Page 4 of 645 FirstFirst 123456781454104504 ... LastLast
Results 76 to 100 of 16112

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #76
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    a najgore od svega sto sirotinja najvise daje i kupuje tamo, valjda u nadi da ce im bog pomoci da se obogate
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #77
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim, dugobradi moracki trol nastavlja da markira teritoriju, da se Sarumanu iz Cacka ne omakne po mantiji, dok zapisava Duklju. Nasa poplava traje dvjesta godina, i nema joj lijeka.
    Mislio sam da je uobicajena tacka, zongliranje sa kostima nasih-a-njihovih vladara, limit njihove maste, ali ovog puta su u program uvrstili i S/M, organizovanjem zurke Karadzicevom kucnom ljubimcu po sred Nidzovoga dvorca.
    Minijatura o ugrozenim pravima jednih i dostojanstvu drugih.

  3. #78
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Balsa je slagao na vise mjesta, sto je lako provjerljivo.
    U uvodu pise da se placa krstenje. Kasnije u tekstu kaze da se ipak ne placa, nego ko koliko ostavi, a da je najmanje 20 evra. Kome da vjerujemo? Balsi koji je odmah slagao, ili nekom drugom. Govori o cudotvorcu, sa znakom interpunkcije. Da sam htio da napravim intervju, mozda bih pozvao imenom i prezimenom osobe koje su nasle isceljenje u manastiru. Cisto da provjerim, sebe radi.

    Suvenircnica kod Donjeg Manastira, a koja je renovirana, i ciju sliku je postavio ovaj Balsa sa Manastirom nema nikakve veze, nego je vlasnistvo, uglavnom, ljudi koji zive tu. Dakle, Balsa je i to slagao. Restorani o kojima prica, takodje su vlasnistvo ljudi koji sa Manastirom nemaju nikakve veze.
    Manastir Ostrog ima svoje bunare, pa nije ni povezan na mrezu. Tako, da je i to slagao Balsa.

    Dakle, svi ti restorani, kafane, ova prodavnica koju je Balsa uslikao, sa Ostrogom nemaju veze. Trebalo je samo malo da se raspita, ali ocigledno ni to nije mogao. Ili se i raspitao, ali laze sa namjerom.
    O duhovnosti, naravno, ne bih. Ako ne vjerujes, sad da Hristos dodje, ne bi povjerovao.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #79
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Bilo je dirljivo, ovih zadnjih dana, u novinama pročitati kako časni Novak Kilibarda opominje državu da konačno makne onu lamenu crkvu sa Rumije, kad je za to već odavno donijela pravnu odluku.

    Ovaj njegov postupak je na mene ostavio neobičan utisak, pošto sam u pogledu Novaka imao naročito povoljno mišljenje koje je ovim zadnjim oglašavanjem donekle potvrdio. No ja, kakva mi je već priroda, ljudske vrijednosti cijenim mimo dnevnopolitičkih postupaka, te otuda proizilazi moje divljenje prema velečasnom Amfilohiju, koji ne da suvereno vlada Crnom Gorom već je za svoju (pravoslavnu) CG pastvu, vrhunska i nepokolebljiva mjera duhovnosti i treba mu priznati e se mnogo ne zalijeće da reče, poruči ili prokune, koliko bi mogao.

    No ova opomena Novaka Kilibarde, ne zvuči donekle naivno nego čak i dobrohotno, jer kad bi mene neko priupitao nešto o sklanjanju lamene crkve, bez mnogo dvoumljenja bih predložio da ta crkva ostane tamo đe je, ali zato Srpsku Pravoslavnu Crkvu maći iz Crne Gore i vrnuti je onamo đe joj je mjesto.

    No ko bi to mogao učinjeti, posebno kad vidimo našeg vrlog Preśednika Vujanovića, okićenog ordenom te iste crkve, kako se nesmajno zori i tumara okolo, poput onoga vuka kome su objesili zvono. Nema tun što, no čekati da nešto učine moćni žreci - Crkve Nad Crkvama!
    Last edited by metuzalem; 06-06-14 at 13:45.

  5. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Pa dobro, Filip uvijek izgleda kao da tumara okolo. I pored presude, Milo je prije nekoliko mjeseci, u jeku intenziviranog intimisanja sa spc, rekao da će se limenka legalizovat. Ne baš tim riječima, ali sa tim značenjem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #81
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je to tacno, ne smije se favorizovati samo jedan ugostitelj, treba dozvoliti i ostalim konfesijama da postave svoje objekte, limenke, na svetu planinu. Tako cemo imati mini bar iz kojeg svako moze da se posluzi odgovarajucim napitkom, a moze i da napravi koktel njihovim mijesanjem.

    Rumija, otvoreni sank.

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Planina i vrhova Crnoj Gori ne fali. Eto, primjera radi, Miraš može "svoj" objekat postavit na vrh Garča.

  8. #83
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Извандредно стратешко мјесто, међутим имам осјећај да би се домороци побунили.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Planina i vrhova Crnoj Gori ne fali. Eto, primjera radi, Miraš može "svoj" objekat postavit na vrh Garča.
    Možda. Ali ih je malo koji imaju tradiciju okupljanja sve tri konfesije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #85
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    He, evo kako velečasni Amfilohije povećava dozu "Opijuma za narod"... Svaka mu čast, zna čoek svoj posao a na pratnju koja iza njega stupa, čak bi mu i Slobo pozavidio.
    - M-

    http://portalanalitika.me/clanak/177...svetog-simeona
    Last edited by metuzalem; 22-02-15 at 10:00.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne mogu vjerovati da je ovoliko naroda na ulice...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #87
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Stvarno sam pomislio da su moje prvobitne slutnje (2005) o stvaranju "pravoslavnog katolicizma" čija sveta stolica bi bila u Beogradu, bile neosnovane kad ono - međutim.
    Eto, danas je u Vijestima osvanula vijest koja ovu moju davnju slutnju potvrđuje na veoma spektakularan način, jer su svi izgledi da se ovaj "katolicizam" prostire i na neke druge "srpske" zemlje osim CG i Republike šumske. E svaka čast Amfilohiju jer njemu, ili ne nedostaje ideja ili ima nekakve žestoko maštovite savjetnike. U svakom slučaju na putu je da ostavi duboki trag u istoriji Srpske Provincijalne Crkve... Aferim čoče...
    - M -

    Zaboravih ovi đaolji link:

    http://www.vijesti.me/vijesti/amfilo...statina-821667

  13. #88
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Niko bolje od režima ne potvrđuje onu izreku o politici kao "vještini mogućeg" i ukazuje da crkva nije drugo do duhovna filijala - službe - ma što se pod tijem podrazumijevalo...
    Zato imam velikog razumijevanja za sadašnji odnos režima prema Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi, a posebno prema vladici Amfilohiju, koji jedini ima pravo da se ponaša kao svoj na svome, pošto njegov status ne podliježe neizvjesnostima politike...

    Ko god je, prije referenduma, sebi dozvolio da, sa odstojanja, osmotri "znake u vremenu" njemu nije moglo promaći da se Amfilohije tada bio primirio time ukazaujući na izvjesnost CG samostalnosti a time i njegov status, kojim je njegova (neshvatljiva?) podrška bila izmirena u (tajnom) dealu sa režimom.

    Ne treba zaboraviti ni onu izreku o "unutrašnjoj emigraciji" iz samoupravnih vremena, jer se preko nje najbolje može shvatiti ovdašnja "duhovna okupacija" od strane SPC, koja uslovljava opštenarodne odnose u Crnoj Gori te zbog toga nije teško shvatiti pragmatiku režima u pogledu CPC. D će se režimu politika strpljenja itekako isplatiti, ukazuje činjenica da je vladika Amfilohije svojim postupcima režimu učinio i čini, ne samo nevolje već i velike usluge a time i Crnoj Gori koja se niti će niti može osloboditi "duhovne okupacije" SPC, što bi moglo CG usloviti državno uređenje kao kneževine/kraljevine čime bi ovdašnja Mitropolija dobila statos Autokefalije... Ili obratno...

    No živi bili pa viđeli...!
    - M -
    Evo par godina kako sam postavio ovaj prilog i doživio da vidim e je aktuelniji no kad sam ga pisao. Od tada ionako rijetko zalazim na ovo "duhovno drkalište" jer nemam volje da se opterećujem mišljenjima neizživljenih i uspaljenih narcisa koji sa nepodnošljivom lakoćom, svakoga ko misli dublje no oni mogu doslutiti, kvalifikuju kao; budalu, idiota lupeža mafijaša i sl. i ne pokušavajući da, barem radi sebe, ispoštuju nečije mišljenje makar ono bilo suprotnog predznaka.

    No ja ni slutio nijesam da ću u međuvremenu, osim o Crkvi,saznati i o još nekim veoma kreativnim formacijama SLUŽBE, kao npr. "Pink Panthers" udruženja, odnosno o Klanovima u kulturi i u mjetnosti pokojne YU.
    No sve to nije ništa u odnosu onoga što se danas događa u odnosima Srpske Pravoslavne Crkve i režima CG, koji u svojoj kreativnosti, podržanoj od strane "SLUŽBE NAD SLUŽBAMA" pomenutu formaciju iste službe (SPC) na tako rafiniran način instrumentalizuje po pitanju izbora NATO ili AZIJA. Nameće se utisak, ne samo da oni podržavaju istupe Njegove Svetosti - Amfilohija - nego ga i uz pomoć izvjesnih "kadrova" žestoko provociraju, kako bi iz istijeh stopa mogli otrčati "onamo đe treba" i tamo kukati i zahtijevati prijem u NATO prije nego li Amfilohije, poput Arsenija Čarnojevića, Crnu Goru odvede "na noge" Putinu i njegovim patrijarsima...
    Last edited by metuzalem; 04-05-15 at 15:05.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    No ja ni slutio nijesam da ću u međuvremenu, osim Crkve,saznati i o još nekim veoma kreativnim formacijama SLUŽBE, kao npr. "Pink Panthers" udruženja, odnosno o Klanovima u kulturi i u mjetnosti pokojne YU.
    No sve to nije ništa u odnosu današnjeih odnosa Srpske Pravoslavne Crkve i režima CG, koji u svojoj kreativnosti, podržanoj od strane "SLUŽBE NAD SLUŽBAMA" pomenutu formaciju iste službe (SPC) na tako rafiniran način instrumentalizuje po pitanju izbora NATO ili AZIJA. Nameće se utisak, ne samo da oni podržavaju istupe Njegove Svetosti - Amfilohija - nego ga i uz pomoć izvjesnih "kadrova" žestoko provociraju, kako bi iz istijeh stopa mogli otrčati "onamo đe treba" i tamo zahtijevati prijem u NATO prije nego li Amfilohije, poput Arsenija Čarnojevića, Crnu Goru odvede "na noge" Putinu i njegovim patrijarsima...
    Postovani Mete,
    zestoko si precijenio te nase kadrove, da oni isprovociraju pa trce nedje jer oni kukavci crni ni za to nijesu kadri. Cak i takav potez iziskivao bi malo invencije, plana i necega smisljenog, a nasi kadrovi su uspjesno operisani od bilo kakve smisljene ili osmisljene akcije. Vidis i sam da je doslo do toga da oni cija ga nikad nije mrcila za ovu drzavu, kome je svaki okupator bio "rod rodjeni" prozivaju i rugaju se onim sa suprotne strane i jedina je dilema da li je gori onaj sto nema obraza ili onaj sto na obraz śedi. Sam djavo zna da li ovakvi kakvi smo manje trebamo Putinu ili Nato-u

  15. #90
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Hari moj dobri, nijesam ja slučajno pomenuo "pink panthers" jer oni bez logistike SLUŽBE i patriotske motivacije ne bi imali toliko uspjeha u svojim pohodima.

    Još u ono vrijrme kad smo kolektivno slavili maršala Tita zbog njegovog "NE" Staljinu, uveliko sam slutio da iza toga (herojskog) čina stoji "SLUŽBA NAD SLUŽBAMA" koja je od Tita načinila državnika koji je vodio blok nesvrstanih, što on, koliko god bio genijalan bez te logistike ni slučajno ne bi postigao. Slično je i sa papom Vojtilom koji je svoj zadatak, da razvali Sovjetski Savez, ispunio na najbolji način, pa prema tome treba očekivati i da će ga Amfilohije ispuniti. A ti koje pominješ, nijesu ništa do figure na šahovskoj tabli na kojoj se odigrava partija čije poteze vuku ličnosti iz duboke sjenke, a zato su im osobine šahovskih figura sasvim dovoljne.

  16. #91
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    zidani-most-mugosa-polozio-vijenac-amfilohije-se-pomolio-837956

    Ima li uopšte bolje ilustracije o jedinstvu - UDBE (nad UDBAMA)

    - M -
    Last edited by metuzalem; 21-06-15 at 11:09.

  17. #92
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/svijet/region/amfi...ikovao-seselja

    E svaka čast! Ovo se novcem ne može platiti i režimu treba odati priznanje što svojim vjernicima omogučava ovaj vrhunski fetišizam...
    Nije zaludu poljski satiričar Stanislav Jirzi Lec rekao jednom prilikom da:

    "Slijepo vjerovanje ima zli pogled"
    - M -
    Last edited by metuzalem; 26-06-15 at 19:37.

  18. #93
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Vjerovatno ne postoji ličnost koja je bolje obilježila vijek u kome se, kako vlast (vladjuće) Crkve tako i Crkve nad Crkvama, manifestovala na vrhunski kreativan način, kao što je to u slučaju ovog velikog pjesnika, jer je u svome djelu ostavio najveći spomenik domovini CRNOJ GORI, time što je objavio tajnu plemena i to na nivou Jevanđelja, što je iskazao riječima:

    CRNA GORA JE IME JEDNE VJERE...

    ...sa čime se u potpunosti slažem iako sam u svemu drugom sasvim suprotnog mišljenja, što mr nr brka da njegov spjev "Međa Vuka Manitoga" smatram - Homerovskim.

    Međutim, danas nađoh njegov iskaz o Crkvi koja je u međuvremenu preuzela duhovno vlasništtvo nad vjerom čiji je Jevanđelista bio... Pa ti sad viđi!

    Crna Gora je imanje cetinjskog manastira, Srpska crkva je stvorila Crnu Goru, njeni mitropoliti su bili i vladari Crne Gore. Imanje koje je crkva imala zvalo se Crna Gora, njeni mitropoliti vladika Danilo, Sveti Petar i tajnovidac Petar Drugi Petrović Njegoš, to je bila njihova imovina. Srpska crkva, koja je deo vaseljenske, koja ima slavnu istoriju, svoje svetitelje i neprocenjive moralne, istorijske zasluge, ona biva ugrožena baš zato što se tako zove. U toj Crnoj Gori koja se tu našla je srpsko ime proskribovano.
    Uostalom, on je bio cio svoj vijek dosljedan vjernik Crkve Nad Crkvama, što god da se pod tijem podrazumijeva...
    Last edited by metuzalem; 31-01-16 at 13:02.

  19. #94
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Vladika Amfilohije - Veliki Inspirator...

    Postavljanjem lamene crkve na Rumiji, izgleda da je velečasni Amfilohije postavio i nove kanone sakralne umjetnosti...

    Svaka čast!
    - M -



  20. #95
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Ostalo je da se riješi pitanje SPC kao posljednji rep velikosrpske hegemonije iz 1918

    Poslije obnavljanja države, ozvaničavanja crnogorskog jezika kao službenog, poslije obezbjedjivanja granica naše države ulaženjem u NATO ostaje da se riješi poslednje rep velikosrpskog zagrljaja od 1918-e, a to Srpska Pravoslavna Crkva u CG. Do sljedećih parlamentarnih izbora ovaj problem bi trebao da se počne rješavat u značajnijoj mjeri. Kao prvo što bi trebalo da se uradi je vratiti u proceduru usvajanje Zakona o Vjerskim Zajednicima.

  21. #96
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Knežević u Rusiji: Vlast će krenuti u obračun sa Mitropolijom

    Član Predsjedništva Demokratskog fronta Milan Knežević smata da će crnogorski režim, nakon, kako je naveo, nelegitimne odluke o pristupanju NATO-u, krenuti u obračun i sa Mitropolijom crnogorsko-primorskom.


    Crnogorska delegacija, na čelu sa Kneževićem, je posjetila Mitropolita Voronješkog i Liskinskog Sergeja, koji je i član sinoda Ruske pravoslavne crkve.

    "Knežević je istakao i spremnost na odbranu prava jedine kanonski priznate crkve u Crnoj Gori", kaže se u saopštenju DF-a.
    Mitropolit Sergej je, kako se navodi, istakao da su duhovne i bratske veze ruskog i crnogorskog naroda neraskidive, o čemu, dodaje se, svjedoči i njegovo prijateljstvo sa mitropolitom Amfilohijem.
    Poslanik DF-a Budimir Aleksić upoznao je mitropolita Sergeja sa položajem MCP i sa, kako je saopšteno, pokušajem falsifikovanja istorije, duhovnosti, srpskog jezika i kulture.
    Sastanku je prisustvovao i predsjednik udruženja Rusko-Srpsko-Crnogorskog prijateljstva Ljubomir Radinović.


    http://portalanalitika.me/clanak/268...a-mitropolijom

  22. #97
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Mirašu ti li si

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

  23. #98
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Kakav igrokaz,DF brani Amfija od njegovog najboljeg druga Mila freskočotivog.

  24. #99
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kakav igrokaz,DF brani Amfija od njegovog najboljeg druga Mila freskočotivog.
    Nijesu Milo i Amfilohije u najboljim odnosima. Teško će te vi smijenit ovu vlast kad ne znate ni kako stvari stoje.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Spada li i futur prvi u ove ostatke velikosrpske hegemonije?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 4 of 645 FirstFirst 123456781454104504 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •