Page 101 of 644 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151201601 ... LastLast
Results 2,501 to 2,525 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #2501
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slažem se jednim dijelom ali takođe jednim dijelom si otišla previše desno za moj ukus, a pretpostavljam i za ukus većine odje. Insistirati na ovakav način na CPC je potpuno ludilo. Mislim ludilo je insistirati na nacionalnoj crkvi, kako god da se ona zove..
    tebi ću da odgovorim jer si sa razumijevanjem pročitao...ovi "komentatori" prije tebe su čitali samo ono što žele da vide i to je to...dakle, nijesam otišla desno, apsolutno, samo si tako shvatio...nijesam vjernica i ne zanima me crkva osim kao objekat u koji turistički ulazim...i ne insistiram na CPC apsolutno, nemam pojma o crkvenim kanonima i koliko je CPC pravno utemeljena ili ne, samo insistiram da ne smeta onima koji se ne mole u toj crkvi što neko želi da se moli tamo...naravno, insistiram na tome da mene Crnogorku ne negiraju ONI koji me negiraju i tu ne mislim na SVE Srbe, naravno, samo na one koji me negiraju...a ima ih osim ako ćemo da se lažemo....doskora je i Amfilohije bio glasan u tome...ali eto izgleda da je došlo vrijeme da se promijene stvari...
    Ja pomenuh kompromis i smatram da se mora kompromisom riješavati...tako da mislim tu nema riječi o nekom radikalizmu samo si pogresno shvatio
    Ako se ikome ne može spočitavati netolerancija prema Srbima i Srbiji to sam ja jer mi je pola rodbine u Srbiji i to su Srbi iz Srbije uljučujući muža i đecu koja su pola Srbijanci pola Crnogorci...ali ne mogu da shvatim da postoji neko kome je bliža neka tuđa domovina nego svoja! Eto toliko....bas sam bijesna zbog poziva na nemire i zbog priželjkivanja nemira, zbog paljenja zastave..i to na Božić na najveći pravoslavni praznik...zato možda jesam preoštra ali sam bas bijesna
    Last edited by zvoncica; 05-01-20 at 01:08.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2502
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne zanosi se.

    Po njihovoj verziji idu stihovi:
    haha a po sekulinoj kako idu ?
    inace po najstarijoj verziji se spominje , cini mi se, srpski rod
    nego ,nije to tema

  3. #2503
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne zanosi se.

    Po njihovoj verziji idu stihovi:

    A šta hvali tim stihovima?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #2504
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sreća da smo već kolektvno ludi inače bismo poluđeli!
    Biti normalan je nenormalno ođe! Više mi se smrklo od vječitih buntovnika koji su jedva dočekali da se na ulice izađe i da procjenjuju, posmatraju analiziraju, pišu svoja očekivanja i opet TRT ka i svaki put dosad! Dokle više?
    Ne znam jesam li tužna ili bijesna.

    Nijesam vjernica i volim u svaku crkvu ka turista da udjem i mrzim da prebrojavam ljude koji se mole tamo ili ovamo i vazda ću biti za to da se svakome dozvoli da se moli onamo đe želi po slobodnoj volji i sram bilo svakoga ko brani Crnogorcima da imaju svoje bogomolje, još više sram svakoga ko Crnogorcima sve ove godine negira postojanje i na najniži način ih vrijeđa!
    Srbi žive u Crnoj Gori i rođeni su ovdje i ovo je i njihova zemlja koliko i moja, ali ako je ne vole zato što ovdje živim i ja, samo je njihov problem! Imaju izbor i imaju aternativnu domovinu, ja nemam!

    Svako ko tvrdi da su prava Srbima ovdje ugrožena samo spinuje i namerno podstrekava sukob i priželjkuje ga! Narod u Crnoj Gori (izuzeću jedan mali procenat ovih pri vrhu vlasti i samu vlast, kao i one koji rade pošteno i uspijevaju da zarade za normalan život) generalno teško živi pa zvao se Crnogorcima ili Srbima ili Bošnjacima ili Muslimanima ili Albancima...svima ista omča visi oko vrata i svi nose jednak teret višegodišnje pljačke ove lijepe države!
    Zašto je teško pristati na bilo koji kompromis u državi koja je multietnička zajednica kao naša meni nije jasno?!
    Ako neko od vas tvrdi da 95 posto ovih koji se bune protiv zakona koji je usvojen, ruku na srce toliko brzinski da mora pobuditi sumnju, ima pojma o čemu taj zakon govori i šta u suštini znači, onda je u teškoj zabludi ili je bezobrazan i namjerno uživa u evetualnim sukobma koji se ovdje mogu izroditi!

    Ovo je Crna Gora, nije Srbija i kad to shvate gospoda koja se ne miri sa tim, konačno će nam svanut i moći ćemo da se pozabavimo svojim problemima....ali ovo što rade srpski mediji i ne samo mediji nego mnogi iz javnog života iz Srbije kao i opozicija iz naše države je sramno...što se mene tiče, jedini krivac što je Milo na vlasti milion godina nijesu Milovi ljubitelji i poklonici, zaljubljenici, kako oćete (oni ga barem vole iskreno, misle da je najbolji, najuspjesniji i najposteniji od sve đece) no Srbi iz Crne Gore! Pa se viđite đe ste, koliko vas glasa za njega i ZAŠTO, pa se vadite i dalje na posao, na težak život, na prodaju ličnih karata ka da vas neko ćera da ih prodajete! Prodaste "vjeru za večeru"!!!
    Vlast godinama igra na najgluplju kartu otkad ej svijeta i vijeka "nema se za koga glasat" - toliko manipuliše sa vama svaki put pred izbore da je to smiješno gledati!
    Ne znam ni što mi bi da išta napišem ali ne mogu ovo da čitam više otužno je!
    Da, otišla si previše desno. Posebno kao moderator to nisi smjela. Jer bi nekom za nešto slično dala inffrakciju. To što ti misliš da ti je bogom dano veće pravo na Crnu Goru jer se trenutno izjašnjavaš kao Crnogorka mnogo griješiš. Nemaju Srbi u Crnoj Gori drugu domovinu osim ovu. Iako bi nam ti očigledno rado vidjela leđa. Nego ne znam šta ćeš sa muslimanima, bošnjacima kojima je milija Bosna ili Turska od Crne Gore. Ček, imaš i Albance kojima je Albanija milija. Da li bi nam svima vidjela leđa? Ili samo Srbima jer su ti ipak Srbi krivi za sve? I oni su prodali vjeru za večeru? Ja mislim da se odlično zna ko je prodavao vjeru za večeru. Šta ćeš sa njima? Imaš li neki plan i neku domovinu i za njih?


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  6. #2505
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ovaj post od Zvončice je sraman.Hvala lepo.

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  7. #2506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dobro jutro Vilajete.
    Ne valja sto su Srbi izašli ?
    Jel to pričate ?
    A ne pričate kako nema neđelje da nema nekog protesta za nešto ?
    Životnu sredinu, protiv devastacije, majke, radnici, lgbt kako god
    To su isti oni što su kleli majke jer zaboga nijesu mogli autima da prođu (wow takvima se istorlam usta).

    Ali ne znam - narod je na ulici - osjeća se jedinstvo - crkva odrađuje posao umjereno i pravo.
    Ali to naravno ne može trajati zauvijek. Podržalo je lijepo vrijeme i praznici - 6og će protesti doživjeti svoj vrhunac, i ako se poslije toga ne desi nešto par dana od protesta ništa na žalost.


    Ako ne popušte iz DPS na sledećim masovnim protestima(bez obzira za šta oni bili) imaćemo nerede 100%. Građani su potpuno razočarani u sistem, u pljačke, u korupciju. A evo godinama i u nedostatak demokratije. Samo vi šetajte kaže DPS. .. i veliko je nezadovoljstvo.

    U međuvremenu uživajte u kadrovima širom CG



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #2507
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Odje se pomenula kao mogucnost da bi Amfilohije mogao da uvede neku vrstu autokefalnosti. Interesuje me da li bi mu Crnogorci zaboravili sve uvrede ako bi to uradio? Nedje ranije pomenuh da bi Milu bilo sva nepocinstva oprostena od Srba iz CG, samo ako bi se vratio "majci Srbiji". Te da su u slicnu zamku upali crnogorski "suverenisti" pod parolom "prvo drzava pa demokratija". Dobro, ovo je drugacija situacija i ne mislim da je realna.
    Ја као црногорски хришћанин би му све опростио. Хришћански је праштати заблуђелим синовима и браћи.
    Амфи, поведи нас у аутокефалност
    Oh my god. Emos are such wannabe conformist

  10. #2508
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  12. #2509
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da, otišla si previše desno. Posebno kao moderator to nisi smjela. Jer bi nekom za nešto slično dala inffrakciju. To što ti misliš da ti je bogom dano veće pravo na Crnu Goru jer se trenutno izjašnjavaš kao Crnogorka mnogo griješiš. Nemaju Srbi u Crnoj Gori drugu domovinu osim ovu. Iako bi nam ti očigledno rado vidjela leđa. Nego ne znam šta ćeš sa muslimanima, bošnjacima kojima je milija Bosna ili Turska od Crne Gore. Ček, imaš i Albance kojima je Albanija milija. Da li bi nam svima vidjela leđa? Ili samo Srbima jer su ti ipak Srbi krivi za sve? I oni su prodali vjeru za večeru? Ja mislim da se odlično zna ko je prodavao vjeru za večeru. Šta ćeš sa njima? Imaš li neki plan i neku domovinu i za njih?


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Crna Gora je svih nas, samo su crkve srpske. Jel tako? Jer mi smo pali sa Marsa i trenutno se izjasnjavamo kao Crnogorci dok nas vi ne opametite.

  13. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  14. #2510
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Samo da podsjetim na sustinu ovog problema, jer cesto skrecemo na periferne teme, kao sto su svidja li se kome Amfilohije ili ne, kako se ceslja, mrzi li ko Srbe.

    Sustina su protesti protiv jednog zakona. Nebitno je volimo li mi ili mrzimo one koji protestuju. Bitno je jedino cini li se njima nepravda. Ako smo gradjani, ako smo ljudi, treba da stanemo u njihovu odbranu, tim vise ako nam se ne svidjaju. To je ono "braniti druge od sebe".

    Je li taj zakon nepravedan i pristrasan? Jeste, cak i oni koji podrzavaju njegovu primjenu rijetko tvrde da je u redu. Protiv njega su i EU i Rusija, i Vaseljenska patrijarsija i Vatikan. Mogao se lako dogovoriti bolji zakon, ali nije bilo volje.

    Konacno, ko je kriv? Ko drugi nego onaj ko je u par dana, silu na sramotu, protjerao zakon kroz skupstinu, hapseci i zatvarajuci poslanike, u tri sata ujutru, uz nos svakom savjetu i kompromisu?

  15. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  16. #2511
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Crna Gora je svih nas, samo su crkve srpske. Jel tako? Jer mi smo pali sa Marsa i trenutno se izjasnjavamo kao Crnogorci dok nas vi ne opametite.
    Stavljaš mi riječi u usta. Kako si došao do ovoga iz mog posta? Nisi mi odgovorio na one tvoje pisanije kako je ogromno zemljište nezakonito prepisano na MCP. Koje je to tačno zemljište? Ili i ranije kao i sad pišeš čisto da bi pisao.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #2512
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ...Mogao se lako dogovoriti bolji zakon, ali nije bilo volje.
    U zemlji u kojoj smo dijametralno polarizovani po svakom mogućem pitanju, ne sjećam se da su dvije strane nešto lako dogovorile.

    Pitanja uz pokušaj relaksacije opštih i vječitih tema: Gdje su i kada su bile održane javne rasprave o ovom zakonu i ko je u njima učestvovao? Da li je u tim raspravama učestvovala Mpc, vidim da imaju pravne eksperte koji sada tumače zakon? Da li je ikad javno navedena imovina za koju vlast očigledno zna, a koja predstavlja dominantni motiv za donošenje ovog zakona?

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Konacno, ko je kriv? Ko drugi nego onaj ko je u par dana, silu na sramotu, protjerao zakon kroz skupstinu, hapseci i zatvarajuci poslanike, u tri sata ujutru, uz nos svakom savjetu i kompromisu?
    Opozicioni poslanici,koliko sam ja pratio, nijesu imali nijedan savjet i pokušaj kompromisa osim prijetnji sakrivenim oružjem i pozivanjem ratno pljačkaških saboraca. Hapšenje u skupštini stvarno ne podržavam,a sa druge strane ne znam koja je odgovarajuća reakcija na onaj izliv bijesa i nemoći (blago rečeno).

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  18. #2513
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Stavljaš mi riječi u usta. Kako si došao do ovoga iz mog posta? Nisi mi odgovorio na one tvoje pisanije kako je ogromno zemljište nezakonito prepisano na MCP. Koje je to tačno zemljište? Ili i ranije kao i sad pišeš čisto da bi pisao.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pa jesi li rekao ili ne da to sto se zvoncica trenutno izjasnjava kao Crnogorka ne daje joj za pravo... itd? To je tvoj inace stav prema trenutnim Crnogorcima. Dalje, nemam potrebu pricati o opstepoznatim stvarima a za koje se sagovornik iz svojih ideoloskih razloga pravi neznavenim. Recimo crkva se upisala na svim grobljanskim crkvama kao vlasnik a na kojima nikada nije imala pravo svojine cak u vecini njih noga krocila nije preko 80 godina i vise i ne samo to nego se upisivala na okolna zemljista i imanja, cak se upisala kao vlasnik vecine groblja u tim mjestima sto ne moze biti ni po kojem zakonu kako tada, tako i sada. Jel su isli gdje god je ko vidio temelje kakve crkve, jel su izazivali vjerske i nacionalne tenzije po sjeveru i Tuzima, jel proglasavaju planinske vrhove svojim, jel se u Njeguse zabarakadiraju u tamosnju crkvu dje jednog jedinog vjernika nemaju? Dakle, jel su manastiri i crkve vise vasi, njihovi nego moji, jel u moje selo dje takodje jednog vjernika nemaju jel crkva koju su sagradili seljani njihova ili nasa jer su je se oni sjetili poslije sto godina. Citav haos je napravljen u upravi za nekretnine dok su bili miljenici ove vlasti i zato je ova vlast kriva i zato ne podrzavam nacin kojim se uzelo da se rjesava problem ali crkvi sporim pravo na mnogim objektima i dobrima. Za ostale stvari jedino je rjesenje proglasiti kulturnom bastinom a mitropoliji dati pravo koriscenja.

  19. #2514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    U zemlji u kojoj smo dijametralno polarizovani po svakom mogućem pitanju, ne sjećam se da su dvije strane nešto lako dogovorile.

    Pitanja uz pokušaj relaksacije opštih i vječitih tema: Gdje su i kada su bile održane javne rasprave o ovom zakonu i ko je u njima učestvovao? Da li je u tim raspravama učestvovala Mpc, vidim da imaju pravne eksperte koji sada tumače zakon? Da li je ikad javno navedena imovina za koju vlast očigledno zna, a koja predstavlja dominantni motiv za donošenje ovog zakona?
    Javne rasprave nisu odrzane jer je vlada tvrdila da su dovoljne one koje su odrzane 2015, kad je prvi put ponudjen zakon. Nije bilo dijaloga sa MPC. Imovina nije navedena, ali ce se ocigledno raditi o desetinama, ako ne i stotinama crkava jer je vlada vec rekla da je protiv sudskih procesa jer je isti nepraktican u tako velikom broju slucajeva.

    Opozicioni poslanici,koliko sam ja pratio, nijesu imali nijedan savjet i pokušaj kompromisa osim prijetnji sakrivenim oružjem i pozivanjem ratno pljačkaških saboraca. Hapšenje u skupštini stvarno ne podržavam,a sa druge strane ne znam koja je odgovarajuća reakcija na onaj izliv bijesa i nemoći (blago rečeno).
    MCP je konstantno nudila kompromisna resenja, zadnje na vece usvajanja zakona, kad su trazili promjenu samo jednog clana. Htjeli su da se uvede nesto za sta je vlada tvrdila da vec postoji u zakonu - garanciju da ne moze doci do prenosa imovine (crkve) na drzavu bez sudskog procesa. Vlada je i to odbila, sto jasno pokazuje da lazu da je to vec garantovano postojecim zakonom.

  20. #2515
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    MoNci... mislim da se udaljavamo od teme koja se nalazi u politici...

    Za diskusiju u vezi samog boga, bogova, vjera i religija kao i tumacenje svetih knjiga i sl. imate dio foruma namjenjen za te stvari ---
    https://forum.cdm.me/forumdisplay.php?34-Religija-i-filozofija

    Pa nadjite prikladnu temu ili otvorite novu ako smatrate da ima (opravdane) potrebe.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #2516
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U međuvremenu uživajte u kadrovima širom CG



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ово је Црна Гора она истинска.

  22. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  23. #2517
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pa jesi li rekao ili ne da to sto se zvoncica trenutno izjasnjava kao Crnogorka ne daje joj za pravo... itd? To je tvoj inace stav prema trenutnim Crnogorcima. Dalje, nemam potrebu pricati o opstepoznatim stvarima a za koje se sagovornik iz svojih ideoloskih razloga pravi neznavenim. Recimo crkva se upisala na svim grobljanskim crkvama kao vlasnik a na kojima nikada nije imala pravo svojine cak u vecini njih noga krocila nije preko 80 godina i vise i ne samo to nego se upisivala na okolna zemljista i imanja, cak se upisala kao vlasnik vecine groblja u tim mjestima sto ne moze biti ni po kojem zakonu kako tada, tako i sada. Jel su isli gdje god je ko vidio temelje kakve crkve, jel su izazivali vjerske i nacionalne tenzije po sjeveru i Tuzima, jel proglasavaju planinske vrhove svojim, jel se u Njeguse zabarakadiraju u tamosnju crkvu dje jednog jedinog vjernika nemaju? Dakle, jel su manastiri i crkve vise vasi, njihovi nego moji, jel u moje selo dje takodje jednog vjernika nemaju jel crkva koju su sagradili seljani njihova ili nasa jer su je se oni sjetili poslije sto godina. Citav haos je napravljen u upravi za nekretnine dok su bili miljenici ove vlasti i zato je ova vlast kriva i zato ne podrzavam nacin kojim se uzelo da se rjesava problem ali crkvi sporim pravo na mnogim objektima i dobrima. Za ostale stvari jedino je rjesenje proglasiti kulturnom bastinom a mitropoliji dati pravo koriscenja.
    Ti onda očigledno nisi pročitao njen post na koji sam reagovao.
    Znači to ogromno zemljište su ustvari neka seoska groblja i crkve na istim? Pitao sam te za zemljište ti navodiš vjerske i nacionalne tenzije. I to su ti argumenti. Ok.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #2518
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Све цркве су Божије и за цркву непостоје нације. У исту ту митрополију и остале епархије иду национални Црногорци, Срби итд. Прије богами сада више година на моји очи у храму је крштен Француз да ли је он постао Србин? Да се улази у цркве је забрањно једној особи (и у свим осталим канонским црквама), свако други може да уђе. Црквене ствари да решава црква а не држава која је btw секуларна.
    Hasta siempre!

  25. #2519
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Javne rasprave nisu odrzane jer je vlada tvrdila da su dovoljne one koje su odrzane 2015, kad je prvi put ponudjen zakon. Nije bilo dijaloga sa MPC. Imovina nije navedena, ali ce se ocigledno raditi o desetinama, ako ne i stotinama crkava jer je vlada vec rekla da je protiv sudskih procesa jer je isti nepraktican u tako velikom broju slucajeva.



    MCP je konstantno nudila kompromisna resenja, zadnje na vece usvajanja zakona, kad su trazili promjenu samo jednog clana. Htjeli su da se uvede nesto za sta je vlada tvrdila da vec postoji u zakonu - garanciju da ne moze doci do prenosa imovine (crkve) na drzavu bez sudskog procesa. Vlada je i to odbila, sto jasno pokazuje da lazu da je to vec garantovano postojecim zakonom.
    Sve što si rekao obara tezu da se o zakonu moglo lako dogovoriti jer očigledno da obje strane nisu bile za dogovor. Mitropolija jeste nudila promjenu nekih članova zakona ali si gore naveo da su opozicioni poslanici bili za kompromis i davali savjete, to nikako nije isto,bez obzira ko se od njih utrkivao da sebe predstavi kao autentičnog zaštitnika prava crkve (a evo politička izjava od juče kako oni vide proteste i o čemu se,po njima protestuje).

    U kontekstu trenutnog stanja, koje mogućnosti za osporavanje zakona postoje? Postoji li mehanizam za povlačenje zakona ili je to usvajanje novog kojim ovaj prestaje da važi? Može li Mitropolija pravnim sredstvima (iako bi to možda značilo da priznaje državu) reagovati na zakon koji je po njima diskriminatorski? I koja je to instanca osim božije (izvinjavam se ako je ovo neumjesno) ta koju bi oni uvažili u eventualnoj arbitraži povodom mogućih sporova za npr,crkvu na Rumiji, krstionicu u zalivu ili neku treću spornu imovinu?

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  26. #2520
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Aj da budem konstruktivan, kad je rijec o samom zakonu. SKOJ (s kojim se gotovo oko niceg ne slazem :loyal je imao jedan validan argument ranije kad je kazao "ko da im vjeruje". Misleci na DPS. Ponovicu sto sam jednom kazao da nema sanse da neko moze istjerati SPC iz crkvi i manastira. Kad je ovakva zestoka reakcija kod samog donosenja zakona, mozete misliti kakav bi haos nastao ako bi dosao nekakav izvrsilac s nalogom za iseljenje. Ali, neke garancije su se morale naci u samom zakonu u tom pogledu, da se garantuje nesmetan i neizmijenjen rezim koriscenja od sadasnjih drzalaca/vlasnika. Moguce da sam taj dio nedje previdio, pa neka me neko ispravi. Ne znam da li bi time bilo smanjeno nezadovoljstvo, ali je svakako jednu takvu garanciju trebalo unijeti u zakon.

    Inace, vec sam naveo sto mislim o zakonu. Nepotreban, donesen na pogresan nacin, motiv za donosenje prljav. DPS jos jednom demonstrira koliko mu je stalo do javnog interesa i po ko zna koji put manipulise narodom i pravi podjelu. Sve u svoju korist, a na stetu Crne Gore.

  27. #2521
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/mobile/infos/hro...-za-badnji-dan

    ne mogu da vjerujem da neko objavi ovakvu vijest!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #2522
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Uprava policije ne vjeruje svojim zaposlenima pa će veli da uveze 250 kosovskih specijalaca... Pošto su kosovske uniforme na podgoričkim ulicama prava stvar za kontrolu situacije.

    Urednika FOS-a i ovu novinarku treba da posjeti narodna milicija i da ispita motive ove pisanije, pošto je i ludom jasno da je ovo lažavina.

  29. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  30. #2523
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ko je ovaj fosmedia? Plasirati ovakvu informaciju bez provjere je uzas. Posebno u ovakvoj situaciji.

  31. #2524
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ko je ovaj fosmedia? Plasirati ovakvu informaciju bez provjere je uzas. Posebno u ovakvoj situaciji.
    I ja se pitam posto im ovo nije prvi put da imaju neke navodno "insajderske informacije" koje su se do sada uvijek demantovale i ispale kao dezinformacije.

    Ali cim i dalje 'rade', vjerujem da nekom odgovara svo to bauljanje sa njihove strane.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  32. #2525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Sve što si rekao obara tezu da se o zakonu moglo lako dogovoriti jer očigledno da obje strane nisu bile za dogovor. Mitropolija jeste nudila promjenu nekih članova zakona ali si gore naveo da su opozicioni poslanici bili za kompromis i davali savjete, to nikako nije isto,bez obzira ko se od njih utrkivao da sebe predstavi kao autentičnog zaštitnika prava crkve (a evo politička izjava od juče kako oni vide proteste i o čemu se,po njima protestuje).
    Naravno da je postojalo nekoliko jednostavnih i ispravnih opcija.

    1. Mogla se i ova verzija zakona poslati Venecijanskoj komisiji. Naravno, posle prethodna dva odbijanja vladi to ni na pamet nije padalo vec samo tvrdi kako su oni sve vec dogovorili sa Venecijanskom komisijom i da je zakon u redu. Istina, to su i prosli put tvrdili pa ih je VK utjerala u laz.

    2. Nekoliko puta je vladi nudjeno da EU ili zapadni partneri finansiraju dolazak medjunarodnih eksperata za ovo pitanje pa da se napravi komisija u kojoj bi svako, pa i SPC, imao mjesto, pa da ta komisija napise zakon. Odgovor vlade? Crna Gora je suverena drzava i ne treba joj strano tutorstvo.

Page 101 of 644 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151201601 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •