Page 40 of 644 FirstFirst ... 303637383940414243445090140540 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #976
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ekstremna razmisljanja ili makar ekstremna predstavljanja istih situacija, sa dvije suprotne ostrice maca. Na snimku je jedna od tih ostrica. (mislim da na forumu ima predstavnika i jedne i druge ostrice)

    Nije ovaj snimak trebao da prikaze nista specijalno.. Gledao sam par emisija ovog Malagurskog koje su bile skroz okej pa mi je ova izasla kao 'suggested' kad je postavio a posto je relevantna na temu, ubacih je.

    Ne vidjeh nista novo po ovom pitanju u skorije... jel' tema (ne forumska) na pauzi?
    Dragp mi je da si postavio ovaj klip. Koji potvrdjuje ono sto sam ranije pisao odje - da Crna Gora najvisu kolicinu mrznje i uvreda dobija iz "bratske Srbije". Ovaj klip je, kako se ono kaze, vrh ledenog brijega - (uza)vrele bratske mrznje.

    Da ne budem pogresno shvacen, ovo sto predvodi Miras je neozbiljno i ja to smatram necim sto pocinje na slovo "c", a nije crkva. Ali, nazvati pripadnike ove crkve, kao i Mila i njegovu stranku ustasama, pokazujuci sugestivnu fotografiju u*tasha koji ubijaju (pretpotstavka je) Srbe, je nesto za sto mi nedostaje rjecnik. I zbog cega bi ovom magarcu od novinara trebalo dobro istegliti usi (figurativno, da bude shvaceno kao prijetnja novinaru:anonymous: ). Uz podsjecanje da je ta "ustaska stranka" , izmedju ostalog, donirala novac za izgradnju hrama SPC u Podgorici.

  2. #977
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Kreativnost očaja...

    Vidijeċi da se ovaj forumski bašibozuk bavi uobičajenim politikantkim događanjima, dužan sam da ga uputim na nesumnjivu važnost onoga što zastupaju; princ Nikola II Petroviċ – Njegoš i poglavar SPC Amfilohije…

    [Princ Nikola Petrović: „Zbog unutrašnjeg mira sam tražio da se odloži prenos posmrtnih ostataka moje porodice“, dodajuċi da je on “teškog srca i u brizi za socijalnim mirom” predložio da posmrtni ostaci njegovog oca i stričeva budu pokopani na civilnom groblju a ne u Cetinjskom manastiru kojim upravlja Mitropolija crnogorska primorska Srpske pravoslavne crkve.

    Rekao je i da ne želi da komentariše uvredljive poruke koje mu je uputio poglavar Mitropolije crnogorsko-primorske Amfilohije.

    „U jednom drugačijem kontekstu bi moja duboka želja bila da se posmrtni ostaci mog oca i njegovih stričeva pridruže posmrtnim ostacima svojih predaka u manastiru na Cetinju, kao i da taj događaj bude nova prilika za ujedinjenje građana Crne Gore. Nažalost, suočen sa neslaganjima koje bi ovaj logični stav izazvao, teškog srca i u brizi za socijalnim mirom, predložio sam da se posmrtni ostaci pokopaju na civilnom groblju“, naveo je on u reagovanju, koje objavljuju Vijesti.

    Praunuk posljednjeg crnogorskog suverena, kralja Nikole, je naveo da je odlučio da sve dok Crna Gora ne nađe unutrašnji mir ovim povodom, da odloži prenos posmrtnih ostataka svoje porodice u Crnu Goru.

    „Primjećujem da će moj stav kakav god on bio, uvijek biti kritikovan i izvor manipulacija, tako da sam odlučio, da sve dok Crna Gora ne nađe unutrašnji mir ovim povodom, da odložim prenos posmrtnih ostataka moje porodice u Crnu Goru“, naveo je on u reagovanju.

    Crnogorska vlada planira da prenese posmrtne ostatke tri sina kralja Nikole (Danila, Mirka i Petra) i njegovog unuka Mihaila koji je naslijedio krunu Petrovića 1921. godine nakon abdikacije strica Danila. Oni bi trebalo da budu sahranjeni na gradskom groblju u dijelu takozvanog dvorskog groblja, koje bi bilo formirano.

    Mitropolit Amfilohije, smatra, medjutim da bi sahranjivanje Petrovića mimo grobnice kralja Nikole u manastiru Svetog Petra Cetinjskog, bilo bi sramotno.
    On je kazao da mu je mnogo žao princa Nikole Petrovića, jer ga vlast u Crnoj Gori koristi.

    - “On, siromašak, nema para. A ne zna ni svoja predanja, odrastao u tuđoj zemlji, niti zna ko su i šta su Petrovići, pa se saglašava sa njima, jer mu daju malo para i on je onda zadovoljan”, tvrdi mitropolit.
    E da sam mlađi, koliko god bilo uvrnuto i neshvatljivo, neodoljivo bih želio dožjeti pobjedu snaga koje bi od Crne Gore stvorila svetosavsku Džamahiriju kako bi i konačno zavladalo jedinstvo u vjeri, van koje ne postoji ničeg drugog.

  3. #978
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    pa nije da si 90tih bio tinejdzer. imali smo svetosavsku dzamahiriju. sad to sto je bila drzavno sponzorisana pa su se sa politicarima i ostali nazovi promijenili je druga prica

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #979
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Valorizacija sta li je

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  5. #980
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa nije da si 90tih bio tinejdzer. imali smo svetosavsku dzamahiriju. sad to sto je bila drzavno sponzorisana pa su se sa politicarima i ostali nazovi promijenili je druga prica
    E bravo, vidi se da si odrastao u toj sponzorisanoj dzamahiriji u kojoj potomak Petrovica (Nikola II) nije mogao slobodno uljeci u manastir ove crnogorske dinastije, jer bi ga otud izagnao dezurni pop. A sad se i poglavnik SPC, koji zasijeda na tronu Svetoga Petra, ulicarski sprda sa njim nazivajuci ga "siromaskom"... Pa ti vidji! I nemo da sad uskoci neki od dezurnih "odupiraca" da staroga matufa upucuje u bilo sto a ti se podumini i ispricaj ovu - drugu pricu - te je onako uzgred pomenu....
    Last edited by metuzalem; 11-08-19 at 20:54.

  6. #981
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Dogodilo se da sam u emisiji „u žiži“ odgledao tzv. „humanitarni program“ – za Kosovo – u režiji SPC; koji je u žizu opštenarodne pažnje dospio zbog pjevanije – „Tamo Daleko“ - izvjesnog Georgijeva, koji bi zbog toga mogao da bude suđen i osuđen od napredne demokratske vlasti u našoj nam Crnoj Gori.

    No, buduċi da pripadam crnogorskoj „skitnji bjelosvjtskoj“, ni slučajno ne podižem svoj paśi glas o bilo čemu, prije no što se temeljito obavijestim o čemu se u stvari radi. Zbog toga sam odgledao nekoliko emisija (u žiži i dr.) te sada sa sigurnošċu mogu da izložim svoje mišljenje, što mi ne pada teško s obzirom da sam „udat“ u Njemačkoj, koja mi je silom prilika postala domovinom po izboru.

    Daklem!.

    Ova hercegnocska „humanitarna“ manifestacija me je bolno podsjetila na nekadašnje nacional-socijalističke priredbe sa masovnim nastupima vojnih i partijskih formacija u kojima je glavnu ulogu imao Hitler u ulozi neprikosnovenog – firera (Fürer). Čim se, šegdesetih, pojavio dnevnik hitlerovog ministra i glavnog arhitekte Alberta Špera (Albert Speer) odmah sam shvatio da se radi o jednom izuzetnom svjedočanstvu ondašnjih vremena, te sam pohitao da saznam kako je onda bilo i kako se sve dešavalo.

    Mene se posebno dojmila „svjetlosna arhitektura“ ovog značajnog hitlerovog ministra (Alberta Speera) koji je, uz pomoċ 230 protivavionskih reflektora, nirnberšku arenu, na skoro mističan način, pretvorio u hram nacističke ideologije. Nije slučajno da me je opštenarodna manifestacija, koju sam vidio u prilozima o nastupima na hercegnovskoj Kanli Kuli, podsjetila na pomenutu koreografiju nekadašnjih nastupa nacional-socijalističke soldateske, jer se sličnost neodoljivo nametala a ko ne vjeruje neka i sam pogleda…

    Last edited by metuzalem; 23-08-19 at 00:23.

  7. #982
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    sto si obolio druze?
    opusti se, pjevaj neke svoje pjesme, dobro je to jadan.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  8. #983
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Malagurski totalno izlapio.

    Nije ne zajebaji....vidis li da je moderatoru "skroz okej"
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #984
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    sto si obolio druze?
    opusti se, pjevaj neke svoje pjesme, dobro je to jadan.

    Zapjevao bih ja ali ne umijem uz duduk ka ovi „dežurni odupirači“ Svetosavske Džamahirije.

  10. #985
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Svaki put kad na dežurnim you-tub-ovima saslušam teorije „priznatih istoričara“ o tome da je državu Crnu Goru stvorila Srpska Pravoslavna Crkva, skoro da se osjeċam obavezan, da njihove tvrdnje uzmem kao nepobitne istorijske činjenice, kad me amaneti predaka ne bi opomenuli da je Crnu goru uspostavila Štamparija njenog znamenitog vladara Ivana Crnojeviċa, koji je svojim poduhvatom, da svom narodu kao vrhunsku zadužbinu ostavi (štampanu) riječ, time na najbolji način, u nasljedstvo ostavi i – državu - jer je, samom činjenicom da je njegova štamparija priznata kao prva državna štamparija, Crna Gora priznata državom u čijem je ona vlasništvu… Kratko i – jasno!

  11. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  12. #986
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    i, eo ih opet

    “Što se tiče poslanika DF-a, mi vam garantujemo da se neće glasati o ovom zakonu preko nas živih, možete da nas hapsite, možete da nas pobijete, dovedite specijalne jedinice... To je minimum što možemo mi kao ljudi da uradimo za našu Crkvu, tradiciju Crne Gore i za svoje potomke“, naglasio je Radunović.


    https://m.portalanalitika.me/clanak/...eroispovijesti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #987
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,037
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Stvarno ovaj Radunović ide na Q

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 17-12-19 at 14:38.

  14. #988
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Samo jedno kontra pitanje, bez tendencije da idem protiv kolege policajca. Da je on osta da pomogne ranjenom kolegi a da su ovi napravili masakr recimo počeli da pucaju random po ulici, 99% naroda bi skočilo na njega da je pogriješio da nije zaustavio naoružana lica itd.
    A onaj dan na sve portale da su ovi bježali pješke, evo sad uskočili u taksi. Božje se zore ne zna.

  15. #989
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Nije baš tako. Od samog starta se znalo da su taksijem otišli do Sutorine i da su ih tamo uhapsili poslije pucnjave. Samo se nije znalo da je taksi bio tako blizu policijskih kola.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #990
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Stvarno ovaj Radinović ide na Q

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    jasna mi je politika dfa i da je izborna godina, ali ovakvu izjavu dati u parlamentu je van svake pameti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #991
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Na ovako beskoristan način bih se i ja umio bavit politikom. Mislim, kad bih imao đon umjesto obraza.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  19. #992
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije baš tako. Od samog starta se znalo da su taksijem otišli do Sutorine i da su ih tamo uhapsili poslije pucnjave. Samo se nije znalo da je taksi bio tako blizu policijskih kola.
    Je li tačno da su ih u polje ufatili, a ne u brdo?

  20. #993
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Pojma nemam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #994
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Na ovako beskoristan način bih se i ja umio bavit politikom. Mislim, kad bih imao đon umjesto obraza.
    koliko puta braniše srpstvo životima ni sami ne znaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #995
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Mačke male.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #996
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    koliko puta braniše srpstvo životima ni sami ne znaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne zna rodbina više na koje mjesto pogibije cvijeće da ponese, toliko puta su poginuli na raznim lokacijama svih ovih godina.

  24. #997
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Jesam li dobro shvatio da popovi crkve Srbije planiraju donijeti mosti Sv. Vasilija na skup u NK? Bez zezanja i povrede vjernickih osjecaja pitam, jesu li oni mosti privatna svojina Crkve Srbije?

  25. #998
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Dfovci = Kenny from South Park.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  26. #999
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ne chuh dobro,hoce li Pipun sebe da polije ili...?
    ...

  27. #1000
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Na Kordunu grob do groba, traži majka Slavena svoga... Nije ni čudo što ga ne može nać kad ga eto u skupštini koju bojkotuje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 40 of 644 FirstFirst ... 303637383940414243445090140540 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •