Page 358 of 644 FirstFirst ... 258308348354355356357358359360361362368408458 ... LastLast
Results 8,926 to 8,950 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8926
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Partizani su likvidirali na desetine svestenika, nije cudo sto ih crkva mece na freska pakla.

    Slazem se da treba govoriti o zlocinima i jednih i drugih. Istina je, medjutim, da u Crnoj Gori imamo vrlo malo javne diskusije o partizanskim zlocinima. Preko njih se pretrcava, ne pominju se u skolama, na casovima istorije.

    Odlicno je sto se prica o cetnickim zlocinima i saradnji sa okupatorom. Bilo bi jos bolje da se i o partizanskim zlocinima otvoreno razgovara, a ne da se svako njihovo pominjanje tretira kao izdaja Crne Gore.
    Ali ne zato što su bili sveštenci/pripadnici crkve, već zato jer se radilo o kvislinzima i pristalicama neprijateljske ideologije.

    Sveštenicima koji nisu imali veze sa četnicima nije bilo ništa.
    Iz Crne Gore je par desetina sveštenika bilo u partizanima.

  2. #8927
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Da ti si baš kompetentan da kažeš što je pravedno i do kad je pravedno, samo moraš voditi računa da komunisti nijesu služili okupatoru prilikom procjene pravednosti.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    A ne vidim ni po cemu ti jesi pa da kazes "pravedna partizanska borba...". Za koga pravedna? Kako mozes reci da je bila pravedna ako su se, kada su se razdvojili, poceli klati medjusobno? I ako su i tokom rata i posle rata vrsili pritisak na narod. Ne branim ja ni jednu ni drugu stranu vec govorim objektivno, nidje tu pravde nema, ne mozes da opravdas ni zlocine jednih ni zlocine drugih tako da ne mlati

  3. #8928
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    A ne vidim ni po cemu ti jesi pa da kazes "pravedna partizanska borba...". Za koga pravedna? Kako mozes reci da je bila pravedna ako su se, kada su se razdvojili, poceli klati medjusobno? I ako su i tokom rata i posle rata vrsili pritisak na narod. Ne branim ja ni jednu ni drugu stranu vec govorim objektivno, nidje tu pravde nema, ne mozes da opravdas ni zlocine jednih ni zlocine drugih tako da ne mlati
    Ako borba protiv okupatora nije pravedna, koja onda jeste, ona cetnicka kad su kidisali na sopstvenu nejac za interese tudjina. Toliko o kompetentnosti, ne trudi se tako "objektivno" da izjednacis komuniste i cetnike, jer koliko god se trudio to je uzaludan posao, ja se ne trudim da opravdam ni najmanji partizanski zlocin iz pijeteta prema zrtvama, to je neduzna krv, a sto su ubijali fasiste i njihove koljace to im svaka cast.
    Da bih sacuvao pristojnost komunikacije i moderatore intervencije pravicu se da ovo "ne mlati" nijesam vidio !

  4. #8929
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ako borba protiv okupatora nije pravedna, koja onda jeste, ona cetnicka kad su kidisali na sopstvenu nejac za interese tudjina. Toliko o kompetentnosti, ne trudi se tako "objektivno" da izjednacis komuniste i cetnike, jer koliko god se trudio to je uzaludan posao, ja se ne trudim da opravdam ni najmanji partizanski zlocin iz pijeteta prema zrtvama, to je neduzna krv, a sto su ubijali fasiste i njihove koljace to im svaka cast.
    Da bih sacuvao pristojnost komunikacije i moderatore intervencije pravicu se da ovo "ne mlati" nijesam vidio !
    Ja sam toga momka, koga ovdje citiraš, ubačio u ignore listu, upravo zbog (ne)pristojnosti komunikacije. Tako da znaš o kome se radi i kakav mu je MO (modus operandi).

  5. The Following User Says Thank You to Marcus Aurelius For This Useful Post:


  6. #8930
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Od partizana prave djavole, a koljače postavljaju za svece (Pop Maca).

    Najjače je što svece SPC-e čak i Šešelj smatra zločincima:



  7. #8931
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Čovječe nije problem srpske pjesme, nema ni najmanjeg razloga da se ne pjevaju srpske pjesme. Problem su četničke pjesme.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Cetnicke pjesme ovog tipa?


    Cetnicke pjesme jesu problem. Takodje je problem kada se pristalice DPSa po svaku cijenu trude da zaborave cetnikovanje njihove partije (ne mislim na tebe, da se ogradim odmah). Sto je gore, Djoma koji pjeva ili Dule koji igra? Freska na zidu crkve ili prsten Boskovica? Amfilohije koji gusla ili Milo koji nije raspolozen da igra sah? Veljovic, Katnic, Mugosa, Aprcovic...da ne idem dalje.

    Cetnici koji se prave ludi jer je Draza dobio neku medalju zbog pilota su isti kao i DPSovci koji se prave ludi jer im DPS "brani" interese drzave.

  8. #8932
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Niko razuman ne spori partizanske zlocine.

    Nisam siguran. Vrlo cesto ako ih uopste pomenes skoci se na tebe da si fasista.

    Ali....Cetnici su saradjivali s okupatorom/fasistima. Partizani su okupatora tukli. Velika razlika.
    Ogromna.



    Aj sve da to ostavimo po strani, ali za svece proglasavati cetnike koji su ubijali sopstveni narod, klali zene?! Maca svetac?! E, propalo se....
    Ajde zivota ti da se ne vracamo na presudu Vrhovnog suda CG od prije neku godinu kojom se Maca rehabilituje. Dovoljno ce biti da kazemo da obije strane slave dokazane ubice kao heroje. Da ne ulazimo u sve dokazane zlocine Save Kovacevica sad.

  9. #8933
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ali ne zato što su bili sveštenci/pripadnici crkve, već zato jer se radilo o kvislinzima i pristalicama neprijateljske ideologije...
    Dosta svestenika je ubijeno bez ikakve krivice sem sto su bili ideoloski protivnici. Mislim, tom logikom mozes da opravdas i cetnica ubistva clanova partizanskih porodica - bili su ideoloski protivnici.

    Moramo razdvojiti sta su bili zlocini (ubijanje ideoloskih protivnika, likvidacije Muslimana po Sandzaku) i onoga sto je bilo dio strahota drugog svjetskog rata (likvidacije zarobljenih protivnika, strijeljanje posle zadate rijeci).

  10. #8934
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ameba View Post
    Cetnicke pjesme ovog tipa?


    Cetnicke pjesme jesu problem. Takodje je problem kada se pristalice DPSa po svaku cijenu trude da zaborave cetnikovanje njihove partije (ne mislim na tebe, da se ogradim odmah). Sto je gore, Djoma koji pjeva ili Dule koji igra? Freska na zidu crkve ili prsten Boskovica? Amfilohije koji gusla ili Milo koji nije raspolozen da igra sah? Veljovic, Katnic, Mugosa, Aprcovic...da ne idem dalje.

    Cetnici koji se prave ludi jer je Draza dobio neku medalju zbog pilota su isti kao i DPSovci koji se prave ludi jer im DPS "brani" interese drzave.
    Licno smatram da je uz spc dps najveca kazna ovom narodu, to koliki sam ja njihov pristalica Bog im dao sto im ja zelim. No opet vodi racuna da je narod saucesnik veliki i jednima i drugima. Da je na prve litije izaslo pedesetak ljudi i da sad na izbore boljeziveca koalicija jedva predje cenzus to bi bilo nesto, ovako samo da se ne pobiju.

  11. #8935
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ako borba protiv okupatora nije pravedna, koja onda jeste...
    Svakako je borba protiv okupatora uvijek pravedna, i tu je ogromna razlika izmedju cetnika i partizana.

    Ipak i tu mora biti neke granice... mislim, recimo, da je puc 27. marta 1941. bio najgluplji geostrateski potez cijelog tog rata, i direktni uzrok smrti bar miliona Jugoslovena, a da Nijemcima jedva da je ikakve stete nanio.

  12. #8936
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Dosta svestenika je ubijeno bez ikakve krivice sem sto su bili ideoloski protivnici. Mislim, tom logikom mozes da opravdas i cetnica ubistva clanova partizanskih porodica - bili su ideoloski protivnici.

    Moramo razdvojiti sta su bili zlocini (ubijanje ideoloskih protivnika, likvidacije Muslimana po Sandzaku) i onoga sto je bilo dio strahota drugog svjetskog rata (likvidacije zarobljenih protivnika, strijeljanje posle zadate rijeci).
    Ali opet dolazimo do toga da je Srpskoj pravoslavnoj crkvi Milorad Vukojičić Maca svetac, iako se radi o zločincu koji je klao žene simpatizerke partizana, dok "bezbožnog satanističkog krvnika" predstavljaju u liku partizanskog vojnika.
    Ne nekog poznatog krivca iz redova partizana sa likom, imenom i prezimenom, nego random tipa u partizanskoj unformi očigledno farbajući cijeli partizanski pokret kao "satanističke krvnike".

  13. #8937
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ali opet dolazimo do toga da je Srpskoj pravoslavnoj crkvi Milorad Vukojičić Maca svetac, iako se radi o zločincu koji je klao žene simpatizerke partizana, dok "bezbožnog satanističkog krvnika" predstavljaju u liku partizanskog vojnika.
    Ako je zlocinac zasto ga je Vrhovni sud Crne Gore rehabilitovao prije neku godinu, mogu naci presudu ako te interesuje? U cemu je razlika izmedju slavljenja njega i Save Kovacevica, koji je pobio desetine zarobljenika i obicnih seljaka?

  14. #8938
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nisam siguran. Vrlo cesto ako ih uopste pomenes skoci se na tebe da si fasista.



    Ogromna.





    Ajde zivota ti da se ne vracamo na presudu Vrhovnog suda CG od prije neku godinu kojom se Maca rehabilituje. Dovoljno ce biti da kazemo da obije strane slave dokazane ubice kao heroje. Da ne ulazimo u sve dokazane zlocine Save Kovacevica sad.
    Ali suština je da Crkva ne treba da se bavi ovim pitanjima, a kamoli da zauzima stranu. Crkva treba samo da promoviše ljubav, a ne da pravi freske dje anti-fašiste slika kao djavole. Samim time da ti takvo njihovo ponašanje braniš govori dosta i o tebi.

  15. #8939
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Ali suština je da Crkva ne treba da se bavi ovim pitanjima, a kamoli da zauzima stranu. Crkva treba samo da promoviše ljubav, a ne da pravi freske dje anti-fašiste slika kao djavole. Samim time da ti takvo njihovo ponašanje braniš govori dosta i o tebi.
    Ja citavo to freksoslikarstvo ne razumijem i ne osjecam.

    Ali nije mi neshvatljivo zasto crkva cijeg su mitropolita i desetine svestenika komunisti pobili bez suda stavlja te komuniste u pakao.

    Isto bih razumio od Islamske zajednice kad bi uzeli na zub Pavla Djurisisca. I ne bih ocekivao da Handzar diviziju moraju nuzno da pomenu da bi Pavla osudili.

  16. #8940
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ako borba protiv okupatora nije pravedna, koja onda jeste, ona cetnicka kad su kidisali na sopstvenu nejac za interese tudjina. Toliko o kompetentnosti, ne trudi se tako "objektivno" da izjednacis komuniste i cetnike, jer koliko god se trudio to je uzaludan posao, ja se ne trudim da opravdam ni najmanji partizanski zlocin iz pijeteta prema zrtvama, to je neduzna krv, a sto su ubijali fasiste i njihove koljace to im svaka cast.
    Da bih sacuvao pristojnost komunikacije i moderatore intervencije pravicu se da ovo "ne mlati" nijesam vidio !
    A partizani nisu? O cemu pricas? Opet ti meni o kompetentnosti a neces da odg odakle tebi ta ista? Ponovicu se, borba za oslobodjenje naroda je bila sve do onoga momenta dok nisu digli oruzje jedni na druge, posle toga bila je borba za ideologije koje zastupaju. Da je narod njima bio na prvom mjestu do dogovora bi lako doslo al posto nije to bilo na prvom mjestu desilo se sta se desilo. Ne zaboravi, isto koliko su cetnici klali narod svoj toliko su i komunisti, to naravno neces procitati u knjigama al svrati nedje do nekog sela pa ce ti sve jasno biti. Za ne mlati ne ocekivah da ces se uvrijediti, ne pricamo formalno nego aj...

  17. #8941
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post

    Ajde zivota ti da se ne vracamo na presudu Vrhovnog suda CG od prije neku godinu kojom se Maca rehabilituje. Dovoljno ce biti da kazemo da obije strane slave dokazane ubice kao heroje. Da ne ulazimo u sve dokazane zlocine Save Kovacevica sad.
    Crnogorski sud? Aj ne sprdaj se. To bi isto bilo kad bi se sad pozvali na odluku suda o "drzavnom udaru" i kazali da je stvarno bio pokusaj drzavnog udara. No, ajde, bas me interesuje ta odluka Vrhovnog suda. Kazes da je mozes naci. Daj da je vidimo.

    A evo postoji odluka Zemaljske komisije o utvrdjivanju zlocina kojom je utvrdjeno da je pom Milrorad Vukojicic zvani Maca odgovoran za smrt civila iz Pljevalja:
    https://www.cdm.me/politika/da-se-ne...lasila-svecem/

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

    Misa Janketic o tome kako mu je pom Maca zaklao majku i jos devet zena:



    Imas gore klip dje i Seselj kaze da je taj pop Maca bio zlocinac. Pominjes da neko negira partizanske zlocine, a onda dolazis s pricom o rehabilitaciji popa Mace...Idi bre...a jos ti je nick SKOJ:crushed:

    Inace, ovo je tema o crkvi, pusti sad partizane.

  18. #8942
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja citavo to freksoslikarstvo ne razumijem i ne osjecam.

    Ali nije mi neshvatljivo zasto crkva cijeg su mitropolita i desetine svestenika komunisti pobili bez suda stavlja te komuniste u pakao.

    Isto bih razumio od Islamske zajednice kad bi uzeli na zub Pavla Djurisisca. I ne bih ocekivao da Handzar diviziju moraju nuzno da pomenu da bi Pavla osudili.
    Ne treba vjerske zajednice time da se bave, već samo promovisanju ljubavi i sloge.

  19. #8943
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svakako je borba protiv okupatora uvijek pravedna, i tu je ogromna razlika izmedju cetnika i partizana.

    Ipak i tu mora biti neke granice... mislim, recimo, da je puc 27. marta 1941. bio najgluplji geostrateski potez cijelog tog rata, i direktni uzrok smrti bar miliona Jugoslovena, a da Nijemcima jedva da je ikakve stete nanio.
    Puc sam za sebe svakako, ali ono poslije puca nikako, fasisti moraju okupirati drzavu znaci treba stacionirati vise vojske, kasnije ustanak u gotovo svakoj republici, pa rat, sve to znaci da je vojska konstantno potrebna odje, a svaki njihov vojnik koji ne ode na SSSR i na Normandiju saveznicima znaci mnogo. Da se ostalo sa paktom, a bez tog martovskog puca i vojska kraljevine bi isla na recimo Staljingrad i Normandiju par godina kasnije. Ponekad pomislim kako bi svijet danas funkcionisao da su fasisti prvi dosli u posjed atomskog oruzja, a malo je falilo, tako da svaki taj mali djelic koji smo mi ili bilo ko drugi stavili na vagu doprinio je da pobjeda prevagne na antifasisticku stranu.

  20. #8944
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako je zlocinac zasto ga je Vrhovni sud Crne Gore rehabilitovao prije neku godinu, mogu naci presudu ako te interesuje? U cemu je razlika izmedju slavljenja njega i Save Kovacevica, koji je pobio desetine zarobljenika i obicnih seljaka?
    Ja bi ti bio zahvalan ukoliko bi linkovao ili postavio kompletnu odluku. Naime radi se o fantomskoj odluci Ustavnog suda iz 2005 godina kojom se mase u raznim raspravama a kojom se ukidaju odluke zemaljske komisije a od nje se moze naci samo uvod koji je u startu netacan a to je da obrazlozenje daje Jovan Martinovic kao predsjednik Ustavnog suda a ja da znam nikad nije postojao predsjednik sa tim imenom i prezimenom pa se nadalje daju citati iz presude koji ne da mogu biti tacni nego su naucna fantastika. Dakle radi se o odluci 2574/05 a koju nikako evo iz dosta navrata ne mogu nidje naci osim kao neke djelove iz presude za koje tvrdim da su netacni. Znaci bitna je kompletna odluka ukoliko postoji a fragmenti i interpretacija me ne zanimaju.

  21. #8945
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako je zlocinac zasto ga je Vrhovni sud Crne Gore rehabilitovao prije neku godinu, mogu naci presudu ako te interesuje?
    Intresuje me.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    U cemu je razlika izmedju slavljenja njega i Save Kovacevica, koji je pobio desetine zarobljenika i obicnih seljaka?
    Ne isključujem da jeste, ali možemo li recimo da dobijemo informaciju ko su ti ljudi imenom i prezimenom, i ko su izvori informacije?
    Pošto se u zadnjih par decenija istom pripisuje sve i svašta. Neke optužbe su očigledne lažavine, neke možda i nisu.

    Popa Vukojičića je grupa ljudi namjeravala da linčuje da ga sud nije poslao na strijeljanje. Uoči njegove kanonizacije, neki potomci žrtava su pisali crkvi protestujući protiv ovakve odluke i navodeći njegova nedjela.
    Đe su bili ljudi kojima Sava Kovačević "duguje krv". Mislim, jasno je da su sad skoro svi pod zemlju, ali su od 1991. do danas imali kad da se jave.
    Javljaju se uglavnom razni "nezavisni istraživači" koji sa žrtvama nemaju veze ali se kao "bore za istinu" (a intresuju ih samo partizanski zločini, gle čuda). Takvima iz dosadašnjeg iskustva skoro ništa ne vjerujem.

    U Srbiji se tako pojavljivuju debeli spiskovi nevinih žrtava komunističkog terora. Pa se pojavi istoričar Milan Radanović i uzme da ih pročešljava, pa nađe da se ista imena ponavljaju i da je broj žrtava naduvan 2 do 3 puta, a među ovima koji su stvarno strijeljani bude gomila dokazanih fašističkih saradnika.

    Dakle, kad definišemo koga, kad i đe je to konkretno pobio, i prema kojim izvorima i svjedocima, onda možemo razgovaramo o razlikama između njega i Milorada Vukojičića detaljnije.
    A do tada da konstatujemo da je Sava Kovačević poginuo jurišajući na okupatora, dok je Vukojičić rat proveo kao okupatorski sluga i ubica žena.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  23. #8946
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja bi ti bio zahvalan ukoliko bi linkovao ili postavio kompletnu odluku. Naime radi se o fantomskoj odluci Ustavnog suda iz 2005 godina kojom se mase u raznim raspravama a kojom se ukidaju odluke zemaljske komisije a od nje se moze naci samo uvod koji je u startu netacan a to je da obrazlozenje daje Jovan Martinovic kao predsjednik Ustavnog suda a ja da znam nikad nije postojao predsjednik sa tim imenom i prezimenom pa se nadalje daju citati iz presude koji ne da mogu biti tacni nego su naucna fantastika. Dakle radi se o odluci 2574/05 a koju nikako evo iz dosta navrata ne mogu nidje naci osim kao neke djelove iz presude za koje tvrdim da su netacni. Znaci bitna je kompletna odluka ukoliko postoji a fragmenti i interpretacija me ne zanimaju.
    Jovan Martinovic nikad nije bio predsjednik Ustavnog suda. Falsifikat. No, evo, da ne idem pred rudu, da vidimo sto ce nam SKOJ pokazati. Kaze da moze naci presudu, ako me interesuje, a ja mu rekoh da me interesuje. Deder da vidimo.

  24. #8947
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    A partizani nisu? O cemu pricas? Opet ti meni o kompetentnosti a neces da odg odakle tebi ta ista? Ponovicu se, borba za oslobodjenje naroda je bila sve do onoga momenta dok nisu digli oruzje jedni na druge, posle toga bila je borba za ideologije koje zastupaju. Da je narod njima bio na prvom mjestu do dogovora bi lako doslo al posto nije to bilo na prvom mjestu desilo se sta se desilo. Ne zaboravi, isto koliko su cetnici klali narod svoj toliko su i komunisti, to naravno neces procitati u knjigama al svrati nedje do nekog sela pa ce ti sve jasno biti. Za ne mlati ne ocekivah da ces se uvrijediti, ne pricamo formalno nego aj...
    Covjece razumi da je narod vecinom stao uz partizane, ne zato sto su ti cetnici u tom momentu bili losi, vec zbog toga sto je prvo potpisan pakt, a kasnije i kapitulacija bez zrna baruta i kad se pristupilo ustanku i cetnicki komandanti su bili tu, ali kasnije oni ostaju lojalni kralju, kojeg narod nije bas obozavao i cetnici ostaju bez podrske. Apsolutno razumijem da vojnici koji su dali zakletvu kralju nijesu mogli sa partizanima da se bore i za promjenu drzavnog uredjenja, ali nikako nijesu smjeli da se bore za interese okupatora protiv svog naroda i jos jedna stvar, partizani da nijesu imali podrsku naroda ne bi opstali ni godinu dana, a ne do pobjede saveznika. U tom vremenu su se interesi partizana i naroda poklopili i borba se zvala narodno oslobodilackom, to je opet moje misljenje, ja naravno nijesam kompetentan, ali gledam da sagledam sto vise aspekata prije formiranja misljenja.

  25. #8948
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Evo nadjoh:
    https://orthodoxhr.wordpress.com/201...obodan-siljak/

    Što se presude tiče, ona je ukinuta od strane ustavnog suda Republike Crne Gore, 22.05.2005., br. 2574/05. Ovime su ukinute sve odluke Zemaljske komisije za ratne zločine od 15.02.1946., a koje se tiču ove dvojice. Obrazloženje predsjednika Ustavnog suda dr. Jovana Martinovića: “Ustavni sud Republike Crne Gore donosi jednoglasnu presudu da je osuda Zemaljske komisije Crne Gore za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača od 15. veljače 1946. godine bila neustavna i nezakonita.
    Ko laze taj i krade...

  26. #8949
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    http://www.ustavnisud.me/ustavnisud/...i-predsjednici


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  27. #8950
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Boze je li moguce, tako nisko da se pada i oni imaju vjernike covjece, kako mogu vjernicima na oci poslije ovakvih lazi ?

Page 358 of 644 FirstFirst ... 258308348354355356357358359360361362368408458 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •