Page 159 of 644 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #3951
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Hvala lijepa na odgovoru, ali ipak sam trazio neku procjenu.

    Jer nadam se da ces sloziti sa mnom da se prosvjedni izlazak na ulicu na blagdan dosta razlikuje od svakomjesecnog "nejunackog" uplacivanja crkvenog poreza. Jer nema sumnje da "herojsko" mahanje trobojkom ispred vjerskog objekta u "zastitu ugrozene Crkve" izgleda puno spektakularnije od neprekidnog svakomjesecnog novcanog pomaganja Crkve
    pa ako smatras da nece placati niko, cemu onda prica oko 50miliona eura godisnje zarade ostroga. ako vec niko nece da placa.
    logicki je jedna od te dvije izjave neistinita

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #3952
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hriscanstvo I deset zapovjesti:

    1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
    2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
    3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.
    4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и обави све послове своје, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.
    5. Поштуј оца свога и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
    6. Не убиј.
    7. Не чини прељубе.
    8. Не укради.
    9. Не сведочи лажно на ближњега свога.
    10. Не пожели ништа што је туђе.
    Druge religije ovo nemaju I ne znaci im nista.
    Nista od ovih zapovjesti nije Bozji grijeh za druge, za nas hriscane pravoslavne vjere jeste. Nema oprosta grijeha kapitalom u Pravoslavlju, zato drugu Hriscansku religiju ne spominjem..
    Koliki je ko vjernik moze se "procitati" u ovome… individualno..
    I normalno je sto narod HPCG vjeruju samo onom sto kaze Mitropolit Amfilohije.
    Ne laze covjek, vjera mu neda.
    Ostali… eeee

    Hvala Lepo

  3. #3953
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Izvinjavam se, iz tvog pisanja sam zakljucio da zivis u Hr, moja greska.
    U svakom slucaju, ostajem pri konstataciji da ja licno mislim da bi svaka religijaska organizacija trebala da zivi od donacija.
    Ali da placaju PDV za stvari koje prodaju,U Novom imaju cjenovnik za svadbe,sahrane i i krstenja
    Cjenovnik???
    A za slave uzimaju 20+,a bilo je dosta situacija dje im nije bilo milo kad su dobili manje para

  4. #3954
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Provedi anketu među vjernicima offline, forum ti tu nije od pomoći.

    Kakva je situacija po pitanju poreza kod tebe u UA/RU? Takođe, osim DE gdje se još primjenjuje pomenuta praksa i kako je podržana među vjernicima RKC u drugim državama, posebno 'najkatoličkijim' poput Poljske ili Portugala?

    Zanimljivo je kako naši susjedi reaguju po tom pitanju nakon preseljenja u DE:

    https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2067620


    Tapatalk
    Drzava isplacuje milijardne donacije iz drzavnog proracuna vjerskim zajednicama od kojih je najveca RPC. 84% proracuna cine porezi poreznih obveznika (fizickih i pravnih osoba).
    Osim neposrednih isplata drzava daje vjerskim zajednicima razlicite beneficije, poput oslobadjanja od vecine poreza, besplatnog davanju zemljista na koristenje i t.d.
    Ja sam mislenja da drzava samo treba obezbjediti zdravstveno i mirovinsko osiguravanje za popove i crkvene radnike koji su drzavljani Ruske Federacije ili posjeduju radne dozvole. Drzava takodjer moze sudjelovati u sacuvanju povijesnih blaga cak ako su u vlasnistvu neke crkve. I TO JE TO.
    Neka kupuju mersedese od donacija vjernika. Neka uplacivaju poreze od izdavanja soba u svojim hotelima, neka ih drzava oporezuje kada umjesto vjerskih obiljezja prodaju skupocjeni zlatni nakit s dragim kamenjem, neka plate novcane kazne kad betoniraju srednjovjekovne crkve i t.d. Neka samostalno financiraju sve strane svog funkcioniranja.
    I da, za uvodjenje sam crkvenog poreza. Jer ateisti ne trebaju novcano pomagati Crkve, krscani ne moraju novcano pomagati muslimanske zajednice, dok katolici i ljuterani ne moraju kupovati mersedese masnim popovima RPC
    Last edited by A+A; 21-01-20 at 16:30.

  5. #3955
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da... to je ono kad neko ne zeli da prihvati lokalna pravila I religijsku tradiciju vec zeli da implementira svoja iz tudjeg drustvenog I religijskog Sistema ..
    Znamo da u CG ne iznose na referendum ni jedno od pitanja pri mijenjanju svega toga, pa eto mozda I dobijamo ono sto nam stranci plasiraju za sta su oni u CG a ne mi, i tako diriguju "izmjenama".. No, vremena se mijenjaju, svjetska scena takodje, ko zna..
    Odoh da gledam pozoriste..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 21-01-20 at 16:43.

  6. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  7. #3956
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ali da placaju PDV za stvari koje prodaju,U Novom imaju cjenovnik za svadbe,sahrane i i krstenja
    Cjenovnik???
    A za slave uzimaju 20+,a bilo je dosta situacija dje im nije bilo milo kad su dobili manje para
    Nisam ja protiv uvodjenja poreza, al svakako nisam za PDV, jer PDV ne placa prodavac usluga i artikala, nego kupac, tako da u krajnjem bi vjernici placali PDV, a ne crkva.
    Nisam ni za klasicno uvodjenje poreza na dobit, jer svesni smo u kakvoj drzavi zivimo i na sta bi sve te pare otisle, al ja sam misljenja da bi najbolji bio neki kompromis, da se vidi kolika je dobit crkve od prodaje suvenira itd., ako je porez na dobit tipa 9%, da se dogovore da crkva taj iznos ne mora da uplacuje u kasu drzave, al da svakako te pare moraju da uloze u obnovu nekih grana od javnog interesa, tipa renoviranje bolnica, skola i da dio svakog mjeseca moraju da uplate domu za nezbtinutu djecu u Bjeloj itd.


    Quote Originally Posted by A+A View Post
    I da, za uvodjenje sam crkvenog poreza. Jer ateisti ne trebaju novcano pomagati Crkve, krscani ne moraju novcano pomagati muslimanske zajednice, dok katolici i ljuterani ne moraju kupovati mersedese masnim popovima RPC

    Ovo se sve moze i izvesti tako sto se nece ni jedan euro iz drzavnog budzeta/proracuna izdvojit za religijske zajednice, nego da se iste finansiraju iz donacija i to je najpravedniji nacin, a ne uvodjenje crkvenog poreza.
    Last edited by technus; 21-01-20 at 16:57.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #3957
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hriscanstvo I deset zapovjesti:



    Druge religije ovo nemaju I ne znaci im nista.
    Nista od ovih zapovjesti nije Bozji grijeh za druge, za nas hriscane pravoslavne vjere jeste. Nema oprosta grijeha kapitalom u Pravoslavlju, zato drugu Hriscansku religiju ne spominjem..
    Koliki je ko vjernik moze se "procitati" u ovome… individualno..
    I normalno je sto narod HPCG vjeruju samo onom sto kaze Mitropolit Amfilohije.
    Ne laze covjek, vjera mu neda.
    Ostali… eeee

    Hvala Lepo
    Možda nema oprosta pred Bogom, ali glavni ktitor SPC je jedan od najvećih kriminalaca tokom ratova 90ih. Ne znam da li im vjera da lažu kad zbore, ali svakako im ne smeta da druguju sa svakakvim ološom.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 21-01-20 at 17:35.
    #fakenews

  9. #3958
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Da... to je ono kad neko ne zeli da prihvati lokalna pravila I religijsku tradiciju vec zeli da implementira svoja iz tudjeg drustvenog I religijskog Sistema ..
    Znamo da u CG ne iznose na referendum ni jedno od pitanja pri mijenjanju svega toga, pa eto mozda I dobijamo ono sto nam stranci plasiraju za sta su oni u CG a ne mi, i tako diriguju "izmjenama".. No, vremena se mijenjaju, svjetska scena takodje, ko zna..
    Odoh da gledam pozoriste..

    Hvala Lepo
    A wwep in silence?

  10. #3959
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vidim da sam pogresno napisala nesto sto nisam trebala...
    Medo_je... jedan broj ktitora su bili smrtni gresnici... i pe***fili i ubice i izdajice i pljackasi, i sta su radili svojim roditeljima, i braci i svasta nepomenulo se sem onako kako jeste bilo .. jesu li mislili da su se iskupili ne znamo... jel bilo toga i u ne tako davnoj proslosti kod Vladara Petrovica i sta su radili svom narodu mi ne sudimo a ni Crkva....
    Ovo novijeg datuma ne znam.. Svako ima pravo da se pokaje i trazi svoje iskupljenje za nesto, i to pravo niko ne moze uskratiti, Crkva jos manje... mislim..

    Hvala Lepo

  11. #3960
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Možda nema oprosta pred Bogom, ali glavni ktitor SPC je jedan od najvećih kriminalaca tokom ratova 90ih. Ne znam da li im vjera da lažu kad zbore, ali svakako im ne smeta da druguju sa svakakvim ološom.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    A zašto tebe to zabolje kao nekog ko nije vjernik i ne daje priloge?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #3961
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    He... nije prilog religijskoj instituciji vjera��
    Veci je Hriscanin Pravoslavac Medo_ je no vecina onih koji praktikuju rituale i daju priloge radi iskupljivanja sopstvenih grehova po spc hramovima... i ja kad vidim neke pomislim neka ih oni ispred ... stvarno im iskupljenje treba... a kolona ispred iha.... neka, bolje ikad nego nikad..
    Hvala Lepo

  13. #3962
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hriscanstvo I deset zapovjesti:



    Druge religije ovo nemaju I ne znaci im nista.
    Nista od ovih zapovjesti nije Bozji grijeh za druge, za nas hriscane pravoslavne vjere jeste. Nema oprosta grijeha kapitalom u Pravoslavlju, zato drugu Hriscansku religiju ne spominjem..
    Koliki je ko vjernik moze se "procitati" u ovome… individualno..
    I normalno je sto narod HPCG vjeruju samo onom sto kaze Mitropolit Amfilohije.
    Ne laze covjek, vjera mu neda.
    Ostali… eeee

    Hvala Lepo
    Ajmo od nazad. Amfilohije ne laže, nikad. Ta izjava nije tačna, evo, baksuz sam (izgleda) jer živim četrdeset i kusur godina u Crnoj Gori pa pamtim dosta toga, od negiranja istorijskih činjenica do drugih banalnih stvari kao Kotora u kome među zidinama ima jaki miris marihuane...
    Druge religije, hm, ima jedna koja kaže da ne smiješ prevariti prilikom trgovine, onda jedna još istočnija kaže da je svrha u umjerenosti. Da ponovim nešto što kažem i privatno, kada bi svi živjeli onako kako im njihova vijera nalaže (hrišćani, muslimani, jevreji, budisti, hindu,...) nikada ne bi bilo rata. No to su sve više filozofska pitanja jer u praksi... vjerski ratovi i ostalo...

    Konkretno, ovaj i ovakav zakon je ,,dno dna", no veličati jedne, a nipodištavati druge da bi se pokazalo da ovaj zakon nije u redu je... biću blag i upotrebiti riječ problematično.

  14. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  15. #3963
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koga nipodastavati? To je optuzba.
    Sta vam se prividjelo wulfy?
    Edit: smrtni grijeh
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 21-01-20 at 18:35.

  16. #3964
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Jesi li se kvalitetno istovario (izvinjavam se, ali za ovu gomilu nečega, stvarno ne uspijevam naći adekvatniji izraz) po svom narodu? Je li ti lakše sad?

    Mentalitetski zaostalo biračko tijelo - šta tačno ovo znači? Ne glasaju po tvojoj volji? I šta čini nacije koje si nabrojao progresivnim? A šta čini ove druge zaostalim?

    Zoran Đinđić je apsolutno bio u pravu, "ništa nije tako opasno i otrovno kao pesimizam".
    Ovi koji ga duboko primaju, mogu jedino da budu kritikovani. Sto drugo zasluzuje ova grupa pecinskih ljudi? Moramo se pogledat u oci ako mislimo naprijed, a kako izgledamo nije nimalo prijatno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  18. #3965
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Amin to that

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  19. #3966
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Stvarno je neugodno citati ovoliko vrijedjanja i ponizavanje cg glasaca i naroda. Brutalno, okrutno, drsko, bezobzirno i Nevaspitano bas.
    Ovo ne bi dozvolili ni na jednom stranom forumu. Administratori ne bi dozvolili a ovdje non stop i jos se likuje ko ce vise izvrijedjati i poniziti cg narod. Sramota.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 21-01-20 at 18:44.

  20. #3967
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #3968
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    stavih unsubsrice ali ova tema je non stop zakucana za vrh. a govorilo se prije "pametni forumasi"

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  22. #3969
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    A ti naivan pa vjerovao na riječ...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #3970
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Koga nipodastavati? To je optuzba.
    Sta vam se prividjelo wulfy?
    Edit: smrtni grijeh
    Hvala Lepo
    Ne, nije optužba, ali isticanje hrišćanstva (pravoslavlja) naspram ostalih religija... Superbia... Neka bude da sam krivo shvatio, zaista nisam osoba koja sve zna. Možda većeras uzmem najstariju knjigu koja je u mojoj privatnoj biblioteci da utvrdim šta tamo piše, moguće da sam zaboravio... Inače, pored nje je jedna 100 godina mlađa, možda bi mogao i nju opet da pročitam (ili ne bi smio pošto sam hrišćanin?)





    Sent from my Motorola 8400

  24. #3971
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.novosti.rs/vesti/planeta...ndica-i-Becica

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #3972
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Wulfy@ ne mogu da vas razumijem.. trudim se i procitala sam sto ste napisali..
    Jednostavno sam pisala u kontinuitetu misli oko ove teme o kojoj pisemo.. i navela moguci razlog zasto cg narod hriscanski pravoslavci /stavih skracenicu HPCG/ najvise vjeruju Mitropolitu Amfilohiju. Vjeruju mu jer znaju da u HP laz je smrtni grijeh i ne iskupljuje se u ovozemaljskom zivotu point.
    Ako mislite da grijesim i da je krsenje navedenih 10 Bozjih zapovjesti su smrtni grijesi bez mogucnosti oprosta u ovom zivotu karakteristicni za druge religije ili politicare, ja se izvinjavam sto nije u mom saznanju. Ako mislite da ce Hriscanski Pravoslavci kad je njihov religijski interes vjerovati politicarima i bilo kome drugo prije nego Mitropolitu... mislim, i ubijedjena sam cak .. da se varate.
    Izvinite, kucam preko tel... bas je ufff..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 21-01-20 at 19:29.

  26. #3973
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ali da placaju PDV za stvari koje prodaju,U Novom imaju cjenovnik za svadbe,sahrane i i krstenja
    Cjenovnik???
    A za slave uzimaju 20+,a bilo je dosta situacija dje im nije bilo milo kad su dobili manje para
    Imaju "cenovnik" nezvaničan koji donosi lokalni crkveni odbor u kojem sede samo meštani - parohijani. Kako se dogovore takva je tarifa.

  27. #3974
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Beeeee beeee...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  29. #3975
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    576
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Dobro veče dame i gospodo huligani

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  30. The Following User Says Thank You to youngboysct For This Useful Post:


Page 159 of 644 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •