Page 363 of 644 FirstFirst ... 263313353359360361362363364365366367373413463 ... LastLast
Results 9,051 to 9,075 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9051
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Pogledaj jos jednom malo bolje to o "svojevoljnom" ukidanju, ko je sve trebao da to obavi, a ko je obavio.

  2. #9052
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pogledaj jos jednom malo bolje to o "svojevoljnom" ukidanju, ko je sve trebao da to obavi, a ko je obavio.
    Зато написах нелегално, јер није одрађено по закону тојест уставу црквеном.

    Само што за разлику од такође нелегалне подгоричке скупштине међу свештеницима није било оних који су се противили том уједињењу.

    Штавише митрополит церињски је предсједавао одбором за стварањем садашње спц.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  4. #9053
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    OK je, nego sam kasno bas pogledao pa mi se ucinjelo.

  5. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  6. #9054
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Истраживање цедема даје неке интересанте податке.

    СПЦ и даље ужива исто повјерење као и прошле године 46% (дакле нема скока повјерења и поред огромног броја људи на литијама) а ЦПЦ има велики пад са 19% на 12%.
    Зашто је то тако није ми јасно, мање више исто раде и исто говоре, једини већи кикс им је било гостовање Михаила код усташе/усташофила Бујице, али не вјерујем да је ико гледао тај интервју осим мене.

    Што се тиче пропалог договора владе и спц у цг, изгледа да се тај маневар није исплатио власти јер 37% испитаника сматра да понуда није била коректна, чак 40% не зна или не може да процијени понуду (свака част на искрености реално) а свега 11% мисли да је понуда требала бити прихваћена.

    Све у свему наставак добре позиције спц у цг (друго мјесто по повјерењу иза система образовања (52% испитаника има највише повјерење у систем образоваања ахахахахахахахахахахахахаха)) , иако не напредак како се могло очекивати, и велики (необјашњиви) пад цпц док траје борба за њихово коришћење цркви и манастира саграђених прије 1918.


    https://www.cedem.me/aktivnosti/1226...enja-crne-gore

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...jskom-minimumu
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #9055
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Све у свему наставак добре позиције спц у цг (друго мјесто по повјерењу иза система образовања (52% испитаника има највише повјерење у систем образоваања ахахахахахахахахахахахахаха)) ,
    Ja bi uz ovo "ахахахахахахахахахахахахаха" uz sistem obrazovanja dodao "kukukukukukukukuku" uz SPC u CG. Fali jos M Dj kao politicar kome narod najvise vjeruje. Tu bi onda islo oboje i "ахахахахахахахахахахахахаха" i "kukukukukukukukuku"

    Zemlja koja ima ovakav narod zasluzuje ovo sto ima.

  8. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  9. #9056
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Истраживање цедема даје неке интересанте податке.

    СПЦ и даље ужива исто повјерење као и прошле године 46% (дакле нема скока повјерења и поред огромног броја људи на литијама) а ЦПЦ има велики пад са 19% на 12%.
    Зашто је то тако није ми јасно, мање више исто раде и исто говоре, једини већи кикс им је било гостовање Михаила код усташе/усташофила Бујице, али не вјерујем да је ико гледао тај интервју осим мене.

    Што се тиче пропалог договора владе и спц у цг, изгледа да се тај маневар није исплатио власти јер 37% испитаника сматра да понуда није била коректна, чак 40% не зна или не може да процијени понуду (свака част на искрености реално) а свега 11% мисли да је понуда требала бити прихваћена.

    Све у свему наставак добре позиције спц у цг (друго мјесто по повјерењу иза система образовања (52% испитаника има највише повјерење у систем образоваања ахахахахахахахахахахахахаха)) , иако не напредак како се могло очекивати, и велики (необјашњиви) пад цпц док траје борба за њихово коришћење цркви и манастира саграђених прије 1918.


    https://www.cedem.me/aktivnosti/1226...enja-crne-gore

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...jskom-minimumu
    Ima tu jos vrlo interesantnih stvari. Veliki pad povjerenja u vladu, policiju, predsjednika, Skupstinu. Totalna, gotovo nevjerovatna u odnosu na pocetno povjerenje, diskreditacija NKT.

    Po meni, mozda su najopasniji globalni drustveni pokazatelji. Nikad gori otkad se mjeri "trend kojim se krece Crna Gora", nikad gori otkad se mjeri "ucinak vlade", nikad gore otkad se mjeri "povjerenje u politicke institucije", nikad gora otkad se mjeri "podrska clanstvu u EU".

  10. #9057
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Истраживање цедема даје неке интересанте податке.

    СПЦ и даље ужива исто повјерење као и прошле године 46% (дакле нема скока повјерења и поред огромног броја људи на литијама) а ЦПЦ има велики пад са 19% на 12%.
    Зашто је то тако није ми јасно, мање више исто раде и исто говоре, једини већи кикс им је било гостовање Михаила код усташе/усташофила Бујице, али не вјерујем да је ико гледао тај интервју осим мене.

    Што се тиче пропалог договора владе и спц у цг, изгледа да се тај маневар није исплатио власти јер 37% испитаника сматра да понуда није била коректна, чак 40% не зна или не може да процијени понуду (свака част на искрености реално) а свега 11% мисли да је понуда требала бити прихваћена.

    Све у свему наставак добре позиције спц у цг (друго мјесто по повјерењу иза система образовања (52% испитаника има највише повјерење у систем образоваања ахахахахахахахахахахахахаха)) , иако не напредак како се могло очекивати, и велики (необјашњиви) пад цпц док траје борба за њихово коришћење цркви и манастира саграђених прије 1918.


    https://www.cedem.me/aktivnosti/1226...enja-crne-gore

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...jskom-minimumu
    Ne znam zna li iko za taj intervju osim par forumaša. Ono što je doprinelo padu povjerenja u CPC su izjave u vezi litija koje su zvučale kao da ih govori potparol partije, a ne svešteno lice. Lični utisak na osnovu ljudi iz mojeg okruženja koji su ,,u tim vodama".

    Sent from my Motorola 8400

  11. #9058
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja bi uz ovo "ахахахахахахахахахахахахаха" uz sistem obrazovanja dodao "kukukukukukukukuku" uz SPC u CG. Fali jos M Dj kao politicar kome narod najvise vjeruje. Tu bi onda islo oboje i "ахахахахахахахахахахахахаха" i "kukukukukukukukuku"

    Zemlja koja ima ovakav narod zasluzuje ovo sto ima.
    a sta ocekujes u komunistickoj drzavi. cujes, povjerenje u religijsku zajednicu. to samo komunistickim politickim komesarima moze da padne na pamet, pa neka su NVO.
    sve religije su baziranje na dogmi i vjerovanju u nekog boga, kroz njegove predstavnike na zemlji. niko ne mjeri nigdje na svijetu povjerenje u religijsku zajednicu jer je bukvalno smijesno. ako si pripadnik vjerske zajednice, naravno da imas povjerenje u istu. ako vjerujes u religijska ucenja o putu ka nebu kroz ucenja religijskih lica, zasto je cudno povjerenje u istu.
    elem, kako kod nas ne postoji apsulutno nista sto nije politika, kao madjionicari iz komunistickoh sinjela smo izvukli zeca i svaki protivnik se mjeri politicki prema partiji.
    prije nekoliko godina su ovako mjerili MANS kao da je licna harizma jedne zene, mjerilo bilo kakvog "institucionalnog okvira"
    komunisticka partija samo mjeri odnos lidera partije prema onome sta on prepozna kao prijetnju. a onda se ankete koriste da se "proglasi pobjeda" nad tim nekim protivnikom

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #9059
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja bi uz ovo "ахахахахахахахахахахахахаха" uz sistem obrazovanja dodao "kukukukukukukukuku" uz SPC u CG. Fali jos M Dj kao politicar kome narod najvise vjeruje. Tu bi onda islo oboje i "ахахахахахахахахахахахахаха" i "kukukukukukukukuku"

    Zemlja koja ima ovakav narod zasluzuje ovo sto ima.
    Схватам у ком правцу идеш, и могу рећ да бих и ја волио да највеће повјерење грађана у цг има нека друга институција а не религијска установа.

    Али ту смо ђе смо. Већина вјерујућих има повјерење у спц, а рекао бих због њеног рада више него вјере/идеологије. Спц у цг ради озбиљно, без већих скандала као нпр у србији и босни, то је један ид разлога штосу овако високо.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #9060
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Nijesam mislio da dolivam ulje na vatru, ali postujem ono sto pisu Hell raiser i Mstislav, iako se obicno ne slazem 9ponekad se i slozim). Elem, CDM je dao intervju s Andrijasevicem. Nemam dilema zasto se on sad javlja, ni na kojoj je strani. Ipak, par recenica mi je privulo paznju (nije Zivko glup i neznaven, daleko od toga).

    https://www.cdm.me/politika/vrhunac-...-pokrovitelja/

    Nije mi poznato da se igdje u hrišćanskom svijetu organizuju litije koje imaju politički umjesto vjerskog karaktera. A kada učesnici litija iznose političke zahtjeve, onda oni nijesu vjernici već politički aktivisti.
    Da se Crkva pita, ne bi u svijetu bilo ni slobodne misli, ni nauke, ni univerziteta. Drugo je kada Crkvu poštujete kao instituciju koja održava izvjesne rituale, pa se u crkvi vjenčate ili krstite, kada je Crkva dio vaše tradicije, ali kada vjerujete da ona propovijeda istinu, onda je to kraj vaše naučnosti i intelektualnosti.
    kada već govorimo o Crnoj Gori i Crkvi više su za crnogorske pravoslavce i njihov bolji i dostojanstveniji život, uradili komunisti za četrdeset godina svoje “bezbožničke vlasti”, nego Crkva za osam vjekova vladavine njenog! A daleko od toga da su komunisti bili anđeli.
    Nesto bi zasluzilo potpitanja, ali ima odje tacnih stvari.

    Vjernistvo u Crnoj Gori je prije spoljna manifestacija, nego unutarnka posvecenost vjeri. Vazda je tako bilo, a mislim da se vise radi(lo) o tradiciji, nego vjeri u uskom smislu te rijeci. Dosta ljudi koji se deklarisu kao vjernici, nekad su bili komunisti. Neki od zadrtih komunista iz vremena Tita su sada u prvim redovima crkve. Mislim i na SPC i na CPC. S narodom u CG je veoma lako manipulisati. Tako da smo imali masovnog prelaska iz komunista u vjernike, ili iz Crnogoraca u Srbe. Na tom nivou je svijest naroda i tu nema pomoci.

    Crkva je ulazila u neke stvari koje se mogu smatrati jeretickim, kao sto je forsiranje jedne nacije, negiranje postojanje neke druge. Cesto raspirujuci mrznju i dijeleci narod umjesto sirenja ljubavi medju ljudima. Umjesto okupljanja na vrijednostima hriscanstva, za svece su proglasavani ljudi koji su ubijali nevine ljude, cak i zene, a bez zazora se stajalo na stranu i stitili ljude optuzeni za najteze ratne zlocine. Time je crkva od sebe odbila znacajan broj ljudi. Jednako kao sto su ljudi bili vjernici partije, bez obzira na zlocine koji su pocinjeni od strane i u ime partije, jednako su ljudi vjerni crkvi, iako samo najzautcaniji ne zele/nemogu da prihvate cinjenicu da je crkva podrzavala rat i ratne pohode, koji su doveli do unistenja bivse nam zemlje, masovnih zlocina i etnickog ciscenja. Sve uz blagoslav crkve za one koji su te zlocine pocinili. Ja sam digao ruke od crkve prije otprilike 30 godina, kad sam, sto je nekad govorio Medojevic, bio zgadjen onim sto je crkva radila. Ko moze da postuje takvu crkvu, srecno mu bilo. Ponovio sam X puta odje, pa ajd jos jednom: u zemlji dje narod postuje ovakvu crkvu i glasa ovakvu vlast, nema srece i ne treba da cudi sto nam je drzava ovakva. S ovakvim narodom bolje ne zasluzuje.

  14. #9061
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ne znam zna li iko za taj intervju osim par forumaša. Ono što je doprinelo padu povjerenja u CPC su izjave u vezi litija koje su zvučale kao da ih govori potparol partije, a ne svešteno lice. Lični utisak na osnovu ljudi iz mojeg okruženja koji su ,,u tim vodama".

    Sent from my Motorola 8400
    Да, тај интервју није има неког одјека (срећом).
    Што се тиче политике у саопштењима цпц она је ту скоро стално (слично као и код спц) једино што одскаче од уобичајених саопштења је да спц литијама спроводи биолошки рат против цг, што је релно доста ретардирана изјава, ал ми се опет чини да то не може бити разлог пада подршке цпц-у.

    Мислим од цпц се очекују напади на спц, мислим да ниједан њихов вјерник/подржавалац неће рећи спустите лопту, доста је тих напада на спц.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #9062
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Да, тај интервју није има неког одјека (срећом).
    Што се тиче политике у саопштењима цпц она је ту скоро стално (слично као и код спц) једино што одскаче од уобичајених саопштења је да спц литијама спроводи биолошки рат против цг, што је релно доста ретардирана изјава, ал ми се опет чини да то не може бити разлог пада подршке цпц-у.

    Мислим од цпц се очекују напади на спц, мислим да ниједан њихов вјерник/подржавалац неће рећи спустите лопту, доста је тих напада на спц.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hoće, ima ljudi koji su u startu vidjeli alternativu koja će se okrenuti hrišćanskim vrednostima (znam ih dosta), a danas, isto su politbiro slično kao SPC (sa tim da SPC nije glasilo neke konkretne partije, mislim na Crnu Goru), te ih ne interesuje. Ako su u anketi nazvali neke od tih mojih poznanika upravo će biti zabelježen taj pad.

    Sent from my Motorola 8400

  16. #9063
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam mislio da dolivam ulje na vatru, ali postujem ono sto pisu Hell raiser i Mstislav, iako se obicno ne slazem 9ponekad se i slozim). Elem, CDM je dao intervju s Andrijasevicem. Nemam dilema zasto se on sad javlja, ni na kojoj je strani. Ipak, par recenica mi je privulo paznju (nije Zivko glup i neznaven, daleko od toga).

    https://www.cdm.me/politika/vrhunac-...-pokrovitelja/







    Nesto bi zasluzilo potpitanja, ali ima odje tacnih stvari.

    Vjernistvo u Crnoj Gori je prije spoljna manifestacija, nego unutarnka posvecenost vjeri. Vazda je tako bilo, a mislim da se vise radi(lo) o tradiciji, nego vjeri u uskom smislu te rijeci. Dosta ljudi koji se deklarisu kao vjernici, nekad su bili komunisti. Neki od zadrtih komunista iz vremena Tita su sada u prvim redovima crkve. Mislim i na SPC i na CPC. S narodom u CG je veoma lako manipulisati. Tako da smo imali masovnog prelaska iz komunista u vjernike, ili iz Crnogoraca u Srbe. Na tom nivou je svijest naroda i tu nema pomoci.

    Crkva je ulazila u neke stvari koje se mogu smatrati jeretickim, kao sto je forsiranje jedne nacije, negiranje postojanje neke druge. Cesto raspirujuci mrznju i dijeleci narod umjesto sirenja ljubavi medju ljudima. Umjesto okupljanja na vrijednostima hriscanstva, za svece su proglasavani ljudi koji su ubijali nevine ljude, cak i zene, a bez zazora se stajalo na stranu i stitili ljude optuzeni za najteze ratne zlocine. Time je crkva od sebe odbila znacajan broj ljudi. Jednako kao sto su ljudi bili vjernici partije, bez obzira na zlocine koji su pocinjeni od strane i u ime partije, jednako su ljudi vjerni crkvi, iako samo najzautcaniji ne zele/nemogu da prihvate cinjenicu da je crkva podrzavala rat i ratne pohode, koji su doveli do unistenja bivse nam zemlje, masovnih zlocina i etnickog ciscenja. Sve uz blagoslav crkve za one koji su te zlocine pocinili. Ja sam digao ruke od crkve prije otprilike 30 godina, kad sam, sto je nekad govorio Medojevic, bio zgadjen onim sto je crkva radila. Ko moze da postuje takvu crkvu, srecno mu bilo. Ponovio sam X puta odje, pa ajd jos jednom: u zemlji dje narod postuje ovakvu crkvu i glasa ovakvu vlast, nema srece i ne treba da cudi sto nam je drzava ovakva. S ovakvim narodom bolje ne zasluzuje.
    Са тим што си рекао се слажем али са Живком не, цијенио сам га, и даље мислим да је добар историчар (за разлику од аџића нпр) али је његово служење власти постало дегутантно.

    Црква може да се бави политиком, не смије да буде/врши власт. Примјера има буквално у свакој земљи, и чудим се да и даље истрајавају на овој тези.


    Живко упоређује власт комуниста (дакле извршну власт) са вјерском организацијом и условима живота обичног грађанина.
    Но шит шерлок, боље је било за вријеме друге половине двадесетог вијека него икада раније...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Mstislav; 15-08-20 at 09:50.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #9064
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Са тим што си рекао се слажем али са Живком не, цијенио сам га, и даље мислим да је добар историчар (за разлику од аџића нпр) али је његово служење власти постало дегутантно.

    Црква може да се бави политиком, не смије да буде/врши власт. Примјера има буквално у свакој земљи, и чудим се да и даље истрајавају на овој тези.


    Живко упоређује власт комуниста (дакле извршну власт) са вјерском организацијом и условима живота обичног грађанина.
    Но шит шерлок, боље је било за вријеме друге половине двадесетог вијека него икада раније...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne poznajem ni Zivka ni Adzica, niti sam ih nesto posebno pratio. Tako, mogu samo da govorin na osnovu povrsnih impresija. Zivko je skolovani i, zadnjih godina angazovani istoricar. Zaplivao je u interesne vode, a to uvijek nosi rizik da se interes stavi ispred struke. S druge strane, Adzic je samouki (ljepsi termin nego nadri) istoricar. Moj jetisak da je on, u neku ruku, iskreniji od Andrijasevica, u smislu da zaista vjeruje u ispravnost stavova koje zastupa. Problem s istoricarima da su cesto optereceni ideologijom, sto ide na ustrb objektivnosti.

    Crkva se bavi politikom, zato sto je i crkva interesna organizacija ciji polozaj zavisi i od vlasti. Ne mislim da treba da se bavi politikom, ne mislim da je to dobro, ali to je cinjenica. Problem je sto crkva pokusava da igra ulogu moralno arbitra u drustvu, sto je problematicno zbog retrogradnosti ideja koje zastupa crkva, koje nijesu primjerene gradjanskom drustvu i sekularnoj drzavi.
    Vrijeme pod Titom bilo je "Periklovo doba" Crne Gore, koja je u tom period "bezboznika" izrasla iz zaostalosti i napravila najveci i najbrzi napredak u svojoj istoriji. Razvijeni su industrija, turizam, pomorstvo, od selendri i kasaba napravlljeno je nesto sto lici na moderne gradove. Sve je to dato djavolu s padom komunisticke vlasti. Sunovrat Crne Gore je poceo s nacionalistickom histerijom 90-ih koju su zajednicki potpirivali DPS i SPC. Ovo zadnje se mnogima nece dopasti. Znam, ali to je cinjenica. Problem je sto mnogi vise vole da vjeruju u sarene lazi nego u cinjenice. U stvari, u Crnoj Gori je mozda najveci problem sto ljudi vole da vjeruju u ono sto im je srce drago. Tu onda ne moze biti normalnog razgovora. Ko sto volim da ponekad kazem, il' u more piš'o il njima govorio, isto je. Džaba trošiti riječi.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #9065
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne poznajem ni Zivka ni Adzica, niti sam ih nesto posebno pratio. Tako, mogu samo da govorin na osnovu povrsnih impresija. Zivko je skolovani i, zadnjih godina angazovani istoricar. Zaplivao je u interesne vode, a to uvijek nosi rizik da se interes stavi ispred struke. S druge strane, Adzic je samouki (ljepsi termin nego nadri) istoricar. Moj jetisak da je on, u neku ruku, iskreniji od Andrijasevica, u smislu da zaista vjeruje u ispravnost stavova koje zastupa. Problem s istoricarima da su cesto optereceni ideologijom, sto ide na ustrb objektivnosti.

    Crkva se bavi politikom, zato sto je i crkva interesna organizacija ciji polozaj zavisi i od vlasti. Ne mislim da treba da se bavi politikom, ne mislim da je to dobro, ali to je cinjenica. Problem je sto crkva pokusava da igra ulogu moralno arbitra u drustvu, sto je problematicno zbog retrogradnosti ideja koje zastupa crkva, koje nijesu primjerene gradjanskom drustvu i sekularnoj drzavi.
    Vrijeme pod Titom bilo je "Periklovo doba" Crne Gore, koja je u tom period "bezboznika" izrasla iz zaostalosti i napravila najveci i najbrzi napredak u svojoj istoriji. Razvijeni su industrija, turizam, pomorstvo, od selendri i kasaba napravlljeno je nesto sto lici na moderne gradove. Sve je to dato djavolu s padom komunisticke vlasti. Sunovrat Crne Gore je poceo s nacionalistickom histerijom 90-ih koju su zajednicki potpirivali DPS i SPC. Ovo zadnje se mnogima nece dopasti. Znam, ali to je cinjenica. Problem je sto mnogi vise vole da vjeruju u sarene lazi nego u cinjenice. U stvari, u Crnoj Gori je mozda najveci problem sto ljudi vole da vjeruju u ono sto im je srce drago. Tu onda ne moze biti normalnog razgovora. Ko sto volim da ponekad kazem, il' u more piš'o il njima govorio, isto je. Džaba trošiti riječi.
    Живко је прави историчар Аџић није. Аџић је од почетка острашћен, Живко није (био) али је почео да прича приче које годе.

    Не очекујеш ваљда од цркве да каже “ово што проповиједамо може а не мора бит тачно”? Црква има своју улогу и мисију, и ако она није у складу са поднебљем и временом успијева или не успијева.
    Цркви се због ретроградности идеја не смије забранити политчки живот. Као што се не брани ни другима.


    Све што си написао за периклово доба и после њега је тачно. Само си заборавио написати да се дпс некад звао савез комуниста црне горе. Црква има своју улогу у томе, не брани је нико (макар ја не) за то. Може се дискутовати ко је кога водио за руку у то вријеме али на крају није важно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #9066
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Живко је прави историчар Аџић није. Аџић је од почетка острашћен, Живко није (био) али је почео да прича приче које годе.

    Не очекујеш ваљда од цркве да каже “ово што проповиједамо може а не мора бит тачно”? Црква има своју улогу и мисију, и ако она није у складу са поднебљем и временом успијева или не успијева.
    Цркви се због ретроградности идеја не смије забранити политчки живот. Као што се не брани ни другима.


    Све што си написао за периклово доба и после њега је тачно. Само си заборавио написати да се дпс некад звао савез комуниста црне горе. Црква има своју улогу у томе, не брани је нико (макар ја не) за то. Може се дискутовати ко је кога водио за руку у то вријеме али на крају није важно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko sto napisah, Andrijasevic je skolovani istoricar, a Adzic nije (mislim da je zavrsio pravo). Mislim da Andrijasevic zna sto je tacno i on nastupa propracunato, vodeci racuna o tome sto je njemu u najboljem interesu. Adzic cera neku svoju pricu, a moj je utisak da on iskreno u ton vjeruje. Cesto gubi osjecaj za objektivnost i forsira jednu stranu istorije.

    Naravno da se crkva bavi politikom, to niko ne spori. Drugo je pitanje da li je to njena uloga, ili treba da se bavi (samo) vjerom. Naravno da ce crkva raditi ono sto misli da je u njenom najboljem interesu, a za to je vazno imati pristupa mjestu dje se donose odluke. Nacin na koji se crkva bavila politikom je cesto bio od prilicne stete za drustvo. Naravno, znam da se mnogi nece sloziti s time. Pitanje je da li neko zaista zeli gradjansku drzavu. sto znaci znacajno ogranicavanje uticaja crkve na drzavne poslove.

    Sto se tice odnosa DPS i SK, tu nema tajni. Sve se zna. I kako je doslo do toga da DPS skine s vlasti SK (u to vrijeme su komunisti bili i jedni i drugi). Nije ni tajna da su reziseri promjena bili u Bgd. Milo, Momir i Sveto su bili (voljni) izvodjaci radova. Da nijesu oni to sproveli, nasao bi se neko drugi. Jedino sto su oni mogli da urade bilo je da odbiju da ucestvuju. Od njih nista nije zavisilo. Nijesu odbili jer su osjetili zanosni miris vlasti, moci, a kasnije je doslo i materijalno bogatstvo (izuzev pokojnog Momira, koji je zivio relativno skromno). Milo i Sveto su postali....znas na sto mislim. Prakticno istovremeno dolazi do jacanje uloge crkve. Na istom talasu srpskog nacionalizma. Poslije dolazi do raznih "diferencijacija". Igre prestola na balkanski nacin.

  21. #9067
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mogla je vala SPC kupit par aviona pa da se organizuju i avio litije.

    https://www.in4s.net/video-more-nase...dvoji-carevic/

  22. #9068
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ako drzava prestane da hapsi siguran sam da ce se rado vratiti onim originalnim pjesackim.

    Struka nam zdravlje cuva, mantija ga kvari.

  23. #9069
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne poznajem ni Zivka ni Adzica, niti sam ih nesto posebno pratio. Tako, mogu samo da govorin na osnovu povrsnih impresija. Zivko je skolovani i, zadnjih godina angazovani istoricar. Zaplivao je u interesne vode, a to uvijek nosi rizik da se interes stavi ispred struke. S druge strane, Adzic je samouki (ljepsi termin nego nadri) istoricar. Moj jetisak da je on, u neku ruku, iskreniji od Andrijasevica, u smislu da zaista vjeruje u ispravnost stavova koje zastupa. Problem s istoricarima da su cesto optereceni ideologijom, sto ide na ustrb objektivnosti.
    Neću te nazvati lažovom jer te je neko možda ubijedio u to ali odakle ti ideja da Adžić nije diplomirani istoričar ?!
    Last edited by Rakun; 15-08-20 at 22:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #9070
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Jedva cekam biciklisticku litiju, jednu brdsko brzinsku ako moze pa kad Amfi se pusti sa Obzovice prema Budvi...

  25. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  26. #9071
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Neću te nazvati lažovom jer te je neko možda ubijedio u to ali odakle ti ideja da Adžić nije diplomirani istoričar ?!
    Novak Adzic zavrsio pravni fakultet diplomirani je pravnik
    Nikad nije doktorirao iako se lazno predstavlja od 2012 kao doktor istorijskih naukainace bivsi muz draginje vuksanovic
    Nikad nije izlazio pred komisiju zbog smrti jednog od clanova.
    Prozivali su Draginju kad je dala izjavu da treba procesljati sve diplome, da prvo krene od bivseg muza

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  27. #9072
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Novak Adzic zavrsio pravni fakultet diplomirani je pravnik
    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ovo je tacna informacija. Provjerio sam. Ne poznajem Novaka, ali ga poznaje jedna moja projateljica i jasno se sjecam da mi je kazala da nije istoricar po profesiji, nego da je diplomirao pravo. A to upravo znaci ono sto sam ranije napisao, da Novak nije skolovani istoricar, za razliku od Andrijasevica.

    Napravio sam i sam provjeru: https://sdp.co.me/novak-adzic/
    Iz ovog se moze vidjeti da je "doktorand istorijskih nauka", a ne da je doktorirao. Vidim da mu je clan komisije bio Ivo Banac, koji je nedavno umro. On jeste bio ozbiljno ime u istoriskim naukama i mislim da sam citao neku njegovu knjigu. Magistrirao je na temi koja je pravno-istorijska.

    Dakle, Rakune, Novak Adzic nije diplomirani istoricar. On je diplomirani pravnik, ko sto sam i napisao.

    Svakom se omakne da kaze nesto netacno, ali se ja stvarno trudim da ne pisem napamet, da se ne izletim, jer odje te na forumu ocas proglase lazovom. Ponekad pogrijesim i kad to vidim ja fino priznam i ako treba se jos izvinim. Mislim da nije realno ocekivati da mi se Rakun izvini, ali dovoljno je da vidi da se izletio. Ako nista drugo, bice poneko odje da to vidi.

  28. #9073
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Adžić jeste doktorirao Istorijske nauke
    Diplomirao je 2001 i svi članovi komisije su bilo živi do prije 3 godine kad je jedan umro, a drugi je umro prije neki mjesec
    Živo mi se ebe ko mu je bivša žena.U njeno mišljenje o bivšem mužu ne bih ulazio znajući ko joj je sadašnji
    Dakle LAŽEŠ KAO ***
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  29. #9074
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovo je tacna informacija. Provjerio sam. Ne poznajem Novaka, ali ga poznaje jedna moja projateljica i jasno se sjecam da mi je kazala da nije istoricar po profesiji, nego da je diplomirao pravo. A to upravo znaci ono sto sam ranije napisao, da Novak nije skolovani istoricar, za razliku od Andrijasevica.

    Napravio sam i sam provjeru: https://sdp.co.me/novak-adzic/
    Iz ovog se moze vidjeti da je "doktorand istorijskih nauka", a ne da je doktorirao. Vidim da mu je clan komisije bio Ivo Banac, koji je nedavno umro. On jeste bio ozbiljno ime u istoriskim naukama i mislim da sam citao neku njegovu knjigu. Magistrirao je na temi koja je pravno-istorijska.

    Dakle, Rakune, Novak Adzic nije diplomirani istoricar. On je diplomirani pravnik, ko sto sam i napisao.

    Svakom se omakne da kaze nesto netacno, ali se ja stvarno trudim da ne pisem napamet, da se ne izletim, jer odje te na forumu ocas proglase lazovom. Ponekad pogrijesim i kad to vidim ja fino priznam i ako treba se jos izvinim. Mislim da nije realno ocekivati da mi se Rakun izvini, ali dovoljno je da vidi da se izletio. Ako nista drugo, bice poneko odje da to vidi.
    Ne znam šta ti je prijateljica rekla ali isto mislim da nije validno kao spisak doktorata koje je objavilo Udruženje za modernu istoriju/povjest, Sarajevo
    http://www.bosnjackiinstitut.ba/doku...%20sazetci.pdf
    Last edited by Rakun; 16-08-20 at 00:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  30. #9075
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Adžić jeste doktorirao Istorijske nauke
    Diplomirao je 2001 i svi članovi komisije su bilo živi do prije 3 godine kad je jedan umro, a drugi je umro prije neki mjesec
    Živo mi se ebe ko mu je bivša žena.U njeno mišljenje o bivšem mužu ne bih ulazio znajući ko joj je sadašnji
    Dakle LAŽEŠ KAO ***
    Rekao bih ti sram te bilo ali ne mislim da si sposoban za taj osjecaj.

    https://www.aktuelno.me/istaknuto/po...m-cinjenicama/

    "Mr. NOVAK ADŽIĆ, diplomirani pravnik, istoričar, magistar i doktorand istorijskih nauka"

    doktorand - Ova imenica, koje označava osobu koja priprema doktorat, potiče od reči doctorandus (sufiks -and potiče od latinskog gerundiva, koji znači radnju koja treba da se izvrši).

    Red bi bio da se izvinis, ali opet, ne vjerujem da imas taj kapacitet.

Page 363 of 644 FirstFirst ... 263313353359360361362363364365366367373413463 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •