Page 341 of 644 FirstFirst ... 241291331337338339340341342343344345351391441 ... LastLast
Results 8,501 to 8,525 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8501
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Pažin: Dijalog sa SPC kad se ispune uslovi; Mandić: Tražiću od Svetog sinoda i Irineja da prokunu

    Istakao je da iza svega postoji politička i nacionalna želja da se razori SPC u Crnoj Gori kao pomjesna crkva.
    “Pozivao sam mitropolita i Episkopski savjet da prokunu sve te ljude koji nasrću na našu crkvu. Ali kako oni imaju dovoljno pažnje i brige za vas, u narodnom periodu ću to tražiti od Svetog sinoda i patrijarha Irineja”, kazao je Mandić.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...eja-da-prokunu


    Маске су пале одавно, али ваља утврдити градиво, Мандићу Амфилохије смета, и има боље разумијевање са Иринејем, а обојица раде за Вучића.
    Не знам како гласачи дф-а ово виде, да ли се осјећа неки раздор, или им је ово само глума?

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #8502
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    ali mu neće smetati Amfilohije kad krene u izbornu kampanju no će koristiti MCP na svaki mogući način

    valjda je glasačima dfa sve trebalo da bude jasno kad je Mandić rekao da će poslušati Amfilohija i onda pošao za BG kod Irineja i vratio se sa drugom pričom. moraju ljudi da shvate da df nikad neće donijeti boljitak ovom društvu koje je u žestokom mulju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #8503
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Tu se svako bori za lične interese. DF da uzme što više glasova na izborima, Irinej da se dodvori Vučiću zbog beneficija koje će crkva dobiti od države a Amfilohije i Mitropolija da sačuvaju imovinu koju crkva posjeduje. Postoje tri strane koje se svaka bori za sebe.

    Sa ove druge strane imamo isto par struja. CPC koja hoće uticaj a koju čine nezadovoljni sveštenici SPC koji su izbačeni iz nje. Miraš je bio u SPC i bio velikosrbin a onda su ga izbacili zbog neke svadje. Tu je i DPS koji po svaku cijenu hoće glasove onih kojima smeta SPC, a to su manjine i dio Crnogoraca. A hoće prisvojiti i crkveno zemljište koje je veliko. DPS je takodje ranije bio na strani SPC iz interesa. Sada je iz političkog interesa promijenio stranu.


    Jedini način borbe protiv njih jeste da se ugnjetani i poniženi narod grupiše u jednu gradjansku cjelinu, odbaci nacionalne i vjerske predznake kojim ih manipulišu, i pokuša uzeti vlast u svoje ruke. To su zapadni narodi odavno ukapirali i zato su se organizovali na gradjanskom osnovu.

  4. #8504
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

  5. #8505
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Prodaje Dajko majice, nije vjernik ko ne kupi

  6. #8506
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Dajko definitivno ima osjecaj za biznis. Samo markirano


  7. #8507
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Prodaje Dajko majice, nije vjernik ko ne kupi


    Dajković je pomogao desetinama ljudi za koje sam se uvjerio. Na FB mu se svakodnevno javljaju ugroženi pojedinci kojima kupuje drva, plaća struju, daje novčanu pomoć, neke i zapošljava. Izuzetno humana osoba.

  8. #8508
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Dajković je pomogao desetinama ljudi za koje sam se uvjerio. Na FB mu se svakodnevno javljaju ugroženi pojedinci kojima kupuje drva, plaća struju, daje novčanu pomoć, neke i zapošljava. Izuzetno humana osoba.
    Ajde reci mi ali iskreno koji ti je ovo nalog u zadnja dva, tri mjeseca?

    P.S. Vidi sa Dajkom ako moze da mi sredi koji posao. Drva sam nabavio

    P. P. S. Moderatori prastajte, infrakcije ne zamjeram

  9. #8509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mislio sam da nikakvih iluzija nemam o kapacitetu za laz ove vlasti, ali da ce odrasli ljudi, takozvana "struka" da spadnu na nivo da ovako polaguju jednom ofucanom policiotu...

    NKT: Na sjednicama je saopštavana procjena IJZ-a da je oko 70 inficiranih osoba prisustvovalo vjerskim okupljanjima

    U okviru izvještavanja u više navrata je na sjednicama NKT iznijeta procjena Instituta za javno zdravlje da je oko 70 oboljelih osoba tokom epidemiološkog istraživanja iznijelo podatke koji su ukazivali da su prisustvovale masovnim okupljanjima vjernika. Riječ je o osobama koje nijesu bile na drugi način povezane.
    Znaci, 'ajde da je i istina da je to pominjano na NKT, da su 70 od 324 zarazena su nekad prisustvovali litijama. To dodje 21.6%. Ako prihvatimo procjene drzavnih organa da broj ucesnika litija nije prelazio 80,000, i da sve to nisu svaki put bili isti ljudi nego su morali poneku preskociti, te da je ukupan broj ljudi koji su ucestvovali na makar jednoj litiji 120,000 - to je takodje 21.6%.

    Drugim rijecima, nikakve korelacije nema izmedju ucesca u litijama i inficiranja. Ako pretpostavimo da litije nemaju nikakve veze sa koronom taman bi trebalo statisticki ocekivati da medju 324 zarazena bude 70 ucesnika litija.

    Djecu bi bilo sramota ovako lagati. Nasa "struka" se, sto kazu, boga ne boji a ljudi ne stidi.

  10. #8510
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #8511
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    aj neka mihailo zovne na svoje litije

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #8512
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Да видите кад пар дана послије недеље и литија НКТ јави да има заражених...

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока

  13. The Following User Says Thank You to buzzmissman For This Useful Post:


  14. #8513
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...rimjene-zakona


    Premijer Crne Gore Duško Marković kazao je da su on i predsjednik Crne Gore Milo Đukanović nedavno imali sastanak sa mitropolitom crnogorsko-primorskim Amfilohijem

    "Predsjednik Crne Gore i ja smo nedavno imali dug i sadržajan sastanak sa mitropolitom Amfilohijem. Predložili smo obustavu primjene Zakona o slobodi vjeroispovijesti do izjašnjenja Ustavnog suda i Evropskog suda za ljudska prava", rekao je Marković.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #8514
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Koliko je ono dana prošlo od usvajanja "neustavnog" zakona i nepodnošenja žalbe Ustavnom sudu?
    In vino veritas

  16. #8515
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Znači ništa od primjene zakona, a to znači ništa od izlaska Srba iz DPS-a i raspada te partije. Očigledno su odlučili da prvo zajedno dobiju izbore a nakon izbora se dogovore oko unutarpartijske raspodjele crkve, budzeta i radnih mjesta.

  17. #8516
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Владика је рекао да синоћ да нико од вјерника не гласа за власт, а по изјави ДМ види се да је тај састанак се десио прије.
    А што би подносили било шта Уставном суду када је питање када би то уопште донијели а примјена се не обуставља. Само повлачење закона или спорних тачака.

  18. #8517
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    А што би подносили било шта Уставном суду када је питање када би то уопште донијели а примјена се не обуставља.
    Koliko ja razumijem naski, odje pise da je predlozeno obustavljanje primjene zakona:

    https://www.cdm.me/politika/markovic...stavak-litija/

    Mudar potez vlade i nerazumna reakcija SPC. Ide se na konfrontaciju i izazivanje nemira. Poziv da se ne glasa za DPS je mijesanje SPC u politiku.

    Problem je sto bi Milo htio da se mijesa u crkvene stravi a Amilohije u politicke stvari. To su, po meni, dvije najvise stetocine u CG u zadnjih 30 godina.

  19. #8518
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Владика је рекао да синоћ да нико од вјерника не гласа за власт, а по изјави ДМ види се да је тај састанак се десио прије.
    А што би подносили било шта Уставном суду када је питање када би то уопште донијели а примјена се не обуставља. Само повлачење закона или спорних тачака.

    Pozvao je samo uslovno da ne glasaju vlast, a uslov je otimanje svetinja.
    Amfilohije je doslovno ovo izjavio, citiram:
    "Iako nijesu dali istinsko obećanje da će promijeniti zakon, ja se i dalje nadam. Jer ako neće, takvu vlast narod ne treba da glasa".

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...rimjene-zakona



    Amfilohije jasno kaže " AKO NEĆE vlast da povuče zakon onda narod ne treba glasati vlast". S obzirom da je DPS sinoć obustavio primjenu zakona do izjašnjenja odluke Ustavnog suda i Suda u Strazburu(a to znači za minimum 3 godine), onda je jasno da Amfilohije nema ništa protiv da narod glasa DPS.

  20. #8519
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Pozvao je samo uslovno da ne glasaju vlast, a uslov je otimanje svetinja.
    Amfilohije je doslovno ovo izjavio, citiram:
    "Iako nijesu dali istinsko obećanje da će promijeniti zakon, ja se i dalje nadam. Jer ako neće, takvu vlast narod ne treba da glasa".

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...rimjene-zakona



    Amfilohije jasno kaže " AKO NEĆE vlast da povuče zakon onda narod ne treba glasati vlast". S obzirom da je DPS sinoć obustavio primjenu zakona do izjašnjenja odluke Ustavnog suda i Suda u Strazburu(a to znači za minimum 3 godine), onda je jasno da Amfilohije nema ništa protiv da narod glasa DPS.
    a izvini, ko dade mandat predsjedniku i premijeru za to. koliko se sjecam, nismo jos uvjek nikakav feud, barem zvanicno.
    zakon je donesen skupstinskim glasanjem i samo tako moze biti i odlozen
    ili su se bas bas svi pomirili da je ovo privatna drzava jednog covjeka i njegovih drugova.
    da ga proglasimo za kralja, pa da se ne cimamo sa izborima svako malo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #8520
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Kao kad obični čovjek zaprijeti da neće glasati DPS ako ga ne zaposle. Ako ga zaposle, onda će glasati. To je poenta Amfilohijeve izjave.

  22. #8521
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a izvini, ko dade mandat predsjedniku i premijeru za to. koliko se sjecam, nismo jos uvjek nikakav feud, barem zvanicno.
    zakon je donesen skupstinskim glasanjem i samo tako moze biti i odlozen
    ili su se bas bas svi pomirili da je ovo privatna drzava jednog covjeka i njegovih drugova.
    da ga proglasimo za kralja, pa da se ne cimamo sa izborima svako malo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


    Mandat za to su Djukanoviću i Markoviću dali Amfilohije, crkva, 50% Srba, 40% Crnogoraca i 30% Bošnjaka koji decenijama glasaju DPS zbog ličnog interesa, veza i korupcije.

  23. #8522
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a izvini, ko dade mandat predsjedniku i premijeru za to. koliko se sjecam, nismo jos uvjek nikakav feud, barem zvanicno.
    zakon je donesen skupstinskim glasanjem i samo tako moze biti i odlozen
    ili su se bas bas svi pomirili da je ovo privatna drzava jednog covjeka i njegovih drugova.
    da ga proglasimo za kralja, pa da se ne cimamo sa izborima svako malo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Vidim da i Lekic ovo isto tvrdi. Zasto bi bio problem da se o tom pregovara? Naravno, odluka se mora donijeti u skupstini, ali ne vidim prepreku da se o ovom pregovara. Radi se o izuzetno vaznom pitanju koje moze izazvati nemire u drzavi, a potencijalno cak i krvoprolice (dovoljno je da neka luda glava napravi neku glupost). Naravno da treba o tom pregovarati i odluka da se o tom razgovara je znak mudrosti. A jasno je da ako se postigne saglasnost da bi odluka u skupstini bila formalnost.

    Meni Dusko Markovic djeluje razumno. Ne pravi ispade koji se cesto omaknu Milu. E sad, ne znam da li glume "good boy" i "bad boy" igru. I da li zaista postoje suprotstavljene struje u DPS-u. Vjerujem da postoje, ali sam manje siguran da su Dusko i Milo na suprotnim stranama. Prije se radi o "nizim esalonima".
    Last edited by Ostoja; 12-06-20 at 12:41.

  24. #8523
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post

    Mudar potez vlade i nerazumna reakcija SPC.
    Samo ako je istina što Marković zbori, da su on i Milo već ponudili crkvi odlaganje primjene zakona.
    A da sačekamo što vele iz mitropolije.

  25. #8524
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Vidim da i Lekic ovo isto tvrdi. Zasto bi bio problem da se o tom pregovara? Naravno, odluka se mora donijeti u skupstini, ali ne vidim prepreku da se o ovom pregovara. Radi se o izuzetno vaznom pitanju koje moze izazvati nemire u drzavi, a potencijalno cak i krvoprolice (dovoljno je da neka luda glava napravi neku glupost). Naravno da treba o tom pregovarati i odluka da se o tom razgovara je znak mudrosti. A jasno je da ako se postigne saglasnost da bi odluka u skupstini bila formalnost.

    Meni Dusko Markovic djeluje razumno. Ne pravi ispade koji se cesto omaknu Milu. E sad, ne znam da li glume "good boy" i "bad boy" igru. I da li zaista postoje suprotstavljene struje u DPS-u. Vjerujem da postoje, ali sam manje siguran da su Dusko i Milo na suprotnim stranama. Prije se radi o "nizim esalonima".
    nije problem da se pregovara, samo ne pregovaraju o livadi vec o necemu sto bi bar nazivno trebalo da je drzavno pitanje, cim je donesen zakon u skupstini.
    cak i u prividima demokratije, izadje se sa izjavom da drzava(ne djukanovic/markovic) zele pregovore sa SPC i da nude "to i to" i da za uzvrat traze "to i to".
    s obzirom da africke drzave trenutno bolje stoje po pitanju demokratije, kod nas se ovo koristi da bi se "zaljuljali" neodlucni i ucvrstila "baza" za kafanske rasprave.
    eto mi smo ponudili, a oni nisu prihvatili....
    sprdamo li se to, a ovamo svima puna usta demokratije i kako ce nas neko "odvesti u srednji vijek..."
    a ovo je kao demokratija....
    vazi...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #8525
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Mandat za to su Djukanoviću i Markoviću dali Amfilohije, crkva, 50% Srba, 40% Crnogoraca i 30% Bošnjaka koji decenijama glasaju DPS zbog ličnog interesa, veza i korupcije.
    glasaci su dali mandat partijama da donose i sprovode zakone, a ne da sami odlucuju nesto na sta nemaju apsulutno nikakav mandat, bez mozda iz kuce....
    ali vidim kako se percipira demokratija ovdje.
    jos je nama dobro sta mozemo da trpimo i opravdamo...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 341 of 644 FirstFirst ... 241291331337338339340341342343344345351391441 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •