Page 365 of 645 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast
Results 9,101 to 9,125 of 16112

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9101
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Prvi put je drzava stavila u svoju zvanicnu strategiju cilj da likvidira crkvu u njenom sadasnjem obliku. Svako se brani kad krenes da ga ubijes.
    Milo se malo zaletio s stvaranjem "crnogorske crkve". Na izborima ce se vidjeti je li se i preigrao. Gusto je.

    CPC voli da se petlja u politiku i kad je niko ne napada.

  2. #9102
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Драгиња се просипа али мора, нису јој православни вјерници циљна група, већ зна се ко.

    Насловно питање гдје то црква даје упутства како да се гласа је могла да види на референдумима у хрватској и ирској, двијема еу земљама.
    Али лакше је нападнут па и са лажном премисом него дискутоват са укљученим мозгом.

    Добро су јој из цркве одговорили :

    Oni koji ugrožavaju prava Crkve i svih vjernika se osjećaju uvrijeđenima, kad ugroženi počnu da brane svoja prava. Odbrana vjekovnog poretka i svojine Crkve je upravo ono što je danas istinski izraz građanske slobode i privrženosti demokratiji i principu odvojenosti vjere i države.

    Zbilja će da ostane tajna šta je ovo pismo uopšte trebalo onome ko ga je poslao. Vjerovatno da pokuša da u crkvofobiji i hristijanofobiji donekle parira vladajućoj partiji. Istinski nam je žao zbog tog anticrkvenog nadmetanja u koji se uplela gospođa Vuksanović-Stanković.




    Што се тиче Милана Радуловића добар потез власти (ако је све тачно како је написано) јер је иако не толико познат код нас, човјек који је уважен у иностранству.

    Погледао сам његов интервју код Шуковића и говор са литије у Херцег Новом, и сад ми је јасно што га Шуковић ништа није питао за цпц, за цијелих два сата интервјуа.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #9103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Milo se malo zaletio s stvaranjem "crnogorske crkve". Na izborima ce se vidjeti je li se i preigrao. Gusto je.

    CPC voli da se petlja u politiku i kad je niko ne napada.
    Istina, ali je ovaj put napad iz svih orudja i smijesno je gledati DPS iscudjavanje kako se crkva usudjuje da se brani.

  4. #9104
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istina, ali je ovaj put napad iz svih orudja i smijesno je gledati DPS iscudjavanje kako se crkva usudjuje da se brani.
    Mogu samo da ponovim, na odusevljenje fanova koje mi sibaju negativne reputacije kad god uzmem u usta SPC, da su dva najvisa zla Crne Gore DPS i SPC.

    Aj sad fanovi moji, udrite ::beguiled:

    Ja se polu-salim, ali ovo je cinjenica: zlo u CG doslo je pocetkom 90-ih s ove dvije stetocine. Unazadise i unakazise CG. Za dugo vremena se nece oporavit od tog zla.

  5. #9105
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Milo se malo zaletio s stvaranjem "crnogorske crkve". Na izborima ce se vidjeti je li se i preigrao. Gusto je.

    CPC voli da se petlja u politiku i kad je niko ne napada.
    Na normalnim izborima milo ne bi nikad pobijedio, a kamoli sad.
    Ašto se tiče toga ko je najveće zlo Crnoj Gori, ja mislim da su ljudi kao ti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #9106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ma i amfilohije se folira bice on poglavar Crnogorske crkve

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  8. #9107
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Na normalnim izborima milo ne bi nikad pobijedio, a kamoli sad.
    Ašto se tiče toga ko je najveće zlo Crnoj Gori, ja mislim da su ljudi kao ti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pored ovako oštre konkurencije Ostoja ti je najveće zlo u CG, imaš čudne kriterijume.
    Po toj logici, da se stari partneri DPS i SPC pomire, ti bi bez problema glasao za njih?

  9. #9108
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ašto se tiče toga ko je najveće zlo Crnoj Gori, ja mislim da su ljudi kao ti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    E, zahebo si se. Evo skoro 30 godina otkad sam posao iz CG. Eto, CG je imala srecu pa se spasila od mene. Sto bi od CG bilo tek da sam ja bio tamo sve ove godine :beguiled:

    Reko li ja, - cim pomenem SPC, ka' da sam manuo crvenom krpom, goveda navale - vec dvije negativne reputacije. Mora to malo bolje:loyal:

    Treba mozda jos malo crvene krpe? :stupid:
    Drage volje. Samo trazite, dobicete.

    Postujem li crkvu? Kako neko moze da postuje crkvu koja ti kaze da si nakot i casti te slicnim epitetima? Koja kaze da tvoja nacija ne postoji, da si komunisticko kopile?
    Kako da postujem crkvu koja pusta u Cetinjski manastir Arkana, ratnog zlocinca i kriminalca? Ne damo svetinje? Da ih tako zagadjujete? Dobri je rekao Medo, tih dana, da su mu se zgadili SPC i Amfilohije zbog pustanja Arkana u manastir. No, Medo, ka' Medo, zaboravio sto je nekad pricao.

    Zlo u Crnu Goru je doslo na talasu srpskog nacionalizma ciji glavni promotersi su bili DPS (u kompletu) i SPC. I ta dva zla jasu Crnu Goru evo 30 godina. Od DPS se mozda oslobodimo, od SPC tesko. S ovakvim narodom. Ka' sto stalno govorim: ovakav narod zasluzuje ovakvu vlast i ovakvu crkvu.

    No, eto ispadoh ja najvece zlo u CG. Pisi mu pamet:stupid: Pa se cudimo sto SPC ima ovoliku podrsku. Dok je ovakvih likova, nema da fali.

    PS
    Morao sam malo ostro. Kad te neko nazove zlom, red je da se odgovori.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  11. #9109
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    E, zahebo si se. Evo skoro 30 godina otkad sam posao iz CG. Eto, CG je imala srecu pa se spasila od mene. Sto bi od CG bilo tek da sam ja bio tamo sve ove godine :beguiled:

    Reko li ja, - cim pomenem SPC, ka' da sam manuo crvenom krpom, goveda navale - vec dvije negativne reputacije. Mora to malo bolje:loyal:

    Treba mozda jos malo crvene krpe? :stupid:
    Drage volje. Samo trazite, dobicete.

    Postujem li crkvu? Kako neko moze da postuje crkvu koja ti kaze da si nakot i casti te slicnim epitetima? Koja kaze da tvoja nacija ne postoji, da si komunisticko kopile?
    Kako da postujem crkvu koja pusta u Cetinjski manastir Arkana, ratnog zlocinca i kriminalca? Ne damo svetinje? Da ih tako zagadjujete? Dobri je rekao Medo, tih dana, da su mu se zgadili SPC i Amfilohije zbog pustanja Arkana u manastir. No, Medo, ka' Medo, zaboravio sto je nekad pricao.

    Zlo u Crnu Goru je doslo na talasu srpskog nacionalizma ciji glavni promotersi su bili DPS (u kompletu) i SPC. I ta dva zla jasu Crnu Goru evo 30 godina. Od DPS se mozda oslobodimo, od SPC tesko. S ovakvim narodom. Ka' sto stalno govorim: ovakav narod zasluzuje ovakvu vlast i ovakvu crkvu.

    No, eto ispadoh ja najvece zlo u CG. Pisi mu pamet:stupid: Pa se cudimo sto SPC ima ovoliku podrsku. Dok je ovakvih likova, nema da fali.

    PS
    Morao sam malo ostro. Kad te neko nazove zlom, red je da se odgovori.
    Znam ja odlično da si ti otišao. Ili ti utekao pretpostavljam. Kasnije si našao i razloge za to. A nalaziš ih i dalje da svakom odgovoriš "malo oštrije", ali svakom ko ti ne ide uz dlaku. A takvih je relano malo. Junak rekao bih. Pravi potomak starih Crnogoraca.
    Slažem se. Teško ćete se osloboditi SPC. Baš teško. Jer mi ne bježimo kao ti. Junače. Kad smo se već dotakli toga. Ti-dijaspora-crnogorci koji se boje da će im se ponijeti država u Srbiju-manjine koje drže dps na vlasti su najveće zlo ovoj državi.
    Ustvari ne znam šta će mi ova prepiska. Odmorio sam evo dva mjeseca od foruma. Trudiću se da i dalje bude tako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #9110
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Lijepo reche Pipun sinoc...shto se desilo 93.
    ...

  13. #9111
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Lijepo reche Pipun sinoc...shto se desilo 93.
    Шта је причао?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #9112
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    ... Najlakši način da vam ime dospije u novine je da ih čitate dok prelazite ulicu ...

  15. #9113
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znam ja odlično da si ti otišao. Ili ti utekao pretpostavljam. Kasnije si našao i razloge za to. A nalaziš ih i dalje da svakom odgovoriš "malo oštrije", ali svakom ko ti ne ide uz dlaku. A takvih je relano malo. Junak rekao bih. Pravi potomak starih Crnogoraca.
    Slažem se. Teško ćete se osloboditi SPC. Baš teško. Jer mi ne bježimo kao ti. Junače. Kad smo se već dotakli toga. Ti-dijaspora-crnogorci koji se boje da će im se ponijeti država u Srbiju-manjine koje drže dps na vlasti su najveće zlo ovoj državi.
    Ustvari ne znam šta će mi ova prepiska. Odmorio sam evo dva mjeseca od foruma. Trudiću se da i dalje bude tako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Lako je bilo nac razlog za odlazak 90-ih. Pocetak 90-ih je bio najsumorniji dio mog zivota. Utekao/pobjegao, nije bitno. Dobio sam poziv i lako se dolucio. Da sam ostao odje protracio bih tridesetak godina zivota. Ovako sam obisao svijet,sreo mnog pametnih ljudi, i lijepih zena, zaradio toliko da ne mogu potrosit. Spasio se. Kakve ovo ima veze sa ovom pricom? Pa ja sam najvise posao zbog nacionalisticke histerije, koju su nemilosrdno podgrijavale vlasti CG preko svojih medija (RTCG, Pobjeda...), uz zdusnu podsrku SPC. To se ne zaboravlja. Nacionalizam kakav se tada sirio Crnom Gorom je bio maligan s primjesama fasizma. Zamisli tu svijest da zaustavis voz u nekim boguizanogu Strpcima i donosis smrtnu presudu na osnovu (pogresnog) imena u licnoj karti. Sto je to nego nacizam/fasizam, u balkanskoj varijanti. Zbog tog i takvog nacinalizma je Srbija postala hebena stranka - nije samo izgubila Kosovo, i teritorije koje je smatrala svojim, nego je dobila veoma ruzan imidz u svijetu. To se ne popravlja lako.

    Jesam li ponekad ostar na rijecima? Pa i Amfilohije na pitanje novinara o nekim izjavama odgovori da mu se ponekad omakne ostra rijec. Izvini djedo, ako se tebi omakne neka ostra rijec, nemoj da se prenemazes kad ti neko ostro odgovori. Meni se ne omakne, nego je dobro odmjerim. I iza svake svoje rijeci mogu da stanem. Ne idem ja toliko daleko da kazem da u SPC ne valja nista, da nije u pravu za neke stvari. Veoma postujem Gojka Perovica i njegov razuman nastup. Nadam se da ce to biti buducnost crkve u CG. S takvim ljudima se moze razgovarati. Nekakv kompromis u CG se mora napraviti. Pogresno je gajiti iluzije da ce svi biti Crnogorci, ili svi Srbi. Ta razdvojenost je, nazalost, sudbina CG, koji su, opet nazalost, podgrijavali i DPS i SCC. Zato ih smatram stetocinama koje su posijale sjeme zla u CG. Iskreno se nadam da cemo 30. avgusta vidjeti ledja DPS-u. Jasno je da je situacija sa SPC mnogo komplikovanija. To kad ufati ne pusta:chargrined:

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  17. #9114
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Očigledno su rukavice skinute, izbori su blizu, a mitraljezac Joanikije udara "k'o Maksim po diviziji"::
    https://svetigora.com/trg-od-cirilic...ri/?script=lat

    Za razliku od Amfilohija i Perovića, Joanikijev intelektualni limit je očigledan, što i nije toliko loše, jer se, tako, s vremena na vrijeme, iz kvazi religijskih apstraktinih oblandi odmota ogoljena suština, a to je teški nacionalizam i mržnja (ili, kako reče premijer, svetosavlje). Toliko je nezavisna Crna Gora, ne samo stran i odbojan koncept za SPC, već i neprijateljski, da, nakon poistovjećivanja sa NDH, Joanikije uvodi novu paralelu - i to sa Austro-Ugarskom.

    Ko se zanosio da se ovdje o nekom pravnom aktu radi:
    Ukoliko se ne oslobodimo, kao što smo se oslobodili okupatora, i turskog, i austro-ugarskog i italijanskog, i time potvrdili svoj identitet. Tako treba da se oslobodimo od okupatorske priče koju naša braća koja su na vlasti sprovode. To mislim da je sada svima jasno. Uvjeren sam da narod koji baštini srpski jezik za to ima snage. To je više puta pokazao. Kada narod pokaže svoje pravo lice, onda i ta prava Njegoševa Crna Gora i ta riječ koja se čuje tada, vidi se da potvrđuje identitet Crne Gore i identitet ovog naroda u Crnoj Gori, srpskog naroda u Crnoj Gori. Naravno, kada kažemo srpskog naroda u Crnoj Gori govorimo u onom smislu u kom su govorili i naši preci i Njegoš i kralj Nikola, uvažavajući sve ono što je stvorila Crna Gora i sve ono čime se Crna Gora može ponositi, a ima sa čime od Nemanjića, preko Balšića i Crnojevića, Petrovića, preko naših najvećih stvaralaca, preko naših junaka, podvižnika i svetaca i posebno u ovom vremenu do naše djece i omladine koja sa ikonama, krstovima i sa tamjanom izlaze da okade Crnu Goru i da pokažu to sveto i plemenito lice Crne Gore.
    Last edited by johnny bravo; 24-08-20 at 09:36.
    In vino veritas

  18. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  19. #9115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Očigledno su rukavice skinute...

    Rukavice su skinute jos kad je DPS zacrtao kao strateski cilj pravljenje svoje crkve, a premijer objavio da je svetosavlje isto sto i fasizam.

    Mislim, treba biti PR idiot pa izjaviti tako nesto, ali na srecu DPS nikad nije bio rasadnik raskosnih talenata. Tvoj spin je malo lukaviji, ignorises Joanikijevo jasno pominjanje vlasti i prebacujes na teren napada na nezavisnu Crnu Goru. Ocigledno, vlast=CG. Sve u svemu, 6/10, nije lose... uz malo srece, prepoznace te teren.

  20. #9116
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Druže Skojevac, nema potrebe za poganim jezikom. Sve se da ispraviti.

    Tačno tako, moj (plaćeni) spin. Oćigledno Joanikije vješto i britko kritikuje vlast zbog fiskalne politike i pravi paralelu sa Habzburškom monarhijom na osnovu dostignuća u vladavini prava. "Okupatorska priča" iz njegove besjede se odnosi na neispunjena obećanja o izgradnji kanalizacione mreže za sve građane, a okupatori su u ovom slučaju poreski dužnici. Samo najokoreliji DPS-ovci mogu iz ove besjede izvući da je vlast okupatorska jer je izvela Crnu Goru iz "srpskog sveta" i usudla se da standardizuje crnogorski jezik (ili što bi rekao Joanikije, ukrade jezik i lopovluk preimenuje). I dokle više sa tim podvalama? I Amfilohije kad govori u govedima, nakotu, kopiladima, jasno govori o političarima, nikako Crnogorcima.


    Bolje?
    In vino veritas

  21. #9117
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Prije nekoliko, odgovorih na zapitani post da li nakon automobilskih i biciklistickih litija, slijede mozebiti - "traktorske" - (hm!) litije, no me Skojevac brdskobrzinski prokaza kod moderatora, koji istom brzinom obrisa moj post a mene opomenu da ne budem nepristojan, što sam spremno prihvatio zahvalan e se moderator uzdrzao da me ne - mršikne - (banuje) kako treba i sljeduje.

    Zbog toga sam svrnuo na forum da dam svoje mi
    šljenje povodom odsudnih izbora 30. avgusta na kojem bi trebalo da se, nakon vladajuceg komunizma uvede pravoslavlje, makar i kao opštenarodna ideologija, koja bi ujedinila narode srpskih zemalja. Sto se mena tice, toliko sam radoznao da vidim i dozivim jedan tako originalan istorijski iskorak, koji me uveliko podsjeca na Islamsku revoluciju koja se dogodila u Iranu, uspjela i još uvijek traje...

    Medjutim, moja ocekivanja su, ovogaa puta, pomucena istorijskom cinjenicom da je iza Iranske Islamske revolucije stajala neprikosnovena "Crkva nad Crkvama",
    što sa Crnom Gorom, nazalost, nije slucaj...


  22. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  23. #9118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    ..Tačno tako, moj (plaćeni) spin. Oćigledno Joanikije vješto i britko kritikuje vlast zbog fiskalne politike i pravi paralelu sa Habzburškom monarhijom na osnovu dostignuća u vladavini prava. "Okupatorska priča" iz njegove besjede se odnosi na neispunjena obećanja o izgradnji kanalizacione mreže za sve građane, a okupatori su u ovom slučaju poreski dužnici. Samo najokoreliji DPS-ovci mogu iz ove besjede izvući da je vlast okupatorska jer je izvela Crnu Goru iz "srpskog sveta" i usudla se da standardizuje crnogorski jezik (ili što bi rekao Joanikije, ukrade jezik i lopovluk preimenuje). I dokle više sa tim podvalama? I Amfilohije kad govori u govedima, nakotu, kopiladima, jasno govori o političarima, nikako Crnogorcima.


    Bolje?
    Vlast moze biti okupatorska po mnogo osnova, Joanikiju je jer mu crkve otima, meni je jer je lopovska i korumpirana.

    Ne rekoh da ti je placen spin, nego samo da je jedna lijepa preporuka terenu da te prepozna. Nikad ne znas kad to moze valjati.

  24. #9119
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Zašto koristite termin otimanje crkve, ispravno je reći vraćanje. Druge stvari jesu otimali i pljačkali, ali to sa crkvom nije slučaj

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  25. #9120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Zašto koristite termin otimanje crkve, ispravno je reći vraćanje. Druge stvari jesu otimali i pljačkali, ali to sa crkvom nije slučaj
    Istina. Izvinjavam se i zbog koriscenja rijeci "korumpirana i lopovska", u stvari sam mislio da ova vlast samo redistribuira novcana sredstva iz nasih dzepova u svoje.

  26. #9121
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Velika je podvala da se crkva "samo brani" od usvojenog zakona i da joj je zbog toga ovakva retorika i da se zbog toga miješa u politiku. Kao da crkva ni luk jela ni luk mirisala do usvajanja zakona. I da, Joanikije nedvosmisleno govori o okupaciji isključivo u kontekstu srpstva i o Crnoj Gori kao srpskoj državi. Oko toga nema polemike.
    Last edited by ćepanica; 24-08-20 at 12:50.

  27. #9122
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Zašto koristite termin otimanje crkve, ispravno je reći vraćanje. Druge stvari jesu otimali i pljačkali, ali to sa crkvom nije slučaj

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Држава је цркви (и католичкој као и исламској заједници) уписала власништво (може се рећи поклонила или вратила како ко воли) а сада то хоће да врати себи како ти кажеш или отме цркви како мисле литијаши и ја.
    Како каже стара дјечја тике тике тачке нема више враћке.
    Да је њено (државно) било могла га је вратит судским путем, међутим деси се судски спор црква на крушевцу, на ћипуру и црква доказа своје власништво пред цг судом.
    Зато и овај закон, да се прескоче ове непријатне ствари-суђење и доказивање да је нешто твоје.
    Што власт не може/није успјела да уради, па ће законом доћи до свог циља.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #9123
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istina. Izvinjavam se i zbog koriscenja rijeci "korumpirana i lopovska", u stvari sam mislio da ova vlast samo redistribuira novcana sredstva iz nasih dzepova u svoje.
    Opet greška kolega, znači novčana sredstva se nemilice pljačkaju, što sa crkvom nije slučaj.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  29. #9124
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Држава је цркви (и католичкој као и исламској заједници) уписала власништво (може се рећи поклонила или вратила како ко воли) а сада то хоће да врати себи како ти кажеш или отме цркви како мисле литијаши и ја.
    Како каже стара дјечја тике тике тачке нема више враћке.
    Да је њено (државно) било могла га је вратит судским путем, међутим деси се судски спор црква на крушевцу, на ћипуру и црква доказа своје власништво пред цг судом.
    Зато и овај закон, да се прескоче ове непријатне ствари-суђење и доказивање да је нешто твоје.
    Што власт не може/није успјела да уради, па ће законом доћи до свог циља.
    Kada su objekti upisivani na crkvu nije crkva dokazivala vlasništvo, zašto bi se sada dokazivalo ?

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  30. #9125
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Добро питање.
    Тада је то рађено крајем 80их и почетком 90их, и неко из државе је могао да каже зашто ово радимо да ли треба ово да се ради?
    Нико се није потресао много и заврши се прича.
    Протекли су рокови по којима та рјешења могу да се побијају ако добро схватам.

    Сада се доказује јер се води судски поступак по важећем законодавству црне горе.
    Држава не би ишла на суд да је икако другачије могла да преведе/врати власништво над том имовином.
    Не би губила спорове пред основним и вишим судом.
    Кад су видјели да не постоји правни начин за враћање/отимање власништва донијели су нови правни начин.
    За који литијаши и ја сматрамо да је нелегитиман/неуставан/неправедан.

    Све би било много лакше да је мило преломио 1990. или 1989. а не 1997. године.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 365 of 645 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •