Page 428 of 644 FirstFirst ... 328378418424425426427428429430431432438478528 ... LastLast
Results 10,676 to 10,700 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10676
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Nepobitna Pobjeda SPC nad Crnogorcima…

    Jeste u neprolaznom stidu sopstvenom Crnogorskom Pravoslavnom Crkvom (CPC).

    Jedan sam od rijetkih (još živih) koji je na sebi osjetio uticaje ideologija joje su se smenjivala nad ojađelom Crnom Gorom, od Drugog Svjeckog naovamo, i vremena kada ni neprikosnoveni pobjednici nijesu „preko koljena“ smjeli zabraniti vjeronauku koja je bila obavezna u dvije poslijeratne godine. Iskustvo koje posebno danas smatram veoma vrijednim, jer sam jasno mogao pratiti znaka u vremenu sve ove potonje pobjede SPC, koja je Crnu Goru preuzela skoro u potpunosti. U stvari, pravilnije je reći da su joj Crnogorci bez pogovora predali Crnu Goru dok je sve drugo svojevrsna gluma kojoj su Crnogorci itekako skloni.

    Ipak bi najbolje bilo da opišem moje učešće u bogosluženju PCP na Dvorskom Trgu a ja zatekao u pošti u društvu daljeg rođaka, inače diplomiranog doušnika UDB-e. Kad smo se konačno našli ispred pošte, simbolika cjelokupne scene nije mi dala da se maknem s mjeste te oostadoh da posmatram provizornu binu okićenu zastavama ispred koje se bješe okupilo nešto naroda u očekivanju da Mitropolit Abramović otpočne službu. Posebnu grotesku u ovoj scenografiji predstavljao je Cetinjski Manastir u pozadini okićen trobojnicama a sa prostranig galerija nalakćeni popovi SPC sa dosadom a sigurno i podsmijehom pratili što se događa.

    No vrhunac ovog historijskog događanja je bio u opštenarodnom ponašanju, koje sam i lično osjetio kad me je rođak, za rukav stao odlucno tegliti do ćoška uz siktavo ubjeđivanje da mi sa time nemamo ništa. U međuvremenu sam se osvrtao po trgu i glavnoj ulici, neugodno iznenađen u kojoj se mjeri prolaznici šunjaju i skrivaju u vratima okolnih kuća, iza drveća i ćoškova, ali su mi, kao najkreativniji, zapali za oko svi oni koji su dignutoga nosa prolazili ovom sramotnom scenom po onoj, „slučajno naljegli…“

    Zato me nijesu začudili ni oni snimci nakon što je vlast kao“najavila“ zakon o vjeroispovijesti a vjerni narod SPC prijeteći kupio oko popa Miraša na koga su se zalijetale neke babe da bi ga onako iz zatrke, nepogrješivo – pljunule.
    Budući da su se glumatanja slične vrste nastavila sa recentnim badnjacim i proslavama smrti Kralja Nikole, najbolje bi bilo vladajućoj Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi odat zasluženo priznanje za pobjedu koja se više nikako ne može dovesti u pitanje.

    Evo ja, koji je, skupa sa D. Gvozdenovićem, unekoliko učestvovao u nesreknjoj obnovi CPC, svjesno i lično priznajem neprikosnoveni poraz „mrtvorođene“ Crnogorske Pravoslavne Crkve.
    Avi ostali kakogoj ´oćete…

  2. #10677
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    I Bog se tu nešto pita,jeste li se ikada zapitali?Mada vjerujem da nijeste jer ne možete od nekadašnjih knjižica KPJ i marksizma.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  3. #10678
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    I Bog se tu nešto pita,jeste li se ikada zapitali?Mada vjerujem da nijeste jer ne možete od nekadašnjih knjižica KPJ i marksizma.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Ne znam za tebe i ostale, ja sam gotovo ubijedjen da se Bog pita, stratezi pobjede samo sto su obavijesteni o pobjedi dobili su obavjestenje od Boga licno da je igra za njih zavrsena i da nece stici da uzivaju u pobjedi. Koriscenje i zloupotrebu njegovog uticaja u obracunu sa jednim malim narodom Bog je kaznio.

  4. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  5. #10679
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Javlja im se jel'?

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  6. #10680
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Ograde "obori" i sveprisutna UDBA

    Od kad je SLUžBA, ovoga, kao i mnogo puta dosad, (ponosne-hm!) Cetinjane suvereno ućerala u „obor“ kojekakvih ograda i policijskih kordona, jeste znak da se ova naša priča i konačno primakla kraju. Malo ko može bolje, od mene (i Ivanbegovca), koji smo doživjeli momke poput onih koji su dali neprolazno ime restoranu „Tursko Groblje“, mogli bolje znati u kojoj mjeri je UDBA, naša neprolazna SUDBA, dok se Cetinje, u međuvremenu, nepodnošljivo „prenemaže“ da je historiska prijestonica, da ni Arkan ne bi pomogao da su oni, sa iskonskim pravom, uljegli i „s noge na nogu“ iz Cetinjskog Manastira, lepetnuli onih nekoliko popova Srpske Pravoslavne Crkve a da ih u tome nije spriječila neprolazna i svemoćna SLUŽBA, kao jedan od neprikosnovenih poluga CRKVE NAD CRKVAMA…

  7. #10681
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Setnja jutros prije nego je kisa krenula. I, paf!!!
    Naletio sam na mural koji me prilicno izuo, a zahvata cijeli zid jedne zgrade. Kad ga vidjeh pomislih “Jos malo pa ce neko u Podgoricu na neki zid nacrtati Klimtovu reprodukciju”.
    Eto imamo i drugacijih murala od umrlih vjerslih vodja koji su popular i kod nas, u Iranu, podrucja koje drzi Hezbolah, sto se tice dijela covjecanstva poznatog kao “narod knjige” i velikih monoteistickih religija.
    Lijepa stvar je sto su autori iz Srbije, a moram priznati da mi ovakvi umjetnici, pripadnici sprpske nacije, vise leze za druzenje, nego dvadesetak likova od 40 godina u istim majicama kad se slikaju ispod instaliranih cerada.
    A i poruka sa murala je dosta drugacija od onih, navodno, religioznih.
    Na kraju, mural je nastao 2019, i vjerovatno ce biti prefarban u nekom buducem vremenu.
    A buducnost nam nije najblistavija. Rekao bih to po tvrdnji jednog drugara koji prwdaje na fakultetu i koji mi kaze da se vise od pola studenata prekrsti kad predaje test.
    Kad se pola studenata u ranim 20-tim se nada bozjoj volji na ocjenjivanju neceg sto su oni pisali i za sto su oni odgovorni, mislim da nam je trenutni zlatno doba, kakvi nam da i dolaze.
    Na kraju evo i murala...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  9. #10682
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Premijer Zdravko Krivokapić prisustvovao je uskršnjoj misi u konkatedrali Svetog Petra Apostola u Baru.
    Kako je saopšteno iz Vlade, misu je služio nadbiskup barski monsinjor Rok Đonlešaj, koji se premijeru zahvalio na dolasku.
    "Lijepo je biti zajedno, slaviti i živjeti zajedno", poručio je barski nadbiskup.




    "Lijepo je biti zajedno, slaviti i živjeti zajedno", poručio je barski nadbiskup

    ">



    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ao-misi-u-baru

  10. The Following 2 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  11. #10683
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,684
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Srecan katolicki uskrs,svima koji slave

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  12. #10684
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by početnik View Post

    Pokojni Antonije Abramović je bio pravi čovjek za to, ali Mihailo Dedeić nije.
    Brdsko-brzinski uljegoh na forum, samo da namjernike uputim na činjenicu da se gore opisani, sramni opštenarodni ugođaj na cetinjskom „Trgu od Kurčenja“ (Ma(r)šala Tita/Dvorski) dogodio u vrijeme i uz učešće velečasnog Antonija Abramovića…

    Poenta posta jeste i u tome da općinstvo shvati da cetinjski vjernici ne vjeruju ni u SPC ni u CPC već isključivo u UDB!

  13. #10685
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

  14. #10686
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default




  15. #10687
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Podjele zasnovane na vrijednosnim sudovima su nepomirljive

    Nikola Belade u svojoj rubrici STAV se osvrnuo na svojevoljni poraz crnogorskog naroda nad sobom ...

    Zabrinjava činjenica da mnogi u Crnoj Gori se još nijesu osvijestili i spoznali što se desilo na izborima, avgusta 2020. godine. Jednostavno rečeno, došlo je do prevage duhovnog nad svjetovnim. Dobili smo društvo u kojem primat ima teokratija. Vrijeme će pokazati i biće predmet posebnog izučavanja kako je moguće da u srcu Evrope za period od 30 godina jedan čovjek i četiri eparhije strane crkve u Crnoj Gori uruše institucije jedne države, izvrše neviđenu manipulaciju narodom, nezakonito se upišu na vjerske objekte i zemljište neprocjenjive vrijednosti, unište istorijske dokaze crnogorskog postojanja i postanu najmoćnija ekonomska, politička i vojna snaga u Crnoj Gori. Pri tome zgrnu na stotine miliona eura mimo legalnih tokova novca i pored činjenice da nemaju pravni subjektivitet u Crnoj Gori.

  16. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  17. #10688
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Jecli ovaj jedan čoVek Milo Đukanović ili ja pogrešno razumijem tekst?

  18. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  19. #10689
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jecli ovaj jedan čoVek Milo Đukanović ili ja pogrešno razumijem tekst?

    Evo da postavim link kako bi ti pomogao:

    https://www.portalanalitika.me/clana...u-nepomirljive

  20. #10690
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Bojim se da ce crnogorci morati da nestanu da bi ponovo nastali. Kuća koja je podignuta na temelju koji čini jedan samo čovjek i to čovjek koji je u najmanju ruku kontroverzan nije bas sjajno rjesenje. Drugo, noseci zidovi nisu izvedeni kako treba. Statika slaba jbg. A ovo trusno podrucje ne tolerise slabu statiku. I tako slab kvalitet radova, trusno podrucje... Ovaj lament nad ovakvom kucom koliko god draga bila je neizdrživ. Vrijedja jer je to zapravo pravi poraz.
    Last edited by Caesar; 10-04-21 at 11:33.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  22. #10691
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Crnogorci ne moraju da nestanu, niti da ponovo nastanu - mi postojimo, vjekovima se uspjesno odupiremo hegemonima, okupatorima, fašistima... Mi smo iznad Crkve, iznad imaginarnog, ne zavisimo od raznoraznih trivijalnosti. Dok je opstanak ove nakaradne svetosavske sekte, koja je okupirala crnogorske svetinje, upitan.
    Ovaj priprosti narod koji slijedi crnu ideologiju klerika se jednog dana mora probuditi iz sna u kojem caruje neznanje. Šuplje glave ce zakrpiti te rupe da ne duva i doći do spoznaje da genocidni ljudi ne mogu biti sveci. Mi ne brinemo, istina će pobijediti laž!
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  23. The Following 8 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:


  24. #10692
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by magicform View Post
    Crnogorci ne moraju da nestanu, niti da ponovo nastanu - mi postojimo, vjekovima se uspjesno odupiremo hegemonima, okupatorima, fašistima... Mi smo iznad Crkve, iznad imaginarnog, ne zavisimo od raznoraznih trivijalnosti. Dok je opstanak ove nakaradne svetosavske sekte, koja je okupirala crnogorske svetinje, upitan.
    Ovaj priprosti narod koji slijedi crnu ideologiju klerika se jednog dana mora probuditi iz sna u kojem caruje neznanje. Šuplje glave ce zakrpiti te rupe da ne duva i doći do spoznaje da genocidni ljudi ne mogu biti sveci. Mi ne brinemo, istina će pobijediti laž!
    Burazere divim se tvom žaru i ne bih da te obeshrabrujem. Ne brane se brda, doline, rijeke itd. Brane se vrijednosti. Noseći zidovi. CG je zemlja gdje je uspjeti u zivotu za sramotu za razliku od nekih zemalja gdje je neuspjeti za sramotu. Bojim se da se danas u CG biti crnogorac svelo na ne biti srbin i obrnuto. Nema tu razlike. Trop ste i jedni i drugi jer za vas je drzava identitetsko, a ne vrijedonosno pitanje. Da je ovo drugo bilo bi vam nebitno jel zastava Srbije, Svedske ili Albanije na jarbolu. Od 2006 do danas ste sve uradili i jedni i drugi, a pogotovu vi crnogorci jer ste vlast imali, da CG izgubi vrijednosti cojstva, junastava, pravde, jednakosti... I u pravoslavnu crkvu ste politiku unijeli te je bitnije danas jel S ili C od onog PC. I velis Vi i Oni. Kamo lijepe srece da nestanete zajedno i vi i oni.
    Last edited by Caesar; 10-04-21 at 20:15.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  26. #10693
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Burazere divim se tvom žaru i ne bih da te obeshrabrujem. Ne brane se brda, doline, rijeke itd. Brane se vrijednosti. Noseći zidovi. CG je zemlja gdje je uspjeti u zivotu za sramotu za razliku od nekih zemalja gdje je neuspjeti za sramotu. Bojim se da se danas u CG biti crnogorac svelo na ne biti srbin i obrnuto. Nema tu razlike. Trop ste i jedni i drugi jer za vas je drzava identitetsko, a ne vrijedonosno pitanje. Da je ovo drugo bilo bi vam nebitno jel zastava Srbije, Svedske ili Albanije na jarbolu. Od 2006 do danas ste sve uradili i jedni i drugi, a pogotovu vi crnogorci jer ste vlast imali, da CG izgubi vrijednosti cojstva, junastava, pravde, jednakosti... I u pravoslavnu crkvu ste politiku unijeli te je bitnije danas jel S ili C od onog PC. I velis Vi i Oni. Kamo lijepe srece da nestanete zajedno i vi i oni.
    Apsolutno tacno, sve osim da je u crkvu unesena politika, znaci spc je odavno politicka organizacija i kao takva je zajedno sa politickim partijama kreirala ovaj ambijent koji sad imamo.

  27. #10694
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Burazere divim se tvom žaru i ne bih da te obeshrabrujem. Ne brane se brda, doline, rijeke itd. Brane se vrijednosti. Noseći zidovi. CG je zemlja gdje je uspjeti u zivotu za sramotu za razliku od nekih zemalja gdje je neuspjeti za sramotu. Bojim se da se danas u CG biti crnogorac svelo na ne biti srbin i obrnuto. Nema tu razlike. Trop ste i jedni i drugi jer za vas je drzava identitetsko, a ne vrijedonosno pitanje. Da je ovo drugo bilo bi vam nebitno jel zastava Srbije, Svedske ili Albanije na jarbolu. Od 2006 do danas ste sve uradili i jedni i drugi, a pogotovu vi crnogorci jer ste vlast imali, da CG izgubi vrijednosti cojstva, junastava, pravde, jednakosti... I u pravoslavnu crkvu ste politiku unijeli te je bitnije danas jel S ili C od onog PC. I velis Vi i Oni. Kamo lijepe srece da nestanete zajedno i vi i oni.
    Crnogorci i brane vrijednosti, a crnogorske svetinje, s druge strane, su same po sebi vrijednost, to je naša kulturna baština, nije dosao Marko iz Surdulice da ih gradi. Nama ne treba država da bi u njoj živjeli samo etnički Crnogorci, ima mjesta za sve vjere i nacije, ali prvo budi čovjek, pa onda biraj naciju, religiju. Mi ne krademo tuđu teritoriju, ne krademo crkve, manastire, ne gradimo ni vjeru ni naciju na ideji fašizma. Ko želi da bude Srbin, to je njegovo pravo, to mu niko ne osporava, neka traži svoju kopču po istoriji CG, ali ne moze da je prepravlja. Nije moj problem sto ljudi ne znaju što je pomjesna crkva, kao sto ne znaju ni što je etnofiletizam. Crnogorska pravoslavna crkva, ili Pravoslavna, nebitno, je pomjesna, jer je teritorijalno u CG, tice se svih pravoslavaca: i Crnogoraca, i Srba, i Rusa... A svetosavksa sekta se ne može nametati Crnogorcima, jer je ta Crkva bruka za hrišćanstvo. Od 2006. godine Crnom Gorom vladaju, uglavnom, konvertiti... šta se moglo od njih očekivati?

    Branićemo i dalje i državu i vrijednosti i od lopova, i od hegemona, i od šovinista, i od fašista...
    Last edited by magicform; 10-04-21 at 20:49.
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  28. The Following 4 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:


  29. #10695
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Apsolutno tacno, sve osim da je u crkvu unesena politika, znaci spc je odavno politicka organizacija i kao takva je zajedno sa politickim partijama kreirala ovaj ambijent koji sad imamo.
    Ma kako god, neko je unio tamo ili ovi ili oni skroz mi je nebitno. Kad cujem ove komite ili litijase znam da je ili IQ dvocifren ili iznos višecifren. Napravio bih betonski bunker na Cemovsko ka u Černobil i sve ih zatvorio i dao im noževa, mačeta, boksova, čaklji... i ostavio par dana pa ko izadje posle da prica jel vrijedilo toga.

    Umjesto da bečim u jednu tačku i vičem OOooommmm ja gledam jesul mila i brana pricerali uz zid i jel Zdravko popio koju. A nemojte.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  30. #10696
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Živim za dan kad ćemo povratit Cetinjski Manastir crnogorskom narodu.

  31. The Following 3 Users Say Thank You to Trebjesа For This Useful Post:


  32. #10697
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ma kako god, neko je unio tamo ili ovi ili oni skroz mi je nebitno. Kad cujem ove komite ili litijase znam da je ili IQ dvocifren ili iznos višecifren. Napravio bih betonski bunker na Cemovsko ka u Černobil i sve ih zatvorio i dao im noževa, mačeta, boksova, čaklji... i ostavio par dana pa ko izadje posle da prica jel vrijedilo toga.

    Umjesto da bečim u jednu tačku i vičem OOooommmm ja gledam jesul mila i brana pricerali uz zid i jel Zdravko popio koju. A nemojte.
    Sve to stoji, samo opet napominjem da crkvu treba posmatrati kao politicku organizaciju, doduse perfidniju od ostalih.

  33. #10698
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by magicform View Post
    Nije vrijedno komentarisati, ali tako obicno razmišljaju ljudi kad umisle da su iznad podjela :-)
    Moram priznati da si donekle u pravu. Svi mi pripadamo ovima ili onima htjeli ili ne. Odlika civilizivanog uma je da u mirnodopskim uslovima umisli, kako ti rece, da je iznad podjela. Vremenom ce to postati priroda ljudska i zvacemo ga evolucija svijesti.

    Naravno razumijem da evolucija svijesti nije nesto sto ce ici brzo ali vremenom ce se primjetiti smanjenje broja ljudi koji blokiraju raskrsnice i puteve, po foruma promovisu podjele... To ce biti prvi znak.

    U ratu naravno mora se izabrati strana jer je neproduktivno i nepotrebno izigravati Isusa ili Budu sta vec ko voli ali do tada ipak da nas bude sto vise koji umisljaju.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  34. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  35. #10699
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moram priznati da si donekle u pravu. Svi mi pripadamo ovima ili onima htjeli ili ne. Odlika civilizivanog uma je da u mirnodopskim uslovima umisli, kako ti rece, da je iznad podjela. Vremenom ce to postati priroda ljudska i zvacemo ga evolucija svijesti.

    Naravno razumijem da evolucija svijesti nije nesto sto ce ici brzo ali vremenom ce se primjetiti smanjenje broja ljudi koji blokiraju raskrsnice i puteve, po foruma promovisu podjele... To ce biti prvi znak.

    U ratu naravno mora se izabrati strana jer je neproduktivno i nepotrebno izigravati Isusa ili Budu sta vec ko voli ali do tada ipak da nas bude sto vise koji umisljaju.
    Na to sam i mislio. Razumije se, i ja bih volio da je svijest na mnogo većem nivou, da budemo sposobni viđeti čovjeka, a ogromna većina ga ne vidi jer ga posmatra na način da samo uočava ili dodaje etikete. Ni ja, dakako, ni ti, najverovatnije, nećemo dočekati takvo društvo u kojem je svijest na najvećem mogućem nivou.

    Na svakom pojedincu je odluka da li će ćutati ili se pobuniti protiv fašizacije društva.

    Ajnštajn je nadnacionalan, Njegoš je nadnacionalan... ali pokašuaj da objasniš ovcama koje burliču da je Njegoš Srbin, a u njegovoj fikciji pronalaze svoj identitet. Kad čovjek nama nikakav identitet, on se onda pronalazi u kolektivnom.

    Moram da pozdravim velikog Bozz-a :-)
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  36. The Following 2 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:


  37. #10700
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trebjesа View Post
    Živim za dan kad ćemo povratit Cetinjski Manastir crnogorskom narodu.
    Svakako je to imovina Prijestonice Cetinje po evidenciji katastra iako to SPC vješto izbjegava da konstatuje.
    E sad jedno je posjed a drugo je državina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  38. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


Page 428 of 644 FirstFirst ... 328378418424425426427428429430431432438478528 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •