča o nečemu poput ovoga sto je gagarin postavio odma prebacas temu na muslimane,zašto to radiš?

    Dje si vidjeo da se muslimanska djeca klanjaju za pocetak školske godine?u crnoj gori mislim da to ne rade,možda u medresi koja je vjerska skola.

    Mislim da gagarin nije imao namjeru da se sprda sa ovim,već da ukaže da ovo nije nešto na šta su ljudi navikli da bude normalno kod nas,da ne kažem sto drugo...pa valjda je i sami gagarin pripadnik pravoslavne vjere,pa ne vidim zašto se odma tema prebaca na muslimane i nije ti prvi put i to je bas bezveze.

    Sto se mene tiče ovo ne bi trebalo da bude ništa strasno,čak naprotiv ako se ova djeca od malena uče da budu vjernici,ali pravi vjernici,to može samo dobro biti za budućnost svih nas,jer pravi vjernik ne može biti los covjek,ali posto kod nas ima dosta “vjernika”...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moram intervenisat, jer SKOJ uopšte nije mislio da omalovaži muslimanski narod na bilo koji način.

    Poenta je da DPSDP ekipa sa foruma u zadnjih dvije godine (od kad je gazda promijenio kurs, ponovo) imaju jako veliki problem sa upražnjavanjem pravoslavne vjere i vjerskih obreda koji se odvijaju u okviru MCP odnosno SPC. Da su ova djeca kod Miraša Dedeića u neku garažu, ovaj Gagarinov post se ne bi desio.

    Paralela sa islamskim obredima (muslimanima) je napravljena samo da bi se ukazalo na to kako niko ne reaguje na sličnu stvar kad se ona odvija van MCP odnosno SPC.

    Smeta im samo jedna crkva i to je to. I to crkva naroda za koji su navikli da bude obespravljena grupa građana drugog reda.

    Ali, niko nikada nije rekao da će proces navikavanja biti lak i brz.

  10. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  11. #11532
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Nego momci kad me vec pominjete.
    Za sprdnju je molitva za dobru skolsku godinu.
    Dijete, dzabe se molis, no fino sjedi i uci.
    Ovo jedino kod nas ima.
    Da nece dje pravit moleban za dobre bonuse na posa. Lakse fino kleknes no da rmbas cijelu godinu.
    Ili moleban za realne rezultate na kladionicu?
    To je jedini moleban koji bi zaista ujedinio Crnu Goru
    Mogli su jedan moleban za kisu kad se Niksic u dim davio do orije koji dan. Special guest star “Niksiicke dodole band”.
    Aj ne sprdajte se. Moleban za skolsku godinu.
    Rizikovacu spasenije i ponovo ustvrdit da bi bilo bolje da roditelji sjedu sa djecom i rade domace i vjezbaju no sto ih po molebana vode da prodju dobro u skolu. No je smaranje bavit se djecom i svaki dan radit nesto sa njima. Laksi je moleban. A bojim se da bi roditelji najdalje do prirodnjih brojeva dobacali. Vec bi skup N0 bio misterija
    Jbg… da sam Srbin najveca istorijska licnost bi mi bio Dositej kojega nesto popovi kameno pominju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #11533
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Moram intervenisat, jer SKOJ uopšte nije mislio da omalovaži muslimanski narod na bilo koji način.

    Poenta je da DPSDP ekipa sa foruma u zadnjih dvije godine (od kad je gazda promijenio kurs, ponovo) imaju jako veliki problem sa upražnjavanjem pravoslavne vjere i vjerskih obreda koji se odvijaju u okviru MCP odnosno SPC. Da su ova djeca kod Miraša Dedeića u neku garažu, ovaj Gagarinov post se ne bi desio.

    Paralela sa islamskim obredima (muslimanima) je napravljena samo da bi se ukazalo na to kako niko ne reaguje na sličnu stvar kad se ona odvija van MCP odnosno SPC.

    Smeta im samo jedna crkva i to je to. I to crkva naroda za koji su navikli da bude obespravljena grupa građana drugog reda.

    Ali, niko nikada nije rekao da će proces navikavanja biti lak i brz.
    Jel ovo jedan iz bratstva, odnosno obespravljene grupe gradjana kojoj je napokon svanulo.
    Odlicno ovo svanuce ispadnu ovim obespravljenim..
    Backovic sa bratstvom vrhunski posao napravio. Ovo je ta bogougodnost koju je zatirao odnarodjeni Milov DPS-SDP rezim.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  14. #11534
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Novi trenutak, skoj nabavio advokata.
    A poredjenje je samo po sebi glupo jer se kod Muslimana zna kada idu da klanjaju. Oni uče dove, mole se Bogu da ih uputi na pravi put.
    Ne znam tačno, ali znam da ima vrijeme kada se to radi. Džuma petkom npr.

    A ovo klanjanje u crkvu mi više liči na klanjanje popovima i drugim crkvenim licima. Ispravite me ako griješim. Na sceni je manipulacija da kažem važnosti tih lica pa im se zato ljube ruke, mole, a evo sad i klanjaju. Nije problem klanjanje, ali ako klanjaš klanjaj Bogu, a ne popu ili crkvi.
    Pisao sam već jednom, ali apsolutno je nebitno jesi li ti npr. pop ili vjernik. Nikakve razlike tu nema, sem što imamo manipulaciju da su crkvena lica neki veći level u odnosu na vjernika, a nisu. To je laž. Isto je sve. Ako nisi ponizan popu bolje da te nema, tako nekako je napravljena situacija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  15. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  16. #11535
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Edit oce li na kraju i ovome bit hakovan profil ili ce bit “operisan” kao onaj kosovski junak


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. #11536
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Jel ovo jedan iz bratstva, odnosno obespravljene grupe gradjana kojoj je napokon svanulo.
    Odlicno ovo svanuce ispadnu ovim obespravljenim..
    Backovic sa bratstvom vrhunski posao napravio. Ovo je ta bogougodnost koju je zatirao odnarodjeni Milov DPS-SDP rezim.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zamisli da argumente za svoju poentu skupljam tako što brauzujem četničke/komitske postove po fejsbuku tražeći neki nacionalističko-fašistički komentar koji je u 99% slučajeva ili lažan profil ili samo lajanje na zvijezde.

    I onda dođem da to prezentujem ljudima s kojima se, navodno, zalažem za neku zdravu i normalnu diskusiju.

    Samo diskredituješ sebe. Nisi nekakav tupan koji ne umije da promišlja i analizira. Čak ponekad napišeš i nešto vrijedno čitanja. Ovo posprdavanje sa đecom i roditeljima koji upražnjavaju neki religijski obred je klasični debakl od posta. Meni iskreno ne smeta, nastavi, samo sam morao da intervenišem jer su naši prijatelji islamske vjeroispovjesti jako osjetljivi na njihovo pominjanje u kontekstu religije i na upoređivanje sa nekom drugom. Ado je korektan forumaš, a SKOJ nije imao nikakvu lošu namjeru i to je to.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  19. #11537
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Novi trenutak, skoj nabavio advokata.
    A poredjenje je samo po sebi glupo jer se kod Muslimana zna kada idu da klanjaju. Oni uče dove, mole se Bogu da ih uputi na pravi put.
    Ne znam tačno, ali znam da ima vrijeme kada se to radi. Džuma petkom npr.

    A ovo klanjanje u crkvu mi više liči na klanjanje popovima i drugim crkvenim licima. Ispravite me ako griješim. Na sceni je manipulacija da kažem važnosti tih lica pa im se zato ljube ruke, mole, a evo sad i klanjaju. Nije problem klanjanje, ali ako klanjaš klanjaj Bogu, a ne popu ili crkvi.
    Pisao sam već jednom, ali apsolutno je nebitno jesi li ti npr. pop ili vjernik. Nikakve razlike tu nema, sem što imamo manipulaciju da su crkvena lica neki veći level u odnosu na vjernika, a nisu. To je laž. Isto je sve. Ako nisi ponizan popu bolje da te nema, tako nekako je napravljena situacija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa dobro, neko se klanja popu, neko hodži, neko se klanja šefu partije, neko premijeru/predsjedniku države.

    Ako pravoslavni vjernici mogu da istolerišu klanjanje šefovima partija, ministrima i funkcionerima, ne znam što i oni ne bi mogli imati isto razumijevanje ukoliko smatraju crkvenog vladiku božijim čovjekom.

    To su naše različitosti koje čuvamo i koje nas obogaćuju.

  20. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  21. #11538
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Sjajno... da ti nije skoj hakovao profil ?

    U džamiju se ide da se klanja.
    Meni još niko nikada nije rekao idem u crkvu da klanjam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  22. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  23. #11539
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Sjajno... da ti nije skoj hakovao profil ?

    U džamiju se ide da se klanja.
    Meni još niko nikada nije rekao idem u crkvu da klanjam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa dobro, možda si se klanjao u nekoj modernijoj građevini. Samo moraš da razumiješ da nije svakom ista stvar najvažnija i najsvetija.

  24. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  25. #11540
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default




    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  26. #11541
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Zamisli da argumente za svoju poentu skupljam tako što brauzujem četničke/komitske postove po fejsbuku tražeći neki nacionalističko-fašistički komentar koji je u 99% slučajeva ili lažan profil ili samo lajanje na zvijezde.

    I onda dođem da to prezentujem ljudima s kojima se, navodno, zalažem za neku zdravu i normalnu diskusiju.

    Samo diskredituješ sebe. Nisi nekakav tupan koji ne umije da promišlja i analizira. Čak ponekad napišeš i nešto vrijedno čitanja. Ovo posprdavanje sa đecom i roditeljima koji upražnjavaju neki religijski obred je klasični debakl od posta. Meni iskreno ne smeta, nastavi, samo sam morao da intervenišem jer su naši prijatelji islamske vjeroispovjesti jako osjetljivi na njihovo pominjanje u kontekstu religije i na upoređivanje sa nekom drugom. Ado je korektan forumaš, a SKOJ nije imao nikakvu lošu namjeru i to je to.
    Mislim da je Bane unuk narodnog heroja ovdje pomenut nekoliko desetina puta od strane tvojih istomisljenika.

    Sa druge strane interesantno je da je ovo recimo peto divljanje BRATSTVENIKA iz Tivta na mrezama, koje je tako ekumenski ucio pop Backovic.

    Fino to bratstvo. Bas ih je lijepo otrovao.
    Tvoje je legitmno misljenje da je promasaj post, moje da nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  27. #11542
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Tek posle posjete Erdogana ovi iz DPS-a su najavili da će protestvovat na Cetinje ... ispada kao da im je naredio ...
    deuscroix

  28. #11543
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mislim da je Bane unuk narodnog heroja ovdje pomenut nekoliko desetina puta od strane tvojih istomisljenika.

    Sa druge strane interesantno je da je ovo recimo peto divljanje BRATSTVENIKA iz Tivta na mrezama, koje je tako ekumenski ucio pop Backovic.

    Fino to bratstvo. Bas ih je lijepo otrovao.
    Tvoje je legitmno misljenje da je promasaj post, moje da nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bane unuk narodnog heroja je čak i prihvatljiv argument. Čovjek došao pred kameru, bez uvijanja kazao ko je, šta je i šta misli o makar trećini svojih sugrađana. Ovo sa društvenih mreža je, i sam znaš, 95% fingirano. Kolika je vjerovatnoća da stvarno naletiš na nekog ko smije ovo da napiše pod pravim imenom i prezimenom... sam procijeni.

  29. #11544
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Pozivnice upućene za ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija na Cetinju su povučene nakon odluke da se ono održi samo u prisustvu svještenstva.

    Predsjednik Nove Andrija Mandić je za beogradske medije rekao da će lideri i poslanici Demokratskog fronta prisustvovati ustoličenju na Cetinju i da su dobili pozivnicu od mitropolita. TV Vijesti je iz Mitropolije rečeno da su te pozivnice upućene prije konačne odluke da se ustoličenje održi samo uz prisustvo patrijarha SPC Porfirija, episkopa i predstavnika crkvenih opština.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #11545
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Pozivnice upućene za ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija na Cetinju su povučene nakon odluke da se ono održi samo u prisustvu svještenstva.

    Predsjednik Nove Andrija Mandić je za beogradske medije rekao da će lideri i poslanici Demokratskog fronta prisustvovati ustoličenju na Cetinju i da su dobili pozivnicu od mitropolita. TV Vijesti je iz Mitropolije rečeno da su te pozivnice upućene prije konačne odluke da se ustoličenje održi samo uz prisustvo patrijarha SPC Porfirija, episkopa i predstavnika crkvenih opština.



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Eo nama zabave


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  31. #11546
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Bane unuk narodnog heroja je čak i prihvatljiv argument. Čovjek došao pred kameru, bez uvijanja kazao ko je, šta je i šta misli o makar trećini svojih sugrađana. Ovo sa društvenih mreža je, i sam znaš, 95% fingirano. Kolika je vjerovatnoća da stvarno naletiš na nekog ko smije ovo da napiše pod pravim imenom i prezimenom... sam procijeni.
    Bas sam bio oprezan i provjerio facebook.
    Kreten postoji, jbg.
    Taj Backovic ubTuvat ih je bas kvalitetno otrovao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  32. #11547
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svjedoci smo evo par godina baš intenzivne kampanje protiv "zaostalosti i primitivizma religije". Teško par dana prođe a da se o tome ne piše na CdM ili Pobjedi.

    Nekim čudom ta zaostalost i primitivizam se uvijek odnose samo na SPC, a nikad na islam ili katolicizam.

    Nalazim da je tu vrlo jasan jedan litmus test licemjerja. Zamijenis "primitivne" pravoslavce sa muslimanima ili katolicima i vidiš da li autor i dalje stoji iza svog teksta. Ako ne stoji onda je običan licemjer.

    Zato i uvijek pitam Gagarina i slične - važi li ovo vaše zgražavanje nad pravoslavnom molitvom i za muslimansku? Nekako, nikad im ne važi. Što ih jasno identifikuje kao licemjere.

    Ne znam mole li se ni muskimanska ni pravoslavna djeca pred početak školske godine. Ne bi me iznenadilo, kakve su nam škole ja bih se molio na njihovom mjestu.
    Većina tekstova na cdm, analitici, borbi, in4s,... su takvi da to ,,ni pas sa maslom ne bi pojeo". To je, valjda, jasno. Problematičan je jedan drugi narativ koji primjećujem u zadnje dvije godine. Učili smo svi narodne priče u osnovnoj školi, ima jedna koja priča o popu koji se utopio jer je sa čamca pao u rijeku, a neplivač. Šta će, ljudi dođu da saopšte tužnu vijest popadiji. Ona ih pita:
    - Jeste li probali da ga spasite?
    - Jesmo, sve smo mu govorili ,pope daj ruku'.
    - Zato se i utopio, trebali se reći ,pope evo ruka'.
    Takva i te pričice su odjednom postale veliki ,,no, no". To nije zdravo. Ako si Crnogorac a ne pričaš viceve o crnogorcima (a pričaš o drugima). Ukratko, zastranili smo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  33. #11548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Većina tekstova na cdm, analitici, borbi, in4s,... su takvi da to ,,ni pas sa maslom ne bi pojeo". To je, valjda, jasno. Problematičan je jedan drugi narativ koji primjećujem u zadnje dvije godine. Učili smo svi narodne priče u osnovnoj školi, ima jedna koja priča o popu koji se utopio jer je sa čamca pao u rijeku, a neplivač. Šta će, ljudi dođu da saopšte tužnu vijest popadiji. Ona ih pita:
    - Jeste li probali da ga spasite?
    - Jesmo, sve smo mu govorili ,pope daj ruku'.
    - Zato se i utopio, trebali se reći ,pope evo ruka'.
    Takva i te pričice su odjednom postale veliki ,,no, no". To nije zdravo. Ako si Crnogorac a ne pričaš viceve o crnogorcima (a pričaš o drugima). Ukratko, zastranili smo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Slažem se potpuno.

    Najveći naš demokratski deficit kao naroda je što nećemo ista prava za sve. Mi hoćemo više prava za "naše". Ako to ne može dosta nam je makar da bude manjak prava za "one druge". Na tome je DPS i vladao - Crnogorcima i manjinama nije bilo dobro, ali ih je tješilo to što je makar Srbima bilo još gore.

    Pročitah nedavno pametnu misao - "ako se ne borite za prava onih koje prezirete onda se ne borite za ljudska prava". Lako je prava svojih prijatelja braniti.

    Zato se u ovakvim ruganjima nečijim molitvama, ili primitivizmu ili zatucanosti prvo upitam - ima li ovo smisla kad se zamijene učesnici. Je li to korupcija i ako su umjesto DPSovaca Demokrate ili DFovci? Je li klanjanje primitivno i ako su umjesto pravoslavaca muslimani?

    Kad se to uradi u 99% slučajeve se jasno vidi je li napad licemjeran ili realno smislen. Ponašanje koje je primitivno bilo da je meta DPS ili DF (kao što je ono prosipanje g.... po kolima) je zaista primitivno.

  34. #11549
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bas sam bio oprezan i provjerio facebook.
    Kreten postoji, jbg.
    Taj Backovic ubTuvat ih je bas kvalitetno otrovao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovaj scekic vjerovatno ima dilemu da li majku da zove tetka ili majko, ili oca da zove oce ili ujace, pa mu zato mozda ne treba ni zamjeriti na ovim neartikulisanim rijecima.
    A volio bih da znam, cisto iz radoznalosti, ako ga neko zna, da li je stvarno manji od makova zrna kao sto mislim da je.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  35. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  36. #11550
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Bane unuk narodnog heroja je čak i prihvatljiv argument. Čovjek došao pred kameru, bez uvijanja kazao ko je, šta je i šta misli o makar trećini svojih sugrađana. Ovo sa društvenih mreža je, i sam znaš, 95% fingirano. Kolika je vjerovatnoća da stvarno naletiš na nekog ko smije ovo da napiše pod pravim imenom i prezimenom... sam procijeni.
    Istina da je onaj preko televizije uspio svoje stavove da obznani dosta široj publici, ali ni društvene mreže nisu za bacit. Ne vidim ja ni ovdje nikakvog skrivanja ni uvijanja.
    Još je uspio i da skupi četu junaka koji mu javno izražavaju saglasnost putem lajkovanja.

    No to su već finese, jer neke posebne suštinske razlike u "ljudskoj širini" nema.

Page 462 of 644 FirstFirst ... 362412452458459460461462463464465466472512562 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •