Page 206 of 644 FirstFirst ... 106156196202203204205206207208209210216256306 ... LastLast
Results 5,126 to 5,150 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Pojma nemam koliko je ljudi bilo ali otkad je 70 hiljada 15% od 625 hiljada?
    Moja greska, ne dohvatih se kalkulatora. 11,2%.

    Poenta ostaje, tri puta vise od granice uspjesnih protesta - 3,5%.

  2. #5127
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Siguran sam da su pregovori vlasti s popovima u punom tijeku .
    One izjave u medijima samo to potvrdjuju i jedan su od nacina ojacati svoji poziciju i utjecati na drugu stranu.
    Bravo

  3. #5128
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,637
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    izvinjavam se što skrećem sa teme koliki je trg i koliko ljudi staje po m2, i ko je odakle i tome slično evo nešto vezano za sve ovo



    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...pitanje-zakona



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #5129
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Православна црква Србије не постоји.

    Како кометаришете што Јановић ударио да селектора Гојковића, јер је добио благослов и орден од владике Амфилохија?
    Procitah vijest: https://www.cdm.me/drustvo/janovic-g...eprezentaciji/

    Selektor vaterpolo reprezentacije je kazao da mu podrška i blagoslov crkve mnogo znači, kao i cijeloj vaterpolo reprezentaciji.

    “Držite se blagoslova i podrške države, jer jedino ona pripada svima u reprezentaciji, kao što reprezentacija pripada njoj”, poručio je Janović selektoru.

    Juce sam pohvalio ovu posjetu Gojkovica Cetinjskom manastiru. Sad, kad ovo citam, mislim da se Gojkovic malo izletio s ovim boldovanim. Da li je on dobio mandat od svih u reprezentaciji da to kaze? Za Gojkovica se zna da je blizak SPC, a nijesam siguran da je to slucaj sa "svima". Recimo, prilicno sam siguran da to nije slucaj sa Draskom Brguljanom, koji nije pravoslavac. Moguce da ih ima jos. Nekad ih je bilo bas puno - braca Janovic, Radic, Paskovic, braca Brguljan, Petrovic... Tu je Janovic u pravu. Reprezentacija pripada drzavi, ne crkvi. S tim da bih tu dodao jos jedno, sto bi Janovic trabao da zna: DPS nije drzava.

    Ponavljam ono od juce, lijepo je sto je Gojkovic posao kod mitropolita, posebno kad se zna da dobar dio tog pravoslavnog naroda ne navija za tu reprezentaciju. A dio se cak raduje kad izgubi. Tako, da i s tog aspekta ta posjeta mitropolije je imala smisla. Ali, isto treba voditi racuna o onome sto se tamo prica.

  6. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  7. #5130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    2 odbornika DPS ne odustaju uprkos tome što je partija u više navrata rekla da ovoj sjednici neće prisustvovati njihovi odbornici
    Ovo je drugi put da nemaju većinu da održe sastankak

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #5131
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Procitah vijest: https://www.cdm.me/drustvo/janovic-g...eprezentaciji/

    Selektor vaterpolo reprezentacije je kazao da mu podrška i blagoslov crkve mnogo znači, kao i cijeloj vaterpolo reprezentaciji.

    “Držite se blagoslova i podrške države, jer jedino ona pripada svima u reprezentaciji, kao što reprezentacija pripada njoj”, poručio je Janović selektoru.

    Juce sam pohvalio ovu posjetu Gojkovica Cetinjskom manastiru. Sad, kad ovo citam, mislim da se Gojkovic malo izletio s ovim boldovanim. Da li je on dobio mandat od svih u reprezentaciji da to kaze? Za Gojkovica se zna da je blizak SPC, a nijesam siguran da je to slucaj sa "svima". Recimo, prilicno sam siguran da to nije slucaj sa Draskom Brguljanom, koji nije pravoslavac. Moguce da ih ima jos. Nekad ih je bilo bas puno - braca Janovic, Radic, Paskovic, braca Brguljan, Petrovic... Tu je Janovic u pravu. Reprezentacija pripada drzavi, ne crkvi. S tim da bih tu dodao jos jedno, sto bi Janovic trabao da zna: DPS nije drzava.

    Ponavljam ono od juce, lijepo je sto je Gojkovic posao kod mitropolita, posebno kad se zna da dobar dio tog pravoslavnog naroda ne navija za tu reprezentaciju. A dio se cak raduje kad izgubi. Tako, da i s tog aspekta ta posjeta mitropolije je imala smisla. Ali, isto treba voditi racuna o onome sto se tamo prica.
    Кука и прича се како пола државе навија против репрезентације, како је Митрполија против државе, а када селектор добије благослов од Митрополита то је онда проблем. Када је саопштена вијест та вијест синоћ био је огроман аплауз. Овим што ради министар Јановић само одбија људе да навијају репрезентацију, одбија играче да играју за репрезентацију. Ако за репрезентацију могу играти само подобни нека наступају под именом ДПС.
    Hasta siempre!

  9. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  10. #5132
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    "Mi ćemo svi ljubezna braćo umrijeti i teško nama ako jedan drugoga na ovom svijetu ne ljubimo, ako se ne smirimo sa našim suparnicima na koje žalost imamo i ako jedan drugome uvređaje ne prostimo,nećemo na onome svijetu vječnoga pokoja i blaženstva imati i neće nam otac Nebesni naša sagrešenja prostiti." Sv. Petar Cetinjski

    Ne daju nam Sveti Petre Radovici i Djukanovici. Nego su prvo osiromasili ovaj narod, izmijenili istoriju za koju su se oni pobrinuli da je se stidimo, onda su ih na kraj izveli na ulice da ih osisaju ka ovce...brzo ce kuci ovaj narod ka popisan kad se dogovore stari drugovi. I opet ce bagra za 20e da se guzi pred izbore istome ovome sto su se sad okurazili protiv njega predvodjeni nista boljim coekom i nista manjim kriminalcom...
    Last edited by eCs95; 03-02-20 at 14:24.
    In rum we trust.

  11. #5133
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    najezih se , jos bolji video od proslog. obratite paznju kad dron snima blazov most (narod prolazi),pa se vrati na milenijum(narod prolazi) . OD 6:40 festa krece.

    https://www.youtube.com/watch?v=G6N0uYfsafE

  12. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  13. #5134
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Кука и прича се како пола државе навија против репрезентације, како је Митрполија против државе, а када селектор добије благослов од Митрополита то је онда проблем. Када је саопштена вијест та вијест синоћ био је огроман аплауз. Овим што ради министар Јановић само одбија људе да навијају репрезентацију, одбија играче да играју за репрезентацију. Ако за репрезентацију могу играти само подобни нека наступају под именом ДПС.
    Uopste nije problem sto je posao. Ja sam juce to pozdravio, ,ozes naci na ovoj temi na nekoj od prethodnih stranica. Ali, problem je ako kaze da blagoslov pravoslavne crkve mnogo znaci svim reprezentativcima. A zna da u timu ima katolika. On moze da tako govori samo u svoje ime. Da sam ja kojim slucajem reprezentativac te reprezentacije, pa da je ono kazao, poslao bih ga u tri materine. Gojkovic inace ima problema da kontrolise jezik, zbog toga nekoliko reprezentativaca ne zele da igraju dok je on selektor. Na drugoj strani, imamo Janovica, koji je bio sjajni sportista, a koliko cujem i sjajna licnost, ali se bojim da braneci DPS kao politicar rizikuje da izgubi popularnost koju je zaradio kao sportista.

  14. #5135
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,637
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    e kako se majstorski prebrojasmo za ove mjesec dana, to se mora priznat’. počeli smo od klasične podjele sad idemo na onu ko koga ne podnosi (mržnja mi je užasna riječ) baš me zanima idući korak..

    loš čovjek je loš pa bio on Crnogorac, Srbin i tome ne treba nikakav razlog da ne podnosi nekog. svi ti koji ne podnose nekog jer se drugačije izjašnjava su penali kojima je IQ u minusu i to su oni koji se pale na priče na nivou onih iz Zone sumraka, Trećeg oka itd. a sa takvima je lako upravljati sa druge strane danas je prilično mali broj ljudi koji su dobri (i normalni) da budale konstantno dolaze u prvi plan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  16. #5136
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    a to se i ocekivalo, samo sto pojedini ovdje izgleda nisu dobili dopis da to sa prodavanjem mrznje ne ide kako se mislilo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #5137
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Sto rade moleri. Prije:



    I poslije.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #5138
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Između nacionalizma i šovinizma je tanka linija,ne bih se zakleo da sve komentare na in4s pišu dps botovi I obratno. Što se tiče Crne Gore braća Srbi se ne moraju bojat, čim dps izgubi vlast odma će im se brojno stanje popravit za najmanje 30%.

  19. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  20. #5139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    najezih se , jos bolji video od proslog. obratite paznju kad dron snima blazov most (narod prolazi),pa se vrati na milenijum(narod prolazi) . OD 6:40 festa krece.

    https://www.youtube.com/watch?v=G6N0uYfsafE
    Auh.... 10:30

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #5140
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Кука и прича се како пола државе навија против репрезентације, како је Митрполија против државе, а када селектор добије благослов од Митрополита то је онда проблем. Када је саопштена вијест та вијест синоћ био је огроман аплауз. Овим што ради министар Јановић само одбија људе да навијају репрезентацију, одбија играче да играју за репрезентацију. Ако за репрезентацију могу играти само подобни нека наступају под именом ДПС.
    Kako te neko moze odbit od navijanja za drzavnu reprezentaciju?

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  22. #5141
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ubuduće ću svaki post đe se prebrojavate kažnjavat sa poenom infrakcije!
    Ako imate nešto konstruktivno da kažete na temu molebana, litija i crkve nad crkvama, izvolite...
    "milogorci" "********" "tvorevina" "botovi" "sendvičari" i slični epiteti koje jedni drugima nadjenuste će biti sankcionisani takođe! Molim za toleranciju i međusobno uvažavanje!
    Last edited by zvoncica; 03-02-20 at 17:14.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  24. #5142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo prizna i UP da su masovna okupljanja

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #5143
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Axaxaxa, Anal-itika i Zlatko, dobitna kombinacija, onako kako oni znaju, Anal-iticno.
    Placem...


    Не знам зашто сам Златка сматрао за ок лика, а јесам, али сад ми се показао у правом свјетлу и фала му за то.

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Neki milicioneri rekoše nam juče da je procjena MUP-a da je u Podgorici 28.000 ljudi.
    Možda je bilo i upola manje, pojma nemam samo prenosim.
    Ono što znam je da bilo najviše ljudi od kad se sa litjama počelo u Podgorici.
    To svakako ništa ne znači i da je 5 puta više jer vlast ima iza sebe zapad i NATO plus na hiljade iseljenika koji ovđe ne žive ali za pare dolaze da glasaju plus hiljade fantoma u biračkom spisku i rezultat na izborima se već sad zna.
    Ko može neka bježi odavde.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

    Цифре нису битне, кад се види да оволико народа још у цг није било (можда за аб револуцију-нисам видио и не могу да коментаришем) ни за реферундум није било оволико народа.

    Да ми је неко прије пола године рекао да ће оволико народа шетати под вођством цркве рекао бих " а не но сто марака" али ево нас ту.

    Али у праву си ништа то не значи, кад је подршка запада и даље ту, не знам је ли ико видио неку вијест у свјетским медијима о ,понављам, највећем окупљању црногораца у задњеих 30 година?
    Само регион, јер морају, а други као они из нато медисјке куће шаљу искривљену слику
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. #5144
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zamislite u kakvom smo mi stanju kao društvo kad se crkva posmatra kao zvijezda vodilja građanskog društva, fala dps-u.

  27. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  28. #5145
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zamislite u kakvom smo mi stanju kao društvo kad se crkva posmatra kao zvijezda vodilja građanskog društva, fala dps-u.
    Невјероватна ситуација. Амфилохије је и неким вјерницима био прерадикалан, сад је човјек који води имституцију која у овом конфликту (само овом) има подршку не само вјерника ни атеиста већ и "иновјераца". Захваљујући Милу.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #5146
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Stari Liberal se ograđuje ako krene nered
    Rektor Bogoslovije sa Cetinja Gojko Perović kazao je u intervjuu za RTS da mnogo ljudi dolazi na litije kako bi iskazali proteste zbog nekih ranijih nezadovoljstava.On je rekao da je teško očuvati mir i dostojanstvo na litijama, jer je, kako tvrdi, naroda sve više, a ljudi iz crkve, kaže, “nijesu vični da toliko često i u tom broju okuplja narod”.
    DPS jasan
    Oslobodite i svoju đecu svojih suludih ideja. Vašoj đeci je mjesto u vrtićima i školama, ne na ulici.
    Zapitajte se kako ćete im kada odrastu objasniti što ste ih danima izlagali toj paradi nacionalističkih trijada, a sve umotanim u crkvene folije.
    Povedite vašu đecu u pozorište, na bazen, izvedite vaše unučiće u park, sklonite đecu sa ulica. Ne isturajte ih ispred sebe. Ne hranite ih nacionalističkim idejama.
    Učite ih da im je cio svijet kuća, a Crna Gora dom. Ne okivajte ih u lance promašenih velikosrpskih stremljenja.
    Njima je mjesto na sportskim, kulturnim i dječijim priredbama, a ne na skupovima koji negiraju postojanje vaše i naše države.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  30. #5147
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Samo me jedna stvar interesuje. Kako mislite da će Amfilohije da artikuliše ovoliku nakupljenu energiju i moć? On ne može biti političar zvanično, iako to suštinski jeste. Nerealno mi je očekivati da će osnovati partiju. Dakle kako će sprovesti razrešenje ove situacije, ove krize? Mislim da smo svi svjesni da je ovo preraslo puku zaštitu crkvenih objekata i da su ovo par ekselans političke parade. Oće li Amfilohije biti zadovoljan ako išćera zadovoljenje svojih pravnih potreba u odnosu na ovaj zakon? Posle svega ovoga nevjerovatno je da je samo o tome riječ. Tako da iza njega mora stojati neki politički faktor koji će efektivno dovršiti ovo što Amfilohije sprovodi. Ko je taj?

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Jasper For This Useful Post:


  32. #5148
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,238
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,521
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Nista. Samo ovaj zakon.


  33. #5149
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nije to samo, ostaće mu Buljarica onda.

  34. #5150
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default


Page 206 of 644 FirstFirst ... 106156196202203204205206207208209210216256306 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •