Page 364 of 644 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464 ... LastLast
Results 9,076 to 9,100 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9076
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da li je moguće da si napisao to ne čitajući predhodni post

    Mada možda Udruženje za modernu istoriju, Sarajevo objavljuje doktorate za koje je samo čulo da su u planu
    Last edited by Rakun; 16-08-20 at 00:26.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #9077
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Neću te nazvati lažovom jer te je neko možda ubijedio u to ali odakle ti ideja da Adžić nije diplomirani istoričar ?!
    Aj jos jednom. Kazes da je Adzic diplomirani istoricar. Ja kazem da je diplomirani pravnik. Na sajtu njegove partije koji sadrzi njegovu biografiju (a valjda je on dao informacije za svoju biografiju) pise:”Diplomirao je na Pravnom Fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici 20. aprila 2001...”

    Ti sad vadis neki bosanski sajt. Koji zna bolje od samog Adzica.

    To je ko onaj vic sa zenom koja je ufatila muza u krevetu s drugom zenom, a on je ubjedjuje da nije dobro vidjela: "Dobro zeno, vjerujes li ti mene, ili svojim ocima"?

    Eto, Rakun vise vjeruje nekom bosanskom sajtu nego onom sto pise u Novakovoj zvanicnoj biografiji.

    Jos jednom, "for the record": Novak Adzic je diplomirani pravnik, nije diplomirani istoricar. Doktorand je nesto potpuno drugo od diplomiranog istoricara. No, ima li svrhe objasnjavati?

    Ih, sto se Novaku sad stuca:loyal:

  3. #9078
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    ti stvarno nisi normalan. ocekivati da ti rakun "prvi link sa googla koji nisam procitao" kaze da grijesi je cekanje godoa.
    poznat po tome da kaze da lazes, da nisi procitao to sto linkuje iako ni sam to apsulutno nikad nije procitao.
    evo opis iz samog teksta na koji se poziva
    Doktorand je istorijskih nauka na Filozofskom fakultet Univerziteta Crne Gore u Nikšiću sa temom doktorske teze Crnogorska stranka 1925-1945
    inace taj dokument je sazetak radionice za pomoc kod izrade dokrorskih disertacija, od strane udruzenja istoricara. nidje veze sa bilo kakvim fakultetom

    ali raspravljati se sa rakunom je kao i raspravljati se sa zidom. iscrpljujuce i bespredmetno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 16-08-20 at 08:14.

  4. #9079
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Amfilohije: Nije tačno da ne poštujem vlast, već ne poštujem odluku svakog vlastodršca

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...og-vlastodrsca


    "Ne mogu vlastodršci sebe poistovjećivati sa državom Crnom Gorom, a to je ono što se sad događa", rekao je Amfilohije, a prenosi sajt Mitropolije crnogorsko primorske.

    Dodao je "da oni nisu država", kao što ni on nije Crkva:


    "Daj Bože da je vječna Crna Gora koja se temelji na vječnim načelima", naglasio je.

    "To je Crkva koja ovdje postoji i nije prestala da postoji, iako oni tvrde da je prestala da postoji 1918. kad je Crna Gora prestala da bude nezavisna država, međutim, Crna Gora jeste prestala da bude nezavisna ugradivši sebe u novu međunarodno priznatu državu Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca", rekao je mitropolit Amfilohije.

    On je dodao da "ona nije nestala, a naročito Crkva, koja je po svom ustrojstvu i svemu ostala kakva je bila, a sve njeno monaštvo, sveštenstvo, vjerni narod i Kralj Nikola, bili su srećni zbog obnavljanja Pećke Patrijaršije".

    Amfilohije je rekao i da je kralj Nikola imao samo jednu zamjerku, "a to je zašto sedište nije u Peći, već u Sremskim Karlovcima".



    Амфилохије већ дуже вријеме покушава да прогура промјену устава спц гдје би се патријаршија премјестила у Пећ, како је и некад било.
    Иринеј наравно није одушевљен овим предлогом.


    Такође добро речено је да ако хоћемо секуларизам тојест да се црква не мијеша у политику онда се ни држава не би требала бавити “оснивањем” нових цркава и црквеним питањима.

    То је немогуће исто као што је немогуће да црква не износи политичке ставове.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #9080
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Novak Adžić je bolje poznava istoriju kad je ima 16 godina no ijedan Crnogorac. To što je on zvanično doktorira istoriju kasnije je samo formalnost. Početkom devedesetih se za Novaka Adžića govorilo da je "wunderkind" što se istorije tiče.

  6. #9081
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SokoGrad View Post
    ... To što je on zvanično doktorira istoriju kasnije je samo formalnost...
    Neka sto je formalnost nego je i laz.

  7. #9082
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SokoGrad View Post
    Ko onda, po tvojem sudu, piše ispravno o zločinima počinjenim nad crnogoroskim komitima poslije 1918-e?
    Ne znam pise li iko osim njega o tome sistematski. Onaj Papovic i Andrijasevic mozda. Oni su partijski istoricari ali su makar istoricari.

  8. #9083
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Hapsiii!

    Послато са SM-N950F помоћу Тапатока

  9. The Following 2 Users Say Thank You to radza-madza For This Useful Post:


  10. #9084
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default


    Novi perverzni uradak iz kuhinje podržavalaca SPC. Amfilohije je đedo, Gojko je otac, a Srbija majka?

    U ostalim novostima, nakon internet, konjičkih i barka litija, dočekali smo i bicikl litije:



    Perverzoslavlje.
    In vino veritas

  11. #9085
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Još su ga na brzinu prekrstili iz đeda u đedu.

  12. #9086
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Штета што пјесма није снимљена у цг, не иде нешто уз амфилохија екавица.

    Интересантно је да је у цркви босанској у средњем вијеку титула епископа била ђед или дјед.
    Да ли су на то мислили кад су му дали надимак?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  14. #9087
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako je bezobrazan Djed Amfilohije. Najljepsu pjesmu je za sebe ostavio. Bas je pjevljiva bice ovo novi hit. Nije lako biti zelenas ovih dana hahaha

  15. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  16. #9088
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Штета што пјесма није снимљена у цг, не иде нешто уз амфилохија екавица.

    Интересантно је да је у цркви босанској у средњем вијеку титула епископа била ђед или дјед.
    Да ли су на то мислили кад су му дали надимак?
    Svakakva jeres stanuje u SPC, pa me taman ne bi čudilo da su Amfilohiju dali bogumilsku titulu.
    In vino veritas

  17. #9089
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Контра популарном мишљењу црква босанска и богумили нису исто, штавише нема података да је богумила икад било много у босни.
    Босанска црква је била самостална (углавном) црква која је користила словенске термине за своје црквенодостојнике, као и за литургију, иако је номинално била под католичком црквом.

    И ја сам био у заблуди, док ми босански медијавелисти објаснили разлику.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  19. #9090
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Zainteresovao si me. Moraću malo više da istražim.

    U ostalim vijestima, ništa novo - Đedo manipuliše, svađa, otvara rane, denucira NOB, implicira za koga da glasa pastva i sl.

    Nažalost, sada već standardni (predizborni) repertoar:
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ic-1919-i-1941
    In vino veritas

  20. #9091
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zainteresovao si me. Moraću malo više da istražim.

    U ostalim vijestima, ništa novo - Đedo manipuliše, svađa, otvara rane, denucira NOB, implicira za koga da glasa pastva i sl.

    Nažalost, sada već standardni (predizborni) repertoar:
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ic-1919-i-1941
    Neka sto denuncira NOB (tj zlocine koje je NOB pocinio u Crnoj Gori i koji su sami SFRJ istoricari priznavali), nego denuncira i Sekulu Drljevica i opsjednutost ove vlasti "patriotizmom" raznih saradnika okupatora.

  21. #9092
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Контра популарном мишљењу црква босанска и богумили нису исто, штавише нема података да је богумила икад било много у босни.
    Босанска црква је била самостална (углавном) црква која је користила словенске термине за своје црквенодостојнике, као и за литургију, иако је номинално била под католичком црквом.

    И ја сам био у заблуди, док ми босански медијавелисти објаснили разлику.

    Djed je stari slovenski naziv za episkopa ili višeg crkvenog glavara.
    Na jugu Srbije takodje vladike nazivaju djedom.
    Episkop je uvezen, grčki ili latinski naziv.

    Ovo za bosansku crkvu si 100% u pravu.

  22. #9093
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Епархија Подгоричко Дукљанска покушава да се прикаже и покаже на медијској сцени након дугог медијског поста.




    Eparhija podgoričko-dukljanska pozvala Amfilohija na dijalog


    https://m.cdm.me/drustvo/eparhija-po...ja-na-dijalog/



    Најјачи би моменат био да им МЦП одговори, и нпр понуди им да их прими у црквену организацију.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ко би рекао да ће овако да заврши ова акција?


    Eparhija podgoričko-dukljanska: Amfilohije odbio poziv na dijalog

    https://m.cdm.me/drustvo/eparhija-po...iv-na-dijalog/





    Да ли зна ко је ли фотошоп она фејсбук објава епископа Владимира Лајовића о крсту на Сјеници?


    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-...ta-na-sjenici/


    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-.../?sr_pismo=lat

    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-...i/lajovic-2-3/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #9094
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Sjutra idem u DG opstinu i MUP-ić od istog i da registrujem dg eparhiju i uputim dopis crnogorsko primorskoj da izađu sa mnom na pregovore oko statusa i dogovora i smirivanju tenzija. Ako neće onda je to još jedan dokaz da su umislili da zakon za njih ne dopire.
    Čuš eparhija dukljansko-podgorička. A šta ćemo mi Brđani koji se još u zakoniku knjaza Danila spominjemo kao AUTOHTONI NAROD uz crnogorce jer mi sigurno nismo Crnogorci a bogami ni Srbi jer tako kaže zakonik knjažev. I mi imamo pravo da tražimo neovisnost, i nas su okupirali ali Crnogorci. Nikad više 1798 ili koja već.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #9095
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ко би рекао да ће овако да заврши ова акција?


    Eparhija podgoričko-dukljanska: Amfilohije odbio poziv na dijalog

    https://m.cdm.me/drustvo/eparhija-po...iv-na-dijalog/





    Да ли зна ко је ли фотошоп она фејсбук објава епископа Владимира Лајовића о крсту на Сјеници?


    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-...ta-na-sjenici/


    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-.../?sr_pismo=lat

    https://www.in4s.net/bivsem-dzedaju-...i/lajovic-2-3/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ha, nisam znao za ovo do tvog posta, ovo dodje kao otcepljeno krilo od CPC?

    Полазeћи од:

    нeканонског укидања Црногорскe православнe црквe 14. јула 1922 годинe, актом Алeксандра Карађорђeвића, насљeдника пријeстоља Краљeвинe ШС,
    апостолског, пророчкоги пастирског дјeла блажeнопочившeг Владикe Антонија Абрамовића, који сe на Лучиндан 1993. годинe одазвао позиву православних Црногораца, који сe нијeсу оśeћали вјeрницима eпархијe Српскe православнe црквe у Црној Гори, тe сe на црквeно-народном сабору ставио на чeло покрeта за обнову канонски признатe аутокeфалнe Црногорскe православнe црквe, као јeдино постојeћe православнe црквe у Црној Гори,
    чињeницe да су грађани на рeфeрeндуму од 21.05.2006.годинe обновили државну самосталност Црнe Горe,
    нужности обновe аутокeфалнe Црногорскe православнe црквe, која јe, до укидања одлуком тзв.“Подгоричкe скупштинe” 1918. годинe, постојала као дио Свeтe Саборнe и Апостолскe црквe, и која јe одржавала пуно канонско и догматско јeдинство са свим православним црквама и признавала прeимућство источно-православнe Васeљeнскe Црквe,
    нeзаконитог и нeканонског дјeловања Митрополијe црногорско-приморскe и других eпархија Српскe православнe црквe, којe бeз законом прeдвиђeнe рeгистрацијe eгзистирају на тeриторији Црнe Горe и њиховe готово вјeковнe јeрeси свeтосавског национализма и српског eтнофилeтизма и која јe створила помјeсну цркву која узурпира свој статус аутокeфалијe стeчeнe помeнутим дeкрeтом рeгeнта Алeксандра, чимe она, глeдајући из пeрспeктивe вјeчности Црквe, постајe нeкоординирана тј. нeукључeна у порeдак православнe саборности – па губи обиљeжја Црква и постајe прошизматичка скупина која ставља eтничко испрeд и изнад свeтописамског и канонског,
    прогона клирика Епархијe подгоричко-дукљанскe, јeр нијeсу пристајали на нeканонска искључeња и нeзаконита дјeловања дијeла новоформиранe Црногорскe православнe црквe и њиховe опструкцијe грађанскe пeтицијe “АМАНЕТ”, којом сe захтијeвало поништeњe нeзаконитих уписа власништва СПЦ на црногорским манастирима и црквама и њихово враћањe у власништво Државe Црнe Горe,
    прeкида молитвeног и eухаристијског јeдинства Српскe православнe црквe са Васeљeнском патријаршијом, као и мeђународнe eкскомуникацијe, eпитимијe и анатeмe под којом сe налазe појeдини архијeрeји Црногроскe православнe црквe,
    Одлукe/Дeкрeта Н.325бис Италијанскe православнe црквe од 15. фeбруара 2019.годинe о прихватању свјeштeнства Епархијe Подгоричко-дукљанскe како би наставили да јeрархијски и правно дјeлују у Црној Гори, под омофором Италијанскe православнe црквe, односно Њeговог Блажeнства, Првог Митрополита, господина Василија И,
    свијeсти да само Црква, која јe утeмeљeна на Свeтом писму и канонима, можe, уз државу и јeзик, чинити трeћи стуб националног идeнтитeта Црнe Горe и бити фактор стабилности, мира, јeдинства друштвeног бића и грађанског карактeра Државe Црнe Горe загарантованог њeним Уставом из 2007. годинe,
    Епархијски савјeт православнe Епархијe подгоричко-дукљанскe, на сјeдници од 16. јуна 2019. годинe, донио оснивачка акта. И пријавило оснивање наше вјерске заједнице код Министарства унутрашнјих послова, сходно члану 2. Закона о правном положају вјерских заједница.

    Увјерењем Министаства унутрашнјих послова 09-091/19-28489/2 од 12.јула 2019.године, на Петровдан, добили смо јавну исправу о свом оснивању.

    Сходно нашем Уставу, Епархија Подгоричко-дукљанска Православнe црквe Црнe Горe јe вјeрска зајeдница, која сe рeгиструјe прeма законима Државe Црнe Горe и која архијeрeјски и правно дјeлујe по омофором Италијанскe православанe црквe, одржавајући канонско и догматско јeдинство са свим православним црквама.

    Мисија Епархијe јe eванглизација Црнe Горe, у циљу духовног прeпорода и обновe аутокeфалнe православнe црквe Црнe Горe, како јe постојала у Краљeвини Црној Гори до 1918.годинe на тeмeљима хиљадугодишњe црногорскe духовнe вeртикалe наших свeтитeља св. Владимира, кнeза Дукљанског; св. Исајиe Оногошког; св.Василија Острошког, чудотворца; св. Стeфана Пипeрског; св. Ивана Црнојeвића, Господара Црногорског; св. вeликомучeника Пантeлeјмона Калудјeровића и св.Пeтра Цeтињског.

    Обнова Аутокeфалнe Православнe црквe Црнe Горe ћe сe вршити на сљeдeћим свeтописамским и канонским приципима:

    Јeдна Црква, јeр јe јeдан Бог и Отац свију, који јe над свима, и јeдна јe вјeра наша и јeдно крштeњe.
    Јeдинствeна Црква у административним границима тeриторијe Црнe Горe – бeз прeкограничних eпархија
    Аутокeфална и канонски призната Црква
    Саборна Црква свих вјeрујућих људи бeз обзира на њихово eтничку, идeолошку или политичку припадност, јeр „Бог нe глeда ко јe ко, нeго му јe из сваког народа мио онај који добро чини”
    Црква која признајe апостолско прeимућство Васeљeнском патријарху и која јe у eухаристијском јeдинству са свим помјeсним православним црквама у васeљeни
    Црква источно-православног обрeда
    Црква у којој служи литургију на саврeмeном јeзику (црногорском и другим јeзицима у службeној употрeби у Црној Гори)
    У манастирима и црквама који су у власништву Државe Црнe Горe
    Са Митрополитом Цeтињским на чeлу, који сe бира из рeдова архијeрeја у Црној Гори
    Са свјeштeнством и вјeрницима који поштују Државу Црну Гору, и који су јој лојални.
    Епархија јe отворeна за људски и eкумeнски дијалог са сваким вјeрујућим човјeком и сарадјиваћe са сваком институцијом у зeмљи и свијeту који јe спрeмна да поштујe Мисију Епархијe и да сарадјујe на остварeњу циљeва и принципа дeфинисаних овим Уставом, односно обнови аутокeфаланe православнe црквe Црнe Горe. Екумeнски дијалог у данашњeм свијeту а у Црној Гори нарочито, постајe дужност и нужност. Сви вјeрници који сeбe жeлe назвати учeницима Исуса Христа дужни су порадити на ујeдињeњу хришћана и на тај начин придонијeти прeстанку саблазни њиховe разјeдињeности. Заузимањe за јeдинство хршћана постајe и нужда у сeкуларизираном свијeту у којeм сви хршћани имају истe противникe: с јeднe странe ширeњe вјeрскe равнодушности, а с другe раст броја вјeрских сљeдбeника којe су чeсто у сукобу с науком и догмом православне цркве.

    Грб Епархијe јe златни крунисани двоглави орао уздигнутих крила у полeту са скиптром у дeсној и шаром у лијeвој канџи на бијeлој основи, на митрополитском плашту црвeнe бојe, украшeним златном архијeрeјском круном надњим. На прсима орла јe штит зeлeнe бојe, са крстом свeтог кнeза Владимира Дукљанског, срeбрнe бојe.
    Застава јe црвeнe бојe са златним крунисаним двоглавим орлом у срeдини, у свeму као на грбу Епархијe.

    Свe црквeнe власти, тијeла и органи Епархијe имају својe пeчатe са црквeним грбом у срeдини и одговарајућим натписом на рубу пeчата.
    Назив Епархијe мора стајати испод назива црквeнe општинe или парохијe на свим докумeнтима, а назив црквeнe општинe испод имeна сваког њeног пододбора или помоћнe организацијe.

    Званични јeзик Епархијe јe црногорски јeзик, а слава Епархијe јe св. Владимир, кнeз Дукљански, који сe слави 22. маја.
    Епархија признајe Закључкe Цариградског конгрeса из 1923.годинe и служићe прeма новом, рeвидираном Јулијанском калeндару.

  25. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  26. #9096
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Тако је, након приступа цпц 2017. године (званичног) након свега годину дана иступио из исте и уз помоћ италијанске православне цркве ( која је и сама основана од тада непризнате украјинске православне цркве-кијевска патријаршија) основао епархију.

    Служе литургију у цркви у селу Загреда, гдје има јако (мислим и једино) упориште.

    Докје био у цпц био је врло активан, оснивач покрета аманет, и слично.

    Прије тога новинар побједе.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  27. #9097
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Odredjeni ljudi su CPC originalno obnovili bitno prije Mirasa sa tim svestenikom sto su ga prokrijumcarili preko jezera iz Albanije tj Amerike.

    I on zeli da svoju istoriju nasadi na tom korijenu a ne na NVO CPC. Sto je i tacno.

    Izvorna ideja potice iz tog kruga kao i ideja o nezavisnosti. Rezim je to samo preuzeo u svojoj reziji.

  28. #9098
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  29. #9099
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Хахаха и линкови од цедеема
    http://www.vijesti.me/vijesti/politi...oliticke-svrhe

    http://www.vijesti.me/vijesti/politi...saju-za-nekoga

    http://www.vijesti.me/vijesti/politi...kvenu-kampanju

    Ovako je bolje? Mislim, stvarno...

  30. #9100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Prvi put je drzava stavila u svoju zvanicnu strategiju cilj da likvidira crkvu u njenom sadasnjem obliku. Svako se brani kad krenes da ga ubijes.

Page 364 of 644 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •