Page 211 of 644 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213214215221261311 ... LastLast
Results 5,251 to 5,275 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5251
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ne mogu jos uvijek da prokljuvim koji je krajnji cilj, tj. sta je tacno Milo htio da postigne ovom vratolomijom oko crkve. Sve ukazuje na to da mu racunica nije najbolja, ali neka nuzda je sigurno postojala..

    Sad mi, posle ovih nekih textova i signala od preko atlantika, djeluje kao da je na svoju ruku ovo odradio. Mozda se cak i dio partije protivio guranju ovog zakona, narocito u izbornoj godini, ali je iskoristio svoj autoritet i moc da ga silom na sramotu bas sada aktuelizuje. Ali zasto?? Moze li biti da su ga sugestije zapada da je doslo vrijeme mirne smjene, cak i od prije predsjednickih izbora, natjerale da (ponovo) vjestacki polarizuje narod, produbi podjele i time zapadu da do znanja da je ipak samo i samo on jedino resenje i jedina figura, dovoljno harizmaticna i uticajna da uspjesno implementira sve zapadne "vrijednosti" na ovom crnom parcetu zemlje? Ono, evo vam sad gomile Srba na ulicama, srpsko-ruski uticaj prijeti da razbije kapije i ponovo uzme sve pod svoje, a vi se vidjite ko ja taj ko sve to moze da sprijeci.


  2. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  3. #5252
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    da je ipak samo i samo on jedino resenje i jedina figura, dovoljno harizmaticna i uticajna da uspjesno implementira sve zapadne "vrijednosti" na ovom crnom parcetu zemlje?
    milsim da je ovo kljucno, sto bi ukazivalo na eventualne podjele u DPS i borbu za dominaciju u partiji, a dovljno su pametni da znaju da ne smiju javno da se prepucavaju jer bi izgubili politicku moc, izgleda da je sada dosao cas za njegov odlazak, ali da DPS ne ide nidje, sto se tice Djeda, sakupio je veliku politicku moc koju moze iskoristiti za licni interes, vrijeme ce pokazati sto je to
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  4. #5253
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    milsim da je ovo kljucno, sto bi ukazivalo na eventualne podjele u DPS i borbu za dominaciju u partiji, a dovljno su pametni da znaju da ne smiju javno da se prepucavaju jer bi izgubili politicku moc, izgleda da je sada dosao cas za njegov odlazak, ali da DPS ne ide nidje, sto se tice Djeda, sakupio je veliku politicku moc koju moze iskoristiti za licni interes, vrijeme ce pokazati sto je to


    A djed je inache u cvijetu mladosti...




    ...

  5. #5254
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Pa sto se ne povuce?

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  6. #5255
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Kad Gospod odluči a do tada živio 100g.

    Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

  7. #5256
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Htio je on to jos prije 10 godina, ali je ipak previse nepoznatih u toj jednacini koja bi slijedila nakon njegovog povlacenja, sto bi za njega vrlo lako mogla postati jednacina bez resenja. Kad nemas moc i uticaj jednog apsolutiste, a toliko prljavog vesa je ostalo za tobom, obruc oko tebe se sam od sebe sve vise steze i on zna da ne bi mogao da se iskobelja iz njega.


  8. #5257
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    izgleda da je sada dosao cas za njegov odlazak, ali da DPS ne ide nidje
    Nisam nikada razmišljao u ovom pravcu, ali zapravo itekako ima logike.

    Činjenica je da DPS kao partija nema ličnost koja može svojom pojavom da dovuče 5% glasova koji nikada ne bi bili njihovi. Đukanović nije vječan, on to dobro zna. Ali isto tako dobro zna ko mu je okruženje i kakve su njihove osobine, bilo menadžerske (liderske) bilo retoričke (onda kad treba zamotati suštinu u domaće kore). Marković se nameće kao prirodna zamjena, jer za 30 godina nije isplivao niti jedan jedini aktivista koji se Đukanoviću makar približio kapacitetima. Uz to, CV premijera Markovića je jedan od rijetkih koji nije umrljan niti jednom aferom, što je u momentu potencijalne predaje dirigentske palice i njegov glavni adut.

    Generalno, ljudi uopšte nisu posebno nit uzbuđeni niti potrešeni činjenicom što je ovoliko građana na ulici. Svi čekaju na neki ''već utvrđeni dogovor'' koji treba da se ozvaniči, pa da se vrate svojoj redovnoj životnoj kolotečini.

    Hipotetički, ako premijer Marković javno demonstrira svoje demokratske kapacitete i povuče ovaj Zakon (uradi ono što SPC traži, jer kao premijer tu mogućnost ima), njegova popularnost među narodom će naglo skočiti. To je pobjeda na 3 fronta, jer:

    1) Marković kao političar praktično preko noći višestruko dobija na popularnosti i nameće se kao alternativa
    2) Zakon je povučen, ljudi generalno misle da je ostvarena neka pobjeda, iako suštinski nije
    3) DPS ubjedljivo pobjeđuje na izborima

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  10. #5258
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nisam nikada razmišljao u ovom pravcu, ali zapravo itekako ima logike.

    Činjenica je da DPS kao partija nema ličnost koja može svojom pojavom da dovuče 5% glasova koji nikada ne bi bili njihovi. Đukanović nije vječan, on to dobro zna. Ali isto tako dobro zna ko mu je okruženje i kakve su njihove osobine, bilo menadžerske (liderske) bilo retoričke (onda kad treba zamotati suštinu u domaće kore). Marković se nameće kao prirodna zamjena, jer za 30 godina nije isplivao niti jedan jedini aktivista koji se Đukanoviću makar približio kapacitetima. Uz to, CV premijera Markovića je jedan od rijetkih koji nije umrljan niti jednom aferom, što je u momentu potencijalne predaje dirigentske palice i njegov glavni adut.

    Generalno, ljudi uopšte nisu posebno nit uzbuđeni niti potrešeni činjenicom što je ovoliko građana na ulici. Svi čekaju na neki ''već utvrđeni dogovor'' koji treba da se ozvaniči, pa da se vrate svojoj redovnoj životnoj kolotečini.

    Hipotetički, ako premijer Marković javno demonstrira svoje demokratske kapacitete i povuče ovaj Zakon (uradi ono što SPC traži, jer kao premijer tu mogućnost ima), njegova popularnost među narodom će naglo skočiti. To je pobjeda na 3 fronta, jer:

    1) Marković kao političar praktično preko noći višestruko dobija na popularnosti i nameće se kao alternativa
    2) Zakon je povučen, ljudi generalno misle da je ostvarena neka pobjeda, iako suštinski nije
    3) DPS ubjedljivo pobjeđuje na izborima
    Tako je, blaza politika bi mu omogucila i drugacije predstavljanje narodu, sjetite se vrtica u Baru i njegove odluke da se ispostuje volja gradjana, ne znam kad se tako nesto desilo prije toga. Slazem se sa svim so kazes, osim da ce povuci Zakon, to bi ih unistilo politicki i sad moraju da izguraju kako znaju i umiju, i bice sigurno neki dodatni ugovori sa crkvenim zajednicama. Samo zamislite sto bi opozicija cinjela da se zakon povuce, haos. Izgleda da je Milo nesto dobro zajeba i da je ovo njegov pritisak da se Zakon usvoji, pa na stetu svega, samo ne svoje moci, sto je ironicno, posto izgleda da je polagano gubi. Milo-Momo, a sad Milo-Dusko, ne vjerujem da dva puta moze pobijediti u partijskom raskolu.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  11. #5259
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Slazem se sa svim so kazes, osim da ce povuci Zakon, to bi ih unistilo politicki.
    Zbog čega misliš da bi ih povlačenje Zakona od strane premijera Markovića uništilo politički?
    Pa i sam kažeš da je već jednom pokazao tu demokratsku crtu u slučaju vrtića u Baru. Povlačenje Zakona bi mu samo dodatno učvrstilo tu poziciju.

    Možda sam se ja loše izrazio. Ne mislim da će povući Zakon u smislu da ga neće uopšte biti, samo će ga povući kao inicijalnu kapislu za otvaranje pregovora sa MPC. Po okončanju tih pregovora, gdje će svako dobiti ono što traži (pretpostavimo) donošenje bilo kakvog Zakona koji bi bio usklađen sa dogovorom bi bila čista forma i ne bi imalo nikakav odjek u javnosti.

  12. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  13. #5260
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Vucic ide na Kosovo ovih dana, mislim da je Amfilohiju kao najvecem protivniku toga bacen vruc krompir u ruke.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  14. #5261
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    @jakov_ct ugovor je nizi pravni dokument od zakona, tako da opet mogu da ga prekrse po zakonu. Jedino medjunarodni ugovor e onda ne znam.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  15. The Following User Says Thank You to Bole - MNE For This Useful Post:


  16. #5262
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Zbog čega misliš da bi ih povlačenje Zakona od strane premijera Markovića uništilo politički?
    Pa i sam kažeš da je već jednom pokazao tu demokratsku crtu u slučaju vrtića u Baru. Povlačenje Zakona bi mu samo dodatno učvrstilo tu poziciju.

    Možda sam se ja loše izrazio. Ne mislim da će povući Zakon u smislu da ga neće uopšte biti, samo će ga povući kao inicijalnu kapislu za otvaranje pregovora sa MPC. Po okončanju tih pregovora, gdje će svako dobiti ono što traži (pretpostavimo) donošenje bilo kakvog Zakona koji bi bio usklađen sa dogovorom bi bila čista forma i ne bi imalo nikakav odjek u javnosti.
    mislio sam na ponistenje Zakona, to bi bilo samoubistvo politicko, poslije svih onih pritisaka i odlucnosti i cvrstog stava... imaju mjesta da manipulisu primjenom Zakona, to su ovi ugovori koji se pominju i to je jedino dje Markovic moze pokazati demokratsku crtu, a za sve ostalo alea iacta est
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  17. #5263
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Mogli bi, ali bi morali prvo Mila da iskljuce iz partije.


  18. #5264
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Mogli bi, ali bi morali prvo Mila da iskljuce iz partije.
    Tako je, a izgleda da se i to nazire, nevjerovatno ali istinito, ako ce da sacuvaju partiju moraju taj rizik preuzeti, big cut

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  19. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  20. #5265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nisam nikada razmišljao u ovom pravcu, ali zapravo itekako ima logike.

    Činjenica je da DPS kao partija nema ličnost koja može svojom pojavom da dovuče 5% glasova koji nikada ne bi bili njihovi. Đukanović nije vječan, on to dobro zna. Ali isto tako dobro zna ko mu je okruženje i kakve su njihove osobine, bilo menadžerske (liderske) bilo retoričke (onda kad treba zamotati suštinu u domaće kore). Marković se nameće kao prirodna zamjena, jer za 30 godina nije isplivao niti jedan jedini aktivista koji se Đukanoviću makar približio kapacitetima. Uz to, CV premijera Markovića je jedan od rijetkih koji nije umrljan niti jednom aferom, što je u momentu potencijalne predaje dirigentske palice i njegov glavni adut.

    Generalno, ljudi uopšte nisu posebno nit uzbuđeni niti potrešeni činjenicom što je ovoliko građana na ulici. Svi čekaju na neki ''već utvrđeni dogovor'' koji treba da se ozvaniči, pa da se vrate svojoj redovnoj životnoj kolotečini.

    Hipotetički, ako premijer Marković javno demonstrira svoje demokratske kapacitete i povuče ovaj Zakon (uradi ono što SPC traži, jer kao premijer tu mogućnost ima), njegova popularnost među narodom će naglo skočiti. To je pobjeda na 3 fronta, jer:

    1) Marković kao političar praktično preko noći višestruko dobija na popularnosti i nameće se kao alternativa
    2) Zakon je povučen, ljudi generalno misle da je ostvarena neka pobjeda, iako suštinski nije
    3) DPS ubjedljivo pobjeđuje na izborima
    I sam negdje razmišljam u ovom pravcu iako mi nešto ne dozvoljava da bliže povjerujem.

    DPS na okupu drže interesi grupa unutar same partije, možemo ugrubo da podijelimo te interesne grupe na par podgrupa.


    1. Milo koning Gruppen - ili ti grupa Milo kralj - ova grupa nema neki preveliki direktan benefit od same partije. Ali godinama su hranjeni praznom demagogijom i nasilno im je usađeno da je Milo otac nacije, da bez njega nema države i da će zauvijek vladati. Da nas je spasio rata i sankcija i da nas je spasio od velikoSrpske ideologije kao i ruskog uticaja, kao i da ako Milo padne velikosrbi će početi da se obračunavaju sa manjinama(iako je sve ovo potpuno pogrešno). U ovu grupu spadaju i oni koji se prodaju za 50 eur ili džak brašna, kao i oni koji patriotizam naplaćuju povratnim kartama iz Njemačke/Luksemburga/Bilo gdje iz dijaspore.

    2. Funktionar Gruppen - armija zaposlenih po lokalnoj i državnoj samoupravi i državnim preduzećima -đeca Jelićeva- i sledbenici ideologije - "jedan zaposleni četiri glasa". Paranojom da neko zna za koga su glasali, i mogućnošću da svoj listic obilježe krstićem krugom ,ova slijepa armija ne/voljnih sledbenika, stegne zube i zaokruži vladajuću partiju. Nijesu tu samo oni koji već imaju posao već i wannabe funkcioneri kao i oni koji nedostatak sposobnosti i znanja amortizuju spiskovima sigurnih glasova. Na taj način kupuju unapređenje. Dio ove grupe ima i benefite kao što su povoljni krediti za stanove, službena vozila/telefone/gorivo kao i mogućnost da nešto nekome "završe" što je u CG ponekad važnije i lukrativnije od posla.


    3. Kaufmann Gruppen - ili odred odanih biznismena koji na ovaj ili na onaj način podržavaju DPS. Sa padom Duška Kneževića saznali smo iz prve ruke kako to funkcioniše. No limit kartice, stotine hiljada eur "donacija", namještanje poslova i tendera, prodaja državne zemlje u bescjenje, zapošljavanje partijskih kadrova na visokim pozicijama unutar privatnih firmi.
    Na primjeru Vektre vidjeli smo kako se brzo imperije raspadaju kada jedan 'biznismen' padne u nemilost. Za par mjeseci izgubi sve što je uz pomoć države stvarao.
    Ali nijesu tu samo veliki već i mali i srednji, koji bivaju zastrašeni raznim inspekcijama, koji da bi bili bolji od konkurencije daju više pa zakuče dobar tender, u okviru svojih firmi na najnižim pozicijama zaposle partijski podobne itd itd

    4. And last but not least Einsatzgruppen - ili operativna grupa sastavljena od režimskih medija, kriminalaca sitnih i krupnih, operativaca ove ili one službe koja trguje informacijama, spletkari i na taj način održava i pojačava poziciju vladajuće partije.


    Šta je zajednički sadržalac ove 3 grupe ?

    Nije partija nego upravo veliki vođa. Marketing, pojava, potezi, kontrola - centralizovana je oko njega i samo njega. Jači je od partije jer partija - to je on.

    U slučaju ovog gore navedenog scenarija - šta sprečava imperiju da se uruši kao kula od karata ?
    Šta spriječava jednu stranu da ne pohapsi drugu i da žrtvuju svoje kao što su to uradili u BD.


    Zbog toga mislim da je ovaj scenario malo vjerovatan.
    Nije predobar za CG - ali je ovaj scenario bolji od budućnosti u kojoj Milo i 3 od 4 ove grupe vladaju do njegovog biološkog kraja.




    P.S.

    Na njemačkom sam pisao grupe jer me je onaj sinoć monolog velikog vođe podsjetio na Hitlera 33-36 da je to nevjerovatno
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-20 at 10:44.
    One Ring to Rule them all...

  21. #5266
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja podijelih - e sad zamisli kad bi svaku Info morali da zovemo u Pljevlja i provjerimo.
    Od objave in4s do demanta je prošlo 10 sati.


    A vidjeste li kako Milo brani CG od dušmana?
    Aoooo ljudi ja ne znam šta bismo mi bez njega, da nas on ne brani od Rusa i Srba, ne bi bilo CG...

    Samo što ne pozva sinoć na policajski čas.
    Isprozivao je glasače DPS koji su na litijama

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Hm...postoji nešto što se zove "medijska pismenost". Što otprilike znači kritički pristup informacijama koje serviraju mediji. Upravo je medijska nepismenost jedan od razloga koji su nas doveli odje dje smo. Sjećam se jedne naslovnice iz 90'tih, nijesam siguran da li je bio Monitor ili Vreme, čovjek koji na ramenima umjesto glave ima televizor. Metafora da narod ne razmišlja svojom glavom nego televizorom, odnosno da prima zdravo za gotovo informacije koje mu serviraju mediji koji su posluzili kao instrument manipulacije narodom. Nijesu ni svi mediji isti. Recimo, CDM i Vijesti imaju "finiji" pristup. U principu, ne izmišljaju, već "samo" vrše selekciju informacija. Tako se isto može iskriviti slika stvarnosti, iako se ništa netačno ne kaže. Na drugoj strani, postoje mediji, kao što je in4s, koji se ne libe da izmisle (blaži termin za "laganje"). In4s je puno puta uhvaćen "na djelu", nedavno (dez)informišući javnost o navodnoj eksploziji u Vili Gorica. Ako neko prihvati zdravo za gotovo neku bombastičnu informaciju sa in4s, to znači da mu fali medijske pismenosti, ili da pristaje da bude instrument dijeljenjem neprovjerenih informacija , svjesno ili ne. Ili, u težoj varijanti, da se voljno uključuje u specijalni rat. Kad takav medij plasira neku informaciju, treba biti oprezan i ne žuriti sa "dijeljenjem", jer se time doprinosi manipulaciji narodnih masa. Bolje malo razmilsliti i ne zuriti. Ne valja trčati i pišati.

    Što se tiče Mila i jegove retorike, već napisah da bi ovo moglo da znači diferencijaciju u okviru DPS - ko je za, ko je protiv. Ne baš radikalno kao u vrijeme Informbiroa, ali ima malo te matrice. Kako god okreneš, nije dobro za DPS. A može biti dobro za CG. Vidjećemo.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  23. #5267
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kako god okreneš, nije dobro za DPS. A može biti dobro za CG. Vidjećemo.
    Potrudice se Milo da ne bude dobro za CG, bez brige. Potrudice se iz petnih zila da, ako on ide, cijela CG s njim ode u kur...


  24. #5268
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole - MNE View Post
    @jakov_ct ugovor je nizi pravni dokument od zakona, tako da opet mogu da ga prekrse po zakonu. Jedino medjunarodni ugovor e onda ne znam.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
    Ono sto se dogovore i oko cega postignu saglasnost i potpisu ugovor to je zakon za stranke. Posto su sporni clanovi definisani kako jesu a strane potpisnice bi bile Crkva i Drzava to definisanje statusa imovine koje bi sadrzavao takav ugovor ne bi bilo u koliziji sa samim zakonom.

    Problem kod srpske crkve u CG je sto ona odbija da se registruje a crnogorski sudovi im zadnjih dvadesetak godina raznim pravnim vratolomijama i kreativnim tumacenjima davali pravnu i poslovnu sposobnost. Crkva ne samo da nije i nece da radi na definisanju svog statusa vec se rasparcava do besmisla na razne eparhije pa time cijelu stvar cini jos konfuznijom. Oni ne zele da pristanu na pregovore i potpisivanje temeljnog ugovora pa makar on bio najbolji i najafirmativniji po njih same i na ustrb same drzave jer najsporniji dio takvog ugovora bi bio ko treba da ga potpise sa strane same crkve i u cije ime i za ciji racun posto nemaju definisan status po ijednom pozitivnom propisu.

    Zato crkva hoce ukidanje samog zakona i nedefinisanu situaciju u kojoj oni nemaju nikakvu odgovornost i obaveze i za takvo stanje krice se iza Boga i sila nebeskih koje im nece smetati da trguju i ostvaruju korist i biti "najprogonjenija" religijska zajednica u Evropi ikada a koja je za vrijeme "progona" non stop uvecavala svoju imovinu i izasla na svoje istorijske maksimume.

    Ovdje se jedino ceka odluka Ustavnog suda kao i eventualno Strazbura dok sam zakon nece, niti moze ostaviti posljedice jos par godina.
    Last edited by Rodion Romanovich; 05-02-20 at 11:17.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  26. #5269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koji je cilj zakona koji se ne može sprovesti ?

    Ako je nastala gungula oko samog izglasavanja zakona - kakva će gungula da nastane pri primjeni istog ?

    Jer nije crkva što i partija - ne gubi i dobija podršku i rejting im ne pada tako lako.


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  27. #5270
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    mislio sam na ponistenje Zakona, to bi bilo samoubistvo politicko, poslije svih onih pritisaka i odlucnosti i cvrstog stava... imaju mjesta da manipulisu primjenom Zakona, to su ovi ugovori koji se pominju i to je jedino dje Markovic moze pokazati demokratsku crtu, a za sve ostalo alea iacta est
    Mogli bi da suspenduju početak primene dok se ne izvrše dogovori dve strane i kompromisne izmene kako bi svima odgovarao zakon (jer zakon kao zakon je potreban radi uređenje odnosa i svega što sledi iz tog).

  28. #5271
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni nista od tih kombinacija ne pije vodu..

    Hvala Lepo

  29. #5272
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Kakva brutalna, totalna neodgovornost prema miru u Crnoj Gori...

    https://www.cdm.me/drustvo/ckm-patri...u-13-februara/

    Patriotski skup će se organizovati pod sloganom “Svi zajedno za građansku i evropsku Crnu Goru“.

    “Ideja nam je da se navedeni skup organizuje svakog četvrtka, u gradovima u kojima bude vladalo interesovanje za njegovu organizaciju. Sami logo koji će ujedno i biti logo ovogodišnje proslave Dana nezavisnosti simbolizuje baklju slobode i zajedništva za građansku i evropsku Crnu Goru, kao i multietničnost i multikulturalnost što su najveće vrijednosti naše države”, ističu u CKM-u.
    Pa od svih dana slucajno se izabra bas cetvrtak... sad se jasno vidi prava priroda DPS-a, sve bi nas napujdali jedne na druge za jos jedan mandat neometane pljacke.

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  31. #5273
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Pa zar nije sinoc gospodar rekao da nece biti nikakvih kontra-okupljanja?


  32. #5274
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Neki Ameri na forumima cesto spominju period 2000-2016 u globalnom smislu… Spekulise se da ce ubrzo da dodje do "lustracije" I da ce to I "globalno" ici na vidjelo svima.. Declassification ..
    Sta se radilo, ne znamo… Da li su ova desavanja preteca nailaska tih talasa informacija, boo...

    p.s. ima valjda veze I sa "Kenneth's" style thoughts..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-02-20 at 12:30.

  33. #5275
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I sam negdje razmišljam u ovom pravcu iako mi nešto ne dozvoljava da bliže povjerujem.
    Nismo se možda razumjeli.

    Ja govorim o ovom scenariju kao postscenariju Đukanovićeve potencijalne odluke da napusti politiku/Crnu Goru. Mislim da je naivno misliti da postoje bilo kakvi sukobi u vrhu DPS-a. To što se ta priča servira narodu opet ima svoju svrhu, razmislite malo o tome. Ako se već govori o nekom sukobu unutar DPS-a, mišljenja sam da se on manifestuje na tom ''srednjem'' nivou, odnosno među onima koji nisu više tako mali, ali isto im veliki ne dozvoljavaju da igraju fudbal osim ako baš fali igrač.

Page 211 of 644 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213214215221261311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •