Page 328 of 644 FirstFirst ... 228278318324325326327328329330331332338378428 ... LastLast
Results 8,176 to 8,200 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8176
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Kakvi crni Gijko Perovic. Nije danilu.ni koliko pod nokat.

    A.ako odrzavas parastose cetnicima, a velucas njihivu ideologiju, ako ides na takve skupive, sto si ti? Po mom.misljenju kreten za medalju, ali u sustini si ******.



    Nema nema. Sve su to lazi.

    Sve to treba u tamnicu na dozivotnu.

    Vec sam ti jutros napisao a ti prebacio temu, pa da ponovim.
    Katolicka crkva redovno odrzava mise za zrtve sa Blajburga. Sto njih ne napadas?
    Njemacka katolicka crkva za naciste odrzava mise.
    Svaka crkva na svijetu to radi, a najmanje pravoslavna.



    Crkva nije politcka organizacija da dijeli ljude na cetnike i partizane. Tacno je da Risto naginje ka toj ideologiji, ali nijesam cuo ni pagrijarha Pavla da hvali cetnike, ni Irineja, ni skoro bilo kojeg popa.
    Onaj trebinjski pop Grigorije hvali partizane.


    Ako namjeravas da nas sve saljes u tamnicu na dozivotu, je l ti mislis da cemo mi skrstenih ruka cekati da nas utamnicite?
    Necemo bogami, nego cemo se potruditi da mi tebe utamnicimo.
    Last edited by nescafe10; 15-05-20 at 00:07.

  2. #8177
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Da li su se potpisali profesori? Zna li se ko su?

    Link: https://fosmedia.me/mobile/infos/dru...amo-gdje-kroci

    A saopštenje kao da ga je pisao đak bogoslovije. Intelektualna elita Crne Gore, dame i gospodo. Da pripadam akademskom korpusu, od ovih bih se javno ogradio, jer, ne samo da su derogirali sebe, već i nauku i znanje, koja bi trebala da bude njihova 'svetinja'.
    In vino veritas

  3. #8178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Da li su se potpisali profesori? Zna li se ko su?

    Link: https://fosmedia.me/mobile/infos/dru...amo-gdje-kroci

    A saopštenje kao da ga je pisao đak bogoslovije. Intelektualna elita Crne Gore, dame i gospodo. Da pripadam akademskom korpusu, od ovih bih se javno ogradio, jer, ne samo da su derogirali sebe, već i nauku i znanje, koja bi trebala da bude njihova 'svetinja'.
    Kao i uvijek u nas, oni koji aplaudiraju profesorima kad potpisu hvalospjev Vodji uzmu da iznaode kad im se ne svidi sadrzaj.

  4. #8179
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,800
    Thanks Thanks Received 
    4,119
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Priprema li se ovo sprovođenje vladike u ZIKS?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #8180
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kao i uvijek u nas, oni koji aplaudiraju profesorima kad potpisu hvalospjev Vodji uzmu da iznaode kad im se ne svidi sadrzaj.


    Pokušavam da razumijem i opsesije i frustracije, ali nekulturu i nepoštovanje sagovornika ne mogu.

    Druže Skojevac, hajde da te zato ljudski zamolim da me ubuduće zaobiđeš. Da ne tragam sad po opcijama kako se blokira na forumu.
    In vino veritas

  6. #8181
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ja se zaista izvinjavam sto upadam ovako nenajavljen i iznenada ali...

    Trudimo se na sve nacine da ovu temu drzimo otvorenom jer bi u protivnom izgledalo kao da ne zelimo takve diskusije na forumu. Ipak, citajuci pojedine ucesnike, covjek se zapita da li je bolje bez takvih diskusija uopste jer je tesko vjerovat' da se u 2020. godini i dalje vrti ista prica o cetnicima, ustasama, ko se s' kim slikao, ko je s' kim rujno vino pio i ko je kome grijehe oprastao. Da ne pominjem pricu o uniformama, ratovima i sl. Ako su odredjeni poslanici (i drugi padobranci) placeni da huskaju naivan narod, to huskanje se NECE propagirat' i na forumu pa citajte o tome u medijima i rasplamasavajte vatru u komentarima na portalima, tu cete imat' odlicno drustvo. Na forumu svaka slicna prica ce bit' sasjecena u korjenu a huskace cemo ispratit' kako dolikuje.

    Jos nesto... povodom toga sto je dozvoljeno a sto ne (ne tice se samo ove teme ali ne mogu da ponavljam istu pricu 'iljadu puta)... Svako ima pravo da pise i protiv ovih i protiv onih i da na normalan i kulturan nacin iskaze svoje misljenje. Ako se tu provuce kakva negativna konotacija - nije strasno. Ali prostacko vrijedjanje i ulicarski rijecnik ostavite za ulicu ili gdje ste vec naucili tako da pljujete/lajete. Ovdje cemo pokusat' (nije lako sa vama) da atmosferu drzimo bez toga. A posebno necemo tolerisat' licna i direktna vrijedjanja. Ako je neko uvrijedio vaseg partijskog vodju, vjerskog poglavara, NVO predstavnika i sl., nemojte se previse koprcat', te javne licnosti su navikle na takve stvari i vjerujte mi da su dobro placene da izdrze i koju grublju rijec. Sa druge strane vrijedjanje drugih clanova na forumu NIJE dozvoljeno i NECE se tolerisat', bez obzira da li se neko osjetio isprovociran ili ne.

    Ako smatrate da neki post nije u skladu sa pravilima, da vas je na neki nacin isprovocirao i/ili uvrijedio, imate opciju da taj konkretni post prijavite moderaciji koristeci zadnju ikonicu u lijevom cosku, ispod post-a.



    Kao sto sam pisao vec 1000 puta prije - potrudite se da budete malo tolerantniji, da malo duze razmislite prije nego napisete post ili da ponovo procitate napisano prije same objave post-a. Birajte rijeci jer one mogu bit' mnogo teze nego sto mislite. Svjesni smo da je papir davno prevazidjen pa je internet poceo da trpi sve i svasta a sa njim i ovaj forum ali za sve postoji granica (dobrog ukusa?) koja mora postojat' inace bi se ovo pretvorilo u najteze baljezganje puno vrijedjanja, kletvi i ostalog a to sigurno necemo dozvolit'.

    Eto toliko.
    Last edited by Fidel Castro; 15-05-20 at 12:03.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #8182
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ispred suda se prije 12 sati pojavio i Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je kazao da je došao da zatraži oprost od Joanikija.

    "On je utamničen, a ja je trebalo da budem", rekao je Amfilohije.

    "Ja sam tu glavni krivac, ako neko treba da bude suđen i bude mu presuđeno, onda nema drugoga u Crnoj Gori sem mitropolita", istakao je.

    Podsjetio je da je Joanikije na jutarnjoj liturgiji na praznik Svetog Vasilija Ostroškog rekao da ove godine neće biti litije, te da je on kao mitropolit pod tim uslovom i bio došao na moleban. "Vladika je bio do posljednjeg trenutka za to da sveštenici ne izlaze", rekao je Amfilohije, dodavši da su izašli na ulice kada je vidio u kojem su broju građani došli.

    Poručio je državnim organima da odmah oslobode Joanikija i sveštenike, "ako misle za budućnost svoju, Crne Gore, jedinstvo i slogu naroda".

    On je ocijenio da vlast hapšenjem Joanikija i sveštenstva priprema građanski rat, poručivši da je vrijeme da se "prekine sa bratoubistvima" u Crnoj Gori.

    "Ako je vlast narodna, onda mora da čuje vlast naroda", poručio je Amfilohije.

    Upitan šta će se desiti ukoliko se desi da se odredi pritvor Joanikiju i sveštenicima, kazao je kako je uvjeren da će preovladati razum i mudrost i da će oni biti pušteni na slobodu.


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-pred-sudijom

    Подјсећа помало на потврду првенства у црквеној хијерархији.





    "ILI NIJE DOBRO OBAVIJEŠTEN ILI NEĆE DA KAŽE ISTINU"Perović o obraćanju Markovića: Neistine i selektivna pravda


    Rektor Cetinjske bogoslovije, Gojko Perović, kazao je da je jučerašnje obraćanje premijera Duška Markovića puno neistina, od kojih je glavna, kako je rekao, da je MCP pozvala građane na okupljanje u Nikšiću i drugim gradovima.

    „Mi imamo audio zapis sa službe toga dana gdje vladika Joanikije doslovno kaže da ove godine nećemo moći da sprovedemo litiju kao svih godina do sada“, rekao je Perović, dodavši da je tog istog dana i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije rekao nešto slično.

    „Premijer ili nije dobro obaviješten ili iz nekog razloga neće da kaže istinu“, kazao je Perović objasnivši kako je došlo do događaja koji je Marković označio kao udarac na Crnu Goru. „Narod je došao po navici jer to je taj dan i to je taj grad – Sveti Vasilije ostroški i grad Nikšić“, rekao je Perović, kazavši da je litija za praznik Sv. Vasilija već 25 godina u Nikšiću jedna od najveći litija u pravoslavnom svijetu, prenosi sajt Mitropolije.

    Rektor Cetinjske bogoslovije je, kako se navodi, naglasio da Crkva poštuje norme i mi nije pozvala narod da se okupi u čemu je slična i drugim važnim istitucijama u Crnoj Gori.

    Perović je, dodaje se na sajtu MCP, rekao da bi dobro bilo zapitati se jesu li "oni iz Vlade ili lokalne samoupave poštovali mjere koje su sami propisali".

    „Da li je bilo moguće razmaći ljude ispred bolnice u Nikšiću, kada je dolazio predsjednik“ rekao je Perović ukazavši da se, kako smatra, radi o sprovođenju selektivne pravde.

    „Ako su oni iz vlasti kršili mjere pa ih narod nije kasnio iako su sve prenosili uživo, onda sada na ishodu ove epidemije neka ostave Crkvu na miru“ rekao je Perović tokom "Internet litije".

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ektivna-pravda

    Како ће тужилаштво доказати да су јоаникије и свештеници организовали литију? Најлакше је привест, ајде осуди без доказа?





    Džomić: Narod je prepoznao nepravdu, mjere političke i usmjerene samo ka SPC

    Podsjetio je da se 12. maja, na praznik Svetog Vasilija, na ulicama spontano okupio veliki broj građana, ali i ocijenio da je policija sigurno imala operativna saznanja da će do toga doći, jer se, kako je rekao, zna šta taj datum znači za Nikšićane.

    Podsjetio je da su za vrijeme Vaskrsa policajci redovno bili prisutni na istoj lokaciji i preduzimale radnje, pa se, kako je kazao Kostić, postavlja pitanje zašto nisu tako postupali i 12. maja. "Zašto nadležno tužilaštvo nije procesuiralo i odgovorna lica iz CB Nikšić zbog toga što nisu preduzeli zakonom obavezne radnje", dodao je on.


    Sveštenik Miodrag Todorović je rekao da je Joanikije na praznik Svetog Vasilija kazao da ove godine, zbog aktuelne epidemije, neće biti litije u Nikšiću, ali da se kasnije narod počeo okupljati i zadržao ispred hrama.

    "Onda je došao naš visokopreosvećeni mitropolit i zar je bilo očekivati od mitropolita crnogorskog i vladike Joanikija da kažu tom narodu - izvinite, nismo odavde".

    Sveštenstvo je, kako je rekao, povelo građane sa malog prostora ispred hrama i "taj se narod rasejao na dva kilometra".

    "Pitam ove dušebrižnike zdravstvene - da li je veća opasnost prijetila u sabijenom prostoru ili na dva kilometra", kazao je Todorović.

    Istakao je da je organizator litije Crkvena opština nikšić i NVO Golijski sabor kulture.

    "Ako treba tražiti organizatore onda smo to mi koji smo u tim odborima i tijelima. U tom tijelu nije vladika Joanikije i neki sveštenici koji su sad u kazamatima", rekao je Todorović.



    Пар изјава које по мени имају смисла, било би фино ако имамо неког форумаша из никшића да потврди јел се овако збило, никишићанин24 је некад био активан.



    Mihailo: Nema stabilnosti dok se ne riješi crnogorsko crkveno pitanje

    „A vlasti da imaju na umu da dok se ne riješi crnogorsko crkveno pitanje, provođenjem Zakona o slobodi vjeroispovijesti i uvođenjem Crnogorske crkve u status domicilne, kakva je bila do 1918. godine, zemlja ne može da bude stabilna, niti da bude primjer bilo kakvoga reda i poretka”, rekao je Mihailo.

    Mihailo je rekao da se ne čude jer Beogradsku patrijaršiju, kako je naveo, oličava odsustvo bilo kakvih moralnih obzira.

    „Na Avali ziloti su osnovali svoju crkvu. I vladika Artemije je osnovao svoju crkvu. U Americi trojica episkopa Srpske crkve osnovali su posebnu crkvu u Americi. Na sablazan javnosti, popovi beogradske patrijaršije lome mošti Svetoga Vasilija i djelove nose na Avalu đe su mu podigli crkvu i u Argentinu, a Svetoga Petra cetinjskoga u Hercegovinu”, kazao je Mihailo.

    Kako je rekao, po Cetinju, njihov rektor bogoslovije „krštava krštene i oblajava” Crnogorce, Crnu Goru i Crnogorsku crkvu.

    „Dok se katunski nadpop Amfilohije bavi raznim mračnim poslovima koji se kontrolišu iz centara moći van Crne Gore. Ali na svu sreću, u njegovoj okolini nema više beogradske policije i vojske koja bi mu mogla pribaviti silu i moć da uspostavi mračnjački svetosavski poredak, koji je najbliži njihovom shvatanju političkog sistema i demokratije koji bi trebalo da vlada u Crnoj Gori”, naveo je Mihailo.

    On je rekao da „beogradski popovi treba da znaju da posjeduju u vlasništvo i mogu uzet i iznijet iz ove zemlje samo prašinu na opancima”.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rkveno-pitanje

    Ово ми више личи на стил вучинића него митрополита михаила.
    Лажна вијест је ово за три епископа у америци, добра фора је што је лажна вијест потекла од људи блиских иринеју.
    Зашто катунски надпоп амфилохије зна ли ко?

    пс. задња реченица ме подсјећа на изјаву месића током рата 90их.
    Last edited by Mstislav; 15-05-20 at 13:16.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #8183
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  10. #8184
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Дно. Баш ружно рекламирање, и претварање колића у модел прихватљивог муслимана.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  12. #8185
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дно. Баш ружно рекламирање, и претварање колића у модел прихватљивог муслимана.
    Da ne bude zabune,mozesh li ovaj svoj post da pojasnish...?
    Ja cu ti odgovoriti nakon dremke,za jedno 2 sata,poz.
    ...

  13. #8186
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дно. Баш ружно рекламирање, и претварање колића у модел прихватљивог муслимана.
    Uzas kako ga Demokrate drze kao sminku. A i on sto sve dopusta.

  14. #8187
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Evo ko poziva na nestabilnost i to vrlo jasno kaze.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rkveno-pitanje

    A DPS podrzava Mirasa.
    Last edited by nescafe10; 15-05-20 at 14:33.

  15. #8188
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ево видио слике из Делте па ме занима је ли правда једнака за све?
    Hasta siempre!

  16. #8189
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дно. Баш ружно рекламирање, и претварање колића у модел прихватљивог муслимана.
    Prihvatljiv musliman?
    Znas li sta njemu vjera pripovijeda?

    Tako mi Bog pomogao, da su dzamije u situaciji..u kakvoj su crkve danas..bez razmisljanja bih bio uz taj narod. To je obaveza svakog postenog covjeka. To su mi komsije, prijatelji..ja kumstvo imam sa muslimanima.

    Sad sto smo mi nenormalna sredina u kojoj se opstaje na podjelama i bratomrznji..pa su se mnogi stopili u tome..to je drugo. Takva sredina stvara i ekstremiste na obije strane.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  18. #8190
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Prihvatljiv musliman?
    Znas li sta njemu vjera pripovijeda?

    Tako mi Bog pomogao, da su dzamije u situaciji..u kakvoj su crkve danas..bez razmisljanja bih bio uz taj narod. To je obaveza svakog postenog covjeka. To su mi komsije, prijatelji..ja kumstvo imam sa muslimanima.

    Sad sto smo mi nenormalna sredina u kojoj se opstaje na podjelama i bratomrznji..pa su se mnogi stopili u tome..to je drugo. Takva sredina stvara i ekstremiste na obije strane.
    Korektan odgovor. Slično razmišljamo, samo što sa druge strane imaš dosta onih koji podržavaju podjele kod pravoslavaca. Ja to svakako ne zaboravljam. Ajde da je neko uzdržan jer nije hrišćanin, pravoslavac(razumnih imaš svoh vjera i nacionalnosti), već je prejadno ako neko se svrstava na stranu podijeljene crkve i vjere kojoj ne pripada. Što reći o tome?

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  20. #8191
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovi popovi kao da se prave ludi, neka se medjusobno dogovore ko je pozvao narod na litiju kroz grad i taj neka ode direktno u Spuz i zavrsena prica. Jer ako joanikije nije pozvao sramota je da robija neduzan

  21. #8192
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Ja sam musliman i podrzavam litije. Sad me ti vrijedjas....
    Evo ja poštujem ako ti imaš svoj stav da podržiš pravo jedne vjerske zajednice(najveće u CG) da izrazi protest oko imovine Crkve , ja takođe podržavam to pravo ali ovo je veoma težak trenutak za naše društvo i nije dobro što se ovo dešava. Uzroka problema imaš dosta , možda tvojim stavom povrijediš drugu stranu. Ovo je pitanje za pravoslavni narod u CG. Pravolavni narod u CG ne smije nikada da gaji bilo kakve loše namjere prema muslimanima i obratno ali sada imamo situaciju da muslimani ubjedljivo većinski podržavaju ovu vlast koja je najviše uzrokovala podjela u CG.

  22. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  23. #8193
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,800
    Thanks Thanks Received 
    4,119
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovi popovi kao da se prave ludi, neka se medjusobno dogovore ko je pozvao narod na litiju kroz grad i taj neka ode direktno u Spuz i zavrsena prica. Jer ako joanikije nije pozvao sramota je da robija neduzan
    Ti se sigurno brineš za nedužnog popa. Duša mala

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #8194
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ti se sigurno brineš za nedužnog popa. Duša mala

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Nista dusa mala, mislim da ni malo to duse nemam, znaci apsolutno bezdusan.
    Vise brinem da onaj koji je skrivio ostane nekaznjen, a opet veca je bruka da neduzan bude sankcionisan nego da se ovaj izvuce nekaznjen.

  25. #8195
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    sada imamo situaciju da muslimani ubjedljivo većinski podržavaju ovu vlast koja je najviše uzrokovala podjela u CG.
    Quote Originally Posted by nescafe10 View Post
    Sto te vrijedjam ako kazem da je 90% muslimana za vlast? Muslimani su zapravo vlast u drzavi.
    @posmatračev korpus ih podržava sada kada hapse popove koji su prekršili zakon, a vaš korpus ih je podržavao kada su deportovali njegov korpus pod nož vašem korpusu. Šta je gore ?
    Last edited by Rakun; 15-05-20 at 15:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  26. #8196
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Hoće li bit' momenta u CG kada svaka grupa svakoj grupi vrati za svako istorijsko nepočinstvo pitam se. Crnogorci da naplate sve Srbima, Srbi sve Muslimanima, Muslimani sve Katolicima, Gorani sve Titovim pionirima, konobari sve auto-mehaničarima. I onda može tih 9 ljudi koji preteknu, bez revanšizma, konačno neki zajednički civilizacijski pomak naprijed? E tužna Crna Goro, tako mi Osmanskog carstva, 1918-e, Drugog svjetskog rata, devedesetih, 2008-e i svega između.

  27. The Following 4 Users Say Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  28. #8197
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    @posmatračev korpus ih podržava sada kada hapse popove koji su prekršili zakon, a vaš korpus ih je podržavao kada su deportovali njegov korpus pod nož vašem korpusu. Šta je gore ?
    Korpus? Pod nož? Naš korpus...ti si standardno težak za konverzaciju.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  29. #8198
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Da ne bude zabune,mozesh li ovaj svoj post da pojasnish...?
    Ja cu ti odgovoriti nakon dremke,za jedno 2 sata,poz.
    Свака част колићу који упркос томе што достина православаца мисли да муслимани немају право на мишљење оовом спору, износи своје које се ето поклапа са мојим.

    Међутим ко прати обавјештења демократа помислио би да им је колић референт за религије, јер се осим бечића он највише јавља око тога. А зашто, зато што кад је кренула фрка иступио и подржао спц што је по мени храбар потез. Е сад да се на томе зауставило добро би било. Али бечићева пропаганда не стајеи колић свако мало коментарише спор. И мени то све више личи извјештачено да не спомињем друге придјеве.

    А зашто то раде демократе? Зато што су исправно схватили да мњђурелигијски склад нема цијену, и да би свом бирачком тијелу (које пије такву пропаганду) показали да нису муслимани против спц априори и да их треба сматрат браћом/пријатељима.

    Ту нема ништа спорно осим једме ствари. Муслимани су нам браћа/пријатељи и онда кад не мисле исто као и ми а посебно не да се "дпдворавају" већини бранећи нешто што можда приватно не мисле.

    Од колића су ми много ближи омер шаркић и мирсад кургаш, који уз велику ограду од неких црквених ријечи и дјела подржавају литије.



    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Uzas kako ga Demokrate drze kao sminku. A i on sto sve dopusta.
    Најзад да се сложимо, мислим да је молитва/намаз приватна ствари да не треба да се објављује овако.

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Prihvatljiv musliman?
    Znas li sta njemu vjera pripovijeda?

    Tako mi Bog pomogao, da su dzamije u situaciji..u kakvoj su crkve danas..bez razmisljanja bih bio uz taj narod. To je obaveza svakog postenog covjeka. To su mi komsije, prijatelji..ja kumstvo imam sa muslimanima.

    Sad sto smo mi nenormalna sredina u kojoj se opstaje na podjelama i bratomrznji..pa su se mnogi stopili u tome..to je drugo. Takva sredina stvara i ekstremiste na obije strane.
    Слажем се, имам у друштву муслимане који подржавају и не подржавају литије исто као православци.
    Мислим да твој примјер није већински и да се и даље од стране гласача некадашњег великог снп-а осјећа дистанца према муслиманима а демократе неспретно покушавају да поруче да нису сви муслимани гласачи власти и да нису сви против спц.



    Да не буде забуне сматрам да муслимани/бошњаци су исти народ као срби и црногорци, разликујемо се само по вјери.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. #8199
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    @Mstislav,hvala na objashnjenju.
    Nemam potrebe da ti ishta repliciram,poznat je moj stav po ovom pitanju,shto se tiche trenutnih deshavanja,mislim da im vrijeme nije,to sam vec napisao,svako ima pravo da protestuje,ali ne u ovoj situaciji koja josh nije zavrshena,toliko.
    ...

  31. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  32. #8200
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Korpus? Pod nož? Naš korpus...ti si standardno težak za konverzaciju.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Nisam ni očekivao odgovor i mogu ti reći da nisi razočarao

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 328 of 644 FirstFirst ... 228278318324325326327328329330331332338378428 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •