Page 119 of 644 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219619 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #2951
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Mitropolit se izvinio za ovu izjavu , javno nekoliko puta. Ovo nije siste,m kao kod katolika, nema nepogresivog covjeka, covjek se izvinio, rekao da nije bio u pravu, da je to bilo ludo i haoticno vrijeme ... svi smo gresni pa i Mitropolit.

    Sto pjedini popovi rade na znam, ja pricam da se desilo nije da udjem u crkvu i da me neko pita koje sam nacionalnosti i da na osnovu toga nisam mogao da pristupim nekom Svecu, ili da budem u samom manastiru.
    Da sam na mjestu te djevojke skrenuo bih paznju da se upise onako kako kazem ... ali da te pusti u hram ili crkvu ili manastir zbog nacionalnosti, to garantujem da tesko moze da se desi.

    Sva zarada koje ostvari crkva ide na plate svestenstvu, obnove hramova i crkava, gradnja novih, nabavke u manastirima, narodne kuhinje i neke pomoci koja crkva skuplja, knjige, ikone, svijece ... te pare ostaju ovdje.
    I to su ogromni troskovi, tako da vjerujte nemamo pare za izvoz i ne znam zasto bi ih izvozili? zasto bi slali ikome pare? navedite mi jedan razlog.

    Ljudi pominju ovdje Evropske drzave i kako je to regulisano kod njih , oporezivanje i slicno, ali ne pominju (ja sam bio u Autriju pa znam to iz prve ruke), da ako se tamo izjasnis kao katolik, moras da placas crkvi (odbijaju ti od plate) 200- 300 eura gorisnje kao neku naknadu za crkve i odrzavanje manastira.

    Da je glavna tema rasprave kontrola tokova novca u crkvi, mnogo bi laksa i jednostavnija prica bila, ali ja tu temu u ovom zakonu nidje ne vidjeh

    Ne bilo ti zapovijeđeno, možeš li mi navest izvor za ovo Amfilohijevo izvinjenje za konkretne izjave o hovnima, govedima i kopiladima? Znam da nas je nazvao govedima sad neđe skoro, nema ni dvije godine. Ne znam da li je na ta luda vremena mislio, ali iskren sam kad kažem da nisam čuo da se Amfilohije izvinio. Može bit da je moj propust, naravno. Nije da vidim po cijeli dan po portalima i ispred televizije pa da hvatam svaku riječ.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #2952
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Meni je Fidel Castro dao infrakciju i izbrisao post kad sam rekao da se Crnogorci fizicki razlikuju od Srba i naglasio da nema Crnogoraca i Bosanaca ta nacija bi bila crna jer su skoro svi izmijesani sa Romima kojih ima 2-3 miliona u Srbiji. Bukvalno 70% drzave ima romske gene. Ali ne priznaju to poput Kebe. Ne bi me cudilo da me sad banuje zbog CINJENICA.
    Cus mi i Srbi fizicki isti... Vise smo slicni Poljacima ili Cesima nego njima. Jedino su nam jezik i religija isti.
    ban ne zasluzujes ti, nego svako ko cita tvoje postove, zlatiolo se dugme ignore, ne znam kako prije nezavrsi tu.

  3. #2953
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post


    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
    Na takva pitanja sve i da su ozbiljno postavljena,odgovori nikad ne dolaze .U stvarnosti,ti prostori nikad nisu bili crnogorski.Pripojeni su Crnoj Gori ili okupacijom ili pod nekim sumnjivim okolnostima a sve pod firmom "oslobođenja".U nekim slučajevima ekspanzija Crne Gore na te prostore bila je praćena izgonom starosjedilackog uglavnom muslimanskog stanovništva a u nekim kolonizacijom Crnogoraca čime je etnička struktura mijenjana na štetu starosjedilaca.

  4. #2954
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Meni je Fidel Castro dao infrakciju i izbrisao post kad sam rekao da se Crnogorci fizicki razlikuju od Srba i naglasio da nema Crnogoraca i Bosanaca ta nacija bi bila crna jer su skoro svi izmijesani sa Romima kojih ima 2-3 miliona u Srbiji. Bukvalno 70% drzave ima romske gene. Ali ne priznaju to poput Kebe. Ne bi me cudilo da me sad banuje zbog CINJENICA.
    Cus mi i Srbi fizicki isti... Vise smo slicni Poljacima ili Cesima nego njima. Jedino su nam jezik i religija isti.
    Puna podrška za Fidela.

    Neka što pokupavaš da uvrijediš cijeli jedan narod, nego si pravi primjer zašto određeni ljudi imaju odbojnost prema mojoj i tvojoj naciji.

    Ti i tebi slični ste mi isti ko hard core DF-ovci.
    Lice i naličje, zato se i toliko i mrzite.

    A za "činjenice" daj neki materijalni dokaz.. možda haplogrupe, ako uopšte znaš što je to.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #2955
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Evo ti tipicnih tema oko koje se vecina ljudi na forumu, a i mimo foruma, raspravlja ( a koji krocili nisu u crkvu):

    1. Koja auta voze svestenici i monasi, koje pare imaju gade mi se ... sto ne daju pare sirotinji ... - pitam ga je li ikad dao prilog u crkvu, kaze ne pada mi na pamet da njima ostavljam pare (sto vas briga onda gdje idu pare
    nije to porez pa da ga morate davati, ne dajte pare i ne brinite dje pare idu).
    2. Milioni se valjaju ispod ostroga i idu za Srbiju 9kome pojma nemam?), ocemo da to ostane u CG - - pitam ga je li ikad dao prilog u crkvu, kaze ne pada mi na pamet da njima ostavljam pare (ista prica kao gore)
    3. Crkve su okupirane od SPC - pitam ga je li ikad usao u crkvu kaze da nije da mu ne trebaju popovi da se moli Bogu (sto vas onda briga ko je u crkvama SPC ili CPC ako ne planirate da idete u njih i ako ste ateisti ili vam ne trebaju svestenici). Niko me nikad u crkvu nije pitao koje sam nacionalnosti, nikad niko.
    4. Risto ovo Risto ono - a ne zna da kad je M. Amfilohije dosao na celu crkve , nije bilo 10 svestenika i 10 ckrava (ne manastira gdje zive monasi nego crkava gdje se sluze liturgije)
    5. Devastirali su kulturno blago - (devastirali citaj obnovili crkve ili ih prosirili, jer ljudi ne svataju da crkve sluze da se tamo moli narod Bogu i ako su neuslovne za sluzenje ili premale, onda je normalno da se saniraju ili prosire. Kada su vladari i narod gradili crkve gradili su ih da se u njima sluzbe drze a ne da sluze kao muzeji.
    6. Nije stajala prica zadnjih 30 mdana o tome je li postojala autokefalna CPC ili nije (svaki DPS polanik nam je onaj dan drzao lekciju kako CPC treba ponovo da bude autokefalna .... kako je SPC ognjem i macem zauzela Crnu Goru ...), a ono dodje Bozic i u hramove SPC vjernika da s ene moze uc u njih, a u prostorije CPC nije bilo 50 ljudi da se pricesti. Dje su ti silni vjernici i borci za CPC? sto ne digose guzicu taj dan ranije ili sto ne otpostise post? a na nalganje badnjaka ih je bilo 1000 jer se tu senluci, pjeva .... a kad se treba zrtvovat za Boga onda sjedi kuci spavaj.

    Odje je glavni problem sto ljudi ne shvataju funkciju crkve jer u nju ne idu i onda se rasprave vode je li CPC autokefana ili ne , je li SPC (MPC, EBN ...) okupator na ovim prostorima ili ne (to se posmatra kao folklor a ne kao sustina vjere).
    Tako da 99% ljudi odje, sto zivot ostavise u raspravi o crkvi i njenim pravima, niti ce uc u crkvu niti planiraju tamo da idu, niti shvataju njenu sustinu i u tome je najveci problem u cijeloj ovoj prici

    Je li ovo sa ovim postom oces da kazes da ko ne ide u crkve, manastire i dzamije, ne treba da ga zanima vjerska organizacija i ustrojstvo koje 'posluje' na teritoriji CG?
    Znaci, to su zatvorene organizacije i one trebaju ta pitanja da resavaju interno?


    Quote Originally Posted by Ljuban View Post
    Na takva pitanja sve i da su ozbiljno postavljena,odgovori nikad ne dolaze .U stvarnosti,ti prostori nikad nisu bili crnogorski.Pripojeni su Crnoj Gori ili okupacijom ili pod nekim sumnjivim okolnostima a sve pod firmom "oslobođenja".U nekim slučajevima ekspanzija Crne Gore na te prostore bila je praćena izgonom starosjedilackog uglavnom muslimanskog stanovništva a u nekim kolonizacijom Crnogoraca čime je etnička struktura mijenjana na štetu starosjedilaca.
    I to vazi samo i iskljucivo za CG, ili su sve drzave u istoriji koje su sirile svoju teritoriju cinile to na stetu nekih drugih drzava?
    Mozda su se drugi sirili na neke blanko teritorije, bez starosjedjelaca i drzavnog ustrojstva?
    Last edited by technus; 10-01-20 at 14:50.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #2956
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Je li ovo sa ovim postom oces da kazes da ko ne ide u crkve, manastire i dzamije, ne treba da ga zanima vjerska organizacija i ustrojstvo koje 'posluje' na teritoriji CG?
    Znaci, to su zatvorene organizacije i one trebaju ta pitanja da resavaju interno?




    I to vazi samo i iskljucivo za CG, ili su sve drzave u istoriji koje su sirile svoju teritoriju cinile to na stetu nekih drugih drzava?
    Mozda su se drugi sirili na neke blanko teritorije, bez starosjedjelaca i drzavnog ustrojstva?
    ne, treba da se razgovara oko toga. ali ga malo drzimo samo na jednoj strani sto nije bas razgovor, vec malo navijacki stav.
    kad bi te zanimalo koliko tvrdis, znao bi da je npr ulaz u Ostrog besplatan, dok se ulaz u Sv. Tripuna u Kotoru oko 5 eura.
    za Don Brankove dane muzike koje organizuje Kotorska biskupija takodje se placa ulaz i to ne bas mali.
    ali vidim da ni tebe ni ostale to ne zanima previse.
    ako vec pokusavate da banalizujete svoje religijsko vjerovanje u oca nacije, morace to malkice bolje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #2957
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post

    I to vazi samo i iskljucivo za CG, ili su sve drzave u istoriji koje su sirile svoju teritoriju cinile to na stetu nekih drugih drzava?
    Mozda su se drugi sirili na neke blanko teritorije, bez starosjedjelaca i drzavnog ustrojstva?
    Ne ali ako se svojina utvrđuje prema stanju stvari iz 1918 onda bi morali da se odreknete Boke.
    Last edited by Ljuban; 10-01-20 at 15:06.

  8. #2958
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja što više gledam amfilohija i ostale popove spc sve sam više siguran da nismo isti narod.

  9. #2959
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne, treba da se razgovara oko toga. ali ga malo drzimo samo na jednoj strani sto nije bas razgovor, vec malo navijacki stav.
    kad bi te zanimalo koliko tvrdis, znao bi da je npr ulaz u Ostrog besplatan, dok se ulaz u Sv. Tripuna u Kotoru oko 5 eura.
    za Don Brankove dane muzike koje organizuje Kotorska biskupija takodje se placa ulaz i to ne bas mali.
    ali vidim da ni tebe ni ostale to ne zanima previse.
    ako vec pokusavate da banalizujete svoje religijsko vjerovanje u oca nacije, morace to malkice bolje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

    Eo ispadoh i ja bot i Lomijev poltron na kraju, okej.
    Inace, protiv sam ovoga zakona i bio sam sa protestantima kad se blokirao Budos tu noc i jos par puta, ali svakako ako ne trpim rigidne i zatucane stavove sa ove strane protiv koje se borim, necu trpjeti ni sa ove sa kojom sam, il cemo opet ono 'Jesi li za Mila ili Momira?'
    Forever young, i want to be forever young

  10. #2960
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    e treba Fidelu dnevnicu dat’ samo zbog održavanja ove teme


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  12. #2961
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sve će to narod pozlatiti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #2962
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    pa necemo. ali opet smatram da je pretjerivanje napadati samo jednu stranu. sto je tako svojstveno nama na ovim prostorima.
    kad vec pominjete stanogradnju i cuda. valjda znate da ne donosi MPC urbanisticke planove i poreske zakone.
    ukoliko drzava na zemljstu nacrta hotel i stanove, a zemlja je crkvena, sta mislite sta moze crkva da izgradi tu? konake? manastir?
    svi stanovi koji se prodaju podlijezu zakonu o PDV. sve sto izdaju takodje. oslobodjeni su poreza za nekretnine? pa taj zakon su izglasali i donijeli drugi. sad mozemo raapravljati o tome za sta ih trose, ali opet treba uzeti u obzir i da je crkva pod goricom 80tih i 90tih bila zarasla u dracu i zbunje. toliko je drzava odvajala tih godina za to. zvanicno ni kasnije nije davala previse ali su se dpsovci utrkivali ko ce vise da donira, ali ajde sad...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #2963
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,341
    Thanks Thanks Given 
    14,756
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Tako su neki i vojsku na Kosovo i po ex yu slali, a navijali iz toplih domova. Tačno se vidi da si Srbin , oćeš drugi da ginu za tebe.

    Šalu na stranu... kakve veze ima Sekula Drljević sa time oće li meni neko osporavati da postoji moja nacija kojom su se izjašnjavali moji otac i djed (oba pokojna)? O kolaboracionistima sa fašistima imam isto mišljenje, bez obzira na njihovu naciju, dok kod tebe to nije slučaj. Mrzni su ti Sekula i Krsto ali četnici su ti ok. Vodiš se onom logikom da tvoje gowno ljepše miriše od mog. Pri čemu, mnogi će se složiti da se ne mogu porediti nedjela jednih i drugih (Krsto je bio u tom smislu mala maca za Pavla Đurišića npr), ali to ne mijenja činjenicu da su saradjivali sa fašistima i jedni i drugi.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Kakve veze ima to što su radili četnici, partizani ovi ili oni sa tim šta je propagirao Sekula i da se to sad prihvata kao nešto iza čega stoji Crnogorska nacija? I onda ćeš se začuditi što neko ne poštuje tu naciju ili spori. Ja sam prije napisao. Bilo ko iole normalan evo npr. tebi neće sporiti. Siguran sam da isto tako razmišlja većina Srba. Ali ima ovdje dosta "crvenih Hrvata" kojima ću to sporiti uvijek. Pitali su Amfilohija negdje da li je Srbin ili Crnogorac. On je odgovorio samo sa DA.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  15. #2964
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sve će to narod pozlatiti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Je li ovo 1000 € po osobi, pitam za brata od strine iz Ulcinja?

  16. #2965
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Isto da se sačekaju izbori. Pošto su se svi ujedinili u zaštiti spc, uključujući i funkcionere i članove dps-a, računam da na izborima padaju lagano.

    Jedan vjernik = četiri glasa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #2966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li ovo 1000 € po osobi, pitam za brata od strine iz Ulcinja?
    Ne no za sve njih

    Za 1000eur bi dovodili iz afrike da nalažu hahahaha

    Ali čime se bavi DPS - pakao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #2967
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isto da se sačekaju izbori. Pošto su se svi ujedinili u zaštiti spc, uključujući i funkcionere i članove dps-a, računam da na izborima padaju lagano.

    Jedan vjernik = četiri glasa.
    Ako Bog da panuce, nego se bojim da ce neko doci da ga zamijeni a ne da nas spasi. Malo je tuga sto samo cekamo tako da se redjaju na nas no dobro, navikao narod :loyal:

  19. #2968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Manje više svi znamo od nas koji pišu ko na kojoj "poziciji" stoji, ko je više lijevo, a ko više desno orjentisan. Jedino @Gandalf_White pravi lupinge . Šala naravno, Gando je revolucionar u duši pa sljedstveno tome podržava svaki vid gradjanske neposlušnosti.
    Samo ću ti reći da jedan moj drug veliki cgorac, antiteista, pljuvač po SPC, reče povuku li ovaj zakon ide da se krsti kod Džome ili Amfilohija.
    I još reče da mu je pričao neko da će navijat za Amfilohija mršnuo bi ga hahahaha


    Vremena se menjaU

    Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelja
    One Ring to Rule them all...

  20. #2969
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Kakve veze ima to što su radili četnici, partizani ovi ili oni sa tim šta je propagirao Sekula i da se to sad prihvata kao nešto iza čega stoji Crnogorska nacija? I onda ćeš se začuditi što neko ne poštuje tu naciju ili spori. Ja sam prije napisao. Bilo ko iole normalan evo npr. tebi neće sporiti. Siguran sam da isto tako razmišlja većina Srba. Ali ima ovdje dosta "crvenih Hrvata" kojima ću to sporiti uvijek. Pitali su Amfilohija negdje da li je Srbin ili Crnogorac. On je odgovorio samo sa DA.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Opet istu stvar potenciraš, a izbjegavaš odgovor.

    Sekula Drljević je bio Crnogorac i saradnik fašista. Ok. Šta sa tim. Jesu li svi Crnogorci tebi ko Sekula? Pavle Đurišić je bio Srbin, četnik, i saradnik okupatora. Ne gledam sve Srbe kroz Pavla Đurišića ili Ljotića npr.

    Kako ti potenciraš negativnost istorijske uloge Sekule Drljevića, što razumijem i slažem se da je bio saradnik fašista.... ja tebe pitam da li tvoje gowno ljepše miriše pa Đurišić, Ljotić i četnici nijesu negativne istorijske ličnosti i saradnici fašista?? Ne možeš da pričaš i kritikuješ Krsta Popovića, a da se pitaš kakve veze ima Pavle Đurišić i da se ne izjašnjavaš o tom nosiocu gvozdenog krsta. U stvari možeš ali onda je to samo nacionalističko navijanje.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #2970
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isto da se sačekaju izbori. Pošto su se svi ujedinili u zaštiti spc, uključujući i funkcionere i članove dps-a, računam da na izborima padaju lagano.

    Jedan vjernik = četiri glasa.
    Teško, odradiće DFovci što triba, a opozicija ko opozicija se ne može dogovorit ni oko čega. Najjače će bit ako pola izađe a pola bojkotuje.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #2971
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Dobrilo Dedeić likes this.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #2972
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne bilo ti zapovijeđeno, možeš li mi navest izvor za ovo Amfilohijevo izvinjenje za konkretne izjave o hovnima, govedima i kopiladima? Znam da nas je nazvao govedima sad neđe skoro, nema ni dvije godine. Ne znam da li je na ta luda vremena mislio, ali iskren sam kad kažem da nisam čuo da se Amfilohije izvinio. Može bit da je moj propust, naravno. Nije da vidim po cijeli dan po portalima i ispred televizije pa da hvatam svaku riječ.
    Nije se izvinio za ništa konkretno. To je bilo prilikom zbližavanja DPS-a i SPC-a krajem 2013. godine.

    „Kako narod izglasa to je za mene svetinja, ja to poštujem, i svemu dobrome što je tu ja ću da služim, i u ovom trenutku ja idem, dolazim iz Crne Gore, kao mitropolit predstavljam svoju nezavisnu Crnu Goru, to je moje, kao što su bili moji prethodnici i tome nema nikakvog sprečavanja. Neka nam bude živa i večna Crna Gora”, rekao je za crnogorsku televiziju mitropolit Amfilohije odgovarajući na pitanje da li je obnovljena crnogorska nezavisnost i međunarodni subjektivitet za njega završena priča.

    Mitropolit je dodao da je njemu tesna vasiona, te da se šalio kada je Crnu Goru nazvao „fildžan avnojevskom tvorevinom”, dok je osveštanje Hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici, po njegovim rečima, prilika za pomirenje, ali i prilika da i on traži oprost.

    „Biće to prilika da i ja zatražim oprost”, kazao je mitropolit. „U svakom trenutku sam spreman. Ja ne bih bio hrišćanin, a još manje naslednik Svetog Petra da ne tražim oproštaj. Ovaj hram je moj oproštaj, moje praštanje i u isto vreme poziv da mi oproste svi, od hrama, svi se oprostimo, zagrlimo, zabratimo oko svetinje božje, oko hrama.”

    Mitropolit Amfilohije saopštio je da će na osveštenju Hrama Hristovog vaskrsenja, 7. oktobra, u Podgorici pored skoro svih pravoslavnih patrijarha, od zvaničnika iz vrha crnogorske vlasti biti prisutni predsednik države Filip Vujanović, a očekuje se da će premijer Milo Đukanović prirediti prijem za prisutne.

    „Samim tim što je osnovan počasni odbor i što je na njenom čelu predsednik države i uključeni su ministri zajedno sa gradonačelnikom, to pokazuje da je država u potpunosti podržala i prihvatila ovaj događaj kao svoj”, kazao je Amfilohije.
    6 mjeseci kasnije:

  25. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  26. #2973
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Jesu li Sekulini stihovi u himni današnje Crne Gore??I ti poštuješ tu himnu i tražiš od mene isto? Ja moram da ustanem jer ću popiti kaznu od 2000e. I to je ok? I ne, nisu isti Sekula i Pavle. Iz mnogo razloga. Da ne širimo sad. Ne kažem da je ovaj drugi cvećka.
    Zbog ovoga nema svrhe raspravljati. Nisu isti Sekula i Pavle, ovaj drugi je drastično, drastično gori. Ti nećeš da pjevaš himnu jer su njegovi stihovi, ali zdušno braniš zločinački pokret i voliš državu koja je cijeli taj pokret potpuno rehabilitovala.

    Kad neko kaže da treba da se postigne kompromis, na šta taj kompromis treba da liči?

    Na konto ASC-ovog posta:
    Uopštene besjede me ne interesuju kad su kletve i uvrede bile konkretne. Jedan turbo vjernik mi je otišao na ignore kad nije bio u stanju da odgovori sa DA na pitanje da li misli da crkva treba da prosljeđuje dokaze o popovima pedofilima policiji. Jednostavno nije bio sposoban, sva se priča motala oko toga da "svako treba da bude kažnjen" i tako neke naokolo priče koje se, uglavnom, odnose na neku kao božju kaznu. Fascinantno je kako inteligentni ljudi, a taj sa ignore liste jeste inteligentan, instant zatupe kad je crkva i religija u pitanju.
    Last edited by NHM; 10-01-20 at 16:12.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #2974
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,341
    Thanks Thanks Given 
    14,756
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Liči na to da dok god budemo gledali u prošlost hebali smo ježa u leđa. A moram gledati kad mi je nametnuto samom himnom. Ako oćeš da shvatiš.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #2975
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Jesu li Sekulini stihovi u himni današnje Crne Gore??I ti poštuješ tu himnu i tražiš od mene isto? Ja moram da ustanem jer ću popiti kaznu od 2000e. I to je ok? I ne, nisu isti Sekula i Pavle. Iz mnogo razloga. Da ne širimo sad. Ne kažem da je ovaj drugi cvećka.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Prvo nijesu sekulini stihovi nego je on zapisao narodnu pjesmu.

    Dakle Pavle Đurišić nije bio cvjećka... ahahah. Nijesam ni ja cvjećka, ali brate on je bio nosilac gvozdenog krsta, imao krvave ruke do lakata, ne sprdaj se. Uporedi Krsta i Đurišića. Tebi Đurišić "nije cvjećka" jer je bio Srbin. Da je takav neki bio na CG strani ne bi se moglo živjet od vas danas. Sekula je đavo jer je bio saradnik fašista, a Ljotić i Đurišić nisu bili cvećke. E pa sprdnje.

    A to koliko Srbi poštuju himnu CG, i koliko im smeta ovaj dio o kome ti pričaš, najbolje se vidjelo na skupu u Budvi (oslobodjenje šta li je ono bilo) kad na isti tonalitet je išla ubavoj nam Crnoj Gori pa niko ustao nije, čak ni Krapo.

    Jesu li četnički koljači pop Maca Vukojičić i pop Šiljak proglašeni svecima? Jel ja treba da pljujem sad po toj crkvi i da svi mi kojima su četnici ubili nekoga u familiji ne kročimo nogom u tu crkvu a ni u Srbiju koja je rehabilitovala četnike.
    Pa Amfilohije reče da je bio bolji Musolini od Tita.

    I ja sad treba preko svega toga da pređem, nije problem nikakav, čak sam jednu noć i šetao sa kumom na "litiji", ali vi brate skalajte malo.

    Evo MCP je skalala, pozdravljam, još vi Srbi malo sebe u ogledalo da pogledate, isto ko i mi što trebamo, i biće dobro.

    Pa jel realno da ne smijete za zločinca reć da je zločinac, samo zato jer je Srbin? Ne smijem ni pitat za Ratka Mladića... bolje ne načinjat.

    Odoh ja odavde, manje ću se nervirat.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 119 of 644 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219619 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •