Page 146 of 644 FirstFirst ... 4696136142143144145146147148149150156196246 ... LastLast
Results 3,626 to 3,650 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #3626
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja sam ti rekao, postoje 2 scenarija samo. Bar se meni tako cini. Da su se Milo i Risto vec dogovorili da "zajednicki" udju u fajt sa SPC i da Amfilohije iskoristi taj momenat da dobije jos vecu autonomiju i samim tim da bude prihvatljivija opcija svim Crnogorcima kao neki duhovni otac na ovim prostorima. Buduci da autokefalnost nije nesto sto utvrdjuje Vlada, niti NATO i zapad, ta opcija mi je manje vjerovatna, jer bi znacilo tek zapoceti proces za vec veoma starog Amfilohija.
    Druga, mnogo realnija opcija je da je nas gospodar dobio izricita naredjenja iz Vashingtona da taj korak mora da se odradi. Uticaj SPC je za njih jednako uticaj Rusije. Zapad ne jeebe 2 posto nikog i nista, samo geopoliticki da su figure u uticaji po njihovj volji. A Milas se vjerovatno protivio, znajuci sta ce ovo izazvati, ali zapad vise nema strpljenja.
    Na osnovu čega se polazi od te pretpostavke da Amfilohije želi ili priželjkuje drugačiji status pravoslavne crkve u Crnoj Gori,da je suprostavljen SPC-u ?

  2. #3627
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Pa eto, zbog ovog "suptilnog" distanciranja od zvanicnog srpskog uticaja u ovom momentu, a i zbog ociglednog neslaganja sa Irinejom. Zbog insistiranja zvanicnog Beograda i SPC da Vlada CG treba s njima da pregovara, a ne sa Amfilohijem itd.


  3. #3628
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...

    E sad odbijam da povjerujem da partija i čovjek koji je isplivao iz svega 90ih samo jači, koji je kape mijenjao više puta od velikosrba do umjerenih Srba do Crnogoraca. Od proruske struje do proNato i proEu i sad prokineske - odbijam da povjerujem da nijesu znali šta će da se desi.
    I da svjesno sebe dovode u poziciju da kreiraju ne samo još veću političku krizu nego i institucionalnu (neće moći da se izabere ni odt ni VDT, ne daj bože da se desi nešto jednom od sudija Ustavnog suda i tu imamo blokadu itd). I da dovode sebe u poziciju da nepovratno izgube neke Opštine (Pljevlja - Žabljak - Bijelo Polje - Šavnik - Tivat - Nikšić - PG) itd itd ...
    Obojica vidimo da je su nedavni pootezi DPS-a stetni i po njih i po drzavu. Istina, tesko je povjerovati da rade gluposti i da se nesto pametnije ne krije iza svega toga.

    Meni se prije cini da se radi o onom grckom hubrisu, aroganciji pred pad. Veliki Vodja je navikao da sve mora biti kako hoce, ovi okolo aplaudiraju svakoj njegovoj genijalnoj ideji, u toj situaciji postaje tesko prepoznati granice onoga sto je moguce. Sjeti se Milosevica i nepotrebnih izbora na kojima je izgubio od Kostunica.

  4. #3629
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Obojica vidimo da je su nedavni pootezi DPS-a stetni i po njih i po drzavu. Istina, tesko je povjerovati da rade gluposti i da se nesto pametnije ne krije iza svega toga.

    Meni se prije cini da se radi o onom grckom hubrisu, aroganciji pred pad. Veliki Vodja je navikao da sve mora biti kako hoce, ovi okolo aplaudiraju svakoj njegovoj genijalnoj ideji, u toj situaciji postaje tesko prepoznati granice onoga sto je moguce. Sjeti se Milosevica i nepotrebnih izbora na kojima je izgubio od Kostunica.
    Saglasan sam ja.
    Ja želim da vjerujem da je ovo njegovo potpuno gubljenje pred kraj, ali mi je teško da povjerujem jer su se i iz težih situacija vadili.
    Kao što mi je teško da povjerujem da crkva može svrgnuti DPS.

    Nadajmo se da je gubljenje diktatora, da nije nešto drugo. Sada imamo stabilokratiju koja vrlo lako može da sklizne u potpunu diktaturu



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #3630
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ma ljudi, on se zato sad i ne vadi iz Amerike. Odradio je sto se trazilo od njega, a sad poslodavci, vidjite kako da iscupate situaciju. Doci ce sa novim setom instrukcija...


  6. #3631
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Kako je pobjega u SAD, ka da je četnik 45-te.

  7. #3632
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    I?
    Imas li koji komentar?
    A sta odje prokomentarisati, mislim da likovi, rijeci i ono najvaznije, djela ovih spodoba govore dovoljno sami za sebe.
    Ako ti je stalo toliko, ja odje vidim 3 neofasiste, prije svega neoustasse i 1 oportunistu (pogodi koji je koji).
    Ili imas drugacije misljene?
    Kako ih ti vidis, molim te?
    Forever young, i want to be forever young

  8. #3633
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    I?
    Imas li koji komentar?
    Ти подржаваш ове усташе? Напокон си се разоткрио.

  9. #3634
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ne volim ja ni četnike, a pogotove ne ustaše.

    Kad već tu sprdnju od Miraša navodite kao relevantan faktor, koji ne znam ima li odje ikoga da ga podržava, bez možda par padobranaca, što ne pomenete ili prokomentarišete skup u BG

    https://www.nezavisne.com/novosti/ex...oj-Gori/579024

    Evo ukrkaše sliku Pavla Đurišića pored Petrovića. Ludilo šta rade revizionistička smeća. Kako ih nije sramota??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #3635
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,345
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    fali još Dražina, Slobova i nečija od dvojca Karadžić/Mladić pa da zabava bude kompletna. svakog dana čoek dobije još par razloga zašto treba bježat odavde


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #3636
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa eto, zbog ovog "suptilnog" distanciranja od zvanicnog srpskog uticaja u ovom momentu, a i zbog ociglednog neslaganja sa Irinejom. Zbog insistiranja zvanicnog Beograda i SPC da Vlada CG treba s njima da pregovara, a ne sa Amfilohijem itd.
    Vučićeva izjava o potrebi da umjesto sa eparhijom tj.Amfilohijem Crna Gora o crkvenog imovini treba da razgovara sa centralom SPC ima svoj nastavak koji je u crnogorskim medijima naravno namjerno zanemaren a taj nastavak je i najvažniji.Riječ je o imovini SPC na području KiM gdje se takođe može očekivati sličan udar a crnogorski slučaj bi mogao da posluži kao model i kao izgovor vlastima kosovoskometohijskih albanaca da otmu imovinu SPC (u smislu kad mogu Crnogorci možemo i mi).Vučić polazi od pretpostavke da bi pregovaračka pozicija SPC u tom slučaju bila jača kad bi pregovarala centrala SPC a ne lokalne eparhije na KiM.
    Kad je riječ o Crnoj Gori očigledno nije upoznat sa odlukom SPC o formiranju eparhijskog savjeta iz 2006 godine čija je jedina nadležnost da pregovara sa vlastima CG oko imovine.Dakle,centrala SPC se odrekla mogućnosti da bude strana u razgovorima sa vlastima CG jer je to pitanje prepušteno lokalnim vladikama.
    Možda je Amfilohije u nekom ličnom sukobu sa Vučičem ali to ne znači da nije na liniji srpske politike i da je separatista.Amfilohije je po mojoj ocjeni "veći" Srbin od Vučića.Mada,ništa nije nemoguće...
    Last edited by Ljuban; 18-01-20 at 19:01.

  12. #3637
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ja to rekoh još prije nekoliko dana. Dok se Amfilohije pita, nema ni teoretske šanse za bilo kakvo odvajanje od SPC. On je toliko veći "Srbin" on svih njih da to nije uporedivo. Da je kakvim slučajem Džomić na čelu davno bi to Lomi završio sa jednim koferom.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #3638
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne volim ja ni četnike, a pogotove ne ustaše.

    Kad već tu sprdnju od Miraša navodite kao relevantan faktor, koji ne znam ima li odje ikoga da ga podržava, bez možda par padobranaca, što ne pomenete ili prokomentarišete skup u BG

    https://www.nezavisne.com/novosti/ex...oj-Gori/579024

    Evo ukrkaše sliku Pavla Đurišića pored Petrovića. Ludilo šta rade revizionistička smeća. Kako ih nije sramota??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pojma nisam ni imao za ovaj skup.
    U svakom slucaju ne mozes to porediti, ova 3 sa slike su otvoreni neoustase, dok na ovom skupu da su cetnicci mozes sa sigurnoscu reci samo da su tipovi sa slikom Djurisica ili ako neko nosi kokardu itd. Ili da ides od jednog do drugog da ih pitas.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #3639
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pojma nisam ni imao za ovaj skup.
    U svakom slucaju ne mozes to porediti, ova 3 sa slike su otvoreni neoustase, dok na ovom skupu da su cetnicci mozes sa sigurnoscu reci samo da su tipovi sa slikom Djurisica ili ako neko nosi kokardu itd. Ili da ides od jednog do drugog da ih pitas.
    Što ispriča to brate mili.

  15. #3640
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    ^Sto?
    Ne znam, mozda i ja grijesim.
    Pojasni mi kako se citav ovaj skup moze generalizovat?
    Forever young, i want to be forever young

  16. #3641
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Možda nisu oni cetnici ali su podržavaoci četnika i njihovih (ne)djela isto kao i pojedini na forumu...srecom pa u cg nema puno onih koji javno isticu podršku cetnickom pokretu,pa možemo o istoriji razglabat koliko ocemo,nijedan od tih(četnički,ustaski itd.) pokreta (da je sreće) ne bi trebao da postoji,a kamoli da ga neko podržava...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3642
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ^Sto?
    Ne znam, mozda i ja grijesim.
    Pojasni mi kako se citav ovaj skup moze generalizovat?
    Ne to nego što poveza ove ustaške kretene sa ovim skupom.

  18. #3643
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne to nego što poveza ove ustaške kretene sa ovim skupom.
    A @Kimmi pita sto ne komentarisemo skup, kad smo se vec Mirasa i ova 3 klepusana dofatili :-D
    Forever young, i want to be forever young

  19. #3644
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Pa jeste malo čudno kad kažeš da je sigurno da je četnik samo onaj koji nosi sliku četnika. Kao kad bi rekao da je od ovih desetina hiljada koji protesutuju po Crnoj Gori vjernik samo onaj koji nosi sliku nekog sveca. Na stranu to što ste se već svi složili da su ona tri hrvatska baksuza krajnja desnica, dok je u Srbiji na državnom nivou četnički pokret rehabilitovan. Na još veću stranu to što su tri Petrovića izjednačena sa Đurišićem.

    A može bit da ni ja nisam u pravu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  21. #3645
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Ada ja rekoh u prvom postu na tu temu sve, nego ne vide svoje dvoriste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  22. #3646
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    O čemu se ovđe priča...a bravo DPS-u, bravo i treba još 10 godina da vladaš. A oćeš dok je ovakvih forumaša i na jednu i na drugu bandu.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  23. #3647
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pa jeste malo čudno kad kažeš da je sigurno da je četnik samo onaj koji nosi sliku četnika. Kao kad bi rekao da je od ovih desetina hiljada koji protesutuju po Crnoj Gori vjernik samo onaj koji nosi sliku nekog sveca.
    Pa zar mislis da nije tako?
    Mislis li da je svak ko izadje na ove proteste vjernik?
    Eo ja nisam vjernik (bar ne po dogmama kako ih crkva predstavlja), pa sam bio na par protesta u Nk jer sam vidio priliku da se sa njima uzdrma vlast.
    Ili mozda mislis da su na proslogodisnjim gradjanskim protestima bili sve sami gradjanski orjentisani tipovi?
    A ja ih znam iz Nk par sto su nacionalisti teski, pa su bili na gradjanskim protestima.
    Isto tako je moglo par likova donijet slike Luka Skajvokera, pa da se citav skup okarakterise kao dzedajski.



    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Na stranu to što ste se već svi složili da su ona tri hrvatska baksuza krajnja desnica, dok je u Srbiji na državnom nivou četnički pokret rehabilitovan.
    A može bit da ni ja nisam u pravu.
    Na stranu, ili ne, nemamo se sta slagati oko toga, jer to nije nikakvo nagadjanje, ove avetinje same sebe deklarisu kao krajnju desnicu, kako svojim djelima, tako i izvajavama, a ne znam kakve veze sad ima cetnicki pokret u Srbiji sa ovim, ja sam najvise ovo komentarisa jer je Miras gostova kod jednog od njih, a slika se sa svom trojicom, nesto ne vidjeh da je isao kod cetnika u Srbiju pa da bi se sad osvrtao na to.
    Jos jedna stvar, mozda grijesim, al nije mi poznato da je u Srbiji cetnicki pokret rehabilitovan na drzavnom nivou.
    Znam da je Draza rehabilitovan, tj. da mu se ukinula smrtna presuda (sto takodje ne pozdravljam), ali ne i citav cetnicki pokret da je rehabilitovan, i to je uradio sud, nije mi poznato da je npr. parlament usvojio tu rezoliluciju (mozda i jeste, ja nzm za to) ili nesto slicno, pa da mozes da kazes da je na drzavnom nivou.
    Last edited by technus; 18-01-20 at 21:10.
    Forever young, i want to be forever young

  24. #3648
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    jedna od najvecih gluposti je pravdati se DPS-ovcima oko kampanje koju Djukanovicev prijatelj vodi u srbiji. kao da zivimo tamo.
    mogu navijaci zvijezde i drazu da iskopaju i donesu sa sobom, kakve to ima veze sa donisenjen zakona u CG. da bi mogao da konacno stane na moralnu visinu i kaze "evo vidite..."
    za razliku od delija, mirasa vodaju drzavni zvanicnici, pojavljuje se uz njih, utice na svakodnevni zivot u CG. i da onda je bitno uz koga se pojavljuje u javnosti, posebno kao Djukanovicev pretendent na mjestu patrijarha CPC
    sta utice urlikanje delija po beogradu. da ne zivite tamo kojim slucajem
    jos se pravdati trilu fundamentalisti "spavam sa hriscankama jer nase cuvamo za brak" je najvece moguce gubljenje vremena

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 18-01-20 at 21:36.

  25. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #3649
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default velika srbija, to je naša misija.



    Evo vam ovoga s četnikom, pa ga dižite u nebesa.
    A koliko su Crnogoraca četnici pobili.......

  27. #3650
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    evo ga i ovaj, i sta onda

    koliko je ovaj crnogoraca unistio jer tad nije bio otac nacije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 146 of 644 FirstFirst ... 4696136142143144145146147148149150156196246 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •